Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

DadysGirl

Jasně, že tahle úchylárna je evropská... Britové a Francouzi z toho čisí... Kdybych měla být upřímná, je to film na 3*, ale za odvahu, námět a obsazení si prostě tu čtvrtou zaslouží... Můžete zde vidět jakou roli hraje v životě ženy uspokojení... Tak se pánové snažte!!! :) ()

Smerfetka88

Když pominu vědeckou stránku věci, při které jsem se dozvěděla spoustu novinek (hysterie je způsobena hyperaktivitou dělohy, která se musí chirurgicky léčit), tak šlo o dost povedenou komedii! Mám ráda styl humoru, který se ve filmu objevoval a ve spojení s tímto tématem nešlo dát míň než 4*. Ještě teď mi cukají koutky, když si představím vážnost a zaujetí, se kterým všichni tři přistoupili k pacientce, aby vyzkoušeli stroj! Uměla bych si to představit i bez té romantické vsuvky mezi Charlottou a Mortimerem, ale přesto mě tam nijak nerušila. Chtěla jsem vyzdvihnout herecký výkon Everetta, kterého můžu kdykoli, ale myslím, že výkony "hysterek" stojí ještě nad ním. Pro mě filmové překvapení a hodně povedený film. ()

seeba10

Nemohu vynachválit. Zajímavé prostředí staré anglie. Romantika spočívající v úvodní zaslepenosti a postupnému přesunu sympatií k živelné dámě s elánem a přesvědčením od původně na oko dokonale atraktivní nudařce. To vše spojené s technickou revolucí a haldou smíchu hned v několika scénách. Bravůrní film. ()

Elyv

Obrovské zklamání. Co se tvářilo jako kvalitní film se, zejména ke konci, zvrtlo v naprosto bezduchou romantickou komedii. Děj byl až nepříjemně předvídatelný a já se vyloženě těšila na konec. ()

Bounded

Hysteria je vcelku zábavný film, ale má problém v tom, že téma, které rozebírá se dá těžko těžit bez nutného opakování toho samého vtipu. Přistihnul jsem se při něm, že ze začátečního pochechtávání jsem byl v kině jeden z mála, co už se ke konci nesmáli. Když se navíc odhlédne od vhodně zvoleného společenského tématu (a výpovědi o nespravedlnosti doby), zůstává nakonec jenom malá romantická komedie s Maggie Gyllenhaal, která mě nepřitahuje. A to je docela problém, protože když si nezamilujete její charakter, těžko si můžete zamilovat celý film. Všechna čest ale panu Dancymu, gentlemana zahrál s noblesou. ()

klo11bouk

napsáno už o tomto filmu bylo snad vše tak snad jen jediné - je to děsná prdel. díky autorům, kteří podobná slova nahradili, laskavostí a milým humorem.příznivce hollynováckého humoru asi nepobaví. ()

DonTommy

Lékařsky odborné prstění a Rupert Everett byli sice vtipní, ale jinak jde o anti-šovinistickou moralitku s řídkým a předvídatelným příběhem. Film sice ne na nic, ale rozhodně ne na víc než jedno použití. ()

chicab8

Naprosto fenomenální film. Zajímavá tematika, božští herci a rather sexy british, oh yeah :) Maggie Gyllenhaal v roli jedné z prvních emancipovaných žen a po boku jí sekundující šarmantní Hugh Dancy. Způsob léčby hysteie byl k popukání, zkrátka brava. ()

alldo.raine

Tak tohle je panečku řemeslo. Skvělá komedie o léčívých účincích orgasmu, u které si krásně odpočinete a skvěle se pobavíte. Vynikající Rupert Everett! ()

dydl1

Tak plynulé ,milé ,komické a zároveň k zamyšlení.Člověk nepadne ze židle,ale rozhodně film neurazí. ()

Zajija

Čekal jsem hodně sexistycký snímek, trochu lechtivé scény a nevhodné vtipy, ale! Dostalo se mi pěkné history/komedie s půvabnou romantikou. To je přesně to co od tohoto filmu můžete očekávat. Krásné skloubení těchto žánrů, které si umí zachovat i svojí vážnost. Přeji příjemnou zábavu ()

TommyDiamond

Tak toto bylo velice zajímavé a ožehavé téma. Někteří konzervativci by jej klidně mohli odsoudit. Ale proč? Vždyť příběh je založený na skutečné události (osobně ověřeno). Mě tento film potěšil svou lehkostí, naivitou a především humorem. Celkově 80% ()

Godhaj

,,Don't stop!" ,,I think you enjoyed yourself too much." Romantická komedie na pozadí vynalézání vibrátoru zní trochu děsivě, ale výsledek je více než příjemný. Romantická linie příběhu sice kopíruje stokrát přežvýkaná klišé, ale právě odlehčení ve formě vtipně pojatého ,,vynalézání" léku proti hysterii (v tomto případě vibrátoru) dělá z tohoto filmu krásně plynoucí odpočinkovou komedii. ()

PetiRe

Myslím si, že toto historické téma o diagnóze zvané hysterie u žen v 19.století mohlo být zpracovaná lépe. Rozhodně mě nebavilo polovinu filmu koukat na staré dámy, které ukájí mladý doktor v ordinaci. Romantický příběh na pozadí naprosto nezajímavý. Příběhy se mi zdály od sebe tak nějak oddělené, nelogické a vložené do sebe, aby se ve filmu alespoň něco dělo. Jedinou sympatickou postavou byla rázná Meggie Gyllenhaal. Jinak blbost. ()

liberita

Naozaj veľmi sympatický a príjemný film. Téma ako taká je úsmevná , plus v dobe, v ktorej sa odohráva, dva krát toľko. Postava Maggie je naozaj silná emancipovaná žena, v ktorej sa zosobňuje viacero žien bojujúcich za svoje práva, zasluhujúcich si náš rešpekt a obdiv, veď aj vďaka ich aktivitám dnes napríklad máme právo voliť. A Maggie jej dodáva potrebnú váhu, je skvelá ako vždy a zatieňuje všetkých ostatných. Ale ani Hugh Dancy sa úplne nestratí a potešil ma Rupert Everett, od Stardustu som ho nevidela. Trailer príliš chute nenabudí, ale nenechajte sa odradiť, pretože Hysteriu naozaj stojí za to vidieť. ()

petka114

Od netradičního námětu a herců, které se v tomto snímku objevují, jsem čekala víc, ale i tak to byl příjemný pohodový film na odpoledne. A ta poslední scéna s královnou Viktorií:-) ()

hamir0

Moc příjemná záležitost. Svěží, hravá a typicky britská. Nečekejte složitou zápletku, ani strhující zvraty. Tohle je jen příjemné pohlazení na duši. ()

Maniik88

Zvláštne vtipná komédia o tom ako bol vynájdený vibrátor. Veľmi príjemný, ľahký a nenásilný film vhodný na pozretie s citlivejšími polovičkami. Postavy, texty a ich výraze tváre sú komicky zastaralé ale do daného obdobia a štýlu filmu pekne zapadajú. Fajn oddychový film. ()

hekla

Trocha romantiky, historie a zábavy v jednom originálním balení s příjemnými herci a staroanglickou atmosférou. ()

HarqAlAda

Príjemná uvoľňujúca komédia, odporúčam aj keď ste puritáni ;) Historické reálie sa mi zdajú prikrášlené ale plnia účel a vôbec mi to neprekážalo a príjemne sme sa bavili. ()