Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (CinemArt)

burton

Já to říkám pořád. Záporná reklama, v tomto případě v podobě negativních komentů, funguje dobře. Zprvu jsem si myslela, podle na začátku přiběhnuvší kouzelné šestioké fretečky s nadbytečnými rohy, parohy a jinými větvemi na těle, že film bude více fantaskní a připravila se na hafo kouzel, čarodějnic a chodících stromů. Naštěstí to bylo jinak, ale protože celý příběh, založený na skutečnosti, věky nabyl podobu legendy, měla tu kouzla a magie své opodstatněné místo. Japonská kultura mě neoslovuje, ba přímo by se dalo říct, šokuje a místy děsí. Takže tady jsem napjatě čekala, co udělá a jak se zachová tlusťoch Šógun. Nezklamal mě, držel se tradice pořád a do konce jako klíště. Na druhou stranu, kdo se drží daného, odpadá mu dilema. A navíc, kdo věří v život příští, nebo věčný, nemůže vlastně zemřít. A tak já už nebudu nic říkat, nebo vyslepičím ten konec a to byste se na to pak třeba nekoukli a přišli o super podívanou. Jo a nebojte, krev tu skoro neteče, je to moc prima, vidět všechno a ne jen veletoky kečupu. ()

Rikky007

Taková pěkně natočená pohádka (což není rozhodně jen záležitost přítomnosti fantasy monster) o Japonsku pohledem Hollywoodu. Nic, co by nějakým způsobem vybovočovalo. Keanu Reeves byl ze všech paradoxně herecky nejnudnější, za což možná zčásti může i scénář. ()

hEROic

Průměrný fantasy filmek s japonskou mytologií, která sebou nese všechny klady i zápory. Bohužel této tématiky nejsem fanda, jinak souboje celkem fajn... 60% ()

Wallis3

Příběh o róninech, co chtějí svoji pomstu, omatlaný jakýmsi fantasy blivajzem a film moc neví jak se má tvářit. Smíchanej Keanu to vůbec nezachraňuje, a celý je to jakýsi takový divný i s tím koncem. Jó, kodex samurajové ctili, tak to mělo být o tom a né tam cpát čarodějnice a divný zjevy a rádoby démony apod. ()

MickeyStuma

Deset let po té, co si mezi samuraji ve snímku „Poslední samuraj“ (2003) zařádil Tom Cruise, dostal příležitost mezi ně vstoupit i Keanu Reeves. Japonský národní mýtus byl již místními filmaři zpracován nesčíslněkrát, avšak tentokrát se toho chopili filmaři hollywoodští s vůlí sobě vlastní. Jak se ale v Japonsku tvářili na fakt, že si do příběhu přidali svou postavu? No nic. Japonská legenda je ikonický příběh, který se již dávno stal součástí japonské kultury. Původem je skutečná historická událost z osmnáctého století a v Japonsku je tak známý svým archetypem, že už je dlouho pokryta aurou mýtu, takže můžeme jen hádat, co je ve vývoji děje skutečné a co ne. Jistota je pouze u fantasy prvků, které jsou občas použity. Samozřejmě nechybí ani tolik populární milostná linka, která prostě nesmí chybět nikde. A když se to všechno dá dohromady, vznikne nám z toho spíše japonská samurajská pohádka. Ale jo, svým způsobem ambiciózní. Škoda jen, že takovéto zpracování postrádá harmonický příběh obeznávajíc to zásadní. Pomsta. Sice je to to hlavní, o co v příběhu jde, ale má to poměrně nemalý problém právě toto diváka zaujmout. Postava Keana Reevese je Hollywoodem do děje tedy přidaná a je jasně daná, ale i tak přivádí na myšlenku, jestli se náhodou tvůrci neinspirovali Richardem Chamberlainem ve snímku „Zajatec japonských ostrovů“ (1980). Buď jak buď. Japonským samurajským fenoménem snímek moc neohromí, neboť americkým okem shovívavým se jedná jen o jednoduché přepracování známého japonského příběhu do žánru fantasy. Snad aby to západní diváky více zaujalo. Těžko posoudit. Každopádně v tom celý koncept dost klopýtá, ale pře ohromující vizuální efekt si toho zřejmě málokdo všimne. Snímek se tak jen zařazuje k výše zmíněným etudám s cizincem mezi japonskými samuraji a to je na celém tomto filmovém pokolení asi tak všechno. ()

Killingjoke

Co k tomuto filmu dodat... nejraději bych mu napálil hodnocení "odpad!" a dál bych se s s ním už nezaobíral. Před několika lety jsem se na film hodně těšil i přesto, že americké filmy o Japonsku většinou za moc nestojí. S uvedením prvního traileru mi padla čelist a věděl jsem, že tohle bude velký průšvih. Nejde o to, že by to byl nějak výrazně špatný film, dokonce nevybočuje z průměrných blockbusterů, které se na nás chrlí každoročně. Problém tkví v tom, že miluji Japonsko, miluji japonské legendy a miluji legendu (tu pravou) o 47 róninech. Pro Japonce je to to samé jako pro nás Staré pověsti české a mě by se tedy nelíbilo kdyby je někdo svévolně upravoval a překrucoval, tak jako byla překroucena legenda o 47 róninech. Od začátku do konce vycucané z prstu, prostě takový tábornický guláš z té nejlevnější konzervy. Film mohl být celkem solidním historickým dramatem, protože původní příběh je velmi silnou látkou. Jenže tady se musely přidat naprosto nesmyslné fantasy prvky, předlohou nepodložená postava, kterou hraje Keanu Reeves (opravdu nechápu, co v tom filmu dělal) a co je nejhorší, naprosto zbytečná milostná linie, která mě neskutečně vytočila. Hold to Američani musí prát skoro do každého filmu, aby na něj nalákali i příslušnice něžného pohlaví. Děkuji nechci! Proč tedy dávám dvě hvězdy? Dávám je za konec filmu, v jehož předvedenou podobu jsem vzhledem k vývoji děje už ani nedoufal, Hirojuki Sanadu ve kterém se zrcadlí moudrost a honosnost japonské historie a svým herectvím převyšuje naprosto všechny a konečně ty dvě krásné japonečky na které se když už nic jiného, moc dobře koukalo... ()

masicek

Vcelku dobrý scénář pokazily herecké výkony a ani vcelku dobrá výprava to nedokázala zachránit. Ovšem s lahví vína na osobu je to poměrně zábavná podívaná :-). ()

ptsd

Legenda 47 samurajů, doplněná o fantasy prvky s hodně jednoduchým příběhem a několika souboji. Bavil jsem se, jen škoda že nějak zapomněli, že když se katanou sekají části těla tak by i nějaká krev mohla téct. 3-4* ()

gp_one

Nakolik nesnáším čínsko-japonsko-korejsko-ijinakšikmovoké, historicko-blábolistické (rozuměj výpravné) kokotiny typu Krvavé pobřeží, Tygr a Drak, Hrdina, Klaun a létající býk atp., natolik nesnáším i místní kokoty, kteří 47 Roninů div nevyodpadovali a díky kterým jsem na 47 Roninů nešel do kina a tak si tuhle východní perlu s ještě východnější příchutí musel vychutnat jen v nepohodlném křesle, u nepříjemně rozhicovaného rodinného krbu, až pár měsíců po premiéře. Takže díky, ale k vaší nelibosti....samotný film jsem si zkazit nenechal a náramně si ho užil. Je parádní a stojí za to i přes vaše yntelygentný kydy. ()

bararich8

Ale no tak, nebuďte tak přísní. Keanu se snaží. Minimálně oproti Man of Tai Chi je to kvalitativní krok kupředu. Škoda, že film více žvaní, než něco předvádí, přičemž trailer lákal právě na tu akci. To, že to bude silné CGI bylo jasné hned, takže zde žádné překvapení, ale dalo se z toho vytřískat mnohem více. Dále tempo, už jenom třeba takové zkrácení o půl hodiny by hodně pomohlo. Jinak potěšila přítomnost Hirojuki Sanada z Helixu. Hudba také nebyla vůbec k zahození. Každopádně by bylo lepší, aby se věci o japonské kultuře točili v japonské produkci s japonským zněním, angličtina tam zní tak nějak nepatřičně. 3,5* (4 abych to trochu zvednul :)) ()

Whitebeard

Sla-bo-tá!! Střihačovi bych usekl ruce. Změť záběrů na obličeje džépsů co netušili, jak se mají tvářit. A kupodivu ani Keanu nenahodil kukuč, kterej by to celý nějak zacelil. Hezká hudba, zajímavý story, příjemně vypadající Kó Šibasaki (světlá stránka filmu), mizerný efekty, asi i zbytečně dlouhá stopáž. 3* dávám, víc ne. ()

Haide

Já osobně tento film nehodnotím moc pozitivně. Pokud hledáte pouze další fantasy s nádechem japonské exotiky a pokud vám nevadí naprosté překopání japonské klasiky, s čímž já se těžko vyrovnávám, tak proč ne. Pokud byste raději viděli dobrý a zajímavý film, sáhněte spíše po klasice od Mizogučiho či jiných, kteří příběh 47 róninů zpracovali daleko lépe. ()

Kingjiri

Ani bych se nedivil, kdyby polovina Universalu spáchala po zjištění finančních výsledků seppuku. Film docela ujde, ale co na něm mohlo stát 175 mega?! Pár samurajů, několik průměrnějších vizuálních efektů, skromný herecký obsazení (Keanu Reeves si vzhledem ke svý současný kariéře určitě nemůže v oblati honorářů příliš vyskakovat) nebo střídmá výprava asi tolik love nespolkly. No prostě záhada. Příběh byl docela zajímavej, ale vůbec mi v něm neseděly různý fantasy prvky (monstra, čarodějnice apod., který mimochodem místy působily "počítačovym" dojmem). Uvítal bych, kdyby šlo čistě o příběh z našeho světa. Uplně nejvíc však chyběl odvážnější rating, kterej by umožnil zatraktivnit bojový scény nějakou tou kapkou krve. Keanu Reeves svym úspornym hereckym projevem potěšil a mezi ťamanama docela vynikal, jeho pokusy o comeback by se však měly odehrávat v trochu jinejch filmech. Průměr typu neurazí, nenadchne. ()

michald99

Když zlí Číňané (možná jsou to Japonci) odmítnou Neovi hlavní slasti Matrixu, moje očekávání byla jeho naprostá agrese a pomsta. Nebylo tomu tak... překvapivě dobrý příběh (nebo lepší než jsem čekal...) vede 47 roninů dál bez nějaké větší nudy a když se to neobešlo bez Keanu Reevese se super schopnostmi, aby náhodou nebyl horší, či jen průměrný bojovník vzhledem k ostatním a závěrečná rvačka mohla být udělána trochu pestřeji, aby nebylo tolik vidět, že má Neo navrh, zkoukl jsem právě dobrý film, který si klidně pustím znova. ()

Ondr@932

47 Roninů je celkem povedený samurajský trochu pohádkový film ve kterém konečně Keanu Reeves si po letech neúspěchu zahrál dobrou roli ! Triky dobré, příběh také ... Ale na to, že má tak vysoký rozpočet tak mohl být i lepší. PS: Momentálně mám ještě s ním stažený film Muž Taiči, který dokonce režíroval, tak uvidíme ... Tento rok se nám ještě předvede v nějaké akční roli a příští rok zřejmě v hororu ... Takže to opravdu vypadá, že se konečně zase začíná rozjíždět (snad). 60% ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)