Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Ixbalanke

Kamera, kostýmy a herecké obsazení je velmi příjemné. Maggie má prostě kouzelný ksichtík a projev celkově. Byl vybrán zajímavý a nepopsaný úsek dějin. Jsem ráda, že nežiju před událostmi popsanými ve filmu, kdy ženské sexuální neuspokojení bylo považováno za nemoc:))) Je tam spousta scén, kdy je vidět změna vnímání mnoha životních prvků. Např. pohled na chudobu, či na roli žen ve společnosti či ženský orgasmus. Ale chápu, že některým chlapům může připadat ženský orgasmus jako scifi (a nemožný), protože je mnohem lepší než jejich:)). Mínusy: chvílemi příliš romantické, předvídatelné a laciné. Ale na příjemné odpočinkové podívání je to vhodný film. ()

Wishkah

Hodně lechtivé téma, které je vyjímečně skvěle a s nadhledem zpracováno. Musím přiznat, že sem se filmu trochu obával. Ale překvapeně sem se díval na výborný dobový snímek, plný jemného humoru a skvělého herectví. Zejména dvojice Hugh Dancy a Rupert Everett předvedli parádní show. ()

tterez

Romantická komedie trochu jinak. Vážně mě to bavilo, bylo to neotřelý a vtipný. Kombinace 19.století a vibrátoru byla prostě fakt kouzelná. Zpočátku jsem ale tak trochu nevěřila vlastním očím, protože po oznámení, že je to podle skutečných událostí jsem čekala trochu něco jiného - takže mi pak přišlo, že by si měl spíš nechat přejmenovat živnost z doktora na "odborný gigolo". Trochu šok, ale tenhle film mě teda rozhodně nezklamal! ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Velké očekávání předchází velký pád. Vrtěti ženou je toho jasným důkazem, alespoň z mého pohledu. Tak jak to slavně začalo, tak tomu šla veškerá zábava postupem času ke dnu. Říkal jsem si, "film o tom jak vytvořili robertka ? to bude bomba.". Bomba to byla prvních 20 minut, pak se to vleče a z mého pohledu už je to jen romantika a řešení ptákovin. Sténající ženy v rukách Hugha Dancyho to ale nezachrání. Ani výborný herecký výkon slečny Gyllenhaalové. Bohužel, já se 2/3 filmu vyloženě nudil a říkal si, kam zmizel ten šmrnc ze začátku ?! Nerad tomu úplně škodím, tak přiznám, že pár momentů bylo dobrých, ale převažují ty horší okamžiky. Hodnotím, tak jak hodnotím, protože pro mě to buď není, nebo jsem byl ve špatném rozpoložení. Ale ze svého pohledu to rozhodně vidím na tu první variantu. A přihlouple se chychotající 14ti leté puberťačky zamnou, tomu nasadily korunu. ()

ThomasCrown

Najskôr som si myslel, že je to vtip, nikto predsa nenatočí film o vibrátore, ktorý bude mať aspoň priemerné hodnotenie. Lenže ono je to tak príjemne vtipné, poňaté s presnou dávkou humoru, ktorý vydrží až do konca, herci hravo zvládajú svoje party a hoci si film znova nepozriem, bavil som sa. ()

Asmodin

Film není ani příliš romantický ani bůhvíjak vtipný, spíš se více zaměřuje na dobovou atmosféru. Potěšilo mě obsazení H. Dancyho, F. Jonesové a R. Everetta. ()

Prochy38

Moc milá romantická komedie. Hodně originální téma!! A zpracování na jedničku. Myslím, že film pro dámy i pány a pobaví se snad všichni. H. Dancy velmi příjemný a i té M. Gyllenhal to celkem seklo. Fakt jsem se náramně bavil. Občas neškodí zabrousit do něčeho úplně nového. A je moc milé, že tak trochu sexuální podtext je ve filmu na téměř nulovém bodě! ()

DannyBoy80

70%. Vcelku to jde, herecky ok nemám s tím problém. Film je pojat spíše komediální formou. Pravda nevím jak by někdo vážně natočil prstění ženských, ještěktomu starých a škaredých. Ale pobavilo to jo, sice nejsem přesvědčen přesném přepisu historie "prstování" :D ()

22matelko

Bohužial sklamanie. Strašne som sa tešil na komédiu o vziku vybrátora. Ako námet na film geniálne ale bohužial tvorcovia sa skôr zamerali na romantickú stránku a medziľudské vzťahy ako na vtipnú stránku témy. Škoda :( ()

Yardie

50%. Docela velké zklamání. Dle hodnocení, které bylo 79% v době, kdy jsem šel do kina, jsem čekal nějakou pecku. Musím ale říct, že jsem byl překvapen a to nemile. Čekal jsem totiž nějakou porci zábavy, každopádně zasmál jsem se jen asi 3x. Zbytek jsem se jen tak koukal a čekal, jestli něco přijde. A najednou byl konec. V podstatě se za celý film nic mimořádného nestalo. Nevím, do jaké míry je to přepis té skutečné události a jak moc to je upravené, ale každopádně mi to nepřijde nějak extra zajímavé. Na druhou stranu musím přiznat, že na to, že je to celkem o ničem to kupodivu rychle uteklo. Ale vícekrát bych to vidět nechtěl. Howgh! ()

Zyne

tleskám, velmi příjemný a zábavný film s výbornou historickou výpravou, sympatickým Dancym a tradičně skvělým Everettem ()

Frederika

Ne, že by Hysteria byla myšlenkově výjimečným a hlubokým dílem, ale téma, kterému se věnuje, podává s humorem, lehkostí a příjemnou nadsázkou. Během filmu jsem se poměrně dost nasmála, herecké výkony byly taktéž dobré, romantiky nebylo přespříliš, takže v zásadě filmu nemám co vytknout. Možná se z hlavy rychle vypaří ale i tak to byl příjemně strávený čas :) ()

sona123

Tak už vím, jak vznikl vibrátot. A to se hodí. Hugh byl roztomilý a té jeho pravačky mi bylo líto, Maggie nám stárne, ale na šarmu jí neubývá. Nebylo to vtipné, to je škoda. Ale milé to bylo a romantické nakonec taky. Uteklo to jako voda, ale v kině bych to určitě vidět nemusela. ()

janeke

ach tak spojiť srandičkovanie z prehnaného racionalizmu 19. storočia s objavom vibrátora a hnutím sufražetiek... a to celé v rámci ľúbostného príbehu tak, že to celé svižne a nekŕčovite tečie.. nuž to je majstrovstvo. výborná komédia. len tú kráľovnú na záver - to si mohli veru odpustiť.. ()