Prochy38

Je to jeden z těch filmů, který musíte ohodnotit a komentovat co nejdřív, protože za měsíc nebudete vědět, o čem byl. B. Cooper i J. Lawrence jsou sázka na jistotu, i když jsou ve filmu sami, natož spolu. Zde doplnění skvělým R. De Nirem ad. Jako ano. Jednou a stačilo bych řekl. Originální, nápadité, vtipné i naprosto vážné. Sedlo mi to, ale jak jsem psal v první větě, rýhu to ve mě nenechalo, tak to možná někdy ještě znovu nevědomky, že jsem to už viděl, pustím... ()

Padavan

Film roku 2012! ;) Jennifer Lawrence bude hvězda filmového nebe! ;) A s Bradley Cooperem se krásně k sobě hodí, proto se máme těšit v roce 2013 na snímek Serena. ;) (22.11.2012 - Showcase - Liverpool) ()

Mikino00

Úžasná romantická komedie, originální, se skvělým scénářem podpořená doslova akademickými výkony všech zúčastněných. Film spíše stojí na schopných dialozích než na silném ději, ovšem to je jen dobře, tady se nic lepšího vymyslet nedalo. Bradley zde předvádí svůj životní výkon, jeho lehce narušený Pat je podán důvěryhodně a jeho příběh mu věříte. Jennifer je na tom ještě o stupínek lépe, podle mě nejlepší herečka současnosti, předvádí neskutečně přesvědčivý výkon, jako by hrála sama sebe. Už se těším na další spolupráci Bradleyho a Jennifer, snad nezůstane jen u jednoho filmu. Ve vedlejší roli pak exceluje De Niro. Ač je konec očekávaný, stejně vezme za srdce. Kdo by to byl řekl, že filmem roku pro mě bude romantická komedie. ()

tlkounev

On trpí obsesí ke své ženě, Ona léčí smutek ze ztráty manžela sexem a když se potkají, tak si navzájem pomůžou. Jako proč ne? Zafungovalo to skvěle, pro někoho možná překvapivě! Může se zdát, že se jedná o oddechovku, ale nejedná se o běžnou komedii. Včele doporučuji všem, co neočekávají popcornovou zábavu. ()

geimz

Vďaka tej dokonalej prvej hodine nejdem pod 4*. Nečakal som totiž, že sa taký inteligentný a netradičný snímok s prazvláštnymi postavami a ich ešte čudnejšími dialógmi stane ku koncu takým klišoidným a predvídateľným sentimentom. ()

aLPaC

Výborné. Pět hvězdiček si to zaslouží. Hlavní duo Lawrence (která je nejen krásná, ale i výborná herečka, což dokazuje druhá nominace na oscara už ve svých 22 letech) a Cooper je senzační a příběh i když dalo by se říct tradiční, tak svým zpracováním a řadou dialogů poměrně netradiční a originální. Navíc De Niro po poměrně dlouhé době září takže nemůžu skutečně jinak. Pro mě nominace na Oscara zcela v pořádku. ()

peto580

jeden z najlepších filmov ktoré som mal tu česť vidieť poslednú dobu. Zaujímavé, vtipné, smutné, dobre zahrané, svojím spôsobom divné, .... všetko naraz v jednom filme. Tie nominácie si to rozhodne zaslúži. Som rád za každý takýto film a preto ináč ako 5* sa tomu dať nedá. ()

sona123

Fajn obsazení, takže jsem téhle dvojici věřila kdeco. Příjemná role Roberta De Niro. Romantika, kdy víme, jak to skončí, ale vůbec to neubírá na zábavě. Prvních pár desítek minut je dokonce výtečných - scénka, kde Pat (Bradley) čte Hemingwaye, je docela slušným gagem. Nejsem si jistá, proč film tolik zabodoval u Akademie, protože podobných děl je dle mého názoru dvanáct do tuctu, ale nijak zvlášť mně to nepohoršuje, však nemusíme pořád koukat na filmy pro náročné nebo velkolepé podívané s tunou triků a efektů. ()

Ollie235

V podstatě jsem zase jednou dostal přesně co jsem očekával. A v tomhle případě to vůbec není málo. Silver Linings Playbook je nesmírně příjemná romantická komedie, která za dvě hodiny dokáže výborně pobavit i předat určité poselství. Při tom zanechává příjemný pocit, což u filmu velmi oceňuju. Jsem rád, že jsem si tenhle snímek nenechal ujít, stejně tak jsem rád i za Oscara pro Jennifer Lawrence. ()

zelvicka.

Film mi byl sice doporučen na koukání se slečnou, a na to je to docela ucházející. Konečně vím, za co dostala Oscara Jennifer Lawrence, proč ne, nejsem nijak proti, sluší jí to, mele o sexu a člověk si jen přeje, aby ve filmu byla aspoň nějaká erotická scéna. Na druhou stranu výkon Bradleyho Coopera je jeden z nejnepřesvědčivějších, které jsem viděl. Prostě i příběhově, když čte ten dopis podruhé... najednou je konec bipolaritě, když už musí vědět..? Originalita pochybná, spíš klišé přes klišé, sportovní zápal mě nechávají chladným, že bych se nějak za břicho popadal se moc říct nedá... Nicméně na to pokoukání s přitulenou slečnou dobrý. ()

gumolit

Film ktorý stojí za to vidieť hlavne kvôli vynikajúcim hereckým výkonom, všetko dalšie čo prináša už tu bolo inak a lepšie.S menej výrazným hereckým obsadením by snímok podľa mňa skončil ako jednorázové zhliadnutie, ktoré neurazí ani nenadchne.Lenže kvarteto ktoré tvorí tento film a hraje ako o život a zvyšuje pôsobivosť jednotlivých scén a vlastne celého snímku stojí za to.Jennifer Lawrence,Bradley Cooper,Robert de Niro a austrálska herečka Jacki weawer -všetci boli nominovaní na tohtoročného Oscara a právom.Jacki Weawer v roli matky má síce najmenej priestoru ale je celkom milá a nepriehladuteľná.Robert De Niro už vo svojom veku nie je síce to čo býval a berie úlohy o ktoré by určite kedysi ani nezakopol ale tu v roli otca ho vidíme vo skvelej forme a vidieť že si svoju úlohu užíva.Z fešáčika a milovníka žien Bradleyho Coopera vyrástol veľmi skvelý herec ktorý je schopný zahrať akčného hrdinu,komickú postavu ale i psychologicky náročnú rolu ako práve v tomto filme.Najvatším a najpríjemnejším prekvapením je pre mňa Jennifer Lawrence ktorá s naprostým prehľadom a bez jedinej chybičky hrá staršiu postavu s tragickými skúsenosťami.Tento výkon jej zaslúžene doniesol Oscara a tvorcovia filmov sa o ňu určite teraz budú biť je na správnej ceste stať sa úspešnou a vyhľadávanou herečkou.A čo sa týka priťažlivosti a krásy tej má na rozdávanie.Spracovanie príbehu neprináša síce nič hlbokého ale snímok obsahuje zopár silných okamžikov , ktoré vás emociálne zasiahnu a prinesú skôr silnejšie dojatie než povrchné.Terapia láskou je ľahkou až nadpriemernou drámou a romantikou určená pre divákov pre ktorých je béčková tvorba málo a výrazné filmy zase vyčnievajúce až príliš.neprináša nám síce nič nového a nezabudnuteľného, chviľami sa to dokonca vlečie a nejaké to skrátenie by nebolo na škodu, ale pod vedením iného režiséra by určite nedosiahla takéhoto úspechu. ()

Jaro_slav

>>Dad! I mean, the world's hard enough as it is, guys. It's fucking hard enough as it is. Can't somebody say, "Hey, let's be positive? Let's have a good ending to the story?"<< Pohádka pro bezcitné cyniky (není to hyperbola?). Nejdřív se neznaj, pak se poznaj, pak znaj a sou na sebe vostrý a děsně jakože obhroublý a jedovatý, běhaj za sebou a před sebou, pak vedle sebe, táta má Cadillaca DeVille (nebo je možná mámy; za auto plus jedna hvězdička), pak je to trošku Patryksvejzý a Ženyfrgrej z dyrtydentu -- a na konci si šťastně seděj na klíně (teda ona jemu), táta shrábne prašule a otevře si restauraci Vesmírná Therapy nebo takovou nějakou, celý je to trošku About a Boy, a bezcitný cynik je na chvilku naměkko a chce bejt potrhle zábavnej cvok ze scénáře, jako tihle dva. Pravda, chvílema jsem se bavil představou, jak si to Katniss Everdeen aka Raven aka Mystique rozdáva s celym kanclíkem, a věřím, že jednoho dne nám dopřeje i FFFullfrontal, ale prozatím se spokojme s výstřihem, nákřáplym Hlasem a tím, že ta holka umí hrát neuvěřitelně uvěřitelně. A všichni kolem ní jakbysmet. Na rozdíl od Elizabethtownu to není film, který by mě opět vytáhl do Států, ale dávám tomu poctivou pětihvězdu s balkónem fountain view v The Address Downtown Dubai. ()

petrskoc

Bradley Cooper je takový uhlazený obličejík a kdo ví jaké herecké koncerty od něho nikdy neuvidíme. Co role, to stejná prkenná tvář, a nevidím mezi jeho charaktery, které v různých filmech hraje, jediný rozdíl. Rukopis Russella je čitelný, ale co fungovalo v The Fighter, těžko bude fungovat v romantické komedii. Postavy se často chovají naprosto nelogicky a naivita děje je občas velmi úsměvná. Nic víc to pravděpodobně přinášet nemá - tedy naivitu a zmatený pohled na svět. Takové filmy nikdo nepotřebuje. Je to ale příjemně natočeno a nemá to vyloženě slabší momenty, samozřejmě s přihlédnutím k úrovni, ve které se celý film nese. Za co dostala Lawrence Oskara je mi také záhadou - je to veliká kočička a ta role je jí v podstatě psaná na tělo, ale řekl bych, že už z podstaty dokáže většina hereček hrát vyšinutou, bláznivou a upřímnou ženskou - tedy ženu samu o sobě, opravdovou ženskou, kterých je dneska málo, díky všudepřítomné falešné mediální masáži o tom, jak by ženy opravdu měly vypadat a chovat se, místo toho, aby se to nechalo na ženách samotných, a nesnažil se jim nikdo vnutit jakýsi model, podle kterého by měly žít. Ale v kontextu doby chápu, že je to něco, co přitahuje pozornost, je to nevšední, a proto je Oskar potřeba. Ze strany poroty dost zaslepené. Nejlepší z celého filmu potom De Niro, který skoro nehraje, ale přitom hraje vlastně strašně moc a to bývají většinou ty nejlepší herecké výkony. Já si osobně představuji romantické drama o dvou lidech, kteří se hledají jak sami navzájem, tak ve svých životech, o dost jinak, řekněme víc dospěleji, a nikdy bych neměl potřebu takto klamat diváka. Ale lidé chodí do kina proto, aby zapomněli a mohli žít životy svých dokonalých hrdinů v dokonalém a spravedlivém světě. A dle mého, takové filmy opravdu nikdy nebudou nadčasové. Jsou to vždy jen díla, která zobrazují přirozenost a pravdivost života v nejryzejším slova smyslu - tedy úplně jinou stránku života, než jakou se nám snaží vnutit tvůrci v tomto díle. ()

katchi

Abych byla zcela upřímná, film jakožto celek mě příliš nezaujal. Přišel mi poněkud zmatený, překombinovaný a místy až neuvěřitelně "trhlý". Nicméně co bych chtěla vyzdvihnout, jsou herecké výkony, které podali hlavní hrdinové. Jennifer Lawrence nikdy nebyla mým šálkem čaje, řekněme, že jsem byla vůči ní značně skeptická, ale jak se poprvé objevila na scéně, bylo jasné, že role jí sedla jak „prdel na nočník“. Těžko bych hledala jinou herečku, která by dokázala zahrát ty „nesnesitelné“ výkyvy nálad tak uvěřitelně a dodala celé své filmové postavě takové emoce. Proto se ani na vteřinu nedivím, že za svůj herecký koncert získala Oskara. O tom, že Bradley Cooper je jeden z nejnadějnějších herců současnosti, není jistě pochyb. To nám mohl dokázat už ve filmu Všemocný. Terapií láskou svůj talent akorát potvrdil. Stejně jako Robert De Niro ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří a stále se řadí mezi hereckou špičku. Na závěr musím dodat, že kdyby hlavní role ztvárnil někdo jiný, filmu bych dala stěží 2 hvězdičky. Nicméně za tento famózní herecký koncert 3 hlavních postav dávám hvězdičky 4 a doufám, že nás ve dnech budoucích tito herci ještě velmi mile překvapí:) ()

ApsidalTill

Dosť podivne spracovaná romanca z ktorej si ťažko divák niečo podstatné môže odniesť, ak nerátam NFL patos a poverčivosť. Každopádne Jennifer prehrala Coopera a ten naopak mal asi masnú večeru keď natáčal alebo ho bolelo brucho. ()

Marys

Osobne asi radšej uprednostním nejakú jednoduchšiu romantickú komédiu, než toto. Neupieram herecké výkony, ani zvodné Jenniferine krivky, no film, ani príbeh ma nezaujali. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží