• Martin741

Chvalabohu vsetky tie Esmeraldy a Simplemente Marie skoncili na hnojisku, ale toto je asi tak na urovni povodneho Dallasu. 37 %(13.8.2013)

Největší podíl má pochopitelně účinek nostalgie na zašlou slávu původního seriálu a účast starých herců, i když poněkud zestárli, ale nikdo nemládneme. Pompézní okázalost, naftové impérium, chapadlová moc a nezbytné rodinné intriky pořád táhnou, ať je doba jinde o třicet dlouhých let nebo ne. Ona kombinace staronového světa má pokaždé své kouzlo a opodstatnění. Po dlouhé době seriál, který jsem ochotná pravidelně sledovat, a to je co říct!(4.1.2013)

40/40 Nevídané nadšení, překvapení léta. Jsem v tom až po uši. Kde jsi, můj knižní průvodce starým seriálem? ;) Tak co se nám to tady urodilo? Nová série plynule navazuje na 14. řadu původního seriálu. Filmy, které vznikly v mezičase, to ignoruje a my se rovnýma nohama ocitáme uprostřed války nové generace Ewingů. Z Bobbyho a J.R.a se stali staříci, ale pořád mají maximum energie, aby chránili své syny, jejich zájmy a svou rodovou linii - Christophera a Johna Rosse III. Z mlaďochů mi určitě více vyhovuje správňák Jesse Metcalfe a hlavně je ten týpek taky víc sexy a vnímala jsem ho už v Zoufalých manželkách a v Lásce na druhém konci. Jordana Brewster se na fotkách ještě pořádně nevybarvila, ale v akci se z ní stává skutečná kočka a komplexní postava, která má minulost spjatou s oběma potomky SouthForku. Na Sue Ellen je radost pohledět, protože ve svém věku vypadá minimálně o generaci mladší a do své role vklouzla znovu naprosto elegantně. Co se týká nového příběhu, dosavadní rozprostření na pouhých 10 dílů novému Dallasu určitě svědčí. Závěr je úplně epický a kvalita je maximálně srovnatelná s původní pětidílnou mini z roku 1978, kterou během dalších dekád nic nedokázalo zastínit. Cliffe Barnesi, tys je zase všechny dostal! 2. série ještě zvyšuje laťku a královnami intrik se stávají nová Pamela a Ann s ostrými lokty. A samozřejmě R.I.P. za J. R. ... Návrat Valene a Afton přináší tolik vzpomínek. Harris je skoro stejně dobrý nový zlosyn, jako krutopřísežný klasik Barnes. Závěr je opět geniální, má to vynikající načasování, scény mají výbornou dynamiku, zvučný soundtrack je samozřejmostí. Dějové twisty opět překonávají vše, co doposud televize produkovala. A když už se zdálo, že pradávný svár mezi Barnesem a Ewingy vyřeší Pamelina smrt a nové nastolení legendární otázky Who shot JR?, zjistili jsme, že jsme stále jen na začátku nové divácké rozkoše. 3. série je opět skvělá, plná miliardy zvratů, starý svár je komplikovanější a hutnější s každým dalším krokem v současnosti. Tyhle rodinné klany jsou nekonečná porce zábavy, protože právě tím, jak je nespojují jen prachy, ale především krev a půda, tak se nikdy nikdo nehodlá ničeho vzdát a proto je to tak dobrý materiál na seriál. Navíc jsem velmi potěšená tím, že je tu tolik silných ženských postav, které hrají neuvěřitelné herečky v čele s Lindou Gray, která nejen, že má velmi široký herecký rejstřík, ale na svých 73 (!) vypadá skvostně. Mladá generace pak uspokojuje všechny základní typy - od něžné blondýnky, přes pikantní snědou krásku až po klasickou brunetu. A všechny souloží stejně tak kvalitně jako splétají intriky. A už jsem zmínila, že v téhle sérii nastoupila jako nová posila bohyně AnnaLynne McCord? Dokonalost. A ten epický midseason cliffhanger? Nemám slov. Skvělé. Zatímco Pam si dojednává s J.R. jr. a Emmou trojku, celý SouthFork je v plamenech... Elena for president! Závěr byl zahlcen intriky Rylandovic famílie s mexickým kartelem, ale což naplat, finalé bylo absolutní. Skvělé, zábavné, vtipné, plné intrik, zvratů a černočerného humoru. Judith fot president! Věčná škoda, že zatím končíme.(17.6.2012)

• kingik

Je nemožné, že nový Dallas po takové klasické slátanině, jakou byl ten starý, přišel s něčím dívatelným a normálním. Opravdu jsem byl skeptik, když jsem si jen vzpomenul na šílené Bobbyho kudrny a J.Rovu sexuální posedlost, ačkoliv se v seriálu dohrabal s ženou akorát tak maximálně zakrytý pod dekou až po krk. Pytlovina to byla šílená a dokonce ji Nova vysílala v hlavním čase. Když se seriál s torzem původních postav po mnoha letech vrátil, už jsem na něj hodit oko nechtěl. Jenže dostal jsem to k zhodnocení a totálně znechucen sledovat naftaře, mně přišlo i těch 45 minut, co jedna epizoda z osmi trvá, poměrně dost. Jenže slátanost se odbourala, přibyly nové a sympatické postavy, respektive potomci slavné dynastie Ewingů, realizace se ujal schopný režisér a na světe je velmi snesitelný nástupce původního legendárního maratonu o mamonu, intrikách, ropě a boji o moc. No zase až taková bomba to není, to zase jsem se až tak nebavil, abychom si rozuměli, ale po předchozím martyriu s Bobbyho kudrnami, je i "džejárovo" výří obočí snesitelné. A je zajímavé sledovat, jak postavy za tu drahnou dobu zestárly a které z nich jsou zachovalé a které naopak. A Southfork zase ožívá. Potomci slavného rodu Ewingů ho nenechají padnout. Jordana Brewster byla píchatelná jako vždy. 40%(21.6.2012)

Je až neuvěřitelné, jak tvůrci do "pouhých" deseti dílů dokázali vecpat zápletekco by jiným seriálům stačily tak na 10 řad. Občas to působilo, že to tak dělají s naprostým úmyslem nadnést se nad původní díly. Každopádně i přes to se z toho stal poměrně bizardní, ale zábavný návrat, který určitě stálo za to vidět. J.R. definitivně stále úžasně slizký sympaťák - junior se zatím tváří jako jako solidní nástupce. Uvidíme jak se s tím vypořadá po smrti Hagmana druhá řada. Nejlepší díl: 1x09 - Family Business(5.1.2013)