Terapie láskou

Terapia láskou

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 122 min

• Cherish

Tak jsem asi zase jednou viděla úplně jiný film než ostatní, protože jinak mi nejde do hlavy to hodnocení. Bradley Cooper mi neskutečně lezl na nervy už od prvních minut (to ho mám jinak moc ráda) a pokud mě štvou postavy, tak to nevylepší nic. Nebylo to ani vtipné, ani dojemné, já ani vlastně nevím, co to bylo. Ale měla jsem problém dokoukat to do konce. Asi jsem zrovna nebyla naladěna na film, kde na sebe všichni jen řvou (otázka je, jestli se na takový film vůbec dá naladit). A Oscar pro Jennifer Lawrence? Proboha za co? První velké zklamání roku 2013.(15.1.2013)

• hellstruck

Pokud jsou ta procenta myšlena tak, že se při tom výborně usíná, tak bych klidně dala sto procent. Příběhy narušených lidí mě zajímají, ale tady jsem už po dvaceti minutách měla vážně po krk toho "Ale Nikki se ke mně vrátí,...", mimoto se tam neustále jenom řve. Tohle je pro mě zkrátka další záhadou (nejen) na čsfd. Možná se k tomu ale jednou vrátím, trpělivější, v lepší náladě..Oscar pro Jennifer je jen ukázka toho, že akademici jsou senilní a mají rádi výstřihy:))). Sice ji mám celkem v oblibě, ale to už předvedla lepší výkon v Hunger Games...(14.1.2013)

Nejkrásnější pohlazení po duši, jaké jsem zažila za hodně dlouhou dobu. Tiffany a Pat jsou dva lidé, se kterými se život nemazlil, dokázali se však postavit a najít svou pravou terapii. Velká poklona Davidovi O. Russellovi nejen za režii, ale i za ten fantastický scénář, každá scéna má pevně dané místo, má smysl a většina slovních přestřelek směřuje k nějaké pointě. David má navíc smysl pro velké momenty, vždy danou scénou dokáže zaútočit na to správné místo diváka. Film, u kterého se budete smát i plakat, někdy i oboje zároveň. Jennifer Lawrence a Bradley Cooper jsou fantastická dvojice, chemie mezi nimi byla obrovská, Bradley podal svůj dosavadní nejlepší výkon a Jennifer zde má hned několik silných scén, kterýma mě totálně uzemnila. Krásně natočený film, který je vyloženě dárkem pro všechny, kteří zažívají nějaké špatné období, a mám pocit, že právě pro ty to David celé točil. Úžasný filmový zážitek a už se moc těším, jak si na to zajdu do kina a tento malý skvost představím dalším a dalším známým.(13.1.2013)

Nemůžu říct, že bych se nebavila - i když bych snesla celkovou stopáž tak o 15 minut kratší. Ale obávám se, že za 2-3 týdny si z celého filmu budu pamatovat tak akorát scénu v bistru s debatou o sexu a to, jak si Bradley Cooper stěžuje jaký byl Hemingway hajzl. Celkově je to lehce nadprůměrná romantická komedie. Souhlasím s názorem, že Bradley Cooper předvedl mnohem víc než Jennifer Lawrence.(25.7.2013)

Herecká partia sa svojej prácičky zhostila výborne, no spolu s témou, ktorú film rieši a ako ju rieši..hm...čo ja viem...úplne som tomu neprišla na chuť. Vyrušovali ma najmä afektované výlevy a miestami hysterická réžia. Pasáže lahodiace a hladkajúce dušu rušili "lacné" dejové vyústenia. Raz lepšie, inokedy horšie.(14.5.2013)