O tom vás přesvědčí tři drsné „černočerné" minipříběhy s extrémně vtipnými momenty, které mají jedno společné: začaly v zastavárně jednoho malého města... Richard (Matt Dillon) zde při průjezdu městem nalézá snubní prsten patřící jeho ženě, který před lety záhadně zmizela. Pátrání po ní a jejím únosci jej zavede do nejtemnějších koutů města, kde se musí vypořádat s feťáky, kteří zpackali přepadení místního drogového bosse, imitátorem Elvise a celou řadu dalších originálních postav. (Bohemia MP)

MiaMahoney

999 hodnocených filmů. A teď dilema, jak se postavit k tisícému filmu. Nechat si hovnocucem vytáhnout z filmové žumpy nějaký totální odpadfilm nebo k tomu přistoupit zcela obráceně? Mno, nechala jsem si odborně poradit místní (j)elitou a pustila si tuhle konverzační jízdu. Kvalita byla poznat už v prvních minutách - takové téměř "palpfikšní" hlášky nemůžou značit naprostou kravinu... A fuckt, že ne! Líbilo se mi vše - od celkové stylizace (komixové přechody, filtr na kameře, návaznost jednotlivých povídek...) přes hlášky až po vhodně zvolený soundtrack. Povídky z vidlákova, navíc tak pěkně provázané (tenhle styl je moje guilty pleasure, ať už v krimi hávu (Pulp Fiction) nebo v romanticko-komediálním (Love Actually)) bylo příjemné sledovat a nenudila jsem se ani trochu. K tarantinovské dokonalosti tomu však chyběl mistr sám, ale ve finále to zase taková škoda nebyla, neboť egomaniakální stopáž 1258 minut bych asi měla problém dávat. Poněkud jsem se obávala, že si tento film bude na PéeFko tak trochu hrát; o to příjemnější bylo překvapení, že to tak nebylo a tvůrci se vydali po vlastní, originální ose. Jediná, drobná výtka: měla jsem pocit (ze zabarvení, použitých aut a outfitů), že se děj odehrává v nějakých osmdesátkách... A pak najednou borec drží smartfoun a vy si říkáte WTF... Stále je tu ale šance, že budete unešeni touhle jízdou a takové drobnosti si ani nevšimnete. ()

Illy

Něco jo a něco ne. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že v některém případě by slušela lepší pointa. Ale jako celek slušně ujeté a zábavné. ()

jerenymo

Dobrej rozjezd,ale jakmile to se to překotí do vyprávění o "Elvisovi", tak se film začne pachtit v blátě a z něho se už nevyhrabe. Nevím zda měl být úmysl že Brendan se opět upsal dáblu, Thomas Jane mi v té miniroli připomínal "kovbojsky" vyšňořeného Punishera a Elijah že by byl znova "Maniakem" a nebo zabiják ze Sin City ? ()

arcticsky

I když dopracování se k pointě v "elvisovském" příběhu bylo mírně klopotné, vůbec mi to nezkazilo skvělý zážitek z celého filmu. Sledováno druhý den po smrti Paula Walkera.... ()

Bukk

Člověk je fakt divný tvor, zvlášť když se mu z neznámého důvodu zamlouvá tenhle film, na který by se pro mnohé neoplatilo jít ani zadarmo. Ale mít radost se nedá naplánovat předem a toto je důkazem. Vlastně se jedná o jednu velkou krávovinu, která ale plní poslání a udělá den ještě lepším a černějším. Co naplat, že je to "občas" fakt úchylný a já si od toho nemůžu pomoct, jen se připitoměle smát. ()

Martinius

tvarilo sa to ako pulp fiction, cize fraska rozdrobena do navzajom prepletenych mini pribehov. skvela rezia, dobry scerar, dobri herci. len pribehy boli nanajvys priemerne. ()

Hepy13

První historka úplně šílená se šíleným hereckýma výkonama. ''Proč nemáme mít rádi židy? Kvůli velkým nosům? :D'' Druhá historka je ještě víc crazy...co to kurva bylo? Jak tam střídal ty manželky... První odkopnul kvůli tomu prstenu, a když mu to nevyšlo, tak po naslednym crashu zase volá zpět tý první. To jsem umíral smíchy :D Elijah Wood je zajímavej ''farmář'' a scéna v silu to byla teda fakt síla! Škoda tý slabý ''Elvisovský'' historky, a taky propojení mohlo být určitě propracovanější. Pak by se dalo uvažovat i o pěti hvězdách. P.S - Role Elvise by slušela Tarantinovy :-) ()

Pawlisman

Velká pecka, který mi byla skrytá, vtipnější Pulp Fiction? Originální, krvavé, umělecké, vtipné, chytré, svižné, prostě všechno top. ()

nonick1

Inspirace Historkami z podsvětí je zřejmá, tedy zejména pokud jde o míru násilí a množství prolité krve, ale když dva dělají totéž, není to totéž. Postavy se v povídkách zjevují jako deus ex machina, jednotlivé příběhy se spoustou nezodpovězených otázek a logických pochyb jsou nedotažené, a přes veškerou snahu tvůrců se jim nedaří je smysluplně propojit. Mimochodem: s ohledem na konec filmu zde stůjž jeho pomyslný alternativní název - Pawn Shop Chronicles: Noc oživlé mrtvoly. ()

KOZEL84

No jo no natočit to pan Tarantino (který už mimochodem sám tarantinovky neumí),tak si tu zběsile uženeme tenisový loket.Dobře natočený-výborně obsazený,napsaný a propletený vidlácký úlet,kde člověk na konci zjistí,že je stejně tak sjetý,že tu armádu nahých ženských zombie,vidí taky.Prasárna je,že nám Pól dojezdil (ted ¨nevím jestli mám to s tou klikou smazat) dalo by se říct na vrcholu,nebo minimálně v době kdy sem ho začínal mít fakt rád.Ty vole ted' kdo tam pojede pane Rusnok ()

Petrus1

Jak to jenom popsat - obšlehlá tarantinovka? Nevím. Škatulkování není důležité. Ale do Tarantina to má přece jen daleko. Na to, že to má být komedie, sem se nějak moc nesmála. Pobavila mě hlavně debata v autě na téma rasismus. Ale co naděláte, když ty minipárečky jsou tak dobrý :-) A potěšilo, že se Pytlík zase objevil v roli Maniaka. To mučeníčko bylo vlastně nejlepší, co tam bylo. Frasera sem napřed ani nepoznala, ale v posledním příběhu, kde dostal víc prostoru už jo. Zase se chudák upsal ďáblu, ale to mu moc nepomohlo, protože jeho příběh je ten nejslabší. Já si to vybrala vlastně kvůli Vincovi. Ten chlap začíná vypadat čím dál tím hůř - měl by rychle dostat nějakou roli, ve které ho vyšperkují nebo se mi přestane brzo líbit...ale nééé, nepřestane :-) Tady sice moc výraznou roli nemá, ale aspoň ty příběhy nějak propojil. Líbí se mi i propojení s komiksem, ale celkově mi to jako zázrak zrovna nepřipadlo. Co mě ale napadlo hned, jak film začal...že to vypadá jak v nějaké mé oblíbené hře...Pawn Shop pod mostem, pro kterej musím splnit nějakou prácičku, abych si ho pak mohla koupit...hmmm...něco bych si zahrála :-) ()

KosiR_ksr

Pokus o méně konvenční snímek, který se nechal inspirovat současnou kinematografií a zároveň se o ni nelítostným způsobem otírá (nebo si jí spíš vytírá), vše je "omaštěno" směsí postmoderní tvorby nemálo připomínající Rodrigueze a raného Tarantina. Výsledkem je dílko, které jedni odsoudí a druzí si jej užijí (bez ohledu na to, zda jde o ne/náročného diváka, ač si bohužel právě tohle mají někteří potřebu zde v komentářích vzájemně předhazovat). 70% ()

Chundys

Nejvíce mi opravdu utkvěla v hlavě a pro mne nejzábavnější 1. historka, také to celé vedl Paul Walker. Matt Dillon a Vincent D'Onofrio také skvělý. Pro mne mnohem větší zábava než Pulp Fiction hold no :-) ()

Raziel_cz

Příjemná pulpová antologie obsahující dvě zábavné epizodky a jednu nudnou. Ta slabá bohužel přichází na řadu poslední, takže hodně ztrhává hodnocení směrem dolů. Jinak nejlepší role Paula Walkera, Elijah Wood hraje opět psychopata a Brandon Fraser imituje Elvise kurva pěkně (ale jeho část je pořád smutně nijaká, což je škoda). Za mě však vítězí jednoznačně kapitola s Mattem Dillonem, který se pro mě stává Brucem Cambellem 2.0. Zamrzí nevytěžený Thomas Jane, ale člověk nemůže mít všechno. ()

kkarx

Film tvořený třemi chabě pospojovanými povídkami, kde centrum dění představuje zastavárna vedená Vincentem D'Onofriem. První povídka je o třech drogově závislých marně schánějící fet. Trpí roztříštěností a chybí jí smysluplná pointa. Nepotěší ani obsažená hloupá antirasistická propaganda. Druhá povídka je nejlepší. Matt Dillon nachází v zastavárně prsten své před 6 lety unesené ženy a vydává se ji hledat. Právě Dillonův komediální talent posouvá povídku do nadprůměru. Poslední povídka je nudný příběh o zoufalci napodobujícího Elvise, který dostane nabídku od satana... Čili jedna nic moc, jedná dobrá a jedna velmi špatná. 2* ()