maseer2

nezvyklý a rozhodně zajímavý pohled na pro nás Evropany trochu "odvrácenou stranu" hokeje v USA - bitky a pěstní souboje, který potvrzuje, že je tento zimní sport skutečně jedním z nejtvrdších na planetě.. "based on a true story" tomu dodává potřebný náboj a hlavně podtrhuje uvěřitelnost, která by jinak, alespoň v mých očích, poněkud pokulhávala.. fanoušci hokeje si každopádně pošmáknou :) ()

bouncer

"Během jednoho zápasu mu vyrazil 4 zuby. True story!" Máte rádi krev na ledě? Tak potom tenhle film budete milovat. A že je to k tomu ještě sranda? Výborná kombinace. Povedený "sportovní" film. ()

Dale

Na to, že to je film o vypatlancoch (hráči aj tréneri), ktorých pôsobiskom by nemal byť ľad, ale psychiatrický ústav a ktorí so športom ako je hokej nemajú nič spoločené, to nebolo až také zlé. Je to celkom zábavné a bitky sú nasnímané veľmi pôsobivo, no bolo mi ťažké fandiť hlavnému hrdinovi. Kladného hrdinu si predstavujem trochu inak. ()

Johny_fork

Pokud máte rádi brutální fyzický humor a tetelíte se blahem, když postavy mezi zuby cedí kromě krve i ultrasprosté hlášky a ještě k tomu doceníte nadsázku, Goona si užijete převelice. A vůbec vás nemusí mrzet, že to není zrovna velkofilm. On to skoro není ani film. ()

JohnCZ

Značně roztomile retardovanej S. W. Scott, kterej řeže všechny hlava nehlava a taková komedie nekomedie. Ona je vlastně Scottova postava docela smutná (ne moc nadaný ani nikterak chytrý chlápek hledající místo v životě), čehož jsou si tvůrci nejspíš vědomi a právě Doug Glatt je jediným naprosto vážným prvkem filmu. Všechno ostatní je klasická americká značně přisprostlá komedie ze sportovního prostředí, která má však jedno velké plus: absolutně NEVYUŽÍVÁ klasická klišé a šablony typické pro tento filmový žánr. ()

Torision

Dobrej Seann William Scott i Liev Schreiber, pár super hlášek, bezvadný postavy kapitána Highlanderů a jejich trenéra. A docela v pohodě se to dalo dokoukat. To je tak jediný kladný tohodle filmu. Jinak spíš průměr, kde se nicmoc neděje, příběh je takovej lacinej, bitky jsou furt stejný, love story kolem S.W.S. a jeho holky byla spíš otravná. Za tejden si tenhle film ani nebudu pamatovat a dopročovat ho zrovna 2x taky nikomu nebudu. ()

ConanVJ

Výbornej filmek u kterýho jsem se hodně bavil. Je to příběh né moc chytrého týpka Douga, který dělá vyhazovače v jednom baru. Jednou na hokejovém zápase seřeže hráče a toho si všimne trenér, který ho naverbuje do týmu. Doug sice neumí bruslit, zato prát se umí hodně dobře. Časem trenér řekne Dougovi, že je ho v tomto týmu škoda a že má krýt záda nadějnému hráči, který po tvrdém zákroku začal chlastat, a na hru začal kašlat. Za mě 90% :) ()

F.man

Docela příjemná a místy a zábavná oddechovka z prostředí hokeje. Pár vybitých zubů, něco málo hlášek, sympatický charakter, lehoučká zápletka. Takový ten průměrný průměr na kterém nic moc nezaujme, ale zároveň nic neurazí. Look at you, you're a - you're a fucking beast. You're like the fucking Hebrew Dolph Lundgren or some shit. ()

PauloZ

Není to až taková komedie, jak jsem čekal, ale je to pojato z jisté míry víc na vážno. Nijak mi to ale nevadilo a musím říct, že ta role S. W. Scottovi padla jako ulitá. Jako příběh inspirovaný skutečností to ale není využité, tak jak by mohlo být. Strašně rychle to skončí a přitom toho samotný film řekne vcelku málo. Nekompromisní krvavé bitky jsou ovšem velmi dobré. ()

Marsik

V pořadí druhá komedie, kterou jsem si dnešní den dopřál a ani v tomto případě to nebylo špatné. Seann William Scott pobavil a zároveň ukázal, že umí hrát i trochu vážněji. Ne, že by jeho role Douga byla vážná, ale rozhodně tu nedělal takové magořiny jako Stifler :) Goon tedy hodnotím vesměs kladně. Byla to příjemná sportovní komedie, kterou zejména fanouškům hokeje doporučuji. 70% ()

Kryton

Goon je a funguje jako outsider v playoff. Dostane se tam na poslední chvíli a do prvního kola jde s vědomín "zkusme to". Postupně se film a i ten tým rozehraje, semkne a dá několik opravdu správných ran i golů. SWS se mi zde opravdu moc líbil. Jeho role prostého a namakaného Glatta mu opravdu sedla. Vedle něho je i Liev Schreiber správný veterán-řízek. Jay Baruchel si opět vystřihl roli totálního magora. "Jaké chceš číslo chlapče? Dejte mu # 69! " Bitky jsou krapet videoherní, ale o to více baví. Naprosot výborný oddychový film na sobotní odpoledne, který si vychutná člověk o to více, pokud má rád hokej a drsnější styl. Bitkaři do toho! ()

baribal

..a i když byl Dougie blbej jak tágo, tak sem mu mega moc fandil. Jeden z mála dobrých filmů o špatném sportovci. Jen mě vytáčela přítomnost Jaye "držky" Baruchela, ale když si to produkujete, tak proč si v tom nezahrát a nenahrabat si. Každopádně začínám mít nejradši bitkaře, protože nefetuju a nevojížděj štětky. ()

SaNcHeZ_cz

Doug je bitkař co si nebere s nikým servítky. Pokud si budeš zahrávat s jeho spoluhráči, posadí tě na prdel. Seann William Scott a Liev Schreiber ve vydařené sportovní komedii, které se daří poctivě zužitkovat zavedené motivy a vývoj postav, zatímco to celé usadí do poměrně neokoukaného prostředí ledního hokeje. Díky za to. Goon je fajn oddychovka, která ačkoliv nenabízí hlubší úrovně příběhu, baví skvěle. ()

Paxxx.cz

Hokej miluju a na goon jsem se těšil (zvlášt, když je podle skutečné události). Byla to docela chlama, ale čekal jsem víc. Upřímně od plic jsem se zasmál jen 1x, pak jsem se spíše několikrát pousmál. Nicméně za Seana WS palec nahoru 6/10. ()

MartinezZ

1) Komedie na téma "kreténi neumí hrát, tak si alespoň dávají do držky" => nezájem ~ 2) Baruchela mi není líto, ten, ať se objeví kde chce, je to průser. Ale Scott by mohl hrát, kdyby dostal roli někde jinde, než v trapných komediích. 3) Humoru je tam poskrovnu, všechno se to točí kolem trapných pubertálních vtípků, krve a praskajících kostí => ta komedie není vtipná, je trapná, hnusná. ~ 0,5* ()

Wysch

Jako že bych z toho byl vyndanej, to ne, ale Sean je konečně naprosto plně využitej a skvěle hraje. A to je asi jedinej důvod, co dělá z Goon víc než jen mlátičku na ledě. ()

RasputincZ

Miluju hokej, Sean William Scott mi nikdy nevadil a Liev Schrieber vypadá s upraveným vousem drsně a ačkoliv je Goon neskutečně příjemná podívaná, mám pocit, že ji strašně táhne dolů kvalita režiséra. Nečekám, že bude ve filmu o hokejových bitkařích zobrazen detailní vývoj hlavní postavy, přechod od neschopného a lehce natvrdlého dobráka k tvrdému hokejstovi, který je ochoten pro svůj tým bránit i vlastními zuby, ale veškeré vztahy mezi postavami a vývoj je neskutečně odfláknut, a to je něco, co neodpustím ani sportovní komedii s nádechem romantiky. Navíc nechápu, proč hraje Jay Baruchel tak neskutečně kreténskou postavu, obzvlášt když se podílel na scénáři a film i produkoval, pokud si chtěl zahrát debilně vyhlížejícího faggota, povedlo se. ()

LV.Helter

Dozaista krásne prešpykovaná a do zlatá prepečená, vobec najnečistejšia žánrovka. Žiadný Rocky, ale Goon. Keď už o dačom povedať ako gyčovitý pretvár, o ktorom viete už ako to skončí, ale i tak vás necháva v največšom možnom napetí. Pri prvých minútach som asi ako jediný možný protiklad mal Seanna Williama Scotta, ale časom mi prevaril mozog a nikoho iného by som zaňho nevymenil. Násilie, romantika, čierný humor-čo viac treba divákovi? Humor je tu krásne prefekalizovaný ala ako keby sa do toho vložil sam Kevin Smith. Športovky neznášam už len z princípu, ale toto mi doslova padlo. Pri zaverečnom fighte som si vykúsal všetky nechty, chlpy, vlasy...Doslova som s neho kričal "áno Dougy, namdaj to tomu hajzlovi". Záver krásne klyšovitý. Docela sila.80% ()