O tom vás přesvědčí tři drsné „černočerné" minipříběhy s extrémně vtipnými momenty, které mají jedno společné: začaly v zastavárně jednoho malého města... Richard (Matt Dillon) zde při průjezdu městem nalézá snubní prsten patřící jeho ženě, který před lety záhadně zmizela. Pátrání po ní a jejím únosci jej zavede do nejtemnějších koutů města, kde se musí vypořádat s feťáky, kteří zpackali přepadení místního drogového bosse, imitátorem Elvise a celou řadu dalších originálních postav. (Bohemia MP)

Cushing

Heh. Dobrej filmek. On ten americkej jih má i skvělý romány a povídky. Bohužel se tady neprodávaj tak, aby se mohly efektivně vydávat. Ale o autorech bych věděl. ()

Mishqo

Ujeté, ujeté a ešte raz ujeté ale prvky niečoho dobrého či zábavného sa tam nájsť dajú. Ale len veľmi málo. ()

Timak

Tak do Tarantina to mělo daleko, ale musím uznat, že tohle se povedlo. Snad jen malá výtka k Brendanovi, protože ten mě ale vůbec nebavil. Jinak solidní počin. ()

sskrblik

Stylová a brutální směs povídek, které jakoby vyskočily z pera samotného Quentina Tarrantina. Vzájemná propletenost příběhů děj ozvláštňuje a vždy vám náležitě vysvětlí kapitoly, ve kterých si říkáte proč to bylo tak či onak. Musím říct, že se mi zamlouvali všechny tři historky. ()

VanTom

Tři značně bizarní, mírně propojené povídky. Fakt bylo nemožné se do nich dostat, sledování vygumovaných smažek a dalších podivných existencí v afektovaně absurdních ujetých příbězích rádoby "tarantinovského" ražení jsem odzíval, čemuž paradoxně napomohl i kinetický, dravý režijní styl Wayna Kramera. ()

Blue.Poison

Jsem na vrcholu blaha! Tomuto skvostně vybroušenému kamínku nechybí snad vůbec nic. Ač by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o naprosté béčko, opak je pravdou. Perfektní dialogy, pitoreskní postavy, černý humor, vidlákov plný psychopatů, roztříštěný sled událostí, nadsázka. A právě ta, spolu s ryzím nadhledem posouvá tento snímek na vyšší level. ()

Pump

Naprosto výborné historky v úžasném provedení. Paul Walker se zde opravdu vyznamenal a celá plejáda herců, kteří vědí jak uchopit své role, zde předvádí nádhernou sonátu lidského štěstí a problémů, které jdou vždy ruku v ruce. Opravdu skvělé. ()

Kicune

Tři dějově nenavazující, ovšem chytře prolnuté příběhy jsou vtipné, úchylné, morbidní, dramatické i napínavé. Skvělá kamera a efekty dávají filmu šmrnc, ovšem nejzajímavější jsou postavy (nejvíc mě překvapil „sjetý“ Paul Walker a „perverzní“ Elijah Wood) a dialogy, z nichž některé jakoby mířicí do vážnějších vod. Oproti Pulp Fiction (se kterým je Pawn Shop srovnáván) zde funguje nevyváženost, nesourodost a nekomplexnost se snahou být hodně cool. Přesto snímek i díky množství WTF momentů se striktně drží cíle bavit a překvapit a daří se mu to. 70%. ()

JohnSmith

Další snaha natočit něco ve stylu Pulp Fiction. Proč toho už nenecháte. Tarantino je jen jeden. Ale k filmu. Tři příběhy, dva naprosto debilní, zkuste hádat který a jeden, který by stál za samotné zpracování a rozšíření. ()

hroubek

Už dlouho jsem neviděl, takhle ujetou podívanou. Waynea Kramera jsem si oblíbil po jeho Zběsilém útěku, který mě vždycky odrovná a tady odrovnal mojí bránici. Pawn Shop Chronicles je ujetý černohumorný snímek, který prostě jede dál než všichni ostatní. Je to jako mít fakt ujetý nápad a představit si čím ho můžu udělat ještě ujetějším a pak ho realizovat. A to ani nemluvím o perfektních dialozích, ve kterých se řeší proč jsme rasisti, vagíny, jeden prsten, holičství atd. Režisér si svůj film užívá v každém záběru. Herci mají radost, že můžou hrát takovéhle postavy, které dělají naprosto absurdní věci. Pawn Shop Chronicles je pro mě osvěžující film, u kterého jsem se moc dobře pobavil. ()

zdenny

To je přesně styl filmu s takovou tou "zvláštní" atmosférou. Já bych se do žánru nebál zařadit ani, že jde o mysteriózní film. Především ta druhá povídka. Ta mě fakt vzala. Určitou podobnost bych našel ze "Sin City". První povídka si hrála na dost cool a přitom byla plná trapných řečí. Ta poslední byla ale určitě nejhorší, byla tam jaksi - no prostě, aby ty povídky byly tři. Celkově tedy tři hvězdy, které mohly být klidně čtyřmi, kdyby se ostatní povídky přiblížily té prostřední. ()

Brain-D

Slabší Pulp Fiction doslova. 1 část o zdrogovaných kamarádech 4* 2. část o hledání ztracené manželky 5* (Guilty pleasure). 3. část hra na Elvise 3* ()

bizz_mjc

Ďábel spřádá své nitky a usiluje o každou duši i v americkém zapadákově. U prvního ze tří příběhů jsem se málem potrhal smíchy i přes to, oč v něm jde, druhý je rovněž skvělý a Elijah si zde střihne dalšího ujeťáka, až si začínám myslet, že Hobit byl jen přešlap, ale kdyby ve třetím nedošlo ke vzájemnému propojení, byl bych zklamán, neb Král mi nijak zvlášť nesedl, ale zase krásně zobrazuje to, co je pro Ameriku s jejím 'snem' tak typické. ()

V.Silver

Zábava! Tyhle kousíčky příběhů ze života v jenom zapadákově na jihozápadu USA propojené místní zastavárnou mě opravdu oslovily. Ať už to byli nerasističtí árijští feťáci, místní pastor, Elvisův dvojník, naštvaný manžel, místní úchyl nebo dva mizerní holiči, všechny ty pitoreskní postavy skvěle dokreslovaly správně ujetou atmosféru filmu - chvíli jsem si říkal, jestli k tomu nepsali scénář bratři Coenovi, protože tahle sbírka postav opravdu stála za to. Nemluvě o skvělém "jižanském" soundtracku! Pure fun :) 75% ()

Mr.KarlAdler

Napadla mě spousta příměrů a spousta hodnotících frází, protože je toho dost co vytýkat, ale i hodně co vyzdvihnout. Při tom takřka závěrečném Amazing Grace mi ale všechno došlo, a tak můžu jít v klidu zase někdy k holiči - jedno slovní spojení k vystihnutí totiž bohatě postačí: Sebekritická Amerika ()

MencaCZ

Tak tohle mě totálně rozsekalo... všechna čest ! První co mě při sledovaní napadlo, že je to druhé Pulp Ficton, nakonec svoje srovnání s "Pulp" malinko zmírním (král je jen jeden) , každopádně je to jeden z nejlepších počinů svého druhu. PS: Je to jedno z posledního co čerstvý nebožtík Paul Walker stihl dokončit (budiž mu země lehká) a musím říci, že možná nejlepší co se v jeho tvorbě najde (a to jsem jeho fanda). ()

Killda

Zatraceně dobrá stylovka plná skvělých nápadů a božských hereckých výkonů. Škoda, že tomu ke konci dochází dech, jinak bych dával snad za 5*! ()

greath

Tak toto bola jazda. Zmes skvelých hercov, ktorí sa odviazali ako ich nepoznáme. Také malé zábavné Pulp Fiction. Najlepší je podľa mňa príbeh o prsteni, za ten dávam aj 5 hviezd. ()

U.Tarare

První část pobavila, v tomhle duchu kdyby se nesl zbytek filmu, budu náramně spokojenej. Ovšem nestalo se, druhá část se ubírá trochu jiným směrem, ale pořád je zábavná a kvalitní. Jenomže pak přijde na řadu oteklej mentální Elvis a celkovej dojem nehorázně pobleje. Škoda toho, ale i tak má tohle dílo něco do sebe a za vidění určitě stojí. ()

standsiller

Bizarné príbehy absolútne odlišných ľudí, ktorých ešte bizarnejšie záujmy a osudy spoja príbehy do budovy záložne - dobrý nápad . Navyše vo filme je pár fakt fajnových podtextov ktorých myšlienka bola mnohokrát vtipnejšia, než samotný scenár ( aj v tom sa ale nájdu vynikajúce hlášky - " dostanem sa kamkoľvek, pretože mám vec čo ty nemáš - vagínu" ) . Podiel humoru bol zrejme mierený oveľa vyššie , než bol finálny účinok . Jedná sa však bez pochýb o film pre vyplnenie nadbytočného času a navyše s hviezdnym osadenstvom. ()