Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

warrenur

Velmi zly sposob ako "zabit" 1,5 hodiny Vasho vzacneho casu. Scenar, dejove suvislosti, dialogy boli strasne chabe a pre mna absolutne strojene a tym neuveritelne. Technicka stranka, triky a vizualne efekty tiez vyrazne zaostavaju. Nuda. Ked sa tak nad tym zamyslim, tak jednu hviezdu nechavam asi len pre to, ze si myslim, ze reziser skutocne chcel aby to tak detinsky, prosto, neuplne a ako celok nelogicky vyznelo. ()

KOZEL84

Rock je vtipný a velký (doslova-kurva ho je) sympoš a zbytek nějak moc nezajímá,páč je to přesně to co člověk čeká a taky dostane (kokotina (asi) pro děcka).Teda pokud není debil a nebude tam hledat logiku (protože to nemá logiku). ()

Lukin413

Trailer sliboval zábavnou kravinku, bohužel zůstalo to jen u kravinky. Zdaleka nejzábavnější je Dwayne s ukulele, což znamená 3 zábavné minuty na 90 minut nudné vaty. Proč se v tomto zahazuje Michael Caine mi také není jasné. 20 % ()

artas

Tak toto bola hrôza. Keďže mi 3D ešte stále stimuluje určité partie tela, tak dávam za 2*. Vidieť to v 2D tak "du blejt". ()

Matli

Nemůžu si pomoct, ale mě to bavilo. Dwayne Johnson mi tam moc neseděl, ale budiž. Dobrodružství jako vyšitý, tak proč ne a efekty jsou taky na hodně dobrý úrovni, ve 3D by to byla asi pěkná podívaná. 71% ()

Silencia90

Je to tedy lepší než jednička, ale je to stejná blbost. :D Jelikož to beru jen jako oddechovku, tak je to přesně takové, jaké to má být a už se těším na další díl. 3,5* ()

Bozvav

Okouzlující, byť poněkud kýčovitá podívaná, jenž musela mít ve 3D svůj půvab. Viděno na počítači, už to tak oslňující nebylo, přesto film vnímám velmi kladně. Nejen pro to, že jako rodinný film je pěkný a bez nadměrného patosu, ale hlavně, že díky své kouzelné atmosféře může vzbudit v dnešní mladé generaci touhu přečíst si něco od Verna. A to já vnímám jako největší klad filmu. Jinak dialogy nablblé, ale ve snesitelné míře, akce parádní, efekty a hudba skvělé. Za mne 75%. ()

zdeny99

Po strhující podívané s parádními triky, kterou byla CESTA DO STŘEDU ZEMĚ s Brendanem Fraserem v hlavní roli, je tohle pouze lehce nadprůměrná podívaná určená spíše pro děti. Složením několika dobrodružných děl slavných autorů (Jules Verne - Tajuplný ostrov a 20 000 mil pod mořem, R. L. Stephenson - Ostrov pokladů, J. Swift - Gulliverovy cesty) jako by chtěli autoři toho dát do filmu co nejvíce, což bylo podle mne na škodu, jelikož tím úplně vyprchalo to hlavní z Tajuplného ostrova. Stala se z toho pouze dobrodružná podívaná určená dětem, okořeněná obrovskou ještěrkou s monstrózními vajíčky, obří včelou, monstrózními rorýsy, mravenci a pavoukem. Ovšem co se vůbec nepovedlo, tak angažování Dwayna Johnsona do tohoto filmu. Jeho role byla absolutně zbytečná a takový herec se do takového filmu vůbec nehodí. Josh Hutcherson už také nehrál tak dobře jako v prvním díle. Uspěl tak leda Michael Caine, pro kterého to mimojiné nebyla první role na Verneovské téma. Zahrál si již ve 20 000 mil pod mořem z roku 1997. [10760. hodnocení, 486. komentář, 56%] ()

Rokle

Pumpující Mr. mokré tričko Rock, pohledná dívka s fialovým tričkem a přitažlivým hrudníkem, vtipný děda Michael Caine a občas slušné vychytávky s velikostí zvířatek. Je to pitomoučký (ale fakt hrozně), děti budou vřískat u povedeného 3D (píšu z vlastní zkušenosti) a ostatní si užijou pohledem.... na různá vypiplaná stvoření (čmeláci, ještěrka,...), úchvatné scenérie, no a abych kruh uzavřel, tak samozřejmě Vanessu. ()

Fawkes

Já si tento díl užil snad ještě víc než Cestu do středu země. Let na obrovských včelách prostě paráda. Přesně takové dobrodružné filmy miluju a humorné vsuvky taky nejsou na škodu. Jinak klobouk dolů lidem, kteří mají na starosti grafické zpracování a efekty. Návrh ostrova se opravdu povedl. (90 %) ()

johnywalker

Myslím si, že jednička byla lepší... Nejenom proto, že v prvním díle byli dinosauři, ale hlavně protože mi nepřišel moc logický postup dějové linie... Nedokážu si představit, kdo by postupoval stejně jako zde hlavní hrdinové. ()

Hapretor

Bože to byla blbost. Těch pár infantilních vtípků to nemohlo zachránit. Nebo ta pohledná lolitka? Ne! Nebo ten fracek archeolog? Ne! Nebo ten špalek kepitán? Ne! Nebo snad The Rock? Ne! Měl super účes. Vypadal jak notně nateklý penis po obřízce. Přesto je tady pár momentů, kde to usmání je na místě. Třeba když se pruděj staroch s Hankem. Jenže velmi tam chyběli dinosauři. Velká škoda, protože svět byl vizuálně super. - A ty včely? WTF !!! ()

Olík

Pojďme se domluvit na jednom velkém kompromisu. Hoďme za hlavu tu haldu nelogičností, hoďme za hlavu Julese Verna obracejícího se v hrobě, hoďme za hlavu prsní exhibice The Rocka a vnímejme Journey 2 jako takovou dětsky nenáročnou všemi barvami hrající adventurů. Vždyť nemusí být pokaždé aleluja a Oscarů také nejde udělit tři vagóny měsíčně. Nedělní dobrodružství chtivé odpoledne lze zaplnit i podobným druhem zábavy. Vykašleme se na to, že jsme všemi filmy mazaní komentátoři Česko-slovenské filmové databáze a pojďme se jenom bavit, ono to půjde. ()

Dejnasp

I když dávám 4*, jako u Cesty do středu Země, jsem toho názoru, že to bylo o něco slabší, ale na 3* mi to vůbec nepříjde. Musím říct, že jsem se opravdu skvělě bavila. Děj mi hezky ubíhal, humor, který neminul ani pokračování výborně obohacoval příběh. Jsem moc ráda, že se do druhého dílu vrátil aspoň Josh a zahrál si toho hlavního badatele. Dwayne si otčíma zahrál znamenitě. Ačkoli nemá o objevech ani páru, vyvažuje to zkušenostma z armády a taky snahou naučit se něco z Verneovy knihy během cesty. Seana a Hanka bravůrně doplňují partu pilot Gabato s dcerou Kailanou. Michaelovi Caineovi role dědy sedla jako ulitá, skvělě se pošťuchující s Hankem. Tvůrci mi udělali radost humorem o který tam není nouze, viz "pumpa" Hanka, jen jsem se nakonci modlila, ať to neudělá i Josh. Je tam spousta kliše, ale mě to ani nevadilo. Toto je příjemný, oddechový film s úžasnými triky, při kterém si odpočinu a přenesu se na nádherný Tajuplný ostrov. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)