poster

Terapie láskou

 • USA

  Silver Linings Playbook

 • Slovensko

  Terapia láskou

 • Velká Británie

  Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Už u Russelova předchozí snímku jsem nechápal, proč je nominován na Oscara. Tady mi to sice hlava taky moc nepobírá, ale, nutno uznat, že Silver Linings Playbook je o něco lepší než jeho předchozí film. Spíše než drama mi film přišel jako komedie, která sem tam má nějakou dramatičtější scénu. Herecký ansámbl v pohodě, Bradley potěšil, Robert taky a Jennifer… je prostě Jennifer. Ta vytáhne kdejaký průměrný film. Kdyby film měl lepší scénář, tak jdu mnohem výše. Takhle 70 % s tím, že tohle je nejslabší film, který je nominován na letošní (2013) Oscary v kategorii nejlepší film.(5.2.2013)

 • Djkoma
  *****

  Romance pro blázny. Nejsou tu klasické romantické typy, jsou tu samí blázni, jeden vedle druhého. Je jedno, zda se někdo léčil v psychiatrické léčebně nebo ho pánové v bílých pláštích tak nějak zapomněli doma, tady jsou lidi, se svými obsesemi, které potkáváte kdekoliv a kteří své problémy léčí svými specifickými postupy. Vytváření pouta mezi lidmi skrze to, co mají společné a v čem si jsou blízcí je přeci naprosto normální a přirozené. Tak proč ne u bipolárního jedince se sklony k násilí? Na mě to fungovalo, i když jsem si uvědomil že ta Jennifer Lawerence je vlastně tuctová holka, která má pěkné tělo a vlasy (ale kdyby ke mě lezla po čtyřech...hm:)). Vždyť v troše toho šílenství je vlastně i zvrácená vychytralost...(28.1.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 : Herečka HR - Jennifer Lawrence + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Bradley Cooper, Herec VR - Robert De Niro, Herečka VR - Jacki Weaver, Střih, Scénář - A(11.1.2013)

 • castor
  ***

  Protože Jennifeeer Laaawrence.. s černými nehty!! Jinak to nepřeberné množství ocenění a ještě mnoha nominací ve hře nechápu. Holt neurotičtí Američané potřebují své neurotické hrdiny. Dva looseři. Ona a on. Ona hledá klid po smrti manžela a roztahování nohou na potkání. On po propuštění z blázince stále sní o své ženě, která už dávno roztahuje nohy jinému. Rázovité postavičky kolem to nezachrání. Nějak výrazně naštvaný jsem po projekci nebyl, to určitě ne, nicméně po nekompaktním a rozpačitém kousku Divoká stvoření jižních krajin tu máme další lehké (předoscarové) zklamání. Spíš zklamání proto, že jsem čekal výrazně víc. S přibývajícími minutami stále víc průhledný kalkul, který se rochní v neučesané mozaice vztahů, která vlastně vůbec není nijak zamotaná a komplexní, jak by si možná tvůrci přáli. Je tu jen plejáda prapodivných postav, které nejsou z masa a kostí, a nebýt výše zmíněné dvaadvacítky s černými nehty, nevím, jaká slova bych tu volil. Emočně velmi nestálé, dramaticky povrchní, komediálně podprůměrné. Ukecaný scénář ještě neznamená kvalitní scénář, očekávané filmy z loňska holt letos zatím svou pověst nenaplňují. Žádný optimismus do žil mi tahle banda, která smrdí prvoplánovostí, bohužel nevlila.. navíc Bradleymu Cooperovi zatím horko těžko přicházím na chuť.(19.1.2013)

 • Nevada
  ***

  Nemůžu říct, že bych se nebavila - i když bych snesla celkovou stopáž tak o 15 minut kratší. Ale obávám se, že za 2-3 týdny si z celého filmu budu pamatovat tak akorát scénu v bistru s debatou o sexu a to, jak si Bradley Cooper stěžuje jaký byl Hemingway hajzl. Celkově je to lehce nadprůměrná romantická komedie. Souhlasím s názorem, že Bradley Cooper předvedl mnohem víc než Jennifer Lawrence.(25.7.2013)

 • - Jennifer Lawrence a Bradley Cooper strávili týdny nacvičováním závěrečné taneční scény. Pomáhal jim s ní choreograf Mandy Moore, improvizaci bychom v tomto případě hledali jen těžko. Lawrence po natáčení prohlásila, že je příšerná tanečnice a že by nic z toho nebyla schopná udělat bez pomoci. (zajda404)

 • - David O. Russell chtěl natočit tento film hlavně kvůli jeho vztahům v rodině a v neposlední řadě také proto, že i jeho syn trpí bipolární poruchou. Syn režiséra současně ve filmu ztvárnil jednu z menších rolí. (zajda404)

 • - Ve scéně, kdy jdou společně Pat (Bradley Cooper) a Tiffany (Jennifer Lawrence) z domu Tiffaniny sestry Veronicy (Julia Stiles), má na sobě Pet bílý dres. V dalším záběru má však béžovou bundu. (creepy_scarf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace