Resident Evil: Zatracení

• Japonsko Biohazard: Damnation (více)

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi. (oficiální text distributora)

Perth

Neskutečné, strhující a postupně gradující. Animace je skvělá, některé scény působí neuvěřitelně realisticky a pár scén naopak tak barvitě jako by byly vytaženy z RE2 nebo RE3. Místo survival horroru se díky tvďáckého Leona (který je zde mimochodem největším sympaťákem jakým kdy byl) přesouváme spíše k thrilleru, film ale servíruje dávky intenzivního napětí tak dobře, že přechod k akčnějšímu pojetí vadí minimálně. Co víc říct, prostě nářez! edit: Všiml jsem si že spoustě lidí unikají logické souvislosti snímku, tady se dočtete víc: http://www.csfd.cz/uzivatel/242018-perth/denicek/ ()

Eduardo

Rozhodne lepšie ako posledné dva Andersonove filmy. Prvá polovice síce neskutočne nudná, dialógy čajové, postavy nevýrazné a OST taktiež ničím nezaujme, no to, čo sa začne diať v druhej polovici som naozaj nečakal. Z ukrutnej nudy sa film zmení na neskutočne zábavnú akčnú jazdu, ktorú som si perfektne vychutnával až do samého záveru. Vizuál je perfektný, aj ked postavy stále pôsobia príliš umelo a akčná časť svojím výborným strihom dorovnáva aj hernú sériu. Taktiež veľké plus za normálne vysvetlenie výskytu Las Plagas vírusu, ktorý sa sem narozdiel od Andersonoviek naozaj hodil. Nebyť tej prvej polovice, tak by to bolo na pekných 4,5/5, no takto bohužial musím hodnotiť o bod slabšie. Snáď nabudúce to už bude lepšie. ()

ptsd

Lepší jak filmové RE, drží se předlohy solidní akce. Suprová animace i akce. A velká * za Adu Wong (moji nejoblíbenejší postavu ze herní serie). Snad to Japonci nevzdají trochu zapracují a přijde jednou pořádný Resident Evil nářez. ()

ludva10

No teda, to je hrůza. Animace jak před 10 lety, děj žádnej, až trapnej. Po 20 minutách jsem přepnul, to jsem udělal jen u pár filmů. Takže za mne asi tak. ()

sarfian

Mňa to bavilo, aj keď to bolo menej zaujímavé ako Rozklad. Filmy resident sú odfláknuté, ale tieto animáky sú super. Neviem sa dočkať ďalšieho dielu a prijal by som nejaký príbeh z Raccon City. VIDENÉ 1x ()

vincchuppo

Jako znalec herní série musím říct, že stejně jako s hrami Resident Evilu, tak i s doplňujícími filmy, to jde rok od roku z kopce. ani ne pomalu, ale zato velice jistě mizí původní kouzlo Residentu. Absence horroru hektolitry mutované krve rozhodně nenahradí a ať už jsou BOZ (Bio Organické Zbraně) jakkoliv pěkně vymodelované a naanimované, nic to nezmění na tom, že s postavou Leona se něco stalo, nevím co mu to přelétlo přes nos, ale docela mě naštval. WTF?! Leon nedělá takovéhle přiblblé vtípky a rozhodně nemá tupé hlášky! Tak co to s ním páni scénáristé provedli? ** za 3D modýlky. ()

LabySo69

Leon S. Kennedy je ultra frajer, Ada Wong je i přes svou digitalizaci hodně sexy, krve je všude zatraceně dost, pohled z první osoby taky fajn, to všechno navíc ve výborný animaci. Už tomu chybí jen to nejpodstatnější, atmosféra a pořádnej příběh. Nemastný, neslaný, bez nějakýho většího nápadu, škoda. ()

Azog

Další zombí mlátička na téma Resident Evil. Moc se mi líbila animace, Celkem slabší příběh, ale od toho u zombí mlátiček nikdy moc neočekávám. Možná začínám být trochu alergickej na klišé v podobě dvou sexy koček s kung-fu dovednostma, i když se porvou na úrovni. Ale ve výsledku se mi to docela líbilo. ()

Tamten

Pro příznivce počítačové hry asi zajímavý film, ale pro ostatní často nedostatečně vysvětlené postavy a souvislosti, navíc "herní" zpracování pro nehráče také není moc ideální. ()

vikino1

Asi bych dal normálně za 4, animace se mě ze začátku zdála divná, ale po půlce jsem si na ni zvykl, taky se tam rozjel děj, a taky to byl můj první film v novým domácím kině :-) tak je můj celkový dojem umocněn lehkou euforii a v klidu dávám plnej počet, protože se mě prostě vostry animovaný filmy líbí... Víc takových pokusu.. P.S. celá serie RE takovou temnou atmosféru může jen tiše závidět.... EDIT - PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ JASNÝCH 5 ! PROTOŽE TOHLE JE PROSTĚ MASAKRRRRRR ()

gemi

Je to nuda a vypadá to hůř než o čtyři roky mladší díl. To je vlastně samo o sobě umění. Ale ne pro mě. ()

Mouchal

Nutno poznamenat, že animace se povedla výborně a některé "slow-motion" akce jsou velmi dobré a celkově je to opravdu zábavné na sledování, nicméně se nemohu zbavit dojmu, že mě příběh nijak zvlášť nezajímal a nové postavy mi k srdci také moc nepřirostli. Na tom ale Lickerův prd záleží, protože tu máme našeho oblíbeného lamače dívčích srdcí agenta Leona S. Kennedyho, který sype jednu "cringe" hlášku za druhou a to je přesně ten důvod, proč ho tolik milujeme. Potěšila i jedna hláška (na něžné pohlaví), kterou přesně stejně použil ve čtvrtém díle videoherní série a setkání s Adou se očividně tímto dílem také velmi inspirovalo. Já, jakožto fanda celého RE univerza, jsem byl velmi spokojen, ale obecně musím přiznat, že bez mého nadšení pro značku, by to tak dobře nedopadlo a proto hodnotím trochu mírněji. PS: mohli využít Chrise alespoň pro nějaké malé cameo... 67% ()

Zombiepod

Ako fanúšik hry som bol dostatočne uspokojený, najmä preto, že Damnation takmer vo všetkom predčí všetky hrané filmové adaptácie dokopy, už len samotný scenár má v sebe viac myšlienok. Nádherný audiovizuál s fantastickou animáciou, Leonove hlášky, adrenalínové scény (najmä naháňačka s mutantmi medzi kontajnermi v podzemí!), či občasná sympatická japonská prehnanosť robia film už samým o sebe sexy a to aj bez Miliných modrých očí. Niečo mi však vadilo, pretože sa nedokážem zbaviť pocitu že to ako filmový celok bolo akési suchopárne. Každopádne fanúšikovia hry budú spokojní. ()

mazzarek

Herní série RE patří mezi mé oblíbené a tak jako někteří, mám také divný pocit z tohoto snímku. Těšil jsem se na animák, ale neskutečně mě zklamal. Nějak jsem nestíhal. Nevím no, ale byla to docela uplácaná, zplácaná, přeplácaná a chaotická blbost. O co tam vlastně šlo? Kam odešel příběh? Ona vlastně i film. série stojí za vyliž atd. Kdysi jsem se těšil na Silent Hill, ale také mě zklamal. Už by se měli vykašlat na zfilmovávání her. ()

Doomer

Celkem ucházející film ale zase typicky pitomé - např do hlavního hrdiny se nikdo ne a ne trefit :-) celkem očekávatelný příběh. 3* + 1za animovanou grafiku to dělá 4* ...... jinak ty animované série drtí hranou sérii (která je po všech směrech blbější) na plné čáře ()

Vykuk

Nádhera! Od posledního Degenerationu obrovský skok kupředu, co se týče grafiky, o poznání lepší modely, skvělá hra se stíny a světlem a hlavně animace pohybů postav úžasná, už ne tak uměle skoprnělá, jako dřív. Příběh je přesně jak má u RE být (ne jak u praštěné Odvety), Ada dokonalá čičina, Leon správnej týpek a Las Plagas:)) Víc takovýchto filmů. Krásně jsem se naladil na RE 6 (hru, ne film s Millou:). ()