Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

Wolvie

Friedkin je opět na samotném žánrovém vrcholu, tedy tam, kam po právu už pár desetiletí náleží. Ikonický McConaughey, srabácky přesný Hirsch a bez kompromisů vytěžený nejpřísnější rating, který možná film komerčně zaříznul, ale zato mu dodal potřebnou šťávu, bez které by to nikdy nebylo ono. Prostě pecička. ()

Hapretor

Divné, blbé, směšně si hrající na Tarantinovku, přesto koukatelné, místy i vtipné ve své absurditě. Jak to schytal chudák Emile, to mě dostalo. Takové existence, jak byly vykreslené v tomto díle, by jeden opravdu pohledal. ()

Adm.Nelson

Starec Friedkin režíruje ako o život, herci sú do jedného vynikajúci (McConaugheyho som akosi nikdy nemusel, ale v poslednom čase ma presvedčuje, že skutočne patrí k hollywodskej hereckej elite), a celkovo ma tento nenápadný film, ktorý akoby vypadol z pera Coenovcov, veľmi potešil. 8/10. P.S.: Na tom absurdnom konci som sa ešte veľmi dlho smial. ()

P.J.2

DOteď nevím co si o tom mám myslet, na jednu stranu originálně podaný příběh na druhou stranu fetišistická zvrhlost, která nemá obdoby, proto průměr. ()

hEROic

Matthew žeru tě víc a víc! Poslední půl hodina je ultra psycho ukázka dokonalého herectví, je až děsivé jak mu to šlo. Film je neskutečná uchylárna v reálným kabátě, ten konec jsem hltal jak zvíře, člověk neví co přijde v dalším záběru a to co přichází je z pravidla těžkej úlet. Bez respektu, na tvrdo, tak se mi to líbí... necelých 80% PS: nic pro citlivky a intelektuály :) ()

MickeyStuma

Snímek má jednoduchý, avšak vcelku poutavý děj. Neobvykle se tu využívá směs sexu, násilí a komedie, takže nic pro slabší povahy. Tarantino to vyloženě není, ale i tak to má svoji temnou hloubku a potenciál. Silný scénář je podpořen výbornými hereckými výkony naprosto všech, takže divákovu pozornost dokáže udržet po celou stopáž ve všech směrech. A to umí málo takovýchto snímků. Asi nejpůsobivěji vyznívá schopnost realisticky zachytit životy chudých lidí žijících v karavanech. Sympatie alespoň s jednou postavou příběhu bude mít asi málokdo. Tak dobře je to natočené. ()

GOREGASM

William Friedkin ještě úúúrčitě nepatří do starého železa. Už sice točí tak jeden film za dekádu, ale své řemeslo pořád v ruce má a nevybírá si zrovna tuctové náměty. Killer Joe je tím pravým redneck thrillerem s těmi nejupocenějšími texaskými vidláky s tvářemi v civilu jinak sympatických herců :-). Zajímavá maloměstská story s ještě zajímavějším vypravěčským rytmem a ještě zajímavějším Matthewem v roli zabijáka Joea. Oni tady všichni hrají první ligu, ale ta Mattova postava hýbe událostmi a někdy viz KFB (Kentucky Fright Blowjob) dost odvážně. Čímž se dostávám zpátky k Friedkinovi, který po letech přišel s prvoligově natočenou jízdou, která rozhodně není pro mainstream. Kdepak, na to je to moc ujeté. 85% ()

jacko

Matthew McConaughey zatim ve sve nejvetsi WTF roli, komplexne hodnoceno pak prevladaji docela smisene pocity z tohoto dílka ()

Vencik89

Hodně jsem se přemlouval,abych to po půl hodině nevypnul, dokonce jsem od toho na chvíli odešel, aniž bych dal pauzu, ale jako bych se vrátil k úplně jinému filmu. Ve druhé půlce už to je místy i celkem sranda, i když pořád u mě ne stoprocentní. ()

actor-SP

A máme čo sme chceli ! Superchytrá blbina roka na čele s komickým (občas aj vážnym) McConaugheym je vlastne iba triviálnosť, ktorá sa javí veľmi komplikovane. Patrilo by sa spomenúť atmosféru, ktorá je vtipná i napínavá zároveň. Až má zainteresovaný pocit, že nevie, ako sa so situáciou vysporiadať. Občas je to kovbojka, o pár minút Fight Club, končí to tak hulvácky, že pochybovať o tom, či si niečo Friedkin nešňupol, je naozaj na mieste. Emil Hirsch, ten si môže svoje afekty strčiť, poloha študenta v Into the wild mu sadla skutočne viac. Snáď najužitočnejšou vecou vo filme je premakaná rola J. Temple. Kvitovať sa ale herecké obsadenie dá, no McConaughey v hlavnej úlohe zabijaka? Prihoďte mi trošku trávy, pustite mi to ešte raz a ja možno pochopím tomuto výberu. Takže k zhrnutiu, zaujímavý film o hovne, bez umeleckej hodnoty a štipky dôvtipu. 3* (65-70%) ()

Kingjiri

Mnoho povyku pro nic. Je neoddiskutovatelnym faktem, že má Killer Joe velmi slušný herecký výkony. Hlavně Matthew McConaughey je bezvadnej záporák a jeho výkon patří k tomu nejlepšímu z jeho dosavadení (převážně nezáživný) kariéry. Menšim plusem ještě byla zajímavá atmosféra. Jenomže zbytek je děsná zívačka. Příběh mě nijak zvlášť neoslovil (šokující zvraty byly kde?), tempo vyprávění bylo velice pomalý a nezávisláckej punc se k thrillerovýmu žánru prostě nehodí. Kouření kuřecího stehýnka z KFC a potažmo celej závěr byly sice dobrý nápady, ale nelze je pokládat za vrchol kinematografie, stejně jako celej film. Třetí slabá hvězda za herce. ()

Castielo

Skvěle zpracované, natočené apod. Ale mě to nijak nesedlo. Už skoro nevím o čem to je a při sledování jsem se hodně nudil. 3* za kvalitu a scénu s kuřetem z KFC:D. ()

Charlie84

Tarantinovská řachanda s dokonalým McConaugheyem. Mám rád vidlácký venkov, ten americký zvláště a tady se zase jednou sešla nadmíru vydařená parta. Problémy, které se ve filmu řeší, samozřejmě průměrný středoevropan nemá šanci pobrat, takže pokud mělo něco působit thrillerově, je mi líto.....ale bavil jsem se jak nikdy:) ()

Rockerman

Tak to je brutal! Takový nezařaditelný film to je. Je to drama? Určitě. Je to hořká až cynická komedie? Dalo by se to tak nazvat. Nebo je to dokonce parodie? Chvílem se mi zdálo, že i to tam je. Každopádně je to nezvykle natočený film o velmi nezvyklé rodince. Brutálně syrový děj, který téměř vůbec nenudí, ba naopak baví neotřelou zápletkou. P.S. : Není pravda, že se v tomto filmu přemnožili bobři. Jsou tu jen dva! ()

Ondr@932

Tak toto je opravdu hustý a drsný film! Skvělé herecké výkony všech, ale především záporáka Matthew McConaughey ten byl opravdu hodně dobrý! A především velmi silný závěr má také plus :-) Dávám 80% ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení