Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

marusaj

Průměrná romance s atmosférickou výpravou viktoriánského Londýna. Premisa vtipná, bohužel nevytěžená. Příjemný a vtipný začátek filmu zabíjí předvídatelná romantika nejvenezuelštějšího kalibru, kde ani Maggie nic nezmůže. Promarněná šance. ()

Chip89

Asi je to tu psané už víckrát, ale líbilo se mi jak byl tenhle příběh pojat. Mám ráda historii, romantiku, komedii - a to vše se nalezne v tomto snímku. V kině jsem se bavila od začátku do konce. Asi tam nemám, co vytknout. Prostě oddechovka na dlouhý večer, která určitě zvedne náladu. I když nedokážu posoudit,jestli by se s takovým nadšením na tenhle snímek koukali i muži:-) ()

Durgas

Tak takéto spracovanie témy som teda rozhodne nečakal! A som spokojný, bavil som sa teda královsky, "procedúri liečby" boli skvele zahrané, a aj to ostatné bolo veľmi svieže a humorné. Dávam ****1/2 ()

ER

Sympatické podívání s výbornými hereckými výkony, které společně s dobovými reáliemi dokonale navodily atmosféru viktoriánské Anglie. Jen je trochu na škodu, že pozornost se v ději začala přesouvat na Charlottu a namíchaný koktejl o vibrátoru,feminismu a charity začal mít mírně trpkou příchuť. ()

Reek

V ději tento film trochu pokulhává, ale vtipné situace a dialogy to dohání. Normálně bych dal 4 hvězdy,ale vzhledem tomu, že hlavní aktér dokáže randit s oběma sestrama, zaslouží si i tu poslední hvězdu. 90% ()

Brinkley

Pokud mělo jít o lehkou komedii za účasti mechanického robertka, víc mě pobavila epizodka ze seriálu Boston Legal, kdy se o tento historický artefakt, coby léčebné pomůcky, soudil jeden klient jmenované advokátní kanceláře. U Vrtěti ženou jsem vrtěla leda tak hlavou nad stereotypním zobrazením neukojených, alias hysterických paniček. Nazíráním společnosti přelomu 19. a 20. století na lidskou sexualitu a boji s tehdejší prudérností se zabývala v roce 2011 i Cronenbergova Nebezpečná metoda, řekla bych mnohem úspěšněji. Nejde o žánr, ale ani komedie nemusí nesnesitelně zlehčovat. Jinak bych se i zasmála, bylo-li by čemu (sem tam střižený britský humor už můj výsledný dojem moc nevytrhl, možná měl být o dost černější). Anebo jsem prostě měla jen špatný den... ()

markotter

Příběh o vynálezu vibrátoru obalený socialistickou agitkou, aby to nebylo tak přisprostlé, nebo příběh o mladé revolucionářce a konzervativním doktorovi obalený příběhem o vynálezu vibrátoru, aby to nebylo tak nudné. Ani jedno nefunguje. Já osobně bych preferoval pouze první verzi bez toho socialistického a ženského prvku. ()

Nocturno culto

Velice vtipně pojatá komedie o důležitém vynálezu ukájející ženské potřeby, především u té operní zpěvačky to zafungovalo naprosto báječně :-) ...je to příjemná oddechovka u které člověk pobaví ... ()

danny_21

Místy zábavné, ale tak to jeden víceméně čekal od filmu s vibrující tématikou, nicméně ta slaďouňká vata kolem byla z mého pohledu naprosto zbytečná, stejně jako hloupě podaný proces s Maggie. No vkusem je to tak někde na úrovni pokračování American Pie - 40 % ()

Tamten

Dobrá komedie s netradičním nápadem. Některé části filmu k sobě pasují sice trochu krkolomně, ale není to nic zásadního a výsledný dojem je určitě kladný. ()

Sasakr

Během sledování jsem si myslel, že je to nějaká 3,14čovina... doslova. Nicméně když jsem si zjistil historické pozadí, s úžasem jsem objevil, že ono je to, dá se říct, v podstatě podle pravdy. Hysterie tehdy byla diagnózou a doopravdy se k její léčbě používaly doktorovy metody. Inu, tak to pak jo... ()

neo93

Přijemný a veselý snímek z Londýna na konci 19. století, který pojednává o vzniku vibrátoru. Ikdyž vynález tohoto přístroje, je jen na pozadí příběhu, který není nijak složitý přesto potěší. Zvlášt, když můžete sledovat film se sympatickými herci Hugh Dancy a především Maggie Gyllenhaal, která nejen že výborně hraje, ale také si to naplno užívá. Skvělá romantická komedie s atmosférou viktoriánské Anglie, která není jenom vtipná ale též poučná. ()

mira.l

Popravdě řečeno mě to moc nenadchlo. Když jsem si přečet, jaké téma je tady zpracované a viděl v jedné z hlavních rolí Maggie Gyllenhaal, říkal jsem si, že to bude asi vcelku pikantní podívaná. No, pohled na to, jak po převážnou část filmu jeden z pánů doktorů "zbavuje hysterie" londýnské ctihodné ženy věkové skupiny 60plus, tak mě to teda moc nepotěšilo. Čekal jsem, že právě Maggie Gyllenhaal by se s tou věcičkou mohla ve své roli vyřádit, no nestalo se, její role byla poněkud jiná. Takže víceméně za Maggie a R. Everetta to vytáhnu na tři hvězdičky a zatraceně si rozmyslím, jestli to nechám na disku nebo pošlu do propadliště dějin... ()

ZnalecH

Vždy je zajímavé vidět, jak některé události či věci vznikly i když často je to dosti zkreslené. Tento film je krátký, výstižný a pozoruhodně poutavý. No a přestože tam občas nějaké to klišé je, tak to vůbec nevadí. ()

sulda007

Zasmála jsem se, pokochala, ... what else can I say! Maggie je skvělá, Hugh Dancy též, staré báby pacientky mě sice trochu děsily, ale to, jak poměrně vkusně bylo toto téma zpracováno, mi dává ve výsledku tři hvězdy ()