• Foox

Nechtěně vtipná reklama se stopáží celovečerního filmu. Ovšem i některý nechtěný vtip, může být dostatečně vtipný, proto jedna hvězda. 30 %(8.4.2016)

• choze

Když si při sledování filmu říkáte, co by z něj asi dokázal vydolovat Zdeněk Troška, tak je něco špatně. WESTERNSTORY není tak okázale bolestivě trapné jako jeho nekompromisně brutální trajler, je to spíš mile naivní amatérsko-(scénář, režie)-profi (kamera, herci) guláš v exotickém prostředí a jelikož mě vyloženě nenudilo ani nevytočilo, budu shovívavý. Sice je mimořádně nefilmové (kameraman se snaží, ale filmově debutující divadelní scenárista a rejža v jedné osobě ho vydatně sabotuje) a pozoruhodně nevtipné, což mi ale oboje vadilo méně než bych čekal. I když určité zklamání z toho, že to není tak špatné až je to k popukání, tu bylo.(1.1.2012)

• lennyd

Oblíbený seriálový herec Marcel Toufar (Mário Kubec) se po dokončení druhé řady seriálu rázem ocitá mimo hru. Naštěstí hned dostává další nabídku, od svého bývalého učitele herectví (Pavel Landovský). Zaskočit ve westernovém městečku za ústřední postavu Vinnetua, kterého hrával místní plejboj Presley (Petr Vondráček) - než si zlomil obě dvě ruce. Toufar má jen pár dní k tomu, aby se sžil s kolektivem, který celý westernem žije, naučil jezdit na koni a další kratochvíle, to vše pod pečlivým dohledem zhrzelého Presleyho... Koukám že Zdeňku Troškovi roste zdatná konkurence, ale přes veškerou snahu Vlastimila Pešky se WesternStory (naštěstí) Troškovým Kameňákům tolik nepřibližuje. Možná je to tím, že film měl přece jen jakýs takýs príběh, herecké obsazení (minimálně papírově) docela obstojné - a pár vtipů se i povedlo. Samozřejmě nečekejte žádné veledílo, ale pokud si člověk má vybrat mezi koukáním do stropu a nebo shlédnutím tohoto filmu, tak je film přece jen o chloupek zábavnější.... Trochu mne mrzí, že herci jako Martin Havelka, pokud chtějí nakouknout do světa filmu, tak musí vzít zavděk něčím takovýmto... ach jo(23.3.2013)

• Hunt

Hudba: Vlastimil Peška; příběhově děravé a zdárně sekundují Troškovým novodobým komediím.(3.7.2012)

• Payushka

První polibek se odehraje jako nevinná pusa, kdy se těsně po ní oba líbající na pikosekundu zaseknou a uvědomí si, že šlo asi o něco víc. Milostná dvojice v noci vyjede na koních na louku a za jejich stíny se leskne obří úplněk, který svou velikostí zabírá půl záběru. Jednotlivé dny příběhu oddělují záběry do slunce, kdy se na okamžik ukáže i duha. Ano, když to někdo přežene, může se i otrávit.(11.11.2011)