Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Potemnělá romantika je dobrá romantika. Ty dialogy! 80%(12.2.2013)

Skvostná romance, která ví, že ke štěstí se člověk musí holt občas probrodit i sračkama. A že každej má svý slabý místa a traumata, ale o tu zvedačku by se nakonec měl pokusit. Prostě doják jako prase, napěchovanej energií díky virtuózní režii, která si dokonale vodí na blízko herce i na dálku lítající kameru. Nej z letošních oscarovek. „Cítíš ty emoce?“ Cítím... a chci do toho jít, i když se mi chtělo chcípnout.(21.1.2013)

Většina lidí je příliš hloupých na to, aby pochopila ryzí emoce o kterých se nemluví. Tady v tom snímku doopravdy jsou, mluví se o nich a je to strhující podívaná.(25.8.2013)

|| Scenár: David O. Russel / Predloha: Matthew Quick | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Bruce Cohen, Donna Gigliotti | Distribúcia: The Weinstein Company | Štúdio: The Weinstein Company, Mirage Enterprises | Rozpočet: 21 miliónov $ | Tržby: 232,237,526 $ || Herecká lahoda. Pekný námet, obsahujúci zbytočné postavy, ktoré rušia celkový prúd deja a nemajú čo pridať. Celkovo to potom pôsobí gulášovito, čo je veľká škoda, pretože inak by som napálil možno aj plnú pálku, aj napriek záverečnej gíčovyto-emočne-vydierajúcej tendencií. Ťažký nadpriemer. Hlavne herecky.(27.4.2013)

• Houdini

Oscar 1 : Herečka HR - Jennifer Lawrence + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Bradley Cooper, Herec VR - Robert De Niro, Herečka VR - Jacki Weaver, Střih, Scénář - A(11.1.2013)