Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

chrispe

Pochybuju, že kdybych seděla jinde než v kině, tak že bych tomu filmu věnovala tolik pozornosti. Místy byl pro mě totiž dost prázdný. Takže mírné zklámání, ale zase žádná katastrofa. Období i prostředí filmu mi moc vyhovovalo, i poklidná atmosféra... ale to je tak vše. Jednou a dost, děkuji. :) ()

pepa3rd

Téma, která bych dnes očekával zpracované všemožným způsobem, jen ne jako příjemnou a kultivovanou zábavu. Ostatně zasazení do viktoriánské Anglie tomu značně pomáhá. Romantika, humor i historická fakta. Rozhodně příjemné překvapení, už jen pro ten děsný český název. 75 % ()

myxomatoza

Lehké podání tématu, které se může kdejakým upjatcům zdát snad i nevhodné. :)) Každopádně ukažte mi tu, která by na křesle doktora Mortimera nechtěla spočinout byť jen na chvilku. Hugh Dancy jako cutie (což jsou snad všechny jeho postavy anyway) a Maggie Gyllenhaal v roli, která jí skvěle sedne. ()

PEZ

Mily maly filmik plny podprahoveho optimizmu. Nenarocne, skoro by sa dalo povedat vhodne pre celu rodinu. Trosku prehnane ukazuje, v akej puritanskej dobe sa zilo tot par desatroci dozadu (koniec 19. storocia). Herci vskutku sympaticki, zopar vtipov vydarenych. Kto by mal vsak chut vidiet film s podobnou tematikou, avsak na vyssej urovni a s vaznejsim pristupom, odporucam skvely, mnohymi cenami ovenceny kusok - Kinsey. ()

IXOXI

Film, který chce být mnoha žánry, zabývajícími se mnoha společenskými problémy a ničím pořádně. Konec filmu je naprosto předvídatelný a hloupý - pro mě byl závěr největším zklamáním, jehož jsem se bál od začátku. Ztráta času. ()

ludva10

Po druhém shlédnutí filmu přidávám hvězdu navíc. Film je vtipný, hezky natočený i odvyprávěný. Hezký pohled na vznik této erotické pomůcky. ()

tranquill

"Tři záchvaty za 5 minut říkáte?" aneb Jak vznikl vibrátor... :-) Tahle komedie jistě není pro puritány, přitom je to realita minulosti (aniž bych to sám věděl)... Zde podána navýsost skvěle! ()

Schlierkamp

Britský romantický film zasazený do viktoriánského Londýna v roce 1880, kde hledá své uplatnění mladý lékař, sledující moderní metody, Mortimer Granville (H. Dancy). Nalezne místo na noblesně vyhlížející klinice dr. Dalrympleyho, který se specializuje na léčbu hysterie, v té době vážně míněnou ženskou nemoc, dnes považovanou za neurotickou poruchu. Mladý lékař s údivem poznává, že ona nemoc, již trpí především bohaté a znuděné postarší paničky, se v této klinice léčí pouze ručním stimulováním jejich intimních míst. Aby ulehčil svému těžce namáhanému zápěstí, sestrojí k tomuto účelu se svým přítelem bohatým lordem (R. Everett) obdivujícím moderní technické vynálezy, elektrickým proudem poháněný strojek. Speciální masážní přístroj má pronikavý úspěch a doktor Granville se stává bohatým mužem. Vedle tohoto tento úsměvně vyprávěného příběhu o vynálezu, jež se stal nejznámější sexuální pomůckou, můžeme sledovat v závěru dominantní romantickou složku mezi láskou Mortimera k dcerám svého konzervativního zaměstnavatele. Přes silnou náklonnost k mladší dceři Emily (F. Jones), půvabnému avšak myšlenkově prázdnému stvoření, zahoří láskou k Charlottě, temperamentní a prchlivé ženě s obrovským sociálním cítěním, starající se o chudé lidi v nouzi. Tuto emancipovanou průkopnici boje za ženská práva, po všech směrech pozoruhodnou ženu ztvárnila krásná M. Gyllenhaal. Ve snímku Američanky Tanyi Wexlerové jsou zdůrazněny obrovské, nesnadno překonatelné rozdíly v sociálních vrstvách v nejbohatším a nejmocnějším státu té doby. Bohužel díky jasné předvídatelnosti děje a přeslazenému závěru nesnese měřítka, jež by tento především romantický film zařadil mezi nadprůměrné. ()

anitae

Léčba hysterie až z toho doktora bolí ruka, tak ještě že má kamaráda vynálezce s elektrickým oprašovadlem. Od všeho trochu, ale konci mě to už moc nebavilo. ()

PedroPo

Mohlo by se zdát, že tohle je film o dráždění...ehm. O vzniku přístroje, který se dotýká ženského... Dobře, ještě jednou. Sice je ve filmu hodně scén, které by mohly odkazovat (a vlastně odkazují) na vznik vibrátoru, hlavně je toto příběh o vzniku ženského hnutí (na příkladu jedné aktivistky, opět úžasná Maggie G.). Celkově velmi příjemná komedie s lehkým sociálním přesahem, ve které vlastně o nic nejde (a možná proto, se na ní tak dobře dívá). Poznámka na konec: poslední dobou se nám tady vyrojily filmy s názvy psycho-nemocí - Melancholia, teď Hysteria. Jsem zvědavý, co přijde dál :) ()

haWranka

Pro mě trochu zklamání. Málo prostoru dostaly dvě úžasný postavy, totiž Maggie Gyllenhaal a Rupert Everett, stejně tak i technická stránka věci (a teď nemyslím dvojsmysl, ale skutečně proces vynalézání:). Naopak až moc místa dostalo romantický tlachání. Zatímco začátek navnadil a prostředek byl k popukání, konec způsoboval cukrovku. Škoda toho potenciálu. Ale co se dá dělat, kýčovitý Hollywood už se zrcadlí i ve staré dobré Anglii... ()

Shakaar

Po dlouhé době nějaká příjemná britská tvorba. Příběh o vzniku jednoho "přístroje" pro ženskou populaci asi musel pobavit. Zvláště chronologický vývoj v titulkách byl historicky poučný :D. Co jinak dodat. Slušná atmosféra, dobří herci. Rupert Everett znovu nezklamal, tentokrát v roli znuděného vynálezce, který vynálézá na svou dobu šiléné přístroje :)...prostě dobrá odychovka. Škoda že takových není více, ale o to si jich cením. ()

Oonika

Film s velkým potenciálem, zajímavou zápletkou, ale bohužel je tam dost věcí, které to posílají do kopru. Zajímavý pohled do historie vibrátoru, ale jinak bohužel charakterově slabé. Vůbec bych se nezlobila, kdyby to mělo ještě o několik minut a film se víc věnoval jednotlivým postavám. Takhle to prostě tak plyne, nemáte šanci se o někoho zajímat, a i kdyby náhodou, tak se mu film za chvilku přestane věnovat. Škoda, škoda, dávala jsem tomu větší naděje... Ale humorná stránka byla skvělá :-) ()

Sudlice

Moc příjemná a milá podívaná, ale tak nějak jí něco chybí, nějaká ta třešnička na dortu. Trošku doladit atmosféru by neuškodilo, prohloubit. Takhle je to sice hezký, ale film tak nějak klouže po povrchu a všichni už od začátku víme co se stane. ()

E lan

Hezký, příjemný, roztomilý film, kterému malinko chybí k výraznému nadprůměru. Přesto nezbývá než vřele doporučit se něčemu přiučit:-) ()