Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

• Francie Astérix et Obélix au service de sa majesté (více)

Římské vojsko v čele s Juliem Césarem se chystá podmanit si Británii. Už se mu podařilo rozdrtit ¾ armády a královna začíná mít obavy o osud země. Povolá si na poradu Jaxitaxe, jenž jí pověděl o Galech, kteří Césara porazili pomocí kouzelného lektvaru. Kouzelná moc lektvaru spočívá v tom, že kdo ho vypije, získá neuvěřitelnou sílu. Královna zpočátku nechce Galy požádat, ale situace se stále zhoršuje, proto nakonec souhlasí. Jaxitax se tedy vydá na cestu. Galové Asterix a Obelix jsou přátelé a od náčelníka dostali za úkol udělat z jeho synovce Zničehonixe pravého muže. Zdá se, že je to velmi nesnadný úkol. Do toho přichází Jaxitax se svou prosbou o pomoc. Galové připraví celý sud kouzelného nápoje a rozhodnou se jej osobně dopravit královně. Na cestu se vydávají ve čtyřech – Asterix, Obelix, Jaxitax a vezmou s sebou i Zničehonixe, aby získal zkušenosti. Na lodi pak ještě objeví Škrabopise, který se z Indie vypravil do Británie s malým keříkem čaje a doufá, že zbohatne… Mezitím mají Římané v Británii dost práce. Britanové, jak si říkají, se nehodlají jen tak vzdát, proto se Římané rozhodnou najmout si žoldáky Normany, aby za ně udělali špinavou práci. Normané souhlasí jedině pod podmínkou, že se dozvědí, co je to strach… Pětice se dostane do Británie a Jaxitax vezme nové přátele ke své snoubence Ofélii. Jako správný džentlmen se jí už roky dvoří, ale nedovolí si k ní žádnou důvěrnost. To Zničehonix žádné obavy z porušení bontonu nemá, a protože je Ofélie pěkná dívka, políbí ji – a Ofélii se to očividně líbí. Její společnice a vychovatelka slečna Macintoshová dbá na přísné dodržování společenských pravidel, a i když není zrovna kráska, Obelixovi padne do oka. Je však velmi neohrabaný a u slečny Macintoshové nemá šanci. Římané se dozvěděli o sudu plném kouzelného nápoje a hledají ho. Parta přátel se rozhodla ho ukrýt v hospodě, aby nebyl nápadný, ale Římany to napadne také. Rozhodnou se zabavit všechny sudy a ochutnávat do té doby, až najdou ten pravý… (TV Prima)

Dvorka96

Takhle zprznit Asterixe to svět ještě neviděl. Jedna hvězdička za jedinou vtipnou scénu, a to bylo to jak vikingové skočili z útesu a druhá za to že je to prostě Asterix. ()

Radek273

Nerad hodnotím film bez dokoukání do konce, ale tohle byla tak strašná nuda. Nový strašný Asterix, nudní (skoro by se dalo říct až přespříliš nudní) angličané a hlavně... téměř žádná akce ani humor. ()

Seda93

Nudné, nazajímavé, prostě o ničem... vůbec nedoporučuji mrhat drahoceným časem. Předchozí díly byly daleko lepší. Nedal jsem Odpad! jenom proto, že tam hraje Gérard Depardieu. ()

yaneczech odpad!

Tohle je teda řádnej prů*er! Už jen ten time gap. V době, kdy v Anglii vládla královna, byli Asterix s Obelixem už pár století pod drnem. Trapný fóry, šílenej scénář, slátanina dvou příběhů a naprostá degradace Asterixe jako takového. ()

v.indruchova

taková oddechovka, která si dělá legraci sama ze sebe i např. anglického přízvuku :) dále narážející na migrační krizi a další momentální témata na světě :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

david141474

No, jako nebylo to špatný, ale mohlo to být i lepší. Děj není moc zajímavej, ale pár dobrých věcí se zde najde, třeba Londonie, ožralí vojáci, Asterix, kterému hrozí upálení nebo finální boj. Asterixe, zde opět hraje někdo jinej, tentokrát Edouard Baer, ale nehraje ho zrovna špatně, třeba scéna na loďce je skvělá. Postavy jsou zajímavý, teda pár je zajímavých, jako např. hlavní duo. A pár je nezajímavých, jako třeba Jaksitax, to je velmi nesympatická postava a nesžijete se s ním. Je to nepotřebná postava, kterou mohli klidně vystřihnout a nic by se nestalo. A finální boj je taky skvělej a to je asi tak všechno co bych k tomu řekl. 7/10 Je to slabý, ale pár scén ten film zachraňuje. ()

Mr.Hackels odpad!

První hodinu to byla nuda. A tu druhou taky. Příběh to nemělo. Komedie to nebyla, protože jsem se nezasmál ani jednou. A na co to bylo dlouhé 125 minut? Hrůza! ()

ondysovec

Tento film jiz spíše parodii na anglickou vychovánost. Dále je tento film o zamilovanosti což s původním Asterixem má málo co společné. Ty bitky a věci kolem toho co delalo Asterixe, čím co byl bylo asi jen v 5% filmu. Bylo to hlavně o moralizaci, ze se nemá mlátit. Atd. Ceaser - absolutně nevhodný herec v nejslavnějším filmu byl nejlepší. Taktéž Asterix naprostý nevhodný výběr. Narážky, kterým jsem se zasmál tam byly jen ty, které pochopí jen dospělí a děti se smáli jen jak tam jednou museli vypípavat a nebo nějaké náhle vstupy. Naprosto nesmyslně splácený film, který zkazil sérii mého oblíbeného hrdiny. Kamera v některých momentech dobrá. Dabing: straný co se týče anglánů... češi je chtěli zesměšnit nebo co?? Naprosto nevkusné. U scény s parodií 300 bylo jasně vidět jak je Obelix tlačí a na konci sami padají jako kaskadéři. ()

Terminator666

Nechápu proč Asterixe hraje tak vysoký, pohublý, a zároveň hodně mladistvě vypadající herec. Místy se mi také nezdálo dobré spojení dvou kreslených filmů v jeden, docela mi to kazilo výsledný dojem z filmu. Jinak zde je dost vtipných hlášek, samozřejmě nechybí ani akce. Myslím, že tento snímek se rozhodně nemůže měřit s předchozím dílem, ale i tak je to v celku slušná podívaná. ()

dyjaska odpad!

Trapné, nesourodé, roztříštěné, některé motivy absolutně zbytečné (výuka strachu?? To vážně???). Celkově mi Laurent Tirard dluží dvě hodiny života. ()

pájap

určitě jsou kreslené příběhy lepší.určitě se spojily dva příběhy do jednoho.a taky určitě jsou některé scény super....třeba převychovaný viking...či mr.obelix......a určitě je to dobrý film....chtěl jsem dát zlatý střed ale jsem optimista ,dám tedy 4..... ()

pirate

Tolik přehnaných věcí jsem dlouho neviděl. Film zachraňuje fakt, že se jedná o parodování, takže se stačí bavit a nepřemýšlet nad ničím. Bitek s Římany je výrazně méně, někteří Galové zde ani nevystupují, je znát především absence druida Panoramixe, ale zato se představují jiné nové postavy, díky nimž na to vlastně celkem rychle zapomeneme. Asterix má opět jiného herce, naštěstí takového, který se na něj pořád ještě hodí. Pro někoho se může film zdát jako spatlanina všeho možného, ale milovníky starších kreslených příběhů Asterixe a Obelixe možná potěší, že se tento celek skládá právě z nich (Asterix v Británii, Asterix a Vikingové, a možná se najde i nějaký další). 70% ()

joker211

Škoda. Čakal som oveľa viac. Veľmi málo vtipných situácií, slabý scenár a zase "nový" Asterix. Tvorcovia mohli zvážiť stopáž, pretože ju vážne prepálili. Ešte slabšie ako Asterix a Olympijské hry. ()

michalkop

Naprosto neseriózní a nekonzistentní jednorázová rychlokvaška. Sice ji s chutí shlédnete, občas se budete i bavit, k tomu i napomáhá docela slušný dabing, ale už během sledování budete vědět, že na tohoto Asterix se už nechcete znovu podívat... Naprosto nerespektuje jakékoliv historické souvislosti ani prostředí komixu. Tudíž v Anglii již kolem přelomu letopočtu pijí teplou vodu s mlékem, mají tam královnu apod. Je to barevné, má to povrchní vtip, ale každý, kdo ví o historii a zeměpisu víc, než že existovala nějaká Římská říše, ví, že žil nějaký Cézar a že Anglie byla spřízněná s Indií, se musí chytat za vlasy. K tomu ztvárnění hlavní dvojice je taky síla. Ne, že by nehráli dobře, avšak Asterix má být malý, zde je větší než Obelix, Obelix má být zavalitý a s krátkými nohami, ale tedy je skoro stejně vysoký jako Asterix a má aspoň metrové nohy. To ještě umocňuje podivuhodný dojem, při kterém je Vám trapně, že jste se při tomto filmu občas zasmáli. ()