poster

Můj týden s Marilyn

 • USA

  My Week with Marilyn

 • Slovensko

  Môj týždeň s Marilyn

Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2011, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Chybělo celkem málo a tenhle film byl dobrým dramatem o ničivé aureole hvězd i cirkusu, který z lidí dělá herce i v nejobyčejnějších situacích. Monology Kennetha Branagha to v sobě místy mají, ten náboj ušlechtilé tragiky jeviště, kterou kdysi tak krásně vydechl velký William. I Michelle Williams je v roli paní s podfouknutou sukýnkou vynikající - je v ní kus sexy bytosti, která hypnotizuje svět kolem sebe i labilní a odporné trosky, s níž by si Iveta Bartošová určitě v lecčems rozuměla. Film na jednu stranu chce ukázat odvrácenou stranu showbyznysu, na druhou stranu se nostalgicky kochá a dojímá celým divadlem. Ty dvě tendence jdou proti sobě a tříští jedna druhou. The Artist zvládl tohle dvojí pnutí syndromu zlatého věku vyvážit hravou formou, do níž se vejde i ironický nadhled, zasloužilá klasicistní fasáda Curtisova filmu ale nic podobného nezvládne. Je těžká, plná zbytečného kýče a vizuálních frází. Tam, kde film začíná být dobrý (protože jde nad upocené melodrama o klukovi z davu, který se dotkl hvězdy), si vždy záhy připraví ústupovou sentimentální cestu. Je to tak velkolepá promenáda britských legend, nádherného přednesu a charakterů, které v sobě mají tolik patosu a teatrálních manýr, že nedohlédnete to jejich "druhé já", o němž občas zmateně mluví... Škoda.(14.2.2012)

 • nascendi
  ***

  Moje predstavy o tom, ako mohol vyzerať tento film, ostali zväčša nenaplnené. Marilyn bola taká známa, že vybrať typovo podobnú predstaviteľku schopnú zvládnuť jej gestá a mimiku bolo takmer nemožné. Aj chválenej a nominovanej Michelle Williams sa to darilo so striedavým úspechom. Ostatné postavy boli v poriadku, takže ďalším kameňom úrazu bol dej. Nepodarilo sa mi zistiť, ktorý motív, po poskladaní dejových črepkov chcel režisér uprednostniť. Výsledná nevyrovnaná zmes ma príliš nenadchla. Ale ako zvláštny typ životopisného filmu bol výsledok pozerateľný.(18.11.2013)

 • Ramirez85
  ****

  Při sledování filmu My week with Marilyn jsem měl chvílemi pocit, jestli se náhodou nedívám na dokument o životě této herecké legendy, sice neznám podrobnosti tohoto případu, takže nevím, nakolik je blízký pravdě, ale díky hercům, prostředí a různým skoro až pedantickým detailům mi to vše přišlo hodně věrohodné. Kenneth Branagh samozřejmě nikoho nemusí přesvědčovat o tom, že je to výjimečný herec, ale v roli Laurence Oliviera jsem si ho opravdu užíval a to samé se dá samozřejmě říct i o Michelle Williams, jenž je chvílemi od pravé MM až k nerozeznání. Za zmínku určitě stojí i výkon Eddie Redmayneho coby "holky pro všechno" Colina Clarka a (pro mě jakožto velkého fanouška Harry Pottera) přítomnost Emmy Watson, jejíž role sice není nijak velká ani výrazná, ale opět jí to tu moc sluší :) Ale pozadu samozřejmě nejsou ani ostatní herci. Moc příjemný film.(15.3.2012)

 • Pepinec
  ****

  Malý velký film o týdnu života několika lidí, z nichž se jedna osoba náhodou jmenovala Marilyn Monroe. Její jméno tu ale není podstatné. Podstatné jsou chytře napsané dialogy, věrná stylizace do tehdejší doby, umně vybraná hudba, a příjemná komorní atmosféra. Každý z nás pamatuje moment, kdy jsme přišli o naivní růžové brýle, ve kterých nám svět připadal stejně jednoduchý, jak jednoduché přijde misskám propagování světového míru. Snad se Colin poučil, jak pro příště zvládnout víc holek najednou. To je totiž podobně důležitá schopnost, jako umět natočit dobrý film.(29.2.2012)

 • Radek99
  ****

  Možná interpretace celovečerního debutu Simona Curtise se štěpí do dvou větví, jednak lze ve filmu spatřit reflexi onoho příslovečného Kunderovského hledání nesmrtelnosti, jak se o ní přesvědčil už autor předlohy, kterému pouhý náznak milostného románku s MM zajistil místo na Panteonu nesmrtelných, s čímž je spojena i interpretační větev druhá, tedy tázání se po smyslu a hodnotách našeho konání a světa a společnosti obecně. Marilyn Monroe představuje všechno to povrchní, krásné, mladé, pomíjivé, což paradoxně v případě hollywoodské hvězdy zakonzervované v časoprostoru pouhého krátkého výseku jejího života znamená absolutní, ikonickou a nesmrtelnou slávu. Ikona MM se stala nesmrtelnou, skutečná Norma Jeane Mortenseová byla zapomenuta. ,,Když jdu spát, mám na sobě jen Channel No.5" Slzy na její tváři už se do slavného výroku logicky jaksi nedostaly...(28.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace