Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Pôvodne som sa mal výčitky voči tomu, že som sa počas filmu bavil, smútil a páčil sa mi aj po jeho skončení, no skrátka som to O. Russellovi zožral aj s navijakom. Potom som však zistil, že asi niesom jediný, a tak na tom filme asi niečo bude. Pokiaľ bežné rom-comy trpia nedostatkami ako príšerní herci, medzi ktorými nie je cítiť chémiu, scenárom, kde už počas piatich minút viete predvídať záver, či prvoplánovou melodramatickou zápletkou, tu nie. Herci sú skvostní, chémia je tak hmatateľná, že by som miestami nevidel Bradleyho a Jennifer ale Pata a Tiffany, scenár ma naozaj podarené dialógy, ktoré oplývajú šarmom a eleganciou, zápletka je jednoduchá, no dej filmu sa naozaj nedá porovnávať s tuctovými nádielkami bežnej hollywoodksej produkcie. Každá scéna má svoj zmysel, je to nepredvídateľné, milé, kreatívne, očarujúce a ja sa zase prichytávam pri tom, ako sa nad tým infantilne rozplývam. Každopádne sa mi to teda páčilo, bol v tom cítiť závan žánrového čerstvého vzduchu na poli romantických klišé komédií. 85%.(3.4.2015)

Let´s Dance pro dospěláky a film, díky kterému jsem se nezvratně zamiloval do Jen Lawrence.(19.2.2013)

• Houdini

Oscar 1 : Herečka HR - Jennifer Lawrence + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Bradley Cooper, Herec VR - Robert De Niro, Herečka VR - Jacki Weaver, Střih, Scénář - A(11.1.2013)

Je mi jasné, že se nejedná o kdo ví jakou pecku. Ale pro mne osobně tomu tak je. Film mne hluboce vnitřně zasáhl. Obsahuje zápletky, situace a doslovné fráze, které se udály v životě mém osobním. A našel jsem i několik odpovědí ... Úžasný pocit. Jinak De Niro jako vždy excelentní.(2.2.2013)

Po tom, jak mě navnadily ukázky na předávání Oscarů, docela zklamání. Příliš mnoho ukřičených až hysterických scén, romantická linka postrádá náboj, kterým by zaujala, a scénář vzhledem k tomu zbytečně dlouhý. Oceňuji, že se tvůrci snažili o trochu jinou než tradiční klišovitou hollywoodskou romanci s krásnými lidmi a jejich nanicovatými problémy, ale výsledek bohužel zůstal na půli cesty. Za zhlédnutí Silver Linings Playbook stojí, ale jednou to bohatě stačí.(3.3.2013)

• - Původně měl film natočit Sydney Pollack a produkovat Anthony Minghella, oba ale na neštětí zemřeli ještě před začátkem natáčení. Trvalo 5 let a několik přepsání scénáře, než se kormidla ujal David O. Russell. (zajda404)

• - Režisér David O. Russell si byl tak jistý tím, že Jennifer Lawrence nebude pro roli tou pravou, a to zejména kvůli nízkému věku, až nakonec proběhl její konkurz pouze přes Skype. Na nahrávce však přesvědčila režiséra i producenta Harveyho Weinsteina o tom, že vlastně nejde poznat, jestli vypadá na 20 nebo 40 let a role Tiffany tak připadla ji. (adam9)

• - Podle výsledků zápasů se dá odvodit, že se film odehrává v roce 2008. Na stadionu jsou však vidět fanoušci s dresy Nnamdiho Asomugha a Michaela Vicka, kteří v tom roce za Eagels ještě nehráli. (Johnec)