Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (CinemArt)

ortoncz

Velké fantasy inspirováno Japonským příběhem o odvaze i tváří v tvář jisté smrti. Není to vyloženej průser, ale přece jenom jsem čekal něco víc. Bohužel v mém případě hraje fakt i to, že zrovna východní kultura mě moc nezajímá. Reeves si odehraje svoje i zbytek tam není vyložení na pěst. Příběh mě moc nebavil a nejzajímavější mi přišla pasáž Kaie v otroctví. Takže pro příště bych radši nějaké fantasy z Evropy. 50% ()

Jakubik

Japonská fantasy pohádka se vším průměrným. Hezky se na to kouká, pač kostýmy a výprava jsou dvě věci, které stojí za zmínku a dělají film snesitelným. Zbytek je jen otrava… ()

Torgal

Plusové body za záver, ale inak je to maglajz, ktorý nie je ani epický, ani osudový, ani blokbusterovo zábavný. Väčšinu filmu som skĺzaval do apatie, podobnej výzoru Keanu Reevesa a príbeh ma nedokázal až na krátke momenty upútať. Navyše ani tie šialené prachy na tom nie sú poriadne vidieť, väčšina scén pozostáva z dialógov medzi postavami, akurát na konci príde čínsky drak, ten ale na 175 mega nevyzerá. Za veľa peňazí málo muziky. 5/10 ()

BaronDevil

Popravde nechapu smesne nizky hodnoceni filmu. Je tu stovky mnohonasobn horsich a s lepsim hodnocenim. Neni to zadny zazrak, ale zas 64% mi prijde malo. Za me, pri soucasnej skorokrizi filmu, nejmin 75%. ()

darkreider

Mám rád samurajov, pretože sa okolo nich obvykle točí česť, morálka, disciplína a spoločnosťou jasne definovaný štatút. A tento film stavia presne na tom, čo mi veľmi šmakuje. K tomu ešte dávka slušnej fantasy, ktorú až tak v týchto filmoch nevyhľadávam, ale kým bojovníci nelietajú, alebo inak nepopierajú zákony prírody, som spokojný. Nejaké tie čary okolo v rozumnej dávke sú fajn. Záver má asi nejaký emocionálny presah, pretože rozochvel moju cynickú tvár a nebiť tvrďák, ako Keanu, tak aj slzu uroním. Príbeh 47 Roninov poznám a nespočet-krát bol re-inkarnovaný do filmov a nie vždy zrovna šťastne. Tu to vyšlo. PS: Cary-Hiroyuki Tagawa poteší vždy a aj v malom množstve. Jemu stačí len prísť na scénu. ()

Mayaku

Překvapivě podstatně lepší než jsem očekávala. Jistě, není to žádné veledílo, ale docela příjemná oddychovka volně inspirovaná příběhem o 47 róninech ano. Jediné, co považuji za navýsost otravné je, že v celém filmu se mluví pouze anglicky, což ve chvíli, kdy je prakticky celý ansámbl složen z japonských herců, vskutku není nejlepší nápad. ()

Stíba

Příjemné překvapení. Film, který přistupuje k východnímu tématu jako málokterý ve Státech natočený a to i díky Reevesovi, který prokázal pro svojí rolik velký cit. ()

RidleyCrowe

Má to dobrého Reevesa a Sanadu, pekné kostýmy a výpravu, slušné triky, dobré finále a samotné prostredie Japonska. A to je všetko. Nulový príbeh, žiadny eye-candy moment, akcia je nudná, záporáci sú slabí. Ako mohol niekto do tohto investovať 200 miliónov. ()

Harry_

Japanofilové tu film drtí, ale když to vezmete jako fantasy akci z japonského prostředí.. Zvláštní bylo balancování mezi fantasy s nadhledem (drak, čarodějnice) a historickým filmem. Mně to sedlo, ale může to být tím, že jsem nikam nespěchal a film měl čas si užít. ()

feryk

Splácanina několika žánrů. Celý film zůstal někde na půli cesty, jako když vám dají ochutnat toho a tamtoho a hlavního chodu se nedočkáte. Šedý průměr s trapným koncem. ()

helraiser

Pro mě opravdu pěkná samurajská podívaná, tenhle typ filmu mám opravdu rád a na tenhle se opravdu pěkně dívalo. Ten konec to byl fakt mazec. ()

Razzor_82

"Kde ses takhle naučil bojovat? - Od démonů!" Pokud to budeme brát jako fantasy, tak je to pěkná orientální pohádka s nádechem mytologie. Máme tady dobro i zlo a taky magii. Keanu Reevs odehraje důstojně svou roli.  Herecky ale vyniká především Hirojuki Sanada. Absence krve a nulové akce asi cílí film na mladší obecenstvo. 6/10 ()

Trendis

Božsky zvládnuta japonská kultura, boží fantasy prvky a boží Keanu Reeves.. Bohužel, nedotažený scénař a sakra málo akce, která by tomu dodala grády a koření které tomu chybělo.. Taky mě tam chyběla krev, ale u fantasy filmu se to dá čekat a předpokládat... ()

Sykon

Základní a největší problém 47 roninů je to, že se cíleně odkazují na legendu o 47 roninech. Ale proboha proč? Vždyť to s původní legendou nemá společného takřka nic. Rozhodně ne Američana v hlavní roli a draka jako záporáka. Je to škoda, protože kdyby se film jmenoval třeba "Kai - hrdinný míšenec" a nebyla v něm v jednom z posledních záběrů ona v Hollywoodu populární větička "Inspired by true story", pak bych si sice stěžoval na pitomý název, ale dal bych tomu o hvězdu víc. Protože jako fantasy z feudálního Japonska film funguje dost slušně. Sice mi trochu vadil Američan v hlavní roli, ale chápu že Hollywood a potažmo i neasijské divácké trhy nejsou ochotni sledovat čistě japonské obsazení. Budiž. A dál je to už je to o tom, kolik amerických klišé do toho vloží tvůrci a kolik toho bude divák ochoten akceptovat. A myslím si, že v případě 47 roninů je ten mix rozumně vyvážený. Nelogičnosti jsou vyvážené koukatelnou akcí, triky jsou povedené, japonštěji vypadající krajinu nenajdete nejspíš ani v Japonsku a i ta povinná romantická linka není tak ubíjející jako bývá v jiných filmech. Takže pokud člověk neví nic o původní legendě a má rád fantasy filmy, je tu slušná šance, že bude odcházet z kina spokojen. ()

Moiraine

Je to typický americký film. Spousta klišé, pár nelogičností a hromada triků. O to víc mě překvapuje, že mě to vlastně i bavilo. V jeden okamžik jsem dokonce přemýšlela nad vyšším hodnocením. Sice mi tam Keanu Reeves dost vadil, na druhou stranu mě potěšilo, že se tam nakonec ukázal Akanishi Jin. Děj byl sice předvídatelný, ale svižný (a hlavně, byl tam). Jediné, co mě nebavilo, byla ta romantická linka, která ve své podstatě ten příběh kazí. Asi bych nad tím dokázala mávnou rukou, kdyby tvůrci vyloženě nevnucovali ten původní příběh, se kterým to má společný snad jen název a jména pár postav. Jako fantasy film je to ale natočené dobře. Pobavilo mě ale v jaké krizi musí američtí scénáristé být - před americkými 47 roniny běžel trailer na americkou Godzillu. ()

Franc1s

Tyhle čáry máry a do toho pár ostrejch nožíků ja můžu :) Ale i tak je to pro mě film na jedno kouknutí, bohužel není ničím extra zapamatovatelnej. Stále se tu mluví o cti a podobných věcech, ale tohle už okolo samurajů vše víme. Poté je to vše natáhlé, kdy mezi akcí jsou strašně dlouhé prostoje a akce je během 2-5minut ukončena. Ale zase po stránce efektech párada, pěkné obludičky. Jen nechápu, jestli tohle měl být film pro děti nebo dospělé, proč sakra nebyl vidět ani mililitr krve? Ani při harakiri nebo co to sakra je, vše ustřiženo a nůž v břichu nebyl vidět. Škoda, ale i tak ty prachy z kina za to stály. 7/10 ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)