Není nad to pořádně si zafandit... Tři kolegové z projektové kanceláře Sekáč, Bariak a Drozd jsou vášnivými fotbalovými fanoušky. Tak vášnivými, že fotbal je pro ně přednější než práce nebo rodina. V posledním týdnu je smyslem jejich života získat vstupenky na nedělní zápas Československa s vrcholem fotbalového světa, s Brazílií. Kolegové jsou kvůli tomu ochotni podstoupit lecjaké útrapy. Mladík Drozd například před šéfem vyzkouší osvědčenou školní fintu s náhlou horečkou. Když se už podaří vstupenky sehnat, musí zase Sekáč řešit nenadálou domácí krizi: nedělní oslavu tchýniných narozenin. Zdá se, že utkání je pro naše tři kumpány zakleté. A to se ještě do věci nevložila policie… Satirickou komedii o fotbalových fanoušcích a výtržnících natočil v roce 1960 režisér Ján Lacko. Do hlavní role zaníceného fotbalového fandy Sekáče obsadil jednoho z nejpopulárnějších slovenských komiků té doby, Františka Dibarboru. (Česká televize)

klúčik

Režisér Lacko točil komédie. Táto patrí medzi jeho najlepšie. Kávička, mydielko, vodička -- horúčka, a lístky na Brazíliu budú!!!! Výborná trojica Dibarbora, Mrvečka a Arnošt Garlatty..... 85%. ()

iXtr3m3

Výborná československá komédia, ktorá bola zvláštna tým, že sa naozaj natáčala počas zápasu Československa s Brazíliou. Hviezdne obsadenie na čele s pánom Dibarborom nemohlo sklamať. Dá sa pozrieť kedykoľvek, správny film pre pamätníkov, ktorý aj keď zostárne, nezostárne. ()

bloodline

Skalní jednoznačne v postavení hry z čoho ich usvedčil tento kamerový záznam. Výpravná obrana spoľahlivo plnila divácke nároky a dnes ju moje kritické oko zaraďuje do vitríny jasnozrivých klenotov. Stred poľa v zložení Dibarbora-Mrvečka-Garlatty kreovalo humorné finesy brazílskych rozmerov, len útočný scenár im pravidelne hatal cestu do kinematografickej siene slávy bombardovaním pevnej konštrukcie režisérskej bránky, z čoho rezultoval slabý dôraz v zakončení a občasné rozhodcovské napomenutie. Napriek tomu klasika, ktorú si prevelice rád pustím zo záznamu na zlepšenie nálady a s víťazným výsledkom pre skalného diváka v ofsajde :) 4 a 1/2* ()

Mikino00

Úsměvná komedie o tom co všechno se může pokazit když chcete vidět jeden fotbalový zápas. Časem to ovšem začne nudit a opakovat se. ()

Cicis

Akosi sa zabúda na Arnošta Garlattyho ,ktorý si predčasne ukončil život .Hral v tomto filme jednu z ústredných postáv. ()

Véronique

Tak to je teda filmové překvapení ze souseního Slovenska! Nepamatuji se, že by se mi někdy tak líbil film "našich bratrů" vyroben za dob společného státu. Tento film má tak pozitivní náboj, až to je nakažlivé. Výkony tří hlavních herců jsou uvěřitelné, především František Dibarbora (nezapomenutelná "Marjánka") táhne celý děj. Je zajímavé, že to bylo natočeno v černobílé podobě - škoda, přinejmenším ten východ slunce mohl stát za to. I tak jsem ráda, že jsem film viděla. Myslím si, že tato příležitost se už dlouho nenaskytne. ()

Torgal

Skôr silné tri hviezdy, ale kvôli akútnemu nedostatku čohokoľvek pozerateľného zo slovenskej produkcie privriem očko. Film ako taký je veľmi naivný, ale takým milým spôsobom, že ho človek musí mať rád. Z každej sekundy tryská láska k futbalu, v podstate je to taká oslava fanúšikovstva, ktoré už u nás dávno vymrelo. Herecké výkony sú výborné a hoci sa námet vyčerpá rýchlejšie ako už tak skromná stopáž, po skončení filmu jasne prevažujú príjemné pocity. 7/10 ()

goni

Usmevna slovenska komedia, ktora je aktualna aj v dnesnych casoch. Pomery sa sice radikalne zmenili, ale sposob akym sa chlapi vyhovaraju pred svojimi zenami je ten isty. Do toho krasna atmosfera praveho sportoveho osialu a decentny humor, ktory sa neda porovnat s dnesnymi vulgarnymi komediamami. Klasika, ktora sa fakt oplati vidiet... [26/2014] ()

AxelWers

Ľahká komédia, ktorá sa podľa mňa dosť často preceňuje, ale vzhľadom na ostatnú (česko)slovenskú tvorbu z toho obdobia, je to ten lepší film (komédia). ()

Biopler

Ján Lacko robil komédie, ktoré nikoho neurazili, no tiež zväčša nenadchli. Prínos je po rokoch v tom, že si divák môže pripomenúť starú Bratišku. Humoru sa ako-tak dočkáme, ale príbeh je priblblý a stále sa točíme dokola. Ešteže nadšenie Dibarboru hrať, a teda variť z vody, nevyprcháva a on ťahá celý film aspoň do priemeru. ()

dalziel

"Cesta do hlubin fanúškovy duše".Úsmevný prípeh o partyii kamarátov fanatických futbalových fanušikov.FIlm ktorý balancuje medzi vtipnosťou a trápnosťou.Nuž ,ale taká bola doba. ()

GIK

Není to špatné, ale proč dělají traja fanúšikovia vše pro to, aby se na ten zápas nedostali? Moc vtipů k zasmání tam není. Nejlepší komediální výkon podává stejně jako ve „Štastie príde v nedelu“ Mrvečka: „Stačí malá inekcijka.“ Dobrý i Dibarbora. Zednářská symbolika: 30:03; 41:14 – podání ruky; 38:11 – Dibarbora: 3x6; 53:50 – 3x6; ()

ostravak30

Přeci jenom dám čtyři hvězdy, protože na mě film působil jako hodně podobná komedie, které se zhruba v tom období, nebo spíše i v sedmdesátých letech, točily v Itálii a hlavně Francii. Máme zde trojici, která zažívá peripetie s dosažením nějakého cíle. Tři herci k sobě pasovali i vizuálně, protože byli navzájem odlišní a dost jim to ladilo. Místy jsem díky hudbě neslyšel všechny dialogy, ale komedie mi chvílemi připodobňovala i situační humor amerických sitcomů - ovšem toho bylo jako šafránu. A fotbal je náboženství právě v Brazílii, ovšem u nás se taky hodně debat a diskuzí točí okolo fotbalu. Je to příjemný sportovní film, který bere sportovní tématiku s nadhledem a stopáž se snadno převalí jako Messi přes obranu soupeře. ()