Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

carlos 2010

1) Matthew si povedal, že teraz bude hrať úchylákov (Paperboy, Killer Joe) - Nedarí sa mu. 2) Pokus o návrat Giny Gershon - výkonom nezaujala. 3) Emile bol odporný a otravný. 4) Film trpel na nevyváženosť postáv a mnohými nelogickosťami. (Idem zabiť matku a všetci o tom vedia. Policajt nechodí do práce a vysedáva u objednávateľov vraždy...) 5) Mám pocit, že veľa ľudí, čo hodnotilo film, ho nevidelo. ()

C0r0ner

Když se film postaví na scénáři (dobrém samozřejmě), tak to bývá málokdy špatně. Killer Joe je parádně napsané drama, kde si člověk nemůže být jistý skoro ničím. Krásně tady byla ukázaná buranská Amerika a její problémy. McConaughey je pro mě jenom jeden z mnoha herců, ale tady předvedl výkon hodný opravdového mistra. 85% ()

Wormboy

hmm...tak toto bolo slusne:) Teda viac nez slusne...a Matthew McConaughey? Paradicka!!! Komentar jak svina...len co je pravda, haha. ()

Gaaron

Extrémně sympatické figury (spíše než postavy) a téměř geniální závěrečná scéna ještě nedělají výjimečný (a vlastně ani nadprůměrně dobrý) film, podívaná je to přesto v jistých ohledech nezapomenutelná. ()

papaJA21

Filmy co jsem viděl v poslední době mě jen ujištují, že Texas je kus krásné země k žití, s velmi příjemnými obyvateli měst, vesniček i kdejaké pumpy v poušti. Nejinak je tomu i v tomto okouzlujícím snímku plném milých a bohabojných občanů Texasu. Teda na první pohled. To jen tak na začátek. Naštěstí netrvá dlouho, kdy všichni odhalí svoje drobné, no občas i větší neřesti a úchylky. V jednom případě, možná ve dvou už jde o dost vážné psychopatické magory. Nu což. Matthew mě potěšil, jednoznačně dokazuje že umí hrát, že se jeho kariéra jednou bude ubírat tímto směrem bych ještě před pár lety nevěřil. Jen tak dál. Hirsch je pro mě jeden z nejnadanějších herců mladší generace a opět nezklamal. Juno Temple byla nebezpečně přesvědčivá a krásná. Docela chápu, že tam závěrečná scéna s kuřetem je a proč tam je, na druhou stranu bych si přál aby tam nebyla. Trochu mi pokazila absurdní atmosféru celého filmu a možná zbytečně tlačí na pilu, aby demonstrativně ukázala co že jsou všichni zač. ()

Icefist

Jestli v Americe žijou i takovýhle burani, tak to teda potěš koště. Dlouho jsem nelitoval, že jsem na něco koukal, a tak bylo jen otázkou času, kdy se "zadaří". Zadařilo se v tomto případě. Absolutně nechápu, co kdo sledoval natočením tohoto filmu a já vydržel až dokonce jen a pouze díky zajímavé Juno Temple. Jinak hrůza a nikdy víc. 20 % Oblíbená část- scéna s oblékáním šatů ()

mortak

Na Zabijáka Joeho v Činoherním klubu mám hezké vzpomínky. Byl jsem na něm dvakrát, a tehdy to po všech těch vznešeně pojatých Shakespearech, Calderonech, Ibsenech a jiných uměleckých flácích byla skvělá černohumorná pecka. Friedkin na to ovšem šel úplně z opačné strany než činoherák. Z Addamsovy rodiny pro dospělé, z černé komedie, při které hlediště řvalo smíchy každých pět minut, udělal temnotu plnou nahoty a násilí. Jenže tím pravě zabil ve hře to, co se mi na ní líbilo, protože ve filmu se zase herci snaží o vznešeného Shaekspeara, o psychologický ponor, a ten prostě v tom přepáleném textu není. ()

Doldus

Jak už tu mnozí píší, tohle dílko je vyloženě o postavách a zápletka je spíše vedlejší. Film bych zařadil jako černou komedii, specifičtěji je tu i špetka vlivu jižanské gotické literatury (á la Flannery O'Connor). Divadelní předloha se nezapře a žánrově také může Killer Joe trochu připomínat hry (!!) Martina McDonagha. Člověk si brzy uvědomí, že je McConaughey jako zvrácená verze "jižanského džentlmena" Joea ideální volba (vlastně jediná možná, ostatně tu část džentlmena dává z principu a tu psycho část si dává vskutku umně). Z ostatních postav zaujme také Thomas Haden Church, který je zdrojem většiny humoru. Celkově docela kvalitní dílko, které ale, hlavně kvůli závazku s divadelní předlohou, nemá jako film větší ambice. ()

panMartin

Trailer vypadal vážně zajímavě a začátek taky nebyl natolik špatný, ale zbytek je vyloženě jen hnůj a nic jiného. Nechápu to hodnocení díky němuž jsem se dal nalákat. Čekal jsem pořádnou akční podívanou a místo toho jsem dostal bobra, hodinu ničeho a jednu slušnou kuřbu stehna z KFC. A závěr raději komentovat nebudu. ()

dr.fish

Film je velmi zručně natočen. Ačkoli v něm v podstatě o nic nejde, neustále diváka zneklidňuje hudbou, způsobem snímání, chováním hlavních postav. Ty jsou všechny vcelku slušně "ujeté", takže je to malinko úchylárna a člověk někdy přesně neví, proč a nač to ta či která postava dělá. To ale jen zvyšuje napětí či očekávání. V touze po grandiózním finále tvůrci pořád šlapou na plyn a ženou děj do slepé uličky, z níž pak zajímavě vyklouznou. To mi bylo ještě daleko sympatičtější, než jakékoli jiné možné vyústění. Film ve mně ještě pár hodin po skončení dobíhal, zaslouží si tedy dobré hodnocení. Comebach Giny Hesrhon a zajímavá Juno Temple je třešničkou na dortu. 75% ()

Charms

Ultraúchylná sonda do života americké spodiny...Ač mě scéna s kuřetem neoslnila tak jako většinu zdejšího (hádám pánského) osazenstva, překvapivě věrohodný slizoun McConaughey a dokonalá flegma Haden Church se postarali o slušnou zábavu. ()

URBAN

Pry že šílený no to teda rozhodně ne . První polovina vypadala dobře , ale v druhé polovině se to kompletně posralo . Rozhodně to nebylo něco co si budu pamatovat . ( 21.12.13/MAC ) ()

Radiq

Zabiják Joe, tak ten to fakt zabil. Ale myslim to v tom dobrym slova smyslu. Matthew v nové, uplně jiné rovině - žádnej sladkej krasavec, ale oplzlej zlej zkorumpovanej polda... Matthew prostě v tomhle filmu ukázal, že nemusí hrát jenom v mainstreamovejch sračkách. A to je to, co od toho asi nikdo nečekal. Alespoň já ne. Já když se na to dival, tak mě až hřálo na duši, jak mě to dostalo. Dokonce i Gina Gershon, kterou z nějakyho duvodu odjakživa nemám rád, tady byla docela dobrá (asi proto, že dostala na budku). Taky ostatní herci jsou tady skvělí a najdou se i hlášky, co vás odvařej, ale hlavně ty dvě scény (první se sváděním té nezletilé frndy, druhá s rodinnou sešlostí a kuřecíma stehnama). Nemužu si pomoct, ale já takovyhle úchylny filmy mám většinou rád... ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení