Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Autogram

Z filmu som mal nakoniec výlučne príjemný pocit. A to napriek všetkému tomu násiliu, krvi a mučeniu, ktorým si divák musí pri filme prejsť z bezprostrednej blízkosti. Zaujímavá trojka nemá so svojim vzťahom absolútne žiadny rodinný problém a naopak ich protivníci majú rodinných problémov toľko, že sa vo filme ani nedali ďalej rozviesť. Silná trojka, neskôr dvojka s nezvyčajným príbehom, ktorý sa miestami zamotáva až príliš, aby v ňom nakoniec smerodajnú úlohu zohral počítačový hacker. Máličko nepravdepodobné, ale pre rozuzlenie stačí a so záverom musí byť všeobecná spokojnosť, niečo si z neho určite každý vyberie. ()

s.e.p.p

Vyumělkovaný kýč a neforemný maglajz, který se až příliš křečovitě snaží být něčím, čím není. Ta rádoby stylovost okořeněná pseudo-existencionálními žvásty bije celou dobu do očí, a i když se to Stone snaží za každou cenu zamaskovat (např. slechy-rvoucími voiceovery neherečky Blake Lively), ten film v sobě prostě nic hlubšího nemá a je plochý, až to bolí. Herecké obsazení je tak z poloviny úplně mimo a právě Lively nebo třeba Hayek by s takovým "herectvím" neprošly ani přes casting do venezuelské telenovely. Pozitiva? Taylor-Johnson a Travolta. ()

Puyi

Divoši jsou parádní, ještě víc, než jsem vůbec doufal. Oliver Stone obsadil do hlavních rolích mladé herce, zbytek doplnil už zkušenými harcovníky a musí se uznat, že to byla znamenitá volba, osobně na mě nejvíce zapůsobil Aaron Taylor-Johnson. Ve filmu vše fungovalo víceméně bezchybně a tak jsem mohl zhlédnout skvělou, akční podívanou. ()

Koryntos odpad!

I am sorry člobrdové, ale nemůžu jinak. Milý pane režisére, zdá se, že se nám pokoušíte nabízet sračky, ale říkáte jim kaviár.Už jsem si zvykla, že holt v Emérice máte všechno víc kjůůůůůůl, víc kjůůůl dealery hulení, alá plážoví namakaní svalovci, kteří jsou navíc chytří jako phdr. doc. a ing. společně, navíc dokáží zabít člověka i kartáčkem na zuby, když na to přijde, ale zároveň jsou tak empatičtí a romantičtí, kam se na ně hrabe Rómeo. Samozřejmě máte i víc kjůůůl, dealerské děvky, co to pravím, myslela jsem nesobeckou romantickou dívčinu, které by se pro druhé rozdala. Navíc s vizáží pařížské top modelky. Teda tahle slečna v hlavní ženské roli, která vypadala jako Britney Spears v dobách své největší slávy, s kjůůl americkým chrupem, alá spadla jsem hubou do sava, mi tak nehorázně od první vteřiny pila krev, že až přes svoji mírumilovnost, být já mafián, tak jí zabiju po první větě která z ní vypadla. Tomuhle filmu by nejvíce prospělo, kdyby to byl film němí, vizuálně se na to koukalo moc hezky, to ano, jako z reklamy od gucciho, ale po stránce dialogů to teda byla katastrofa. Zvlášť u téhle kjůůůl slečny, nevadila mi ani tak ta vizáž, tak holt film potřebuje krásné hérečky, aby měli honimírové u čeho leštit bambus, ale co věta, to perla. Navíc, když máte ve vypjatých scénách chuť se smát, stupiditě dialogů a to ani tuny kečupu stříkajícího na všechny strany nezachrání. No a ten konec nevím, co bylo horší jestli ta její naivní představa antické tragédie, nebo opravdový konec. Film nezachránil ani jinak svělý Travolta, jeho role byla nevíc citově vyděračky zaměřená, ale mě to nedojmulo. Při scéně, kdy tam slečnu mají přivázanou k židli a vyhrožují, že jí ufiknou prsty, pak stop a je tam ten namalovanej obrázek s useklou hlavičkou, jsem málem smíchy spadla pod stůl. Připomnělo mi to Českou sodu, alá Požór, jdou k vám kuřátka.Navíc jak se tam ten pacifistickej zahradník obával, že neví jestli zvládne někoho zabít a ten druhej od armády, mu tam podávaj špeka, že mu to pak půjde líp, co to pro bůh bylo???! Zhulenej by obrečel i mouchu omylem přisednutou na kanapi. Tráva z vás profi zabijáka fakt neudělá!!! A ta slečna ,, Můj otčím pracoval pro FBI, nebo možná pro CIA, já teď nevím. " Tak to bylo opravdu jak z pohádky: ,, Já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku, jen teď nevím, jaké země je to vlastně král."Tento film, šel opravdu hodně mimo mě. ()

Guzo

Špatné to nebylo, ale na mě z toho až moc čouhala snaha o originalitu a přiblížení se k Pulp Fiction (ani nevím proč, možná kvůli účesu Salmy Hayek), které se bohužel moc nekonalo. Jinak herci zahráli vesměs výborně (Del Torovi tahle role dost sedla), příběhu také není moc co vytýkat, ale režie za tím prostě pokulhávala. 6/10 ()

Ravi

Stone a jeho poctivá práce plná skvělé hudby. Nebýt Del Tora, tak je film poloviční. Jenže i s ním byl film poloviční. Vůbec jsem měl celou dobu dojem, že je vše děláno jen tak napolovic, což podtrhl i onen zvláštní předhozený alterkonec, který jsem vůbec nepochopil - jeho smysl v příběhu a filmu. Celkově to není vůbec špatný film, ale nemůžu se zbavit dojmu, že k nadprůměru má dál, než k průměru, a za pár dní si na něj ani nevzpomenu. Na takový film je 141 minut až příliš. 60% = 3/5 ()

Pedross800

"HELE BER TO ASI TAKHLE. UŽ SI MRTVEJ, UŽ ODE DNE KDY SES NARODIL. KDYŽ TOHLE PŘIJMEŠ, SMÍŘÍŠ SE SE VŠÍM. ALE BYLA TO SKVĚLÁ JÍZDA." Jízda to byla a to famózní, atmosférická a pestrobarevná! Trošku jsem se chytal za hlavu při tom dojímavém srdcervoucím patetickém konci, abych si vzápětí sám nafackoval, že jsem pochyboval, že by to Stone takhle sprasil. Vtáhlo mě to, hodně inteligentní scénář a boží dialogy no a hlavně takhle silná herecká šestka s naprosto dech beroucím padouchem Beniciem a ledově chladnou Salmou ("všimla sis, že se nikdy nesměju ani nepláču? Do srdce mám totiž napíchaný botox") se jen tak v jednom filmu nevidí. Paráda, souboj s drogovým kartelem nebyl nikdy tak sexy a cool jako v tomhle filmu! ()

KASUGI

Stone natočil po dlouhé době zase něco solidního. Problém jsem měl se sympatizováním k hlavním hrdinům, protože ač jsou Kish a Taylor-Johnson sebevětší sympaťáci, dva huliči trávy, co si půjčují jednu holku, opravdu není můj šálek empatické kávy, ale tak fandil jsem jim, páč kdokoliv, kdo likviduje drogové hej more dylina dykeles kartely, má můj obdiv. Co musím vyzdvihnout je výkon Tora, který mexického buránka záhrál dokonale. A vůbec, líbí se mi jeho změny hereckých poloh. Když srovnám třeba Povolení zabíjet, Sicario, Vlkodlak a Divochy, jsou to opravdu velké změny ve vykreslení charakterů, na rozdíl třeba od De Nira a Hrušínského, kteří, ruku na srdce, hrají pořád jednu a tu samou postavu. ()

Hollohlaway

Bože to se vleklo!! A těch nelogičností! Herci si svoje odehrají, o to zas nic, ale je to tak kostrbaté...Mládenci prodávají trávu ve velkém, a přesto jsou překvapeni že po nich vyjede mexický drogový kartel? A vůbec, celou dobu se chovají jako kdyby podnikali v prodeji ponožek a ne drog. A zástupná mateřská vsuvka královny kartelu debatující s rukojmí o rodinných záležitostech...Marjá panno. ()

zsn

Větší m*cha než Salma Hayek neexistuje :) Chci žít jako Divoši! Společensky nepřijatelná, ale v praxi tak přirozená hromadná nebo (uberme) trio láska náruživé promiskuitní bloncky, citlivého Aarona Johnsona (jsem v šoku z jeho mladého věku - 22 let) a mnou, herecky již ozkoušeného, zde sexy tvrdého, krom své pudové lásky bezcitného vojáka - Taylora Kitsche spolu se žhavými scénami, mne naladila na následující střílečky a násilí. Oliver Stone je záruka neustálé akce. Vzrušení je předehra k násilí. Divoké honičky, zbraně, drsní chlapi a žhavé soulože s esencí marihuany. Děkuji za Benicia Del Tora - jeho hra je jeho život, je absolutně přirozený. Plejáda hvězd nezklamala. S těmahle klukama si není radno jinak než v posteli zahrávat... ()

jefff

Trochu zdlouhavé a místy režijně nezvládnuté, ale herci byli výborní a příběh mě také zaujal. Škoda té dlouhé stopáže, kdy už jsem se ke konci spíš nudil, než byl napjatý a úvod mohl být také svižnější. Na jedno zkouknutí super, ale vracet se k Divochům asi nebudu. ()

Liqid

Zajímavá, pár velice originálních nápadů. Hayek mi zde bohužel vůbec nesedla, ta role jí byla cizí. Naopak Del Toro a Travolta byli exceletní. Lehce mě zaskočil konec a nesmyslné chování kartelu. ()

Daddko

Výstižná charakteristika agenta protidrogováho s maslo na hlave (Travolta): Kto je dneska čistej ? Kdyš přídu za svým ndřízeným chce svuj podíl. Jo.deláme hrdiny z kurev. Vždyť sme národ kurev, Wall Street,, Washington.Vedle takových panchartu jsem já úplej břídil. ()

kenkaku

No... krom toho že úmyslně dělá Stone vše proto aby byly postavy "šedé" (žádný čistý padouch, žádný čistý klaďas), což je u mě čirý alibismus, se ani tak nějak nedalo dost dobře uchopit "vo čem to sakra je" a "co" je film zač. Jako romantika? Akce? Zrcadlo společnosti? Další comeback Travolty? Obzvlášť po tom "funny" závěru... Celkově tedy v puse pachuť a tak nějak asi průměr... když už si v tom Stone ve filmu vyžívá, nemohlo to dopadnout jinak. ()

KR4T4S

Hodně dobré, hlavní hrdinové ok, ale je obrovská škoda, že mě bavilo víc sledovat Del Tora a hlavně Hayek. Pěkně barevné, pěkně krvavé, pěkně stylové. 75% ()

ZkuKol

Na Stonea až nezvykle "lehký" film. Neříkám, že u mexické mafie nepřitlačí, ale přece jen je tam spousta sluníčka, pastelové barvy, pohodička, srandičky a tu a tam jakoby mimochodem někdo nekomu uřízne hlavu. Herecká sestava je pozitivní, ale tempo mohlo být divočejší a vyprávění masitější - závěrečná přestřelka naznačuje možnosti... 75% ()

slovan1

Tentokrát jsem se na Stoneův film těšil. A bylo proč, jelikož Divoší jsou fakt dobrým filmem. Zápletka, příběh, herecké výkony, správně vybraní herci, lokace a akce, to vše sedí jak má. Navíc dvojí rozuzlení jak nám závěr nabídne je hodně fajn, a nevadil by mi i konec, který nebyl "opravdový". Travolta zaslouží zvláštní zmínku protože byl, i v menší roli, skvělý. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)