Dr Lizal

Nepamatuju si kdy jsem měl naposledy na někoho takové nervy jako na Pata a zároveň mu stejnou mírou i fandil. Bradley svou roli (stejně tak jako Jennifer) zvládl skvěle, akorát mě fakt sral, tím jak byl zaseknutý. Ale cítil jsem s ním a tlačil jsem ho do happy endu, kterého jsem se fakt už nemohl dočkat. Jinak je to jasné drama, které z tohohle filmu dělala po celou dobu hlavní dvojice + De Niro a o komedií se to dá nazvat pouze ve chvílich s Tuckerem. Jasných 5 bez debat a kdo dá míň, je ledová královna. ()

Rufete

Když se zamyslím nad celým tím příběhem, tak vidím poměrně průměrně nápaditý film, který ovšem na nejvyšší příčky dostávají samotní herci. Opravdu, herecké výkony jsou v tomto filmu to nejlepší a až na druhém místě je samotný příběh. Zejména Oscarová Jennifer Lawrence. V roce 2012 jsem ji viděl ve filmu Hunger Games, který podle knižní předlohy rozhodně nevyšel. Ale Jennifer dle mého názoru byla jediným světlým bodem na té zkáze, která se (kdoví proč) lidem tolik líbí. Mě se na filmu zalíbila pouze ona, všichni ostatní herci byli zbyteční. Ale nebudu tu psát o Hunger Games, vraťme se k výkonu Jennifer ve filmu Terapie láskou. Byla úžasná. Jednoznačně porazila starší a zkušenější herce, kteří také aspirovali na zisk Oscara. Za svůj výkon si ocenění zasloužila. Vypadala vskutku k nakousnutí, obzvlášť se mi líbilo její rozvlněné tělo při tanci. Jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů, jaké jsem kdy spatřil. Ostatní herci, jak jsem říkal prve, měli na filmu výjimečný podíl. Bradley Cooper byl pro mě druhou nejlepší postavou a Patova role mu vyloženě sedla. Hrát takto psychicky napadeného člověka nemůže být snadné, ale on to zvládl. Ve filmovém prostředí si začíná dělat velice dobré jméno a v následujících letech o něm ještě mnoho uslyšíme. Robert De Niro a Jacki Weaver - v tomto případě nemohly nastat nějaké komplikace, oba jsou již ve svém oboru dosti zdatní. Také chválím, že se našla menší role pro Julii Stiles, kterou mám moc rád. Celkově na mě film udělal dojem, ale ne pětihvězdičkový. Místy šlo vážně jen o herce a jejich dialogy, nikoliv o rozvíjení příběhu či něčeho zábavného. Rozebíralo se stále to samé: Patovo chování, fotbal, samé hádky... Jediný opakující se prvek, co mi nevadil, byla Tiffany. Díky ní jsem roztál a udělil pátou hvězdičku. Hvězdičku za hvězdičku. Celkem spravedlivé hodnocení. Také je třeba pochválit hudbu Dannyho Elfmana, jehož podílu na filmu jsem si všiml až nyní. Takže díky, díky všem. ()

Nethar

Zpočátku docela nápadité, navíc s Robertem De Nirem. Až konec byl poněkud klišoidní. Ale milá romance to byla, jednoduchá, jako stvořená pro tohle sváteční období. Za poněkud vyšší hodnocení nutno poděkovat Jennifer, já se snad kvůli ní podívám i na ty (dle mého tušení hrozné) Hunger Games. ()

fredisek

Někdy u té bitky na fotbale (nebo ksakru co za sport to bylo) jsem usnul. Silver Linings Playbook chce vyklouznout z řady romantických komedií skrze nesympatické postavy, se kterými bychom se měli ztotožnit (no ne, kdo není cholerik, ať hodí kamenem...vážně). Jenže působí strašně uměle. nakonec má člověk pocit, že Lawrence toho Oscara dostala leda tak za věk (ve dvaadvacíti ne každý zvládne roli sarkastické vdovy), a že Cooper je docela roztomilý méďa. Těšil jsem se na netradiční romantickou komedii...co jsem dostal? Motivy sportovního nadšení (ne, prostě ne, svého cvokaře neobejmete, když ho potkáte před stadionem...pokud tedy nejste Američan vytvořený nějakým scenáristkou, který chtěl v neroztomilém příběhu hledat trochu vřelosti), které nenávidím, stejně jako jakýkoli kolektivní sport sám o sobě. No a ve chvíli, kdy se film začal přelévat do Smím prosit s Richardem Gerem, došlo mi, že tenhle snímek měli točit Evropané. Nechci si tu hrát se stereotypy, ale trochu odstupu, drsnosti, sarkasmu, kterému se dá věřit, by neškodilo a přineslo to by to paradoxně větší emotivnost. Mohla z toho být sladkobolná komedie, takhle je z toho karamel, co má ale ke konci divnou pachuť obyčejnosti (a navíc se neskutečně táhne). ()

Rejže

Když jsem si říkala, za co tahle holka dostala Oscara za hlavní ženskou roli, musela jsem se přesvědčit a přesvědčila. Možná to nebyl dějově uplně nejreálnější film. Možná Pat Solatano byl uplně nereálně a krásně zlomen svoji ženou, která ho opustila, možná nemusel by skončit ani v léčebně, ale je krásné se na tuto tematiku podívat alespoň na plátně, kde je možné vše. Kde se poodhalí krása zraněné mužské duše a krása schopnosti toho muže vyléčit. Terapií ženy, terapií tance... Pět hvězdiček už jen pro tu scénu v bufáči, kdy lítá nádobí :-D ()

Santino7

Romantických komédií príliš veľa nepozerám, skôr len tak okrajovo - raz za čas, no keď už k tomu príde, vždy do toho idem s chuťou a s cieľom príjemne zrelaxovať. Tentokrát to však bolo trochu (dosť) iné, a to hneď od začiatku. Nešlo o takú tú typickú záležitosť, kde je všetko jasné ako facka, človeka nič nemôže zaskočiť, dialógy sú skôr z toho jednoduchšieho súdku a celkovo sa to nesie v takom pokľudnejšom tempe, to vôbec. Ako prvé ma zaskočila pozoruhodná kadencia, v akej sa niesli dialógy medzi postavami, pričom to nebola len taká tá bežná vata, na akú je človek z tohto žánru zvyknutý, nedalo sa len tak vypnúť. Akonáhle som sa s tým vyrovnal (nebolo to nijak ťažké), začal som si to užívať plnými dúškami - či už spomínané dialógy, v ktorých nebola núdza o humor alebo aj celkovo obsadenie. Bradley Cooper sa v tejto roli takpovediac našiel, sedelo mu to perfektne, no a Robert De Niro, tak musím povedať, že jeho účasť bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Zväčša ma totiž jeho najnovšie filmy skôr odrádzajú, akoby v poslednom čase nemal dobrý výber, lenže teraz mu tá odľahčenejšia poloha (s občasnými vážnejšími prvkami, či skôr náznakmi) sadla naozaj skvele a opakujem ešte raz, jeho prítomnosť som si vyslovene užíval. No a dokonca mi neprekážal ani Chris Tucker, čo je dosť vzácne, lebo to jeho "prehrávanie" mi často lezie na nervy - teraz to však bolo v medziach, neškrípalo prakticky nič. No a neprekážali ani ostatní spomedzi vedľajších, nikto nepôsobil vyslovene rušivo a tak v rámci obsadenia prejdem k tomu asi hlavnému - a teda Jennifer Lawrence. Ten celkový "humbuk", ktorý okolo nej v posledných rokoch je sa nedá prehliadnuť, čiže som bol na jej výkon obzvlášť zvedavý. O to viac ešte kvôli tomu, že šlo o prvý film s ňou, ktorý som si plánoval pozrieť (k žánru fantasy totiž neinklinujem a tak ma Hunger Games atď. vytrvalo obchádza). No a musím uznať, že mi svojim spôsobom ozaj učarovala. Objavila sa síce až prekvapivo neskoro (trvalo to cca dobrú polhodinku) a navyše mi mierne prekážal aj jej "gotický" zjav (neviem ako to nazvať, viem len, že priveľa čiernej na ženách rád nemám), no zaujala aj tak, najmä teda pri tanečných scénach... Ono celkovo do istého momentu sa mi to páčilo veľmi, potom nastal mierny pokles (ktorý bol spôsobený dosť možno aj miernym prechodom na vážnejšiu strunu, či tiež až moc častými narážkami na americký futbal), no našťastie koniec opäť trochu môj dojem napravil a tým pádom nakoniec predsalen dávam (slabšie) štyri, i keď "s odretými ušami". Som si vedomý, že tomu nemožno uprieť isté nesporné kvality, nebolo to plytké ako drvivá väčšina žánrových "kolegov", lenže od tohto žánru predsalen čakám trochu viac tej romantiky (no a čo :-D), tu jej bolo až prekvapivo málo, len povinné minimum. Čiže hoci to miestami takpovediac "tápe" a chvíľkovo je to možno aj otravné, má to aj tak svoje vynikajúce chvíľky, ktoré stoja za to. Predsalen som však od toho asi čakal o trošku viac, nemôžem si pomôcť. 4/5 ()

filipvrbik

jj bipolaritu si "užívám" už 30let,takže sem se pobavil, hlavně z De Nira 80% (a ta Jennifer Lawrence je kočka, jak není v tom "propadáku" Hunger games) a zaslouženě získala za roli Oscara...80% ()

Kamas

"Svět ti do neděle zlomí srdce na deset způsobů. To je jisté. Nedokážu vysvětlit proč. Ani to šílenství, ať už moje, nebo cizí. Ale hádejte co.. Neděle je zas můj oblíbenej den.." ()

Domec

Chcete vedet, co se stane, kdyz se setkaj dva lidi co jsou az po usi v sra***** a do toho jeste neuroticky cynicky blazni? Vznikne takhle suprova cerna komedie, kde kraluje Bradley s Jennifer. Je to obrovsky prekvapeni a celej film jsem si uzivala dynamiku mezi hlavnim parem. Je to vtipny, smutny, dramaticky a blaznivy. Pecka. ()

embecka

Ďalší p.r.e.h.n.a.n.e. nadhodnotený kúsok. Áno, De Niro ako vždy milovania hodný, pripuchnutá Jennifer Lawrence maximálne uveriteľná v každej scéne, šikovná kamera najmä v posledných záberoch, The White Stripes ma príjemne prebralo. Nie, lebo zápasová tematika, ktorá nudí, nudí a NUDÍ, Cooper ako u mňa zafixovaný hangover, na ktorom celý film sledujem iba jeho jazvu na nose. Pri happy endingu som sa potešila s nimi, ale na moje hviezdnaté nebo toto nestačilo. ()

Kucndo

zpočátku jsem si nemyslel, že ten film dokoukám do konce, ale jakmile jsem viděl neskutečně sexy Jennifer Lawrence, tak jsem to prostě díky ní dokoukat musel. Bradley Cooper mi konečně ukázal, že mi může být i sympatický. A Jen jako labilní hysterka? Naprosto úžasná - ta nominace je na místě. Film byl sám o sobě fakt dobrý, scénář se povedl, i když to není nic novýho pod sluncem... film o neuroticích :D pro neurotika to nejlepší :D ()

jerenymo

V polovině filmu jsem se rozhodoval zda film dokoukat nebo ho vypnout a zkouknout druhý den, než jsem se rozmyslel tak mi film uběhl před očima. Dle mě v poslední době parádní odpočinkodramatickej film a okořeněný špetkou humoru, který umocňuje daný scény. Fakt chuťovka, která mě bavila. A Jennifer = pastva pro oči. ()

Standic1

Neni to něco, co bych měl potřebu shlédnout několikrát, po pravdě myslím, že jednou a dost je pro tento film výstižné. Na druhou stranu, jen jedno jediné shlédnutí vás ohromí. Když dám dohromady pěkný příběh, výborné herce (pro mě dokonce jedni z nejoblíbenějších), trochu sentimentality, dobrou hudbu a zdravou dávku humoru, tak získáme recept, který by se mělo naučit více režisérů a my závisláci na filmech bychom byli zase o něco spokojenější :) ()

Emzet

Těch nominací na Oscara mohlo být klidně jedenáct a stejně by to neměnilo nic na tom, že jakkoliv je Silver Linings Playbook zdravý a propracovaný film, který neurazí, ten hype okolo je až absurdně přehnaný. Hlavní duo sice hraje poutavě a uvěřitelně a správně to mezi nimi jiskří, ale ruku na srdce: čím se tento film tak vyšvihuje nad úroveň desítek a stovek jiných romantických komedií? Ano, námětem (dva psychouši) a emocionální houpačkou, kde se z deprese a zklamání brodíme bahnem až po zasloužený a katarzní happy end. I když ani to není bůhvíjaká novinka, po všech stránkách dotaženější a zábavnější Slumdog Millionaire fungoval na tom samém principu. Bohužel, ač je premisa zajímavá (a do určité míry také může za onu depku v první půli filmu) tvůrci ji zbytečně utápí v zdlouhavých dialozích klouzajících po povrchu, únavně vláčném tempu a podivné rozpolcenosti až nedotaženosti (na jednu stranu celkem komplexní psychodrama, na tu druhou ke konci vypadá jako remake Dirty Dancing? WTF?). A to už vůbec nezmiňuji fakt, že komedie je zde zmíněna mezi žánry na prvním místě, přitom je tento film opravdu cokoliv jen ne ona (třikrát smích za dvě hodiny je na komedii vážně trochu málo). Reálně jsem si zapamatoval víceméně pouze výkon Coopera (nic proti Lawrence, ale to ocenění Akademie přeci jen možná bylo trochu mimo) a slušný soundtrack (Stevie Wonder, Dylan i Led Zeppelin potěší, zmínky o Metallice a Megadeth rovněž). Konečným výsledkem je vcelku zajímavý snímek, na který jsem si rád koupil lístek, ale silně pochybuji že o něco přijdu když už si jej znovu nepustím. ()

Twyer

Film realnou myslenkou ukazuje zivot z druhe strany. Jedna se o zpusobu ziti v depresich a staleho vraceni se do minulosti. Najit si svuj smer a celit prekazkam s pozitivnim myslenim... ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží