Spiker01

Jelikož se celý film odehrává v letadle, tak jsem ani nečekal, že by se mohlo jednat o akční záležitost. Namísto toho se jedná o solidní thriller, ve kterém Liam Neeson spíš než bojového umění využívá toho hereckého. Jeho představitel Bill Marks byl zapleten do konspirace, kdy je označen za teroristu a divákovi nedělá sebemenší problém se s jeho postavou zžít a soucítit s ním. Je to tak líbivě natočeno, že to v pohodě strká do kapsy všechny ostatní letošní dramata ála Three days to kill...73% ()

sud

Že udělali z Liama Neesona na stará kolena akčního hrdinu a že je Julianne Moore stále atraktivní, je sice chvályhodné, jenomže díky (navzdory zajímavému námětu) vstříc závěru enormně houstnoucímu počtu žánrových klišé si z toho už po krátké době moc nepamatuji. 60%. 96 hodin sice rovněž neoplývá ničím převratným, je však drsnější a zábavnější. ()

castor

Znovu se musím pochválit. Režiséra španělského původu Jaume Collet-Serru jsem totiž po remaku Domu voskových figurín rozhodně neodepisoval. Uběhlo hodně vody, vznikly další povedené kousky a ani ten poslední rozhodně neplatí za nějakou zbytečnou látku. Z hlediska gradace děje je to solidní nášup, z hlediska přepáleného závěru je to zklamání, na které jsme si u podobných kousků tak nějak zvykli. Skončit to mohlo jakkoliv, pachatelem mohla být i třeba sto dvaceti kilová bruneta na sedadle 20B. Bouchači Liamu Neesonovi, ze kterého na stará kolena vyrostla akční hvězda současnosti, začnou chodit textovky, ve kterých někdo požaduje převedení 150 milionů dolarů, jinak co dvacet minut odkrouhne jednoho z cestující. Bacha, jsme v uzavřeném letadle, minulost našeho hrdinu stíhá, ti dole mu přestávají věřit, jenže nabroušený Liam si postaví hlavu a zjedná si pořádek. A divák se baví. Vodítka se vrší, podezřelí se objevují a vzápětí mizí, a tvůrci z rozhodně ne dokonalého scénáře tahají maximum možného. Motivace pachatele je zmatená, ale Collet-Serra je velmi schopný filmař, který ví, kde zabrat. A jak zahladit neduhy. Neeson je pak trefa do černého. 70% ()

*CARNIFEX*

Bill Marks vykonáva funkciu federálneho leteckého maršála. Jeho úlohou je počas letu dohliadať na bezpečie pasažierov, ktorí by mohli byť ohrození teroristickým útokom. Pri jednom z letov dostáva na služobný mobil správu, v ktorej sa mu neznámi páchateľ vyhráža, že pokiaľ neprevedú na jeho účet do 20 min. 150 miliónov, zabije jedného z cestujúcich. Hrozba ďalších obetí sa vraj bude opakovať dovtedy, kým jeho požiadavku nesplní. Skvelá zápletka v zbesilom tempe s množstvom výborných hercov. Pokiaľ budem tento snímok brať ako "zábavu" na jedno zhliadnutie, nemám problém udeliť (3*). Pokiaľ ho však mám brať vážne a veci odohrávajúce sa vo filme vnímať ako skutočnosť, tak mi "NON STOP" pripadá, ako lacný trik kúzelníka, ktorý síce ohúri, no je popredu jasné, že ide o podvod. Nemám rád snímky, ktoré sa snažia pôsobiť seriózne, pritom sú iba nereálnou citovou vydieračkou, ktorá sa nemá o čo oprieť. Podaktoré scény síce "bežného hltača emócii" upútajú, no v mojom mozgu nenachádzajú ani za štipku logiky. Tobôž keď z hlavnej postavy, ktorá bola počas celého snímku vykresľovaná ako "idiot", urobili (ako to už v Amerike býva zvykom) národného hrdinu. Klinček po hlavičke DOKONALE trafil svojou poslednou vetou v komentáre POMO. ()

D.Moore

Po skvělém úvodu jsem byl plný nadějí a doufal, že se to nepokazí... Ale pokazilo se. S postupem času se ve filmu totiž děly větší a větší jalovosti, různé postavy se chovaly více či méně hloupě (až blbě), opakující se "vražedné dvacetiminutovky" začínaly působit skoro až směšně, jak se do nich tvůrci snažili stůj co stůj nacpat nějakou tu akci... Zkrátka a dobře všechno zachraňoval Liam Neeson, kterému se paranoidní alkoholik povedl, ačkoliv v Neznámém dostal mnohem lepší příležitost (o vynikajícím Mezi vlky ani nemluvě). Ano, byl jsem celou dobu zvědavý "co, kdo, jak a proč", ale občas mě prostě něco tak praštilo do očí nebo přímo do zdravého rozumu, že to nešlo přehlédnout. Tři a půl.__P.S. Můj oblíbený John Ottman mě nemile překvapil nevýraznou hudbou, škoda. ()

Spooner

Což o to, Liam Neeson je pořád největší filmový drsoň široko daleko, a Serra umí svižnou režií a šikovnou kamerou zachránit ledaco. Nad ne zrovna chytrým uvažováním některých postav a počtu logických lapsů se mi však ani přesto nepodařilo přivřít oči. Navíc to z hlavy vypadává asi tak rychle, jako cestující z odbouchlého letadla. 60% ()

Davies182

Zručný pán na režisérské sesli a talentovaný kameraman spolu tomuhle thrillerovému tryskáči dodají tak strhující drajv, že se vám z něj nebude chtít vyskočit ani s padákem na zádech. Liam Neeson je v jeho úvodu možná až příliš dlouho v otupělém zajetí "textovkové komunikace" s padouchem - pak ale dojde na první fackovanou, a non-stop napětí (název filmu fakt nekecá) je divákovi servírováno v podstatě až do úplného almost-blockbuster konce. Nelogičnosti nebijí do očí, atmosféra houstne a velice sympaticky to odsýpá. Dokonce i pro fungující kýč se tu najde místo! Tak račte nastupovat: naposledy jsem v hollywoodském letadle nedýchal s Greengrassem, a to je sakra co říct. ()

Wacoslav1

Ale jo. Je to pořádnej nářez. Strhující nervák co chytne diváka hned v úvodu a nepustí ho až do závěrečných titulků. Furt se něco děje a název filmu v tomto případě vážně odpovídá. Sice už tu předem čtu kecy typu jaký je to klišé a bla bla bla... Nezájem! Možná, že to nepřichází z ničím novým, ale tím spíš musím ocenit, že na malým prostoru a z nepříliš originálním námětem dokáže tenhle snímek v rámci možností vymlátit z daného tématu maximum. Přiznávám, že to určitě není bezchybnej film a furt jsem se rozhodoval v hodnocení mezi 4 nebo 5* nakonec zaokrouhlím směrem nahoru i přesto, že když si film promítnu, tak se tu najde spousta lapsů kdy logika nehapruje, ale rovnou dostává celkem solidně na prdel, ale v tomto případě hlásám : k čertu s tím. Není tu šance nudit se ani sekundu a já si tuhle propracovanou žánrovku užil opravdu maximálně. Pravda pokud bych se hlouběji zamyslel, tak musím konstatovat, že ten záporácký plán je až příliš geniální aby mohl celý takhle přesně vyjít a ke konci kdy se film z nervydrásajícího thrilleru posune do akčního finále jede střih jak o život a kamera se klepe víc než by i na film z rozkymáceného letadla bylo záhodno, ale tentokrát se přes to přenesu. Neeson hraje uvěřitelně a já jsem z jeho výkonem spokojen. Samotný finále filmu pak může možná někomu přijít trochu odfláknutý, ale zase na druhou stranu jak už jsem napsal je to jízda která nedá vydechnout ani na minutu a to je zase podle mě lepší než kdyby byl film uměle natahován. Takhle tam není žádná zbytečná scéna a i když asi v tomto případě trochu nadhodnotím, tak toho rozhodně nelituji a všem fanouškům obdobných snímků můžu tenhle nářez vřele doporučit.95% ()

gogo76

NON-STOP nie je non stop akčný, ale napínavý naozaj je. Dobrú polovicu filmu sa úspešne darí mútiť divákovi hlavu. Až po dvoch tretinách vieme o čo ide a paradoxne po zistení identity a nedôveryhodnej motivácie záparákov to s hodnotením filmu trochu otrasie. Akčný záver však opäť potvrdil kvalitu. L. Neeson bez ohľadu na vek pôsobí ako pravý agent, pravý lámač kostí. Herecky je rovnako zdatný a tu našťastie má čo hrať. Tajné sms-ky a pátranie po tajnom odosielateľovi sú najnapínavejšími momentami a komorné, stiesnené priestory lietadla dotvárajú miestami skutočne napínavú atmosféru. Neesonovi úsmev veľmi nepristane. Nahnevaný ksicht a lámanie kostí mu idú podstatne lepšie. Takéto thrillery vždy môžem. 80%. ()

pepo

Fajn prácička. Je to zábavné, slušne napínavé, nenudiace ale nikdy nie strhujúce alebo originálne. Film tváriaci sa inteligentne a pritom je to úplná blbosť. Dokonalá záležitosť pre radového diváka a budúca televízna klasika. 7/10 ()

Xmilden

Kdybych nastoupil do letadla a viděl že na palubě již sedí Liam Neeson, který si hraje se svým dotykovým telefonem, tak bych byl absolutně v klidu. Sice by zmizelo během letu několik lahviček skotské, nějaký ten mrtvý pasažér natož pilot se jen těžko dá považovat za komplikaci a kufřík s bombou stačí přece postavit ke dveřím a zaskládat kuframa. Jak vám povídám, je to v pohodě. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Plus mínus identický zážitek, jak s předchozím Neznámým - po výborném startu a solidním napětí v první půli dochází tomuhle thrillerovému běžci dech a cílem opět proklusává s aurou tupého klišé. Neeson je každopádně cool geront. ()

Hrabka

Thriller v letadle s Neesonem, to už je samo o sobě velké lákadlo. Dobře rozehraná a tajemná hra se ovšem v závěru změní v klišoidní akčňák s trapným motivem záporáků. A to to začínalo tak zajímavě... Ale tak už to bohužel mnohdy bývá, no prostě Amíci. 65% ()

LiVentura

Škoda, že je to tak klišovité.. hlavně závěr po americku a mohli si více pohrát s pachateli. Zkrátka taková krimi ve vzduchu se sympaťákem v hlavní roli, který hledá mezi 150-ti cestujícími zase, světe div se, geniálního vraha. ()

cheyene

Liam Neeson takové role, jakou má i zde, umí a svědčí mu. Zapeklitá zápletka a prostředí, v němž se odehrává, v letícím letadle, jsou dobrými atributy pro napínavou a akční podívanou, jakou Non-stop je. Potěší i řada herců ve vedlejších rolích, napětí, akční scény a rozplétání příběhu. Závěr byl sice poněkud zklamáním, zejména pak celá eskapáda s výbuchem bomby a přistáním, avšak pro poctivých 90 minut, které tomu předchází, dám ještě 4*. ()

nunka

Je fajn si tento film pozrieť 2 dni pred odletom na dovolenku:) Všetko je od úvodu perfektne našliapnuté, tempo fičí a veľa nových informácii sa postupne s napätím odhaľuje až sa čaká na tú najdôležitejšiu chvíľu, ktorá môže dobrý dojem potvrdiť alebo úplne pokaziť. A keď k tomu došlo, zostal len úsmev na tvári. ()

Fiftis

Fantastický film a fantastický Liam Neeson, ktorému sú takéto role proste určené. Tu taktiež nepochybil a režisér Jaume Collet-Serra natočil veľkú snímku roka 2014. Snímka už od začiatku zaujme perfektne scenáristicky napísaným príbehom, kde aj tá najbližšia osoba môže byť záporná. Príbeh, v ktorom do poslednej chvíle neviete, kto je ten najväčší zloduch a či je vôbec v tom lietadle, v ktorom sa odohráva celý tento film. Za ďalšiu zmienku určite stojí krásna Julianne Moore a tiež spracovanie SMS efektov, kedy si Liam po mobile píše s tým zloduchom. Rozhodne pekné efekty ako aj celý film. ()

Shakers

Jaume Collet-Serra si očividne rozumie nie len s Neesonom, ale aj s týmto žánrom. Thrillery mu idú, ma to atmosféru, nechýba napätie, dobrý herci a chytľavý dej, škoda len toho konca. Mám pocit, že sa tvorcovia v závere inšpirovali Mišom Dávidom, pretože Liam Neeson doslova chce žiť Non - Stop a s tým čo príde ma chuť sa rvať. 80% - 4* ()

Pepinec

Aneb sbalit Julianne není žádná prdel. Okamžitě volám čínské aerolinky, že chci mít na zpátečním letu Liama Neesona. Já se bál, že do téhle místy Bohem zapomenuté země dorazil s turné Míša David, a on to byl po delší době další povedený manuál o tom, co dělat, když se v letadle nudíte. (Motueka, NZ) ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu