• LiVentura

To je tak, když se zaplete parta mladých a lehce naivních přátel, kteří pěstují nejkvalitnější drogu, s mexickým drogovým kartelem ovládaným ženou...! Co asi vznikne... nevím , co tím chtěl velký moralista a vlastenec Stone světu říci..(16.7.2013)

No já nevim, Savages se na jednu stranu tváří jako akční thrillerová oddychovka se sexy vizuálem, u které radši neradno přemýšlet, ale pod povrchem vidím spíš urputnou snahu o postmoderní cosi. O co nejefektnější vyjebávku s divákem, která nezvládnuté vyprávění maskuje jako podvratnou hru s očekáváním, čímž sebe samu obhajuje. Nezajímalo mě kdo komu co udělá, kdo koho podrazí, kdo s kým vlastně ve skutečnosti peče. Motivace většiny postav se ztrácí mezi jednotlivými vychtěnými zvraty, v závěru už je pak úplně fuk, jestli se všichni postřílejí, nebo si navzájem odpustí. Divoši jsou přece nepředvídatelní a nevypočitatelní... no, a na téhle obhajobě to vlastně celé stojí. Nezájem.(15.11.2012)

Jsem překvapena, nikdy jsem moc styl Olivera Stone nemusela, ale toto mi sedlo. Film má dobrou zápletku, spád, vyvrcholení a pořádnou brutalitu (viděna unrated verze). Filmu nechybí spousta originálních režijních nápadů a zajímavá kamera. Líbila se mi i občasná ironie a nemohla jsem se nepousmát u toho, jak jsou postavy schopné v jednu chvíli někoho odprásknout a druhou jít povzbuzovat své děti na baseball. Velká výhra je také herecké obsazení (Blake Lively mě hodně překvapila). Výsledný dojem je mnohem lepší, než jsem čekala, od toho se asi odráží i mé hodnocení. Trochu někoho možná zamrzí, že šlo vidět, že pod povrchem se ukrývalo něco hlubšího, ale Stone jako by se bál do té hloubky ponořit a tak to stočil na čirou zábavu, ale tak co, člověk potřebuje někdy vypnout a jen se bavit a já se celých 140 minut bavila skvěle.(8.11.2012)

• - Všechna tetování Blake Lively ve filmu jsou falešná. (Roland Sands)

• - Jake McLaughlin, ktorý si vo filme zahral postavu Doca, je aj v skutočnosti veteránom z Iraku. (MikaelSVK)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Dona Winslowa z roku 2010. (Terva)