Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

Gilmour93

Death of a Fuckinˈ Salesman. I barevným schématem nasnímání noc a den, ve kterých schází morální hodnoty, čest i důstojnost a přebývají neduhy maskulinity v podobě sebestředných lží, ješitnosti a slabosti. Ve volbě mezi cadillacem, sadou nožů a vyhazovem je ještě naštěstí možnost nebýt toho součástí.. Bezesporu bombastické obsazení, ale jak vrzala ta divadelní prkna, měl jsem pocit, že ti herci tam nejsou pro ty postavy, pro jejich autentičnost, ale spíš pro diváka v hledišti. Dle mého Foleyho chyba. Ať tak, či onak, Pacinův realitní žralok Ricky Roma by prodal i 59. patro newyorkské Trump Tower. Klidně i Donaldovi.. ()

Aluska88

Mistrovským způsobem natočená "konverzačka" plná hereckých es. Al Pacino válí a jeho psychologické schopnosti, jak jednat s klienty jsou opravdu ohromující. Na momentík zaskočí i Alec Baldwin, aby zbytku osazenstva kanceláře ukázal, jak funguje "vrcholový management." Prostě, já jsem kretén, kdo je víc? Hodně mu ta role sedla. Docela by mě zajímalo, jak dlouho se museli herci učit celý scénář:) ()

StarsFan

Chytré dialogy? Ano. Dobří herci? Ano. Fenomenální Al Pacino? Ano, ano, ano. Jenže člověk si občas pomyslí, že přepis divadelní hry by nemusel na první pohled vypadat, jako když se díváte na divadelní hru v televizi. Mimimum lokací, minimum jakéhokoliv posunutí kupředu v příběhu, vlastně jenom spousta dialogů. A to prostě někdy, po nějaké době, může začít nudit. ()

3DD!3

Skvělé konverzační drama, kterému jednoznačně vévodí Al Pacino. A ponaučení? Lidi jsou svině a když ji teče do bot udělají cokoliv aby šel ke dnu někdo jiný a ne oni. - Jak se jmenuješ? - Naser si... tak se jmenuju! A víš proč, panáčku? Protože tys tu přijel v hyundai a já v bavoráku za $80,000. Takhle se jmenuju. A tvoje jméno je "Nevyhovující. " ()

Le_Chuck

7 Angry Men. Strhujúcich 100 minút milimetrovej réžie a toho načistejšieho herectva. Jediné výtka ide na, nie až taký silný záver. 90% ()

Trellíno

Famózní herecké galapředstavení a k tomu nudná režie Jamese Foleyho. Kéž by jiný rejža dal celému filmu trošku větší šmrnc. Takhle všechno táhne jenom hodně podařený scénář a hlavně neskutečná sestava, ždímající ze sebe, bez přehánění, nezapomenutelné dechberoucí výkony. ()

Janchor

Ten přetlak - Lemmon, Harris, Pacino, Arkin, Pryce, Spacey - po delším nástupu bouchne, v nejlepším možným smyslu. ()

Xmilden

Po delší době skvělé konverzační drama, které si svým tempem a nábojem vůbec nezadá s kdejakým akčním filmem. Pochybovat o hereckých schopnostech všech aktérů a hlavně tedy samozřejmě "Big Ala" by se rovnalo čirému šílenství. S blížícím se závěrem si divák uvědomí, že by se na podobné galapředstavení mohl koukat třeba celý den. 75% ()

lamps

Tak tenhle snímek mi nijak extra nesednul. Oceňuji sice skvělé herecké výkony a bravurně napsané dialogy, ale prostě nemůžu zapomenout na to, že jsem u toho asi čtyřikrát usnul. I když to bylo asi dáno celkovou únavou a film za to vůbec nemůže, podruhé už se na to nemám sílu podívat. ()

Aky

Pořád víc divadelní hra než film. Když se konkurence vybičuje do krajnosti dovede to lidi k zoufalým činům. Jako všechna manipulace neznající míru. Zajímavý je obraz americké realitní kanceláře, dost jiný, než jaké poskytují realitky v evropských poměrech. ()

S.Quentin QUALE

Zápletkově je tento filmek poměrně minimalistický, ale to vůbec neva, protože první housle hrají charismatičtí herci a hlavně vymazlený dialogy, díky nimž se tento kousek může pochlubit fuckovačkama toho nejvyššího kalibru. Kdo hledá akci, nechť toto ani nezkouší. 70% ()

misterz

Komornejšia a hrozne ukecaná dráma, ktorú predovšetkým zdobí prvotriedne herecké obsadenie, bola radosť pozerať sa na tie nekonečné slovné prestrelky všetkých zúčastnených. Najviac sa mi páčil Al Pacino, ten by tuším vedel predať aj mesiac staré zapáchajúce mäso vydávajúc ho za prvotriedny steak. Na druhú stranu ale priznám sa, niekedy som v tých dialógoch netušil kde je sever. 70/100 ()

Snorlax

Výkvět amerických herců předčítá slovník vulgarismů, umění si představuji poněkud jinak. No dobře mi tak, nikdo mě nenutil se na to dívat, nemám to tedy bohužel na koho svést. Ale strašně jsem se nudila a své pocity z filmu bych mohla definovat jako znechucení. ()

Anderton

Spočiatku človek nevie, čo od toho očakávať. Či bláznivú komédiu plnú nervóznych realitných maklérov, zámien, omylov a nejakého toho deadlineu, pri ktorom sa urobí viacero chýb, ale nakoniec všetko dobre dopadne. Osobne by som toto "čierne" dielko nenazýval ani komédiou, skôr mi naskakovala husia koža pri predstave, že by som niekedy toto zamestnanie musel prevádzkovať. Nakoniec sa z toho vyvŕbi parádna detektívka, kde sú všetci podozriví a kde každý z hereckého olympu tu zúčastneného dostáva tú svoju parádnu chvíľku. Keď už nominácia na Oscara, tak za kolektívny výkon, nie len pre Pacina. ()

Tomco

Z celej duše nenávidím tento druh práce a pri pomyslení na stretnutie s magorom, čo sa mi silou mocou snaží nahuckať nejakú "neodmietnuteľnú" nehnuteľnosť, sa mi chce grcať. Celé detstvo si pamätám, že nám domov chodili rôzne kľúče a pri nich list: Gratulujeme, vyhrali ste! .. len musíte kúpiť toto a toto.. Nie, nie, I hate these people.. Film je to však moc zaujímavý a myslím si, že dôveryhodne odzrkadľuje skutočnosť. Výborný casting, špičkový scenár.. 90% ()

Willy Kufalt

Velcí mluvkové z firemní kanceláře mluví... lidově řečeno hodně sprostě. Využívají v každé druhé nebo třetí větě alespoň jeden vulgarismus, obyčejně tedy hodně vulgarismů. Nadávají na život, společnost, občas řeší s mluvou tohoto stylu i různé kšefty. Mezi tím si zkracují dlouhou chvíli odvyprávěním nějaké té historky z prodejů v minulosti a samozřejmě nezapomínají je okorenit patřičnou dávkou vulgarismů. Z celého srdce děkuji pánům Lemmonovi, Pacinovi a spol. za rozšíření si obzorů v podobě bezedné studnice odprezentovaných variací na nejrůznější možná využití slova fuck v anglické větě, dozajisté jim to nějakou dobu nezapomenu.... Je mi líto, ale odmítám tohle považovat za humor a umění. Ve výsledku se pro mě nekonala ani komedie (na to je zde málo pokusů o skutečný humor), ani drama (na to je zde zase málo děje a žádné napětí), jenom jedno obrovské znechucení. Jedna hvězda za špičkové herecké výkony v tomto trapném... s prominutím shitu. Fuck it off!! 20% ()

Happens

Brilantní. Charismatické. Pohlcující. Pohromadě hromádka herecké špičky, co perlí dialogy a monology. Každá druhá věta jak vytesané moudro. Příběh prostý, ale provedení hluboké. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin