Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

maoc

K Fry C. Můj první Friedkin ("smažený druh") a hned tolik rozporů. Film je kvalitní, ale je strašně prázdný. Což je asi taky kvalita. Něco na něm prostě je, co se do mě zaseklo a koukám nejsem sám. Texaská bílá špína si neověřuje fakta a raději rovnou jedná. Nebo si najme za zálohu někoho, kdo jedná za ni. Do filmu jsem šel kvůli Matthew McConaugheymu a toho jsem dostal vrchovatě. Ač fanda Coen Bros. a Tarrantina, a Killer Joe je film jejich krevní skupiny, se prostě nemohu plně spokojit s tím, jaký je. Je jiný. Je v něm stejně beznaděje a černého humoru, jen není servírovaný noblesně, ale se zvrhlou krutostí. A to mne jako diváka bolí. Všichni jsou v tom filmu divní, nemocní, pošahaní, cáklí nebo aspoň zločinci (vymahači dluhů), gambleři nebo alkáči (matka?) a dokonce i zdánlivě nejsympatičtější postava, křehká, vílí mimóza, v dětství přidušená blondýnka Dottie, je zvrhlá a pro těžko uchopitelné vnitřní hnutí (peníze ani pomsta to nebudou) klidně souhlasí s odkrouhnutím matky nebo fandí při zabíjení jediného člena rodiny, na kterém ji ještě před pár chvílemi záleželo. Fakt divný film, který imho nenese žádné poselství, jen tuny a tuny deprese, ovšem zabalené do stylového kabátku. *** Fakticky mám 2 poznámky. Proč si v Texasu nešel krochnu koupit? Řidičák měl. A také to, že na bílou špínu jsou všichni jak ze škatulky. Krásné zuby, xichtíky, pod tou fasádou špíny pěkná těla. Chybí tomu autenticita. Jenže pak už by to byla reality show z městečka přívěsů. *** Dottie není 12. Jen sní, že jí je 12. Stylizuje se do té ještě křehké dívky. Možná proto, že cítí, že to tak Joe chce nebo proto, že to tak chce ona. Těžko říct. Je nevyzpytatelná. Dívenka i mrcha. Asi jako Lula Laury Dern ve Zběsilosti v srdci. ()

DonBraso

Hnedka na úvod musim říct,že velmi zajímavý snímek,který zámává s divákama,že čeká úplně něco jinýho podle názvu.Matt zraje jak víno a hnedka jsem si myslel,že koukám na film Obhájce,kde také bravurně zahrál.Celkově se nemusí stydět nikdo,přišlo mi to chvilkama jako rozpracovaná Tarrantinovka z jinýho úhlu.Všechno směřovalo jenom k dialogům.Film občas utrousil do jiných prostor,než jedna hacianda,ve který vznikalo jádro pudla.Film místy vypadá jak škvarek,který vlastně načrtnul kostru,kde únavaně těžko přejíždí se scén k finiši.Bohužel,to by tam nesměli být ty perli,zvrácený Matt,hlášky u stolu a nesmělo by to být tak killer dobrý.Mě už dostávalo to,proč pes pořád štěká a musí být v tolika záběrech,proč musíme vidět nesmrtelné 80 léta v bobrech,když už to není tak v modě,proč nakonec táta fandí Joeovi,proč ta rodina,je celá nakonec mimo.Tohle je směs hodně parádní.Přesto mě pořád film nevyrval srdce natolik,abych tomu dal plný počet,na to byl moc vypočítavý."Kolik ti je let?12.Mě taky". ()

stool

přeexponovaná, předvídatelná až nudná podívaná. Jo a na konci zasáhne Deus Es Machina. Herecké výkony nepřesvědčivé, vývoj postav neznatelný, atmosféra je spíš jakousi nakašírovanou napodobeninou Drive, Fargo a Auto Drsňák. Forma je moc popisná bez zřetele na nějaké ozvláštnění nebo snahy zaujmout diváka. Prostě další film, který jsem dokoukal do konce druhý den, a to jen proto, abych zjistil, že vážně stojí za prd ()

rasto87

Preboha obleč sa, nech nečumím na tvojho bobra. A ja som vedela kto príde. HH no haluz.. Béčkový Killer Joe, má dobré herecké obsadenie. Aj keď sa celý dej filmu točí okolo 5 ľudí má to svoj šmrnc a efekt. Hlavne od nejakej 40 minúty som sa fakt na tom bavil, či už od erotickej scény z Dotty, fajčenie kuraťa z KFC, či brutálne rozbíjanie hlavy E. Hrischa plechovkou. Škoda, že týchto vecí nebolo vo filme viac ()

pafka

Podle me min. trictvrtiny filmu nepresvedcivy Matthew M. pomaly a hubeny dej. Snad jen prihlouply otec trosku to deni vylepsil, jinak hra na drsny dej, ktery se po hodine a dvaceti minutach stane drsnym. Tohle neni ani prumer, je to niz a fakt nuda (snad mozna sem tam nejaka hlaska). Neni mi jasne tak dobre hodnoceni ode vsech. ()

maniacxl

Chtěl jsem držet"bobra"mlčení,ale přece jen něco málo napíšu.William Friedkin natočil slušnej thriller,kterýmu není cizí trochu té úchylárny,že pane McConaughey.V tak dobré formě jsem ho dlouho neviděl.Konec se malinko vymkl kontrole,jako kdyby se zapoměl rozloučit s divákem.Asi to byl zřejmě záměr.Doufám,že bude ještě otevřeno v KFC,chci si udělat se sousedkou pěknej večer.60% ()

Facerr

Nemám slov ... ale k těm pěti hvězdám bych něco napsat měl. Začátek byl docela nenápadnej, pak to začalo bejt napínavý a gradovalo dál a dál. Bez zbytečnejch keců mě to nakonec dostalo na kolena. A i když nedotáhlý konce nemám moc v lásce, tohle je velká výjimka, která tomu všemu dala ještě větší koule. Killer Joe je pro mě překvapením roku, na který dlouho nezapomenu. Matthew se ukázal, jako jeden z nej psychopatů v civilní formě, co jsem kdy viděl na obraze. Stejně jako celej příběh i on je dlouho jednou velkou neznámou, ale o to víc to rozjede ve finále. Podtrženo sečteno, nečekal jsem nic, ale dostal jsem pořádnej nášup... a mohla za to nejenom večeře z KFC:). ()

CrazymanM

Nezlobte se na mě,ale tohle byla děsná kravina!Snažil jsem se v tom něco najít,ale marně.Beru,že postavy byly slušně ulítlé,ale to mi přijde málo.Když jsem onehdy viděl Catch 44,byl jsem rozladěn,tohle mě ale nasralo ještě víc!!!Zasrané trailery,nedá se podle nich orientovat! ()

Vasyl

A mně to prostě nesedlo. Jedinýma sympatickýma americkýma sockama pro mě i nadále zůstavájí Earl a jeho banda. Takhle uřvaná rodina a její problémy asi nejsou pro každýho. Přitom tři z pěti postav byly sympatický, flegmatickej tata, šáhlá Dottie a Joe. Ale nesmál jsem se, nebál jsem se, nefandil jsem, nepřemýšlel, ten film neměl nic "navíc". Nějakej ten bobr a vykouřený stehno to nevytrhnou. ()

Dearon

Matthew McConaughey, policajt, ktorého nikto a nič srať nebude, tobôž nie nejaká rodina pošukov žijúca v trailer-parku, ktorá by za prachy predala vlastnú mater a panensky naivná a čistá Juno Temple ma zastihli nepripraveného. Na film takéhoto žánru s takým hereckým obsadením a po prečítaní obsahu som toto fakt nečakal. Absencia silnejšieho príbehu mi pri tak dobre vykreslenom zvrátenom svete násilia a nechutností vôbec nevadila. Vyvrcholenie zváldnuté bravúrne. Matthew si za tento výkon umňa rapídne polepšil. ()

a0001

Výborné herecké výkony, ale to je všetko. Neuveriteľná hlúposť. Nezmyselná tuposť. Šialený, no nudný dej až na fajčenie kuracej nohy (jediné svetlé miesto filmu) ()

Don Maty

Matthew McConaughey nesklamal a dokonca prekvapil. Ukázal že to nie je iba herec na romantické sračky. Netradičná, vrcholne neortodoxná zmeska naturalizmu. Páčilo sa mi to. Veľmi sa mi to páčilo. Príbeh o mužovi trpiacim sadizmom a krutosťou, ktorý sa nadchne až tesne pred smrťou. Koniec bol famóznym predstavením o tom akí sú ľudia totálne drbnutí keď im ide o život. No a samozrejme kuracia fajka...4* ()

EVIM

Dám 4*, ale především za originalitu. Už první záběry(G.Gershon otevře dveře s "bobrem") naznačují, že půjde o něco netradičního. W.Friedkin se patrně rozhodl, že ve svém věku chce opět šokovat a asi se mu to povedlo. Jinak o snímku nemá smysl moc mluvit, to chce vidět! ()

ambrio odpad!

Neviem prečo mal niekto potrebu stvoriť tento snímok a asi mi to zostane naveky záhadou...Po necelej polovici som ďakoval bohu za funkciu posunu vpred. ()

darth_swan

McConaughey hraje perverzáka nejvyššího kalibru, přičemž scéna se stehnem to asi všechno završila. Na můj vkus asi až příliš velká úchylárna, je to dohnané do extrému, takže mě ani až tak moc nebavilo. A rozhodně už to nemusím vidět znovu. // Co mě zaujalo: Jak může jedna dobře mířená druhému/druhé zrušit obličej. ()

Honzulik

Zabiják Joe (Killer Joe) - tak u tohoto filmu je potřeba na rovinu říct, že Zabiják Joe je film otevřený, neústupný a velmi drsný. Obsazení známých herců sice svádí k očekávání něčeho klidnějšího, ale už přístupnost, kterou snímek získal v amerických kinech vypovídá o jeho vyjímečnosti. Killer Joe totiž vyfasoval označení NC-17, které je v hierarchii přístupnosti ještě výš než známější R. Diváci mladší sedmnácti let v tomto případě do sálu nesmí ani s doprovodem dospělé osoby! Už to by mělo být dostatečným varováním, že se ve filmu pro občasnou krev, špínu, nahotu, drsnost či jinou kontroverzi tvůrci nechodí daleko. Děj Zabijáka totiž právem provází pověst zážitku vpravdě nevšedního, protože určité scény zkrátka v jiném filmu neuvidíte. O to větším překvapením pak je, že právě v takové podívané si zahrála známější jména jako Emilie Hirsch nebo Matthew McConaughey. Dovoluji si říct, že poté, co Matthew McCughey si ve své roli s dokonalou noblesou vystřihnul mírně slizkého detektiva s chladným hlasem a klidnou mluvou jižanského elegána, aby v příhodné chvíli přepnul do roviny hrubě bestiální, to v divákovi určitě musí zanechat hluboký dojem. Tento film vřele dporučuji a uděluji 5*. ()

elanista1

Kurva, prečo to je také krátke? Tento film by som dokázal sledovať ešte ďalšie dve hodiny bez prestávky. Toto je jeden neskutočný, ne-u-ve-ri-teľ-ný filmový náklad z ktorého sa budem spamätávať minimálne kým dnes pôjdem spať. Prisámbohu, minimálne polovicu stopáže som sa úprimne a schuti usmieval ako keby som bol nadrogovaný...toto už nie je obyčajný film, to je jedna nenormálna, zvrátená úchyláreň, z ktorej by bol aj sám Tarantino namäkko. Dôvod prečo som sa rozhodol sledovať tento film je prostý; Matthew McConaughey mi v traileri na nový film Interstellar privoďuje zimomriavky svojím hereckým prednesom, preto som ho už v niečom potreboval vidieť. Mal som tušák, že z jeho výkonu v tomto filme budem nadšený, ale nie som. Som z neho vo vytržení! Takisto Juno Temple, Gina Gershon, a aj tí dvaja chlapi boli herecky dokonalí. Celý príbeh je zaujímavo napísaný, do skvelej podoby ho ale preniesla sústredená réžia pána Friedkina...a k tomu je VŠETKÝCH 5 postáv geniálne napísaných a zahraných. S otvorenou hubou som sledoval tento nedocenený skvost....najviac som nedýchal pri horúcich dialógoch Joa a Dottie. A záverečná 20 minútová scéna v karaváne je snáď jedno z najlepších filmových zakončení čo som videl. A kuracia nožička, a naháňačka na motorkách, a sexuálne dusno, a bizarnosť, a prezliekanie Juno Temple, a... Najlepší film za posledné mesiace. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení