O tom vás přesvědčí tři drsné „černočerné" minipříběhy s extrémně vtipnými momenty, které mají jedno společné: začaly v zastavárně jednoho malého města... Richard (Matt Dillon) zde při průjezdu městem nalézá snubní prsten patřící jeho ženě, který před lety záhadně zmizela. Pátrání po ní a jejím únosci jej zavede do nejtemnějších koutů města, kde se musí vypořádat s feťáky, kteří zpackali přepadení místního drogového bosse, imitátorem Elvise a celou řadu dalších originálních postav. (Bohemia MP)

kkarx

Film tvořený třemi chabě pospojovanými povídkami, kde centrum dění představuje zastavárna vedená Vincentem D'Onofriem. První povídka je o třech drogově závislých marně schánějící fet. Trpí roztříštěností a chybí jí smysluplná pointa. Nepotěší ani obsažená hloupá antirasistická propaganda. Druhá povídka je nejlepší. Matt Dillon nachází v zastavárně prsten své před 6 lety unesené ženy a vydává se ji hledat. Právě Dillonův komediální talent posouvá povídku do nadprůměru. Poslední povídka je nudný příběh o zoufalci napodobujícího Elvise, který dostane nabídku od satana... Čili jedna nic moc, jedná dobrá a jedna velmi špatná. 2* ()

burton

Výbornýfilmečekpovídkověgeniálněseprolínající. Doporučuji vřele jeho shlédnutí. Nejlépe uděláte, když se ani nebudete dívat, kdo to natočil, kdo tam hraje a nebudete číst ten ubohý nástin obsahu zde výše, ani některé z komentů zde níže. Já měla to štěstí, že jsem se na tenhle film dívala jako na překvapení večera, které mi připravila má geniální dcera se slovy: "Já už vim, na co se dneska budeme dívat, to se ti bude líbit!" a měla krutě pravdu, líbilo se mi to opravdu moc. PS: Elvis žije :D. ()

animario

Tři různorodý pulpový historky z americkýho vidlákova,s jedním okrajovým pojítkem-zastavárnou (totiž,osoba z každý povídky v zastavárně něco zastaví). První má bejt redneck gangsterka,kde se fakuje,kickujou assy (slovně) a střílí,druhá nenaplněná lovestory, co začíná jako krimi a končí jako menší jatka a třetí odlehčená,komická,s Elvisem,na dobrý trávení. A tak nějak se trochu prolínaj. Stylem vyprávění jsou podobný desítkám jinejch nezávislejch filmů a klíma téměř každý z nich už někde bylo(vyklepaný kriminálníčci,co chystaj přepadení vařiče methu,pátrání po ex,který se zvrhne v lehce šokézní bizarní finále ,komickej a lehce mysteriózní příběh životního ztroskotance,to vše prokládáno hovory majitele zastavárny a jeho černýho kámoše).Tolik ke kritice,historky jsou to ale zábavný,černej humor je tam místy výbornej,herecký výkony parádní. Ale na prdel si z toho nesednu. Vidět to tak před 10 lety v rámci Americkýho nezávislýho léta jako neznámej snímek,byl bych pekelně nadšenej.3,5*. ()

KNTRFKT

Pokud vám chybí slušné vychování a nevíte, jak se chovat k ženám, v těchto historkách určitě návod najdete. Frajerku budete mít omotanou kolem prsu a rozhodně nebudete poslouchat kecy typu: "To už zase čumíš na televizi?" nebo "Po tom nakupování jsem tak utahaná, že už neudělám ani krok." Kramer nám přináší 112 minut nepřetržitého orgasmu a scéna s rybářskými vlasci nenechá nejedno oko suché. No a ty dialogy! ()

hEROic

Bizarní psycho natahující pařáty po kultovním Pulp Fiction. Našlapané obsazení a jedna úchylnější postava než druhá dělají z tohohle filmu jednu z největších pecek černého humoru za poslední dobu. Ze začátku jsem moc nevěděl, která bije, ale pak přišel celkem nářez. Druhá historka mazec, ale celkově tomu k metě stále ještě pár kroků chybí... 75% ()

Rathalos

Tak opat som doplatil na komentare tu na CSFD v ocakavani skvelej komedie,ale samozrejme ako to byva zvykom,nadhodnoteny film,asi len kvoli znamym hercom,no ani to nepomohlo,pokial bol na obrazovke Paul Walker a ta jeho drogovo zavisla partia,tak to bola super zabava,smial som sa,ale akonahle zmizli a prisli dalsie pribehy,padalo to smerom nadol,taka typicka americka kra*ina,cize za Paula a spol davam dve hviezdicky a zostatok by skoncil odpadom...:-) ()

agassi68

Tak teda sa našiel niekto, kto vie bezuzdne namiešať čiernohumornotemnopoprdeliguilty kino! A nevolá sa Tarantino. Len to priehrštie bizarných vidlákovských nápadov je za plný počet. Skvelé.. ()

AngelG

Další důkaz toho, že ne vždy se dá věřit zdejšímu hodnocení.. Jelikož Pawn Shop Chronicles je naprosto geniální+originální od začátku, až do konce a opravdu jsem se bavila každou minutou víc a víc.. obsazení je rozhodně dokonalé s bezchybnými výkony všech účinkujících (obzvlášť Brendan Fraser, Paul Walker a Kevin Rankin) a originální znění tomu přidává dalších 1000 plusů.. opravdu po dlooouhé době film, bez jediné chyby.. (alespoň pro mě) ;) ()

cm hardy

,,Copak jsi snad nikdy neviděl Kriminálku Miami? Dokážou tě poznat i z molekul tvejch prdelovejch chlupů.'' :D . Paul Walker jako feťák s neustálýma halucinacema, Elijah Wood jako perverzní ''shromažďovač'' žen a Brandon Fraser jako sebevědomý imitátor Elvise Presleyho. Film je podle mě originální, vtipnej a dost se mi líbil. ()

Johny M.

Nesnášim feťáky a ještě víc imitátory Elvise. Naštěstí to zachránila prostřední povídka (a hlavně jejich následný propojení) a překvapivě i Wood s Walkerem. ()

MoWeL

WTF?! Videl som a ľutujem veľmi. Tak zbytočný film o ničom, ktorý sa snaží kombinovať cool ritchieovské prvky (v nezdravom počte na 1 sekundu obzvlášť v prvom príbehu) a tarantinovské konverzačky, ale mu to nejde vôbec. Nepamätám si kedy naposledy som po do pozeraní filmu nemohol spať pretože som premýšľal nad tým čo za tupotu som to práve pozeral (a to som videl už jeden diel paneláku). Zlé herecké výkony, zlé príbehy, zlé napísané postavy (okrem Elijaha), zlá réžia, zlý soundtrack, zlá preafektovaná hra s kamerou, zlé, zlé, zlé, všetko je zlé na tomto filme. Jedna hviezdička za odvahu režiséra a hlavne hercov tak zúfalých že tomuto filmu prikývli a hlavne za Elijaha, ktorý už u mňa vôbec nieje zaškatuľkovaný ako Frodo ale ako psychopat, zvrhlík a maniak. ()

Folinka

Má to styl! Obzvlášť po tomhle filmu mě mrzí, že už s Paulem Walkerem neuvidíme žádné další filmy. Každopádně je to na jednu stranu tak parádně ulítlé a na druhou stranu do sebe příběhy na konci celkem slušně zapadnou. Mám tenhle typ filmů ráda a myslím, že se u něho nemůže nudit snad nikdo. Dokonce jsem se i zasmála, což velice oceňuji, protože mám pocit, že těch opravdu vtipných komedií s nápadem je čím dál míň. Zakončeno Amazing Grace - co víc si přát:)))) ()

s1r1us

Zvráceně zábavné panoptikum slizounů amerického venkova. Někdo to tu srovnával se Sedm psychopatů nebo dokonce Pulp Fiction. Tak zejména k Pulpu to má daleko asi jako Láďa Hruška k opravdovému kuchaři. Nicméně. stoji to za zhlédnutí. ()

Franc1s

Řádnej úlet! Tři příběhy, které začnou vlastně u jedné zastavárny, každý trošku na jiné brdo, ale zasmál jsem se u všech, hlavně teda ti feťáci neměli chybu. JInak hobit Wood si jede rád poslední dobou za ty psychoušský role, ještě že tak! Určitě stojí ale za kouknutí! Bavil jsem se. 7/10 ()

LabySo69

První story byla prdel, druhá celkem vostrá a pro mě zároveň i nejlepší. Byl bych fakt hodně spokojenej, nebejt tý poslední, která prostě celkovej dojem z filmu totálně zkurvila a prostě zanechala takovou tu divnou pachuť a otázku "proč tam vlastně je, když tam vůbec nezapadá?"! Je to k nasrání o to víc, protože i dialogy ze zastavárny mezi jednotlivejma příběhama byly geniální, z nichž byla samozřejmě nejlepší ta o černošským pornu (jako bych se slyšel). Jinak zajímavý pro mě bylo vidět Kevina Rankina (Breaking bad) v druhý roli a zase s hákovým křížem na krku, až jsem si chvilku říkal, jestli nakonec neni ta kéra pravá :). ()

Hanzman

To se tak jednou sešli v hospodě Tarantino a Guy Ritchie a nevím jak moc se ztřískali, ale v noci stihli ještě navštívit Kevina Smithe a všichni se potom strašně moc zhulili .... Teda ne doopravdy, ale Wayne Kramer se tady pěkně vyřádil. Tři propojené příběhy z amerického vidlákova, vymazlené dialogy, černohumorná jednohubka, skvělí herci a pořádná dávka usměvavé ironie. Karma je svině. Za mě 5/5. Proč jsem to sakra neviděl dřív? ()

Pavel82

Škoda, že to tempo, které nastaví první historka, je bržděno historkou druhou a absolutně zastaveno Elvisem. Hodnocení: 5, 4, 1, takže 3. ()