Terapie láskou

Terapia láskou

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 122 min

• Marigold

Svět je bláznivej a láska léčí. 122 minut? Příště radši rovnou ty sedativa, prosím.(27.2.2013)

Nevídaný jav, keď v americkej komédií nikto neafektuje, ale hrá a pritom dve hodinky sa film maskuje alternatívne utlmujúco, aby ku koncu odkryl všetky možné a nemožné romantické vedľajšie učinky a klišé. Jednorázová aplikácia je však neškodná, lebo ak vás nudí úprimnosť Coopera, v zápetí sa zavrtí riťka (DAT ASS~~~) Jenifer Lawrence a je po vtákach.(18.1.2013)

Pôvodne som sa mal výčitky voči tomu, že som sa počas filmu bavil, smútil a páčil sa mi aj po jeho skončení, no skrátka som to O. Russellovi zožral aj s navijakom. Potom som však zistil, že asi niesom jediný, a tak na tom filme asi niečo bude. Pokiaľ bežné rom-comy trpia nedostatkami ako príšerní herci, medzi ktorými nie je cítiť chémiu, scenárom, kde už počas piatich minút viete predvídať záver, či prvoplánovou melodramatickou zápletkou, tu nie. Herci sú skvostní, chémia je tak hmatateľná, že by som miestami nevidel Bradleyho a Jennifer ale Pata a Tiffany, scenár ma naozaj podarené dialógy, ktoré oplývajú šarmom a eleganciou, zápletka je jednoduchá, no dej filmu sa naozaj nedá porovnávať s tuctovými nádielkami bežnej hollywoodksej produkcie. Každá scéna má svoj zmysel, je to nepredvídateľné, milé, kreatívne, očarujúce a ja sa zase prichytávam pri tom, ako sa nad tým infantilne rozplývam. Každopádne sa mi to teda páčilo, bol v tom cítiť závan žánrového čerstvého vzduchu na poli romantických klišé komédií. 85%.(3.4.2015)

Po tom, jak mě navnadily ukázky na předávání Oscarů, docela zklamání. Příliš mnoho ukřičených až hysterických scén, romantická linka postrádá náboj, kterým by zaujala, a scénář vzhledem k tomu zbytečně dlouhý. Oceňuji, že se tvůrci snažili o trochu jinou než tradiční klišovitou hollywoodskou romanci s krásnými lidmi a jejich nanicovatými problémy, ale výsledek bohužel zůstal na půli cesty. Za zhlédnutí Silver Linings Playbook stojí, ale jednou to bohatě stačí.(3.3.2013)

Knížka nešla čtenáři tolik na ruku jako film divákovi - třeba Tiffanyina "léčba" byla o dost zákeřnější a závěr méně jednoznačný a sladký - ale herecké obsazení a energická "scorseseovská" režie zachrání hodně. Ve výsledku spokojenost.(28.9.2014)