Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

sona123

Rodinná komedie, dostanete, za co si zaplatíte. Carrey předvádí to, na co jsme zvyklí. V hlavní roli jsou tučňáci. Není to nijak zvlášť trapné, jak jsem se obávala. Také to ale bohužel není tak vtipné, jak mohlo být. Tak trochu zbytečný film, ale chápu, že na něco se s dětmi chodit musí. ()

mazadlo

Opět další film z kupy šablonovitých komedií ve kterých nám řádí tučňáci. Nemůžu se u takového filmu zbavit nutkání vypnout ho už na začátku neboť příběh je jasně daný už v první minutě. Na druhou stranu tohle je prostě film pro masy a tak ho také musíme brát. Pokud si chcete u něčeho odpočinout můžete sáhnout po tomhle nebo po miliardě dalších komediích z masny Holywoodu. Mohl by tu hrát třeba Rowlingová a dopadlo by to stejně. Neprůstřelný scénář totiž příliš hereckého vyjádření nedovoloval. A proto za mě dvě hvězdy za tradiční škatulku tak jak má být. Víc ale dát nemohu... ()

Tomyfrok

Tohle se těžko hodnotí. Pan Popper a jeho tučňáci není ničím výjimečný snímek, snad jen těmi šesti tučňáky. Jim Carrey je ale tak neuvěřitelnej magor, že jsem se docela zasmál. Celý film stojí pouze na jeho perfektním gagovském umění (které samozřejmě musíte mít rádi) a na několika animovaných antarktických tvorech, kteří do velkoměsta zdánlivě nepatří. Jenže zbytek je fakt nuda. Třetí hvězda je tedy spíš jen proto, že věřím, že děti můžou tučňáci nesmírně bavit, jinak slabota, kterou ani Carrey svou osobností a humorem sobě vlastním nezachrání. (55 %) ()

kamigava

Jimovi to pořád jde i v jeho starších letech. Neztratil svůj smysl pro humor a hlavně svoje ksichty, které umí na jedničku. Film je milá oddychovka, která vás nezklame pokud máte pochyby o ztrátě Jimovy vtipnosti. Není to, co to bývalo např. v Ace Ventura, tam ty zvířátka byla hodně zábavná. Nicméně jsem se i tak příjemně pobavil. :) ()

filipvrbik

Jim Carrey je prostě pan komik, kdyby v tom hrál někdo jiný patrně by to byl buď úplný nebo aspoň částečný propadák. Tučňáci jsou skvělí, i když příběh za moc nestojí bavil jsem se 80% ()

dezert

Nejhorší film Jima Carreyho. Horší než Ace Ventura 2, Cable Guy a druhá polovina Božskýho Bruce dohromady. Je smutný vidět tuhle komediální legendu pitvořit se v takových sračkách, který můžou zaujmout maximálně děti do 7 let, ty osmiletý už pochopí, že tenhle film prakticky nemá děj, nechutně poučuje a je naprosto bez nápadu. Doufám, že se Jim co nejdřív zaměří už jen na dramatický role, protože vidět ho takhle zestárlýho v "komedii", to je vážně smutnej pohled. Jedna hvězda za to, že ten film nebyl ve 3D. ()

Emzet

Kam až rodinné komedie sahají, Mr. Popper's Penguins patří rozhodně vysoko. Tučňáci jsou extrémně vtipní a roztomilí a Jim Carrey (přestože už má svá léta) stále působí svěže a energicky. Chybí sice nějaký dramatičtější příběh, ovšem během sledování filmu vám to ani nepřijde, protože se pořád něco děje a nudit se nebudete. Tedy, pokud máte v sobě alespoň trochu dítěte. Navíc (a co považují možná za největší úspěch Marka Waterse) - přestože se samozřejmě nelze vyhnout obligátnímu moralizování (rodinná komedie, pamatujte), je zde prezentováno pouze s mírou, vkusně a ani trochu nechutně, takže jsem oči neprotáčel ani jednou. Rozhodně palce nahoru a pokud nevíte na co děti vzít, řekl bych že jsou Tučňáci dobrou volbou, protože je tu dost velká pravděpodobnost, že je budou bavit od začátku do konce. A kdoví, vás možná taky. ()

j0nathan

Promiň Jime. Mám tě fakt rád, ale na takové cypoviny jsi už starý, i když jsi občas pořád docela vtipný. Zkus radši zase nějaký drámo. ;) ()

Yokolobuna

Tak nějak o ničem... Poměrně blbost, ale blbost zábavná. Nicméně nebýt hrát hlavní roli kdokoliv jiný než Carrey stálo by to fakt za houby. S Jimem trochu ušmudlané 3 hv. A příště něco s trochu hlubším smyslem a lepším scénářem bych prosil. ()

Lachvos

Průměr na průměr...Hodně podobné Carreyho filmu Lhář, lhář (1997) jak rodinnou situací hlavního hrdiny, tak řešení či happyendu. Jako oddychovka dobrá, ale člověk se jich za chvíli taky přejí, kvalitnější filmy prostě potřebujem jako sůl ;) A tohle nadstandard určitě není, a to už ani nemluvím o příběhu tak složitým, že 4leté dítě po prvních minutách ví jak to dopadne... ()

Ole92

Jenom jedna z dalších tuctových komedií které jsou teď k vidění pořád. Ani zvučné jméno Jima Carreyho nic tentokrát nezachránilo. Pár krát se zasmějete ale jedná se o naprosto tuctové vtipy. A když slona napsolutně slyšíte 150x začne vás dokonale rozčilovat a to jenom podtrhne neblahý pocit z tohoto filmu. ()

camper

Příjemná rodinná komedie, ve které mi ani Jim Carrey nevadí. A to ho nemusim... Je to asi proto, že tady se tolik neksichtil, jak to s oblibou dělá ve spoustě jiných filmů, kde hraje. Stále mám v hlavě ten jeho obývák alá atrakci pro tučňáky. Ten mě dostal. ()

Erik7595

Maximálne nevyužitý komediálny a herecký potenciál Jima Carreyho, to je veľmi veľká škoda. Ako rodinná komédia je Pán Popper a jeho tučniaci dosť nezaujímavým počinom, myslím že dokonca aj pre deti dosť nezáživným snímkom. Humoru je tu minimum, čo zamrzí najmä na fakt, že tu Carrey nič moc nepredvedie. Zábavnosť je priemerná, a to som sa na to aj dosť tešil, ale nakoniec som nedostal výbornú komédiu, ale nudný rodinný snímok s pridanou dávkou rodinných hodnôt, len s tučniakmi , ale zabával som sa veľmi málo. V žánre rodinných komédií ide o slabý priemer, vo filmografií Jima Carreyho, ktorý má tak skvelé komediálne počiny ako Maska a Ace Ventura ide o fakt slabotu. Sklamanie 50% PS: Dúfam, že mi to v plnej miere vynahradia Dumb and Dumber 2 tento rok :) ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)