Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

bloodline

Nemôžem si pomôcť, ale pán Popper mi so svojimi tučniakmi ulahodili mojim nárokom aj napriek viacerým klišé, ktorému sa tento film nevyhol. Navodiť takú atmosféru, aby som sa nad nimi povzniesol, si zaslúži hodnotenie 3,5-4* :) Jim Carrey ma jednoducho dokáže rozosmiať a "žral" som mu ten humor aj s tučniakmi v Crosbyho drese :) ()

Hanys_

Asi nejslabší Carreyho snímek, ale pořád vcelku snesitelná rodinná komedie. Už tady nehrají prim Jimovy gagy, přece jen věk se nedá zastavit, ale tučňáci, kteří jsou tak vlastně hlavní hvězdou celého filmu. 5.5/10 ()

Holina

Jim Carrey samozřejmě stárne, ale jeho novější kousky jsou tak nějak laskavější a mě vyhovují přibližně stejně jako když komik natáčel divočinu. Zkrátka a dobře je to trochu jiný humor, ale furt dobrý. Jako relax a jeden z mála "skutečně rodinných" filmů beru. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Jim Carrey je majster humoru a mám rád všetky jeho komédie, aj tie jeho žánrovo klasické grimasi, ku ktorým sa vrátil v tomto filme. Pán Popper dostane zásielku od svojho otca, 6 tučniakov a tým musím zmeniť svoj stereotypný spôsob života. Pán Popper a jeho tučniaci je pekne spracovaný klasický žáner Carreyho - rodinná komédia s výborným hereckým výkonom Jimma Carreyho, s dobrým situačným humorom, s veľmi reálne zobrazenými zvieratkami ktorú strúhajú občas celkom vtipné gestá a momentky ktoré stoja zato. Aj ked dej filmu nieje najlepší, spracovanie bolo na dosť dobrej úrovni. Som rád že Carrey natočil komédiu v klasickom štýle s prvkami ako v jeho starších filmoch, ani tento sa v jeho tvorbe u mňa nestraí, rád si ho občas pozriem, možno to mohlo byť o niečo lepšie ak by vtipy bol viacej zamerané na staršie publikum, ale aj tak som sa bavil a zaslúži si to dobré hodnotenie. ()

reditelka

Rodinná komedie se zvířátky - to bych ještě unesla. Ale nastěhovat si do bytu tučňáky a udělat jim tam Antarktidu, tak to je moc i na film s Jimem Carreym, kterému se jinak dá tolerovat skoro všechno. Kam se poděly jeho grimasy a vtipy? Zábava 5 %, závěrečné slzy rodinného štěstí 15 %, nuda 80 %. ()

Rapikk

Docela sympatická pohádka se vždy bláznivým Jimem Carreyem, šesti tučňáky, zlým Clarkem Greggem a roztomilou Ophelií Lovibond. Nedoporučuji se na tento film koukat během zimních měsíců, neboť na Vás bude z televize vát ledový arktický vítr. Naopak v létě by snímek mohl být příjemným vizuálním ochlazením. ()

Paity

Jim Carrey opět hledá trochu kvalitní scénář. V případě pan Popper a jeho tučňáci jej však rozhodně nenašel. ()

Ripley

Film,který udrží vaši pozornost jen díky Jimu Carrey(pokud ho máte v oblibě).Pokud by hlavní roli získal někdo jiný,mé hodnocení by bylo nižší.Tučňáky mám rád,ale v přírodopisných dokumentech.Zde pobaví pouze děti a infantilnější dospělé jedince. ()

kill-tec

Pohodová idylka s pohodovými herci a atmosférou :) Je to malinko ujetý, ale s Jimem to jinak prostě nejde.. Já se smál a bavil a proto se nebojím dát tolik hvězdiček :) ()

Prochy38

Není to úplně originální příběh, ale mně se to rozhodně líbilo. J. Carrey neztratil vůbec nic ze svého umu a dokáže pobavit každým tikem obličeje. Tučňáci byli nadmíru povedení a zase tak moc se to s tím "pro děti" nepřehánělo. Musí se brát v potaz, že když je film "rodinný", bude to pro ta mrňata. Náročný vztah otce s pubertální dcerou je už zaryté klišé... Ale jak jsem řekl, Jim pořád supr, tučňáci moc milý a komedie neškodná, spíše naopak - povedená! ()

Marrty3

Ač nám Jim Carrey stárne, pořád je to naprosto neuvěřitelný herec. Do role srdečného podnikatele vklouzl jako tučňák do vody, hravě a elegantně. I přes jeho věk je stále úspěšný komik se spoustu vtipných grimas a také nesmím opomenout to, že dokáže zahrát i inteligentní a emočně náročnější roli, Zde ovšem ukázal svou lidskost a dobrosrdečnost. Jima budu opěvovat pravděpodobně v každé roli, jelikož se svými snímky stal mým nejoblíbenějším hercem a s čistým svědomím mohu říci, že i touto rolí mi to potvrdil, jelikož na mě opět výborně zapůsobil. A ti tučňáci jsou taky úžasní, je tedy vidět velká práce s počítačovou grafikou, ale kdo by je všechny ty blázniviny ve scénkách chtěl učit, že ?! Pro mě nejlepší rodinná komedie pro rok 2011 ? "NAbsolutně" ()

vander19

Komédie so zvieratami nie sú proste pre všetkých. Ide o komplikovaný žáner, ktorý veľa ľudí rýchlo odsudzuje. Našťastie ja mám zvieratá veľmi rád a patrím medzi fanúšikov takýchto komédií. Jim Carrey zahral výborne a hlavne jeho osoba bola zárukou dobrého vtipu a humorných situácií. Jeho ksicht je aj po rokoch ako keby z plastelíny a grimasami vie povedať viac ako slovami. Jeho spolunažívanie s tučniakmi bolo zvládnuté Watersom v celku dobre. Ak prirátame herecky spolahlivú Carlu Gugino vychádza mi z toho veľmi príjemná rodinná komédia, ktorá nemôže pokaziť víkendový oddych. Za svoj výkon si Jim a jeho 6 tučniakov zaslúži 4*. ()

peetriss

Již xtá komedie, ve které Jim Carrey stále dokola recykluje své grimasy a už to začíná být pěkná otrava. Já osobně mám raději Carreyho dramatického. Film jako celek je pouze průměrnou komedií sázející na přítomnost milých tučňáků doufajíc, že se jim tímto film prodá automaticky. Není tomu tak, protože Popperovi chybí glanc, místy se snaží křečovitě zaujmout lacinými prvky typu tučňáčí rykot či exkrementy, jindy zase notnou přitažeností za vlasy. Rodinná komedie, která však pobaví jen děti. Pochvalu zaslouží výborná práce s tučňáky, byť si tvůrci někdy až příliš vypomáhali digitálně. ()

Phorbo

O dost slabší Carrey než jsem čekal. Díváno na dvakrát protože začátek je fakticky dost rozvleklý až téměř přihlouple nudný. Teprve od poloviny z toho je lehčí komediální drama... na víc ale jak na 2* film nevidím... ()

Gongren

Tuctová ani ne nějak extra vtipná komedie. Dobře, uznám, že sem se zasmál u vtípku BFF = Big Fat Friend, a když jsem viděl, že Jessica Fletcherová ještě žije, ale to je asi vše. V některých scénách sem si připadal za Jima Carreyho trapně, že takovou roli vůbec vzal, je to jako návrat k Ace Ventura... 35% ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)