Terapie láskou

Silver Linings Playbook

Terapia láskou

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Nemůžu říct, že bych se nebavila - i když bych snesla celkovou stopáž tak o 15 minut kratší. Ale obávám se, že za 2-3 týdny si z celého filmu budu pamatovat tak akorát scénu v bistru s debatou o sexu a to, jak si Bradley Cooper stěžuje jaký byl Hemingway hajzl. Celkově je to lehce nadprůměrná romantická komedie. Souhlasím s názorem, že Bradley Cooper předvedl mnohem víc než Jennifer Lawrence.(25.7.2013)

• Hellboy

To bylo TAAAAK blbý! A to jsem si myslel, že po Beasts of the Southern Wild už nemůže být hůř, ale David O. Russell se překonal. Letošní oskaři FTW. V nabídce DVD titulů bych tenhle film bezpochyby přehlédl, ale on je nominovaný na ceny Akademie? Tenhle, skoro až primitivní, průzračně čistej (=prázdnej), vykalkulovanej, nudnej a nezáživnej příběh o lidech, který nepolykaj prášky? Labilní chlap dostane novou šanci, a tak si začne s jedinou labilní ženskou v okolí? Kdo tohle vymyslel, musel být géniue. Tohle že bylo romantické, dojemné, zábavné, svěží, jímavé...? Nenechte se vysmát. To jste doteď asi nic neviděli.(16.1.2013)

• Houdini

Oscar 1 : Herečka HR - Jennifer Lawrence + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Bradley Cooper, Herec VR - Robert De Niro, Herečka VR - Jacki Weaver, Střih, Scénář - A(11.1.2013)

Některý filmy zaberou přesně 3 pokusy než vás konečně sundaj.(20.12.2013)

Romance pro blázny. Nejsou tu klasické romantické typy, jsou tu samí blázni, jeden vedle druhého. Je jedno, zda se někdo léčil v psychiatrické léčebně nebo ho pánové v bílých pláštích tak nějak zapomněli doma, tady jsou lidi, se svými obsesemi, které potkáváte kdekoliv a kteří své problémy léčí svými specifickými postupy. Vytváření pouta mezi lidmi skrze to, co mají společné a v čem si jsou blízcí je přeci naprosto normální a přirozené. Tak proč ne u bipolárního jedince se sklony k násilí? Na mě to fungovalo, i když jsem si uvědomil že ta Jennifer Lawerence je vlastně tuctová holka, která má pěkné tělo a vlasy (ale kdyby ke mě lezla po čtyřech...hm:)). Vždyť v troše toho šílenství je vlastně i zvrácená vychytralost...(28.1.2013)