Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Askaneli

Neuvěřitelně stupidní, avšak spektakulární podívaná. Ty vole, dyť ten přerostlej čolek chrlil modrej oheň přerostlýmu hovniválovi rovnou do chřtánu. Megahovnivál sežral jaderný reaktor a pak jen tak z plezíru vypouštěl EMP. Yankee Doodle dandyové z americký armády se vlastně zmohli jenom na to, že zmateně pobíhali kolem, vymýšleli co nejdebilnější postup a v závěru nasvítili finální potyčku v ulicích San Franciska. Nepotřebovali na to nic víc, než jen větší část tichomořské flotily a půlku stavu mechanizované pěchoty. Všechny filmové postavy se u toho navíc tvářily tak vážně, že jsem si až říkal, jestli tady nejsem za mentála náhodou já. Jindy zábavná tupost tohoto filmu mi přijde odpudivá pravděpodobně jen díky tomu, že mám neodbytný niterný pocit, jako by to všechno mysleli tvůrci vážně, byť reálně takovou možnost zavrhuji, protože to už by byla fakt síla. Ale až se na to za pár let kouknu znova, možná si to i užiju. ()

zbirkiss

skvele zvukove a vizualne efekty, zaujimavy pribeh, akcnost od zaciatku az dokonca a minimum trapnych dialogov. nemam k tomu viac co dodat. ()

Lasa

Měl jsem rád starou Godzillu (1998) tak jsem se těšil i na tuhle.Neočekával jsem moc,ale za 149 Kč, který jsem dal za lístek jsem byl akorát znechucen.Záběry,efekty parádní,ale ten příběh? To už mohli dát Godzille a přerostlým broukům bandáže a natáčet to v ringu za občasný střelby ze zbraní a ničení baráků.Příběh totálně zklamal a závěr,dělající z dinosaura zachránce mě dorazil. ()

Charvicek

Vizuál je dokonalý. Příběh vázne, ale k čertu s ním. Já jsem si film užil. Best moment... Godzilla v mlze! Viděno v IMAXu. ()

Luciaaas2

Jara111 nechápu to porovnání s Emmerichovou Godzillou, jak kůltovní, vždyť ji zkurvil jak jen mohl a bylo to nemastný. Tento nejnovější počin vzdává hold původní staré Godzille z roku 1954 http://www.csfd.cz/film/4448-godzilla/ a ten tvůj oheň, není oheň,je to na způsob tekutého dusíku, to používala už původní Godzilla. Je vidět, že jsi viděl jen tu od Emmericha- Musím uznat, že nová Godzilla se velmi povedla, ano, je tady hodně kliše a nelogičností, ale nechápu, co to tady někteří řeší, jedná se o Godzillu a likvidaci měst, Je krásné vidět, jak tvůrci vzdávají hold původní Japonské Godzille a cti jí. Monstra jsou luxusní, 3D není až tak využito, ale film odsýpá souboje monster jsou krásně natočeny, vřele doporučuji ()

EFKA2

Tohle bylo jednoduše boží... Gareth Edwards přistupuje k látce naprosto odlišným způsobem než by se od podobného snímku čekalo. Kde Pacific Rim minulý rok lapal po dechu, tam se Godzilla ozývá z plných plic a všechna má tajná přání se vyplnila. Film začíná pozvolna a možná se někomu může zdát úvod prázdný, ale než se nadějete, vtrhne vás to a už nepustí. Režisér si opravdu dal záležet, aby nenatočil další zbytečný monster movie, který by byl jen přehlídkou pc triků, ale snaží se nám poskytnout podobný zážitek jakým byl originál z roku 1954. Velké množství momentů mi utkvělo v paměti. Některé byly opravdu epické a i když se najde pár chyb tak stejně se okamžitě ztrácí pod masivním Godzillou, z kterého Gareth Edwards udělal zase tu badass stvůru, kterou nenalákáte na spoustu ryb. ()

chytri

Šel jsem na to s tím, že ten film nebude logický a ani bych to v tomto případě nevyžadoval, ale na co jsem se koukal byla neskutečná slátanina bez nápadu a jakékoli posloupnosti. Godzilla je na plátně všeho všudy 10 minut a z toho 7 minut z pohledu domácích televizorů. To, že film obsahuje i obrovské množství chyb ani nebudu vypisovat. Na druhou stranu musím pochválit PC zpracování hlavní hrdinky. To je, ale asi vše, co se dá chválit. ()

Tomulka

Nejméně uspokojivé jsou herecké výkony. Jediný kdo by se dal ocenit je Bryan Cranston, ale ten nedostal prostor se předvést a to málo co jsme viděli film nezachránilo. Nejvíce rušivé mi snad přišlo manipulování s velikostí. Na moři se G.pohybuje kolem lodí a je vidět jen kousek hřbetu, který je větší než letadlová loď pak nám pod lodí propluje na šířku a máme možnost vidět pod hladinou její délku avšak je to velikost jak letadlová loď. Kluci od vojska pošlou světlíce a vidíme jen břicho G. a to jsou na střechách budov. Ocas přehodí nad těmi střechami i když jej má spíše ve spodní části. Při boji má hlavu u mrakodrapů, ale pak se na ní jeden zřítí z mnohem větší výšky a korunu to mu dá scéna odchodu G do moře na konci, kdy se mezi mrakodrapy proplete a není velká jako oni. I na plakátu je vidět, že je větší než mrakodrapy. Tak jak to vlastně bylo? Je větší nebo ne? Dále při jejím výstupu na Havaji jsou Tsunami a když skočí na konci do vody, tak se jenom zčeří voda malými vlnkami, humor. Když dělá jednou Tsunami tak je musí dělat vždy. Když propluje pod lodí tak měla asi nějakou supr pomalou rychlost bo jinak se musí přece loď převrátit. A na San Francisko už Tsunami neposlala při svém výlezu, protože tam byli američtí vojáci, kteří museli vzít atomovku, která se díky jejich hlouposti dostala do středu zalidněného města. Co se týče armády USA tak se opět předvedla v tom nejhorším světle. Jenom tupé stádo plnící rozkazy nikdo nepřemýšlí a nejvyšší generál působí, jako někdo kdo nemá absolutně žádné taktické zkušenosti. Hudba byla super a pár scén také. Nejlepší scéna seskok z letadla a možná vypuštění světlic na břicho G. Tak jsem na to koukal po druhé, protože jsem si chtěl po shlédnutí Konga uvědomit co bylo lepší a musím snížit hodnocení tohoto filmu. S odstupem času je zážitek z filmu mnohem horší. ()

Lokitre

následující komentář neobsahuje spoilery Jelikož jsem fanoušek Krále monster, bylo pro mne velmi obtížné, udržet pozitivní emoce v mezích spisovného jazyka. Od posledního nepříliž zdařeného pokusu Hollywoodu o přivedení Godzilly na stříbrné plátno uplynulo 16 let a mohu si dovolit tvrdit, že to stálo za čekání. Za úspěchem tohoto filmu pravděpodobně stojí fakt, že se tvůrci v rozumné míře drželi japonské předlohy. Tento snímek Garetha Edwardse se může pyšnit skvělou akcí, příběhem a CGI, které byly dotaženy až do konce. Výborné herecké výkony Bryana Cranstona a překvapivě dobré i od Elizabeth Olsen, která ztvárnila manželku hlavního hrdiny. Bohužel herecké výkony Aarona T-J nedosahovali kvality hlavního herce celovečerního filmu. Nejvíce to bylo vidět na dialogu Aarona T-J a Bryana C kdy jeho nevýrazné grimasy a intonace hlasu vynikly ještě více. ()

harazin

Za mne 100%. Líbila se mi už první americká Godzilla ale je fakt,že tato daleko více ctí japonskou předlohu.Přesto že výsledek je dopředu jasný,seděl jsem v kině přikován do sedadla a žral každé filmové okénko. Oproti Pacifik rim,který mne nudil,byt se jedná o stejný žánr. ()

Archen

Když jsem vycházel z kina, tak přede mnou šli dva mladí mudrcové, kteří do posledního detailu rozebírali nelogičnosti, technické a vědecké nedostatky filmu. To mají diskuzi tak na čtrnáct dní. To mě vede k prvnímu varování. Než se rozhodnete kouknout na tento film, uvědomte si, že je to film akční a je tedy nutné respektovat pravidla žánru. Pokud to uděláte, bude se po většinu dvouhodinové stopáže filmu celkem dobře bavit. Vědeckého vysvětlování je ve filmu jen nutné minum a dojemné scény se drží taky celkem v normě (i když tady bych si dokázal představit drobné zkrácení). Akční záběry jsou vymazlené, potvory veliké a vojáci hrdinové do posledního dechu ... vše jak má být. ()

Frosty_CZ odpad!

Hláška ve zprávách na konci "Godzilla saved the city" mě dostala. JAKÝ MĚSTO? ŽÁDNÝ UŽ NENÍ! Monumentální megabitka cigánské férovky 2v1, všechno se ničí, padá, bouchá... Godzilla s Shoop Da Whoop laserem... Co jinýho dodat, než jen: YOUR MOVE, MICHEAL BAY. ()

hardridick

Konečne? Áno. To čo Emmerich (ako vždy) urobí ako poctu amerike a jej sile, to Edwards obracia na pravú mieru. Godzilla konečne vyzerá ako vyzerať má a má schopnosti aké má mať! Žiadna prerastená zmutovaná jašterica ale Godzilla ako si ju pamätáme zo starých filmov a hier len tentokrát v brutálnej digitálnej podobe. Prvý pohľad na ňu mi vyrazil dych a spôsobil zimomriavky po celom tele. KONEČNE GODZILLA! (komentáre detí typu "čo to je za vypasenú jaštericu a prečo chrlí modrý oheň?" beriem ako NEZNALOSŤ!!) Pôvodne som čakal len remake Emmerichovej verzie. No keď som zbadal prvého MUTA, vedel som, že film bude o niečom inom a bude to stará škola v novom prevedení. K hereckým výkonom toho nie je moc čo povedať, línia sa ťahá slušne a nenudí, každým strihom očakávate čo sa stane a kedy príšery zas uvidíte. Chlapci z digitálnych efektov odviedli úžasnú prácu. Pre mňa je to 90%. Bolo by 100% no to by muselo byť viac Godzilly vo filme. Ale možno je to takto lepšie. Budete lapať každý záber na to monštrum a nikdy nebudete mať dosť, pretože vo filme ho nikdy dosť nie je. ()

luco323

Človek ako vrcholový predátor a vládca prírody ? Omyl....je ním obrí netopier......teda nie, dvaja obrí netopieri.....seriózne? znova veľký omyl, je ním godzilla ktorá to všetkým v nasledujúcom filme pomocou najnovších wrestlingových chvatov a hypnotického modrého ohňa predvedie. Nebyť tých zopár mozog drásajúcich a do očí bijúcich chýb je to na plný počet no takto „len“ zaslúžené **** ()

Hutss

Nostalgie nic jiného nemůžu říct , vtipné na tom je že se ve mě na začátku filmu vyskatla i nostalgie z původního filmu Gappa :)). Celkově jsem nečekal že to může mýt i dobrý příběh a ono vcelku má. Ikdyž občas tušíte co se stane a pak se to doopravdy stane , ale to je jen občas. A ano jsou tam další dvě potvory nebudu říkat jakou mají souvislost s dějem nebo ssamoutnou Godzillou , ale jedno říct musím májí tam více prostoru než sama Godzilla !!!! A to mi nejvíce vadí , Godzilla má málo prosto z celého filmu má něco přes 10 min. dohromady (tipuju) , myslím že mohla mít i klidně hodinu dohromady. A stále by to nestačilo. Co se týče finálního souboje tak ten je boží , ale opět krátky :/. Soundtrack je na špičce , užasně se tam hodí , hlavně samotný Theme song ,, Godzilla " . Rozhodně lepší než Godzilla z roku 98 , ale stále se nemůžu zbavit myšlení na to že ty dvě vedlejší potvory mi strašně připomínají křížence Cloverfield a Bosse ze hry Resistance 3. Samotný vzhled Godzilly je prvotřídní, nemá chybu :* . Za mě 4/5 protože Godzilla má malo prostoru. ()

Epco

Monster movie bez monster efectu. Ano už tu ničo podobné bolo a bolo to fajn, ale práve pri Godzille sa predpokladá oveľa väčšie nasadenie, väčšie zameranie na deštrukciu a hlaven väčšie zameranie na Godzillu. Film nie je zlý ale na nešťastie nie je ani dobrý, respektíve aspoň u mňa nedostál očakávaniam. ()

kelisova

Sice je nám připomínáno,že Godzilla je nejvyšší predátor,ale jejího "božství" bylo na můj vkus trochu moc . Na druhou stranu,je to jediná výraznější výtka,kterou vůči filmu mám.Efekty jsou vynikající,hudba,zvuk super,obešlo se to i bez patetických proslovů.... takže u mě dobrý :) ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)