Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

Padme_Anakin

Těžko je mi hodnotit, protože herecký ansámbl byl úžasný, Al Pacino-Jack Lemmon-Ed Harris-Kevin Spacey se mi moc líbili a jim není co vytknout.. Bohužel snímek až tak zajímavý není, spíš jsem měla dojem, že sleduji přehlídku ukňučených a ubrečených polomužů.. Ono asi takhle, pokud se někdo domnívá, že být prodejcem či obchodním zástupcem může být každý, tak se holt mýlí, být jím nemůže.. ()

liquido26

Tenhle film byl o ničem. Možná je to proto, že jsem si po přečtení obsahu udělal zkreslenou představu o tom, co se bude na plátně dít a dostal jsem něco úplně odlišného. Možná je to proto, že mi prostředí realitních kanceláří nic neříká a tak nějak jsem ty jejich tipy a smlouvy nepobíral. Nebýt SKVĚLÝCH herců a slova "fuck" asi bych šel s hodnocením ještě podstatně níž. Ale jsou to právě herci a jejich vzájemné fuckování, kdo tento film drží na hranici koukatelnosti - zejména, vynikající AL Pacino (škoda, že v první půlce skoro nebyl, ale ta druhá půlka byla jeho), skvělý Ed Harris (ten se zase v druhé půlce filmu moc neohřál) a malá role Aleca Baldwina. ()

NinonL

"Realistický příběh" z každodenního života realitních agentů. Za jakou cenu budou ochotni neztratit práci a udržet se na výsluní? Vynikající Jack Lemmon jako obchodník ze staré školy, Kevin Spacey jako manažérská rychlokvaška, Alec Baldwin jako arogantní boss i ostatní. Skvělý deštivý zážitek. ()

Defaultovna

Čistý zásah. Skvelý herecký koncert veľkých umelcov, ktorí si hranie evidentne užívali (skláňam sa pred pánom Lemmonom). Konverzačná detektívka zo sveta realitných maklérov a osierania ľudí trafila presne do môjho vkusu. ()

SaNcHeZ_cz

Naprosto neskutečně našlapaná konverzačka která i jako přepis divadelní hry dokáže nabídnout zábavu větší, než filmy podobného rázu. Skvěle obsazená lahůdka, která také dokazuje jednu věc. Al Pacino jednoduše vládne. ()

Asgy

Celý film se odehrává prakticky jen ve dvou lokacích a stojí a padá na dialozích herců. Obsazení je výborné a na tak malém prostoru krásně vyniknou právě ty propracované dialogy. ()

Freemind

Břitké, precizně napsané dialogy si plně zasloužily skvostné obsazení - pro mne je favoritem Jack Lemmon, i když Spacey, Harris a Pacino podávají tradičně nadprůměrné výkony. "Konkurenti" to je ostrá jízda plná výbuchů emocí - a to je paradoxně i největší slabina tohoto filmu. Trochu zde chybí gradace, všichni celou dobu řvou, nadávají a jedou na plný plyn, takže divák postupně otupí. Přesto jde o nespravedlivě pozapomenutý snímek, takže PUT THAT COFFEE DOWN a věnujte mu chvilku svého cenného času. ()

Tirion

Úžasná sonda do duše realitního makléře. Je to výběrový herecký koncert hvězd světového formátu a precizní režie! ()

kaylin

Snímek je naprosto neskutečný herecky. Těch jmen je tady tolik, že ani nemůžete věřit, že se všichni sešli na jednom místě a všichni navíc dostali dostatek prostoru. Alec Baldwin ho měl nejméně, ale přesto ho využil dokonale. Překvapivě mě ale snímek nedostal tolik svým příběhem, ale opravdu tím obsazením. ()

TominoLa

Obsazení? To je opravdu excelentní. Ani to, ale nezachrání tuhle nudnou podívanou kde se dohromady jen kecá a skoro nic neděje. Zklamání. Fuck. ()

DonPedro

Spousta skvělých dialogů (jak už bývá u zfilmovaných divadelních her Davida Mameta zvykem) a špičková herecká sestava ve službách hodně drsného příběhu. Motivační pětiminutovka Aleca Baldwina rozhodně patří do zlatého fondu devadesátých let. ()

SgtPepper

V tom filmu se vůbec nic nestalo. Sto minut se dívám na tlachající karierní krysy z realitky a stejně to uběhlo tak rychle, až mi bylo líto,že už je konec. Myslím, že nebýt těch herců, musel bych to po prvních třiceti minutách stopnout a jít spat. Škoda toho konce, čekal bych lepší rozuzlení. Ale pod 5* jít nemůžu, to by se Jack Lemmon otáčel v hrobě jak větrák. ()

easaque

2* Je pravda, že jsem si pro tohle konverzační drama vybral nevhodný čas, ale i tak si myslím, že ani jindy bych si ho neužil víc. I když je film dobře zpracován a na první pohled zaujme herecké obsazení, tak divadelní předlohu nelze přehlédnout. Nastolená hra je zajímavá a dobře se tu ukážou charaktery jednotlivých lidí a vlastně žádný klaďas se tu nenajde a jen dokazuje to, že se obchoďákovi vlastně nikdy věřit nedá ;-). Co mi nejvíc nesedlo bylo staromódní zpracování i styl filmu včetně hudby a trošku i český dabing, ale za to film nemůže. Navíc příběh byl utahaný, moc ukecaný a chvilkami nezáživný, a proto jen ty dvě hvězdy. Jde však jen o moje subjektivní hodnocení a pro jiného, zejména staršího diváka lákajícího toto téma a k tomu trochu krimi, může bavit víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Parádní záležitost. Na disku mi to leželo už dlouho, protože jsem nějak neměl chuť na dvě hodiny povídání. Teď jsem se k tomu dostal a nesputil jsem z toho oči celé ty dvě hodiny. Všichni herci (Al Pacino!) jsou úžasní, asi taky díky skvěle napsaným dialogům, které působí velmi opravdově. Taková Pacinova řeč k Spaceymu, kde každé druhé slovo je fuck nebo shit, byla uzemňující a řezal jsem se u ní o stošest. Na konci jsem docela litoval, že to bylo tak krátké. -"You stupid fucking cunt. You, Williamson, I'm talking to you, shithead. You just cost me $6,000. Six thousand dollars, and one Cadillac. That's right. What are you going to do about it? What are you going to do about it, asshole? You're fucking shit." ()

Lischai

12 rozhněvaných mužů je super, konverzačky jsou super, David Mamet je super - ale tohle je nuda k uzoufání. Žádný výrazný vývoj, žádné zvraty, a vlastně ani chytré dialogy - jen se čtyři týpci neustále dohadují o nějakých nemovitostech, o tom kdo má větší smůlu nebo kdo je dravější obchodník. Jestli ještě jednou uslyším větu "ty starý tipy jsou k ničemu", tak mi vybuchne hlava. Často citovaná Baldwinova fuckovací scéna je pro mě to jediné dobré, co v tom filmu je. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin