West

Imitation Game = Poctivě natočené intelektuální drama s nádechem mysteriózna. Zvláštní, zajímavé a přitom tak nekonvenční. Ještě nikdy nebyl zfilmován takový příběh z 2. světové, a přece na tom stály životy miliony lidí. Člověk se u zapřemýšlí - že válka byla jako hraní šachů , (či luštění křížovky?). Občas musíte něco obětovat , aby jste vyhráli hru. A ikdyž víte co dotyčný v danou chvíli udělá ,nesmíte se za žádnou cenu prozradit.. Myslím si , že tento druh filmu každého bavit nebude. Naopak lidem , kterým se líbí neobvyklé snímky a nevadí jim zapojit mozkové závity , bude Kód Enigmy velkým překvapením. 80% (Podobné Filmy: Čistá duše) ()

haWranka

Kdyby v tomhle filmu hráli méně dobří herci, šlo by všechno od desíti k pěti. Abych pravdu řekla, scénář mi přišel trochu moc kýčovitý, ale celkové vyznění filmu nebylo naštěstí tak slzopudné, jak jsem čekala. Jo a abych nezapomněla - Benedict Cumberbatch se pomalu ale jistě posouvá nahoru po žebříčku mých oblíbených herců. ()

deLaFere

Hezký film s trochu idealizovaným hlavním hrdinou, který se z geniálního asociála pomalu propracuje v takřka milou bytost. To je také hlavní slabina filmu, společně s trochu přehnanou dramatizací neodpovídající skutečnosti, ale ta je celkem pochopitelná, jinak by to nebylo koukatelné. Pro lidi, kteří o Enigmě nic neví jasná volba, v elementárních historických faktech je fim přesný, jak říkám pouze postava hlavního hrdiny je zjevně "vylepšená". Benedict Cumberbatch je opravdu dobrý, ()

LordMysti

Svým způsobem parádně natočené, na druhou stranu mi u toho chybělo to vnitřní napětí, válečná atmosféra a více reálný náhled na celou skupinu lidí. Chápu že pro filmové plátno se hodí vše trochu vyšponovat, ale některé scény mi přišli až nepřirozené. Každopádně příjemný film od kterého jsem bohužel čekal mnohem víc a proto možná i toto nižší hodnocení. ()

mogul01

Na to, že mám rád válečné film a především filmy z prostředí WW2 mě zatím všechny snímky o Enigmě nechávají poměrně chladným. Tato interpretace je především o osobě Alana Turinga a nedopadlo to úplně špatně. ()

ER

Obdivuhodný film,který tentokrát nesází na žádnou akci,ale na chytrost. Dějová dramatizace je řešena nejen sledováním osudů hlavní postavy (a postav) při rozlousknutí Enigmy,ale i obviněním Alana Turinga z homosexuality,které dotváří jeho charakteristiku. I zpracování ostatních postav (v podání K.Knightley či M.Stronga) je na vysoké úrovni a jejich mikroosudy,mající vliv i na Turinga,dotváří celý příběh k hvězdné pětici. ()

Mitisko

Nesnáším filmy které se hrají na historické, ale přitom zásadně manipulují s fakty, tak jako to chce sponzor filmu. Hlavní skrytá myšlenka filmu byla ta, že divákovi se film snaží namluvit, že zásluhou homosexuála dopadla 2. sv vojna tak jak dopadla. Tedy byli pošlapány všechny zásluhy skutečných hrdinu jenom proto, aby se skryte a znova propagovala homosexualita jako něco normální. A v podstatě naznačila, že zásluhou homosexuála Hitler prohrál co jsou absolutní fantasmagorické hovná, kterými se tu někdo podvědomou cestou snaží manipulovat diváka. ()

radeckator

Původně jsem myslel, že to bude válečný film o slavném prolomení Enigmy a on to byl životopisný film o jednom vědci inteligence a povahy Sheldona Coopera co dojede na homosexualitu. Ve výsledku mírné zklamání, které ale asi zapříčinilo mé velké očekávání od tohoto filmu. ()

E lan

Především kvůli vynikajícímu hereckému výkonu v ústřední roli a výbornému scénáři, který nepochopitelně psal salm život, plné hodnocení. Žádný americký patos, velmi smutný příběh od začátku do konce, který nelze jinak než aktivně sledovat celou dobu. ()

RajAthen

Komorní, chytře odvyprávěný film s velmi zajímavou tematikou a po delší době též velmi kompaktním a povedeným soundtrackem. Pan Cumerbatch je evidentně stále při síle a hraje zcela přesvědčivě. Jediným drobným neduhem je z mého pohledu tempo smínku a menší důraz na některé morální rozhodnutí, které jsou ve filmu jen naznačeny (viz nutnost utajení). Jde však jednoznačně o film hodný shlédnutí, riziko dojetí obsaženo. ()

BAJOHA

Škoda takového chytrého chlapíka. Mohl toho třeba za svůj život ještě hodně dokázat. Mimochodem, výborný film. ()

Kritik.

Veľmi kvalitne natočený i zahraný film. Avšak čosi mi tam nesedelo (okrem tajomstva hlavného hrdinu a jeho nelogického správania sa v niektorých situáciách). Asi mi vadí, že je film údajne natočený podľa skutočnej udalosti, avšak s realitou toho nemá spoločného mnoho. ()

neo93

Skvostný film s parádním obsazením a příběhem. Ten, kdo vybral Sherlocka Holmesa do hlavní role nemohl udělat lépe. Snad nikdo ze současné herecké elity by se více nehodil do role geniálního matematika Alana Turinga, tak jako Benedict Cumberbatch. Ten, který nás baví již pár let jako dokonalý detektiv v seriálu, není lepší volba, jelikož i tady hraje téměř totožnou postavu, jen jinak pojmenovanou. Také velitel Denniston v podání Charles Dance, vypadá jako Tiwin Lannister přestrojený do britské vojenské uniformy. Potěšila mě také přítomnost Keiry Knigthley, která se po delší době zase objevila v pořádném filmu. Skvěle vyprávěný děj snímku, který se prolíná ve třech dějových liniích, jenž sledujeme Turinga v době po válce, v jeho mládí a samozřejmě nejvíce v období, kdy se s partou nadšených křížovkářů snaží rozluštit německý šifrovací stroj Enigma. Výborný režisérský počin Morten Tyldum od kterého to asi málokdo čekal s neméně dobrou hudbou. ()

ZnalecH

Myšlenky v tomto filmu jsou přesahující lidské pochopení. Líbí se mi, že tento film spoustu mně a spoustu dalším lidem něco o historii a existenci něčeho jako je Enigma. Dále film velice stručně a přehledně zachycuje nejdůležitější okamžiky 2. světové války. Velice povedené myšlenkově i obsahově válečné drama. ()

Demonic189

Tak toto nie, toto ma skutočne nebavilo. Výkon hlavného hrdinu je síce skutočne podmanivý, ale to je na film takého kalibru (8 nominácií na Oskiho!) ozaj málo. Žiadne emócie, žiadna gradácia, podmanivá scéna, sympatická postava, hudba či dramatický okamih. Snímok pred vašimi očami jednoducho prepláva, pripraví vám pár klišoidných scén a zmizne za horizontom. Nie ďakujem. 2,5* PS: taka Valkýra je UPLNE, uplne inde. ()

bearmeedek

Nový pohled na významnou etapu ve velké válce. První část filmu působila tak trochu jako dobře udělaný hraný dokument. Který si zlehka plynul, informoval o vývoji v nelehkém pátrání po kódu a bylo doplněno retro hudebními motivy, působícími (pardon) jakoby vesele. Druhá část se stala opravdu filmem a nemám připomínek. Benedict podal fantastický herecký výkon. Se slavným německým strojem jsem se před lety seznámil ve filmu Enigma. V Kódu jsem ale dostal nové informace, týkající se orientace geniálního matematika nebo řízených selekcí u odhalených německých útoků. Utajovaná výměna lidských životů za zkrácení války a tím i záchrany většího počtu lidí. 70%. ()

lakart

Opět nějaký ten životopisný film s dramatickou zápletkou, kdy si člověk říká, tohle se nemohlo nikdy stát. Kód enigmy je podle mě statický a jednoduchý ve své podstatě a složitosti příběhu. Zpočátku jsem měl obavy, zda je film tak dobrý, jak se říká. Ale asi v polovině filmu, samozřejmě po rozluštění enigmy, se začnou odehrávat neskutečné věci a v tuto chvíli si mě film získal a já se do něho plně ponořil a zpětně jsem ocenil jeho první polovinu. V konečném důsledku se jedná o veliký film s komorní atmosférou, kde v hlavní roli hraje mistrovsky napsaný scénář a skvělý výkon Benedicta Cumberbatcha. Více takových filmů s takovým poselstvím. 100% ()

mira.l

Docela zajímavě zpracovaný válečně-životopisný film. Hodnotím poměrně vysoko, jelikož mě to nenudilo, a to na válečné filmy nikterak vysazený nejsem. Benedict Cumberbatch byl v roli Alana Turinga skvělý, poněkud šíleného génia (nebo geniálního šílence?) zvládl vlice věrohodně. Za solidní považuju i ostatní výkony. Co se s ním dělo po válce, jsem netušil, a je třeba uznat, že člověk, který do značné míry přispěl k ukončení 2. sv. války a vlastně k osudům celého světa, si zasloužil lepší konec. Jen musím někde vyštrachat to DVD Enigma s Kate Winslet a podívat se na něj taky. Je to už docela dlouho, co jsem to viděl, a tak bude docela zajímavé mít nějaké srovnání. Třeba potom hodnocení poupravím. ()

Petula009

Je naprosto otřesné, jak může mít prudérní společnost dopad na lidské životy, mnohdy stejně zničující jako válka. Velmi silný příběh, který Cumberbatch utáhne na jedničku v podstatě sám s pár sekundaři. Složitější časové prostrihy nakonec davali smysl a s hudbou od Desplata to vytvořilo výborný celek. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel