Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Pro někoho bude Playbook uštěkaným dramatem, kde se postavy jenom hádají, trpí psychózami a štěstí hledají skrze priority, které nejsou úplně srozumitelné. Pro mě je Playbook zpovědí, budíčkem, silou života i vykřičenou touhou po štěstí. Když řeknu, že právě na konci filmu jsem měl pocit, že ať se stane cokoli, tak mám šanci dokázat to, co je pro mě v životě nejdůležitější, bude to znít jako nejotřepanější klišé. Jenže právě do téhle upřímné nálady mě Pat a Tiffany dostali. Od prvního monologu do strhujícího konce.(8.2.2013)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $132,092,958Tržby Celosvetovo $236,412,453Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,531,595 //počet predaných kusov 409,034Tržby za predaj DVD v USA $14,972,827 //počet predaných kusov 770,537║ V prvom rade nemá to tu správnu ľahkosť aby to mohlo okrem navodeného flustrovaného dramatu aj zabávať, či patrične mohlo strhnúť a či možnosť patrične fandiť v plnom rozsahu trpiacim osobám, ako po hereckej stránke nie je čo vytknúť, dosť dobre to uhrajú, skôr režijne mi to nesedí, lebo neustále omieľaní vzťah okolo "múzy" Nikki je časom až otravný, scény s tanečkami fajn tie majú ako taký náboj, škoda že fakt výborná je až posledná štvrtina filmu, ktorá je neporovnateľne lepšia oproti predošlemú dejovému trápeniu. A zas nepochopený bonbónik je od akademikov "Nominated for 8 Oscars"??? /45%/(23.1.2013)

Skvělá romantická komedie, nejlepší za posledních... hodně dlouhou dobu. Hodně netradiční, rozhádaná a plná paradoxních situací. Bradley Cooper je výborný (zasloužená nominace) a Jennifer Lawrence (zasloužená nominace) je psycho kočka s citlivou duší jak se patří. Přes nesporné kvality hlavního dua, ale nejvíc válí De Niro (zasloužená nominace). Nepředvídatelný, milý, ale ne vlezlý film, na který můžete vzít slečnu a nezaplatit za to hořkou daň, možná si pak spíš i vychutnat sladkou odměnu.(24.1.2013)

[imdb: 8.1/10] | me: Pekne vybalansovaný film, kde smiech ide ruka v ruke so serióznymi témami. Spôsob akým film rieši vzťahy a psychológiu postáv je príjemne "vstrebateľný" hlavne vďaka chémii, ktorá dokonalo funguje medzi všetkými predstaviteľmi ústrednej hereckej štvorky. Príbeh nie je nalinkovaný, dej sa pekne vetví a diváka vždy niečim prekvapí a zaujme, čím pôsobí pútavo počas celej svojej dĺžky. Je to proste podarený film v ktorom sa mnoho podstatných faktorov (herecké výkony sú jedinečné) spojilo a zabezpečilo tak jeho celistvosť a dalo mu ten správny ráz. I was a slut. There will always be a part of me that is dirty and sloppy, but I like that, just like all the other parts of myself. I can forgive. Can you say the same for yourself, fucker? Can you forgive? Are you capable of that? (5.2.2013)

• Renton

Opravdu bych potřeboval asi nějakou tu chemii, protože tady žádná emocionálně uvěřitelná nebyla. Průměrná zápletka, nezajímavé herecké výkony, spousta "dramatického" žvanění a lacině neuvěřitelné vyústění. Tahle terapie se mnou ani nehla. Jak by mohla, když stěží naplňuje své žánrové označení. Neotvírá srdce, některým však zatemňuje mozek. ___ Korunu všemu nasazují letošní nominace - sázím 0/8 - už tak je to od Weinsteinů úctyhodný lobbing.(19.1.2013)

• - V čase 1:38:41, když Pat (Bradley Cooper) a Tiffany (Jennifer Lawrence) vstoupí do budovy, je možné v odraze vitríny zahlédnout kameramana. (imagoo)

• - V průběhu filmu májí Pat (Bradley Cooper) i Tiffany (Jennifer Lawrence) na prstě snubní prsteny z předchozích manželství, avšak v poslední scéně nezdobí prsten ruku ani jednoho. (Weasley)

• - Jennifer Lawrence bylo v době natáčení 22 let. Ovšem knižní postavě, kterou ve filmu ztvárňuje, je minimálně 35 let. (Fancipal)