Mnohem horší než původní Dallas, ale zase se zde objevila úúžasná Jordana Brewster.(30.1.2016)

Intriky přesahují mé chápání a z původní série jsem viděla jen pár dílů. přesto mě to celkem strhlo(3.1.2013)

Dallaské klobúky sa nezmenili , fára teda áno .Tá jeho životaschopnosť a ignoranctvo a veľa iných schopností ho robí nesmtrteľným J.R. slizko spoľahlivý a cast ,ktorý Mu vlasnene robí v podstate kulisu- je OK.Dôstojnejšie úmrtie si ani Larry nemohol priať.I luv Ya(23.5.2013)

40/40 Nevídané nadšení, překvapení léta. Jsem v tom až po uši. Kde jsi, můj knižní průvodce starým seriálem? ;) Tak co se nám to tady urodilo? Nová série plynule navazuje na 14. řadu původního seriálu. Filmy, které vznikly v mezičase, to ignoruje a my se rovnýma nohama ocitáme uprostřed války nové generace Ewingů. Z Bobbyho a J.R.a se stali staříci, ale pořád mají maximum energie, aby chránili své syny, jejich zájmy a svou rodovou linii - Christophera a Johna Rosse III. Z mlaďochů mi určitě více vyhovuje správňák Jesse Metcalfe a hlavně je ten týpek taky víc sexy a vnímala jsem ho už v Zoufalých manželkách a v Lásce na druhém konci. Jordana Brewster se na fotkách ještě pořádně nevybarvila, ale v akci se z ní stává skutečná kočka a komplexní postava, která má minulost spjatou s oběma potomky SouthForku. Na Sue Ellen je radost pohledět, protože ve svém věku vypadá minimálně o generaci mladší a do své role vklouzla znovu naprosto elegantně. Co se týká nového příběhu, dosavadní rozprostření na pouhých 10 dílů novému Dallasu určitě svědčí. Závěr je úplně epický a kvalita je maximálně srovnatelná s původní pětidílnou mini z roku 1978, kterou během dalších dekád nic nedokázalo zastínit. Cliffe Barnesi, tys je zase všechny dostal! 2. série ještě zvyšuje laťku a královnami intrik se stávají nová Pamela a Ann s ostrými lokty. A samozřejmě R.I.P. za J. R. ... Návrat Valene a Afton přináší tolik vzpomínek. Harris je skoro stejně dobrý nový zlosyn, jako krutopřísežný klasik Barnes. Závěr je opět geniální, má to vynikající načasování, scény mají výbornou dynamiku, zvučný soundtrack je samozřejmostí. Dějové twisty opět překonávají vše, co doposud televize produkovala. A když už se zdálo, že pradávný svár mezi Barnesem a Ewingy vyřeší Pamelina smrt a nové nastolení legendární otázky Who shot JR?, zjistili jsme, že jsme stále jen na začátku nové divácké rozkoše. 3. série je opět skvělá, plná miliardy zvratů, starý svár je komplikovanější a hutnější s každým dalším krokem v současnosti. Tyhle rodinné klany jsou nekonečná porce zábavy, protože právě tím, jak je nespojují jen prachy, ale především krev a půda, tak se nikdy nikdo nehodlá ničeho vzdát a proto je to tak dobrý materiál na seriál. Navíc jsem velmi potěšená tím, že je tu tolik silných ženských postav, které hrají neuvěřitelné herečky v čele s Lindou Gray, která nejen, že má velmi široký herecký rejstřík, ale na svých 73 (!) vypadá skvostně. Mladá generace pak uspokojuje všechny základní typy - od něžné blondýnky, přes pikantní snědou krásku až po klasickou brunetu. A všechny souloží stejně tak kvalitně jako splétají intriky. A už jsem zmínila, že v téhle sérii nastoupila jako nová posila bohyně AnnaLynne McCord? Dokonalost. A ten epický midseason cliffhanger? Nemám slov. Skvělé. Zatímco Pam si dojednává s J.R. jr. a Emmou trojku, celý SouthFork je v plamenech... Elena for president! Závěr byl zahlcen intriky Rylandovic famílie s mexickým kartelem, ale což naplat, finalé bylo absolutní. Skvělé, zábavné, vtipné, plné intrik, zvratů a černočerného humoru. Judith fot president! Věčná škoda, že zatím končíme.(17.6.2012)

Původní Dallas svému nástupci vlastně podráží nohy. Prezentoval totiž divákovi takové množství "šokujících" zvratů a intrik, u kterých se inspirovaly desítky dalších projektů, že nový Dallas, byť se snaží být překvapivý a propletený, pro "pamětníky" prostě není. Ale jinak jde o důstojného nástupce, velmi dobře obsazeného a schválení druhé série vůbec není od věci.(11.8.2012)

• - Linda Gray ztvárnila alkoholičku Sue Ellen natolik věrohodně, že byli někteří diváci přesvědčeni, že je alkoholikem i ve skutečnosti. Přitom se však jedná o abstinentku. Ke skvělému výkonu alkoholem ovládlé osoby se inspirovala i od své matky Marjorii, která začala pít ve chvíli, kdy se musela vzdát baletní kariéry. (Mafyn)

• - Judith Light, která si zahrála matku Morrise (Mitch Pileggi), je pouze o 3 roky starší než on. (Spidey3)

• - Všem postavám, které se objevili již v předchozích řadách, se při dabingovém obsazení ponechali původní dabéři. Výjimkou je pouze J. R. Erwing (Larry Hagman), jehož původní dabér Karel Jánský podlehl 12. 4. 2011 těžké nemoci a nahradil jej tak Vladimír Brabec. (funhouse)