Flagg

Každý rok se před Oscary objeví film, z kterého je přímo cítit snaha vykřičet si nějaké ocenění za každou cenu. A přesně taková je Imitation Game. Nahrává tomu fakt, že hlavní postava je takřka archetypální - génius, podivín, homosexuál...Ano, Cumberbatch je vynikající, ale jinak? Jak by řekl klasik - nuda, nuda, šeď, šeď. Chápu, že je těžké průměrnému divákovi vysvětlit to, na čem dělaly největší mozky své doby, ale tenhle film je v některých aspektech naprosto banální, chtělo by se říci až stupidní. Scéna, kdy je Enigma konečně prolomena, a nastává nutné morální dilema, byla jako z nějaké školní besídky. Momenty typu "heuréka, rozluštil jsem Enigmu v hospodě u piva!" tvůrcům taky nežeru. Někdo jako Turing si zasloužil lepší film... ()

Narciska

Jeden z těch nemnohých filmů, co ještě dlouho po shlédnutí rezonují ve vašem nitru. Velmi silně, velmi krásně a velmi smutně. ()

Richie24

Učebnicový příběh anglickou společností nepochopeného génia Alana Turinga. Spousta silných momentů, ale i občasné hluché místo nebo jasná předvídatelnost. Skvělé herectví Cumberbatche, ale na druhou stranu už mne drobet rozčilovalo, že ze 114-minutové stopáže byl na tom plátně těch minut snad 150. Už klasicky mne zaujal i výkon Keiry Knightley a možná vůbec nejlepší byl Marc Strong. Hrál, jakoby byl šéfem tajných služeb celý život. 4 ****. ()

José77

dobre natoceny film, aj som sa bavil, preco teda 3*? prakticky kazdy highlight filmu bol vymysleny a to na pribeh zalozeny podla skutocnych udalosti nie je nic moc, nie? ()

jiri.twist

Komplexně moc pěkný film, co získal tolik nominací a cen a nevadí mi, že přesně do detailu nekopíruje tehdejší skutečnost, naopak. Důležité je pro mě poselství filmu a úcta k Alanu Turingovi a také to (a to zde zatím moc nezaznělo), že snímek tak trošku, možná i nechtěně, skrytě, "vylepšuje" náhled majoritní společnosti na muže, co mají rádi muže, což je pro mě hodně důležité ... 10999 ()

Wyder

Čekal jsem film o prolamování Enigmy a dočkal jsem se spíše filmu o vyšinutosti osobnosti Alana Turinga. Nečetl jsem totiž žádné informace k filmu, ale vybíral podle názvu. Jak už to u české distribuce bývá, název musí hlavně prodávat, jestli odpovídá předloze je vedlejší. Film ale není špatný, je tam Keira, takže jedna hvězda navíc za ni! :D ()

P.J.2

Emocialne vypjate drama, ukazujici hrdiny " v zakulisi" druhe svetove valky. Benedict jako vzdy stvoril dalsi osobnost bez chybicky. ()

cmuchalprvni

Velké plus si u mé osoby film získal zviditelněním persony Alana Turinga, ve škole ani nikde jinde jsem o něm doposud neslyšel, přitom jeho vynález byl zásadní pro konec 2. sv. války! Inteligence, homosexualita, trochu feminismus, obecná pozornost věnující se outsiderům a jejich utlačování. Témata filmu se mi líbí, ale že by mě film zasáhl natolik, abych se podíval znovu, napsat se nedá. Nemohu říci, že by mě film nudil, napětí bylo dobře dávkováno. Hlavně před sestrojením přístroje a pár okamžiků během promítání mě i překvapilo. Přítomnost ruského špióna, Strongova postava ututlávající prolomení Enigmy. Výkon Benedicta Cumberbatche nepovažuji za hodný Oscara za minulý rok, což ale neznamená, že by nebyl přesvědčivý. Postoj Joan Clarke v okamžiku, kdy s ní chce Alan zrušit zasnoubení mě překvapil. Která žena by v dnešní době do manželského svazku šla i za cenu toho, že nebude sexuálně uspokojována? Jejich vzájemná telepatie a jisté pouto je dost fascinující. Hudba s filmem funguje. Když už bych se měl vrátit k tomuto filmu, tak i díky Alexandru Desplatovi... ()

Octane

Perfektní film o dešifrování jedný z nejznámějších a nejtěžších šifer v průběhu 2. světové války. Historický drama podle skutečný události jsem si nemohl nechat ujít. Imitation game je dramatický, svižný ale hlavně velice emotivní film. Právem je zde nominace na Oskara. Musím se přiznat, že Keiru nemusím v žádným filmu. Co se ale tohodle týče, tak tady mi nevadila, menší role jí sedla. Líbilo se mi i přenesení vztahu Alan - Christopher. Tragické situace v našich životech si často vybírají svou daň, a záleží jen na nás jak se s tím vypořádáme. Bez čeho by se ale tenhle film nemohl obejít, je famózní Benedict. Perfektní je od začátku do konce. Hlavního hrdinu Turinga zahrál naprosto skvěle. 100% uvěřitelnej hereckej výkon plnej emocí. Podle mě, jedna z jeho nejlepších rolí. Celej tenhle snímek je vlastně jeho "One man show" a kdyby to byl právě on, co by dostal Oskara, tak bych se tomu vůbec nedivil. Škoda snad jen toho, jak Alan dožil svůj poměrně krátký život. ()

fila.tes

Právoplatný uchazeč o řadu Oscarů. Pro mě jedno z největších překvapení loňského roku (2014), kterému budu držet při udělování všechny palce. ()

Majkak

„Ne, nejsem génius, jsem jen jeden z nejlepších matematiků na světě.“ Alan Turing není arogantní, jen konstatuje suchá fakta a nerozumí tomu, proč to někomu připadá namyšlené. Sociální cítění není Turingovou silnou stránkou, ale to se géniům stává, že někde přebývá a jinde zase chybí. Režisér Morten Tyldum vypráví příběh osamělého génia, jehož matematické schopnosti zachránily životy miliónů lidí a pomohly zkrátit válku o dva roky. Žádné slávy ani uznání se nedočkal ani později. Obsazení Benedicta Cumberbatcha do hlavní role bylo skvělou volbou, Turingovi je typově podobný a jeho projev nenechá nikoho na pochybách o Turingově genialitě spojené s hlubokým sociálním mankem. ()

Páně

Asi je to klišé, ale Benedict Cumberbatch na to kurevsky má. Jeho herectví je přesvědčivé jako hlaveň u spánku. The Imitation Game je potom kusem pěkně odsýpajícím, postrádajícím hluchá místa. Tu vtipným, tu dojemným. Historickými niancemi se opravdu zabývat nehodlám. S nadprůměrně podařenou hudební složkou se tentokrát vytasil i Alexandre Desplat. Takže za mě solidní, opravdu solidní nadprůměr. ()

SC

Benedict Cumberbatch jako asociální génius. To už tu dlouho nebylo. Nebo bylo? Tak jako tak, Cumberbatchovi role Alana Turinga sedne, a celý film táhne. Omáčka kolem však není nic moc a „romanticko-dramatická“ linie prostupující celým filmem je nudná a předvídatelná. Na druhou stranu jsem se bavil víc než u Teorie všeho, kde to nefunguje mnohem víc. Ale herecky Eddie Redmayne > Benedict Cucumberbatch. ()

Hapretor

Já dám 4 *. Po dlouhé době, v záplavě nudných a nenápaditých filmů ke konci roku 2014 a i začátkem roku 2015, jsem konečně narazil na kousek, který mi přišel zábavný a vážný a dobře zahraný. Cumberbacht se tímto může suverénně zařadit mezi top zahraná individua RainMan - D. Hoffman, (Jmenuji se Sam) Sam - Sean Penn, (Smrtící bumerang) Carl - B. B. Thorton, (Čistá duše) John Nash - R. Crowe, ... Přiznám se, že mě film ke konci opravdu dojal. Skvělý životní příběh a skvěle zahraný. Já osobně bych Cumberbatcha nominoval na Oskara. Byla to díky němu pastva pro oči, ke konci i trochu pro slzné kanálky. Po dlouhé době jsem po skončení filmu potěšen a nelitoval stráveného času. Jen záběry z archívu byly úplně zbytečné. Jinak pecka jako drama, stojící na výborných hereckých výkonech. ()

CyriC

Film o lámání německých šifer, ve kterém chybí Tommy Flowers??? Jako film je to opravdu dobré, ale historicky je to blbost. Navíc Turing se nechoval jako autistický pošahanec. Armády blbečků uslintávají jen z toho důvodu, že v tom hraje Cucumberbatch. ()

Hopkins

Jsem z filmu hodně nadšený, hudba, děj zápletka i když uznávám že trošku malinko moc sentimentální a teatrální chvílemi. Každopádně plný počet bodů. Benedict opět prokázal své herecké kvality. Zajímavost: Druhý film kde hajre Homosexuála (Jeden musí z kola ven) .. a mám dojem že i interiér školy kde v mládí smrděl bradavicemi. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel