Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

elanista1

Kurva, prečo to je také krátke? Tento film by som dokázal sledovať ešte ďalšie dve hodiny bez prestávky. Toto je jeden neskutočný, ne-u-ve-ri-teľ-ný filmový náklad z ktorého sa budem spamätávať minimálne kým dnes pôjdem spať. Prisámbohu, minimálne polovicu stopáže som sa úprimne a schuti usmieval ako keby som bol nadrogovaný...toto už nie je obyčajný film, to je jedna nenormálna, zvrátená úchyláreň, z ktorej by bol aj sám Tarantino namäkko. Dôvod prečo som sa rozhodol sledovať tento film je prostý; Matthew McConaughey mi v traileri na nový film Interstellar privoďuje zimomriavky svojím hereckým prednesom, preto som ho už v niečom potreboval vidieť. Mal som tušák, že z jeho výkonu v tomto filme budem nadšený, ale nie som. Som z neho vo vytržení! Takisto Juno Temple, Gina Gershon, a aj tí dvaja chlapi boli herecky dokonalí. Celý príbeh je zaujímavo napísaný, do skvelej podoby ho ale preniesla sústredená réžia pána Friedkina...a k tomu je VŠETKÝCH 5 postáv geniálne napísaných a zahraných. S otvorenou hubou som sledoval tento nedocenený skvost....najviac som nedýchal pri horúcich dialógoch Joa a Dottie. A záverečná 20 minútová scéna v karaváne je snáď jedno z najlepších filmových zakončení čo som videl. A kuracia nožička, a naháňačka na motorkách, a sexuálne dusno, a bizarnosť, a prezliekanie Juno Temple, a... Najlepší film za posledné mesiace. ()

lobo87

Bol som zvedavý hlavne na McConaugheyho, ale v tomto filme dokázali zaujať všetci. Všetky tie buranské postavy so svojimi problémami a Matthew ako úchylná čerešnička na torte. Ber alebo nechaj tak. Kuracia scéna vstúpi do dejín.... 70% ()

Mamutol

Čekal jsem thriller, ale dostal jsem rodinné drama, kde je jeden větší idiot než druhý. Gina Gershon nám hned v úvodu ukáže svýho bobra (i když do obličeje jí při tom vidět nebylo) a když v čase 52:19 vyskakuje do výšky, tak je evidentně vyholená. Aby toho nebylo málo, tak na závěr vyhulí stehýnko z KFC. No a těch závěrečných 15 minut a otevřený konec to celé poslalo do hajzlu. ()

Marchellonzo

Jedna velká ujetá jízda. Pod film by se klidně mohl podepsat Quentin Tarantino a čerpat z něj inspiraci. Příběh je sice jednoduchý, ale dialogy a určité scény mají styl a jsou špičkové a drsné. Hlavně napínavý závěr tomu všemu nasazuje korunu, i když konec byl utnut způsobem, kdy si divák myslí, že se kameramanovi vybila baterka v kameře, což na mně nepůsobilo extra působivě. Killer Joe ale stojí za to vidět a určitě to není nic pro slabší žaludky. ()

Fenri

Ježišikriste, tak tenhle herecký koncert McConaugheyho si asi nechám zarámovat, dlouho jsem neviděl takhle divnou roli. Film sám o sobě nemá nijak moc velký akční náboj, je vidět, že je to původně divadelní hra. Čekal jsem od toho něco jiného, první půli to spělo spíše k průměrným třem hvězdám, no ale poslední dějství mně naprosto ustřelilo hlavu. Navíc přičtu velké plus pro Friedkina, který dokázal do filmu propašovat explicitně natočený blowjob aniž by se z toho stalo porno, a máme z toho příjemné 4 hvězdy. ()

Estetik 1

Výborná coenovská poetika. Nic jsem o filmu nevěděl, takže mě dost překvapilo, že to natočil člověk se sedmi křížky na zádech, který má na kontě třeba Francouskou spojku. Pár chybiček by se našlo. Kdybyste se v tom pořádně pošťourali, asi by se to začalo pořádně drolit... Ale má to energii, svižné dialogy a pár velmi vtipných scének. Bez výhrad jsou herecké výkony. Matthew McConaughey je jako psychopat vynikající. His eyes really hurt. Nakonec jsem dal plný počet, moc mě to bavilo. ()

izolator

Výborně jsem se bavil po celý film... Skvěle promyšlená vražda, ale má to háček... Vlastně víc háčků. Herci byli skvělí. Psychopat Joe, natvrdlý smolař Chris, nevěrná Sharla, flegmatický Ansel, sympatický lichvář Digger a potrhlá Dottie vytvořili skvělý ansámbl tohohle příběhu. ()

kalysta

Ale tak nakonec ty 4* hězdy dám taky, byť jsem čekal mnohem drsnější a emocionálnější zážitek, jako by to nebylo dotažené, jako by tomu něco chybělo, trocha černého humoru, trocha tajemna, nějaký zvrat, ale když se uvědomíme, že režisérovi je přes 80, tak za snahu slabší 4. ()

vofo

Skvělý Matthew McConaughey a řádně depresivní obsah a prostředí. Velice zajímavý film, který stojí za shlédnutí. ()

krt7236826

na jednej strane sú filmy ktoré na prvé pozretie nepochopím ale nedá mi na ne nemyslieť a neskôr pochopím, že v podstate boli super ááá potom sú tu také tie filmy ktoré celé pozerám s nechápavým výrazom a ked to skončí poviem si chvála bohu ale neskôr zistím ale to až ked o nich počujem neskôr tak potom zistím ... že také filmy boli riadne koktiny a že som na ne automaticky zabudol :) vdaka bohu že mám takú super pamäť a nemusím si pamätať všetky tie choré sračky čo amerika vyprodukuje ()

Stuck

Tyto filmy jako Kill Bill a toto není nic pro mě. Jakoby násilí a surovost měly nahradit příběh a vtip. Jediný světlý okamžik - když otec s tou jeho "partnerou" sedí u právníka a ona mu vytáhne nit ze saka, načež mu ospade skoro celý rukáv. ()

wick

Televizně natočená adaptace divadelní hry, které chybí spád i napětí. Chování postav nevěrohodné. Friedkinova režie bez nápadu. Slabý průměr. ()

Hookins86

Tak tohle byl slušnej mazec. Všichni psyhopati se na konci vybarví a stane se docela hustá věc, kterou snad nikdo nečekal. A Matt ejkejej zabiják Joe tomu velí, až je to docela nechutný. Takže nedoporučuju koukat ani s dětma, co si myslí, že jsou dospělí a rodičům, kterým je to jedno... ()

Scaevola

Pokud připravíme Tarantina o všechen humor, promyšlené konversační přestřelky a onu špetku poetiky, pak nám zbude Zabiják Joe. Ještě štěstí, že tu hraje alespoň Juno Temple. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení