Můj týden s Marilyn

My Week with Marilyn

Môj týždeň s Marilyn

Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2011, 95 min

Moje predstavy o tom, ako mohol vyzerať tento film, ostali zväčša nenaplnené. Marilyn bola taká známa, že vybrať typovo podobnú predstaviteľku schopnú zvládnuť jej gestá a mimiku bolo takmer nemožné. Aj chválenej a nominovanej Michelle Williams sa to darilo so striedavým úspechom. Ostatné postavy boli v poriadku, takže ďalším kameňom úrazu bol dej. Nepodarilo sa mi zistiť, ktorý motív, po poskladaní dejových črepkov chcel režisér uprednostniť. Výsledná nevyrovnaná zmes ma príliš nenadchla. Ale ako zvláštny typ životopisného filmu bol výsledok pozerateľný.(18.11.2013)

Film nebol zly, ale dalo by sa z jej zivota vycerpat omnoho viac a takto mi to prislo, ako mala kratka epizoda z jej zivota. Keby tam nehrali znami herci, prislo by mi to, ako maly televizny film, avsak hlavne kvoli nim som chcel tento film vidiet a taktiez aj kvoli dvom hereckym nominaciam na Oscara skvelej Michelle Williams a Kennetha Branagha. V konkurencii vsak zvitazili za herecku Meryl Streep za film ZELEZNA LADY (2011) a Branaghovi vyfukol Oscara Christopher Plummer za film ZACATKY (2011). _________ Michelle Williams - (Marilyn Monroe) +++ Eddie Redmayne - (Colin Clark) +++ Kenneth Branagh - (Sir Laurence Olivier) +++ Pip Torrens - (Sir Kenneth Clark) +++ Dougray Scott - (Arthur Miller) +++ Dominic Cooper - (Milton Greene) +++ Judi Dench - (Dame Sybil Thorndike) +++ Emma Watson - (Lucy) +++ +++ Julia Ormond - (Vivien Leigh) +++ Derek Jacobi - (Sir Owen Morshead) +++ Produkcia: Bob a Harvey Weinstein, Simon Curtis +++(14.2.2013)

Můj týden s Marilyn je podle mě celkem vydařeným snímkem, atmosféra byla velmi příjemná. Michelle Williams byla výborná, nikoho lepšího tvůrci prostě vybrat nemohli, je Marilyn neskutečně podobná a chvílemi jsem měla pocit, že koukám na pravou MM.(26.2.2012)

Od první do poslední minuty jsem byl nadšen, ve sladkém opojení. S Marilyn Monroe jsem pár filmů viděl a naprosto chápu, že z ní v její době byli muži, ale i ženy, naprosto paf. Elegantní, krásná s kouzelným úsměvem a velkým talentem. Bohužel, přišla mi v tomto filmu i trpící depresemi a pocity sklíčenosti. Jak řekla: "Lidé mě vidí jen jako Marilyn Monroe, ale když zjistí že taková nejsem, utečou.". Což je podle mě ten pravý důvod. Skládám poklonu Michelle Williams za její stvárnění Marilyn. Byla naprostá nádhera na ní koukat a díky ní ten film má v sobě něco, co se těžko popisuje. Je natočen s lehkostí, ale přitom s důrazem na jeho vážné stránky. My Week with Marilyn má pro mě v sobě něco nepopsatelně kouzelného, díky čemuž nemohu jinak, než za plný počet a s krásnými vzpomínkami na tento snímek.(30.3.2013)

Průměrný životopisný snímek o průměrné herečce, z které vyzařovalo něco co nejde popsat. Kdyby v roli Marilyn byl někdo charismatičtější, tak snímek možná dopadl lépe.(21.6.2012)