Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

ElFifo

1* za to, že v půlce filmu jsem to zhodnotil jako neskutečnou blbost, ale rozhodl se to nevypnout jelikož mě zajímalo jak ta úchylná taškařice dopadne. Což ovšem byla neskutečná chyba, jelikož nakonec se jednalo o absolutní ztrátu času a ani 2 bobři s vykuř mi KFC mi to rozhodně nevynahradí. ()

david666

Dát dohromady takové postavičky dá kumšt. Všechno vede skvěle hrající McConaughey. Ostatní osazenstva ale zdatně přizvukuje - místy hodně vtipné, místy drsné - celkově nadprůměrná nestyděl bych se říct komedie, protože tyhle lidi fakt nemůžete brát vážně ()

retrix

Tenhle film je nářez, zápletka a rozuzlení uchvacující, postavy a herecké výkony rovněž. Jediné, co bych filmu vytkl je zbytečná brutalita,sadistické násilí a sexualita, pro které dostal v USA rating od 17 let a VB rating od 18 let a Friedkinovi bylo doporučeno vystřihat některé scény, což Friedkin odmítl.. Film nakonec i přes příznivé hodnocení kritiků nebyl žádným kasovním trhákem a vydělal celkem asi necelých 4 miliony dolarů. Úchvatné je, že byl natočen za 10 milionů dolarů. ()

Kozlowski8

Mladík Chris potřebuje nutně peníze, proto se rozhodne společně se svou sestrou, svým otcem a jeho novou ženou, že nechají zabít Chrisovu matku a rozdělí si její pojistku. Proto si najmou zabijáka Joa... Příběh postrádá nějakou myšlenku či duchaplnou zápletku. Je založen na bizardních vztazích bizardních postav, které tvoří jednu bizardní rodinu. Všichni členové této rodiny jsou psychicky narušení jedinci, stejně jako zabiják Joe, z čehož se odvíjejí i jejich vzájemné dialogy. Vcelku nezajímavý a trochu prostoduchý film. 45%. ()

v.indruchova odpad!

Je to opravdu odporná věc, plná násilí, hádek, histerických scén. Až na Joa samí hloupí burani. Máte pocit, že jste se ocitli ve společnosti, lidí z 60 až 90 IG, kteří myslí jen na sex a násilí. Pořád jsme čekali, že se něco stane zajímavého. Bez děje, bez pointy, bez čehokoliv. Je to naprostá ztráta času, znechucení nad promarněnou 1:45 vašeho života! Nechutné "vtípky" na bobry-dám přirození a že zabijou matku, dobrej nápad? To má být vtipné. Zdá se mi to, že lidem opravdu stačí tak málo, že se tomu to jak to nazvat- exkrementu zasmějí? S Tarantinem to má společné násilí, ale dějově je to úplně mimo, na to tož vtip, kde? ()

lomikarus

Tarantinovsky vygradované scény, buranský humor, výtečný McConaughey a Friedkin na to režijně stále ještě má. Příjemné překvapení, které se vydává dost často překvapivě svoji cestou - rozvíjí postavy nebo dějové linky, které bychom nečekali, že budou zdůrazněny. ()

esmoke

Matthew McConaughey si střihnul dalšího mimoně, tentokrát strážce zákona co si přivydělává vražděním na objednávku. (2D dabing) Rozpočet: $10 miliónů, Tržby: $3,665 miliónů. ()

Pe!eter

Nejlepší kuřba kuřecího stehna jakou jsem kdy viděl. I na poněkolikáté pořád TOP. Je tam prostě cejtit ta správná rodinná atmosféra. ()

BarGoldstein

Napřed se to táhne jako smrad hoven z jediné homosexuální domácnosti v jehovistickém činžáku. Pak atmosféra zhoustne a nakonec ... dojde ke kuřbě stehna! Stará už mazala do KFC pro dva kýble stehen, akorát ještě vůbec netuší, co jí čeká. ()

Misterioso

Než přišlo na řadu KFC, přišel mi film vlastně dost fajn. Od téhle asi největší bizárnosti už to ale šlo dost z kopce, scénárista to na můj vkus nezvládl ukočírovat, včetně samotného konce. I tak ale film jednoznačně stojí za zhlédnutí. Už jen kvůli těm hereckým výkonům! ()

PTuranyi

Veľmi dobrá zločinecká dráma so zaujímavou zápletkou pripomínajúca štýlom tak trochu Pulp Fiction. Joe síce nie je úplne ako Jules či Vincent ale rozvaha a rázne riešenie problémov má v krvi. Zápletkou však sú finančné suchoty v rodine Smithovcov a hlavne Chrisove problémy s dlhom miestnemu šéfovi podsvetia Diggerovi. Smithovci sú lúzri z okraja spoločnosti čo dokazuje nie len to, že sú ochotní pre peniaze dať zabiť matku, ale aj predať sestru. Joe je však iná trieda a Matthew McConaughey ho hrá skvele a ani ostatní herci sa za svoje výkony hanbiť nemusia. Produkcia je veľmi dobrá veď od skúseného filmára ako William Friedkin sa to očakáva. 75% ()

Mukade

tak ten bobor na začiatku čo znenazdajky vyskočil z toho traileru..... taaak to bol šok ! keby som nesedel, tak padnem na zadok :))) . .....................white trash je síce nemilý,ale priliehavý termín... ()

tixi

Veľmi ale veľmi zamotaní film,štyri hviezdy za film piata za Matthewa a veľmi veľká spokojnosť 95%. ()

Film2

Prva polovica filmu vypadala slubne, druha uz bola skor psycho a blbost... Som sklamany pretoze som cakal uplne nieco ine ako to nakonie bolo... Skoda ()

chem.peace

Tak nevim, mám z toho takový rozporuplný pocity. Ten závěr to hodně zkazil. Pravda je, že na tenhle snímek nezapomenu jako na ticís jinejch a je to takovej Tarantinovskej film a tak dávám 4 hvězdy. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení