Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

LuckyDuckie

gayská extraliga - excelující Douglas, kterýmu prostě věříte každý slovo a oplácaňoučkej Damon ve svých nejteplejších rolích. a není to patos, jen se to mocně třpytí. ()

Brinkley

Douglas, Douglas a opět jedině Douglas, on film posouvá až do čtyř/pěti hvězdičkových výšin. Ano, je naprosto fantastický a zpětně se stydím, že jsem od tohoto barda nic velkého na filmovém poli už neočekávala. Jinak se jedná o klasicky pojatý životopisný snímek, který si to zábavnou formou plyne až do snadno předvídatelného konce. Opravdu, to co mě na Behind the Candelabra dojalo, nebyl prototypový vztah starého kozla a snaživého zajocha, nýbrž herecký koncert velkého Michaela a jedině kvůli němu si Liberaceho možná pustím ještě někdy v budoucnu. (Ale pokud budu mít náladu na výživnou vztahovou kuchyni mistra Soderbergha, radši si střihnu Sex, lži a video za přítomnosti mého oblíbence Jamese Spadera). ()

Luckyman

Zaujímavý film, ktorý dokonale opisuje skutočný príbeh o Liberacem a jeho búrlivom živote. Michael Douglas, ale aj Matt Damon bravúrne stvárnili hlavných protagonistov v dobe, kedy sa o homosexualite a zvlášť pre ľudí zo showbiznisu nehovorilo a ani nesmelo. ()

Franc1s

Zasejc trošec jinej životopis o 4%- tním pianistovi, který byl asi pěknej proutkař a ujížděl si na mladým mase :) Zábavně podáno, extravagantní kostýmy, (už vím kde se inspirovala Lady Gaga). Rozhodně ústřední dvojka Dougles a Damon = MASAKR, Dougles jak kdyby tu roli ani nemusel hrát, jak kdyby se pro přímo narodil, no a Damon ukázal, že nemusí hrát jen Bourna :) Rozhodně ale jeden z nejteplých filmů. 8/10 ()

Onas

Cekal jsem, ze to pustim manzelce, mrknu na jednu-dve homosceny a pujdu spat. Ale chytlo me to a bavil jsem se az do konce. Proc ovsem neni v zanrech uvedena take komedie, me mate. 73% presne. ()

Akaja

Douglas mě překvapil, zahrál to opravdu skvěle. Už chápu, proč si zkoušel Catherininy kalhotky... O Liberacem jsem si před premiérou hodně četla, ztvárnění tohoto úseku jeho života mě uspokojilo a dokreslilo moje představy. Hlavně se mi hrozně líbily sedmdesátky a způsob, jakým se rozložila Scottova osobnost. Ráda se podívám znovu, díky. ()

Trixinka

2* pro Douglase, Damon mi tam neseděl, chtělo to někoho mladšího. Filmové zpracování života kohokoliv je v podstatě nehodnotitelné. Ale film jako celek mě nezaujal. ()

ER

Vztah je mnohdy komplikovaný a peripetie s tím spojené se nevyhýbají ani vztahu homosexuálnímu. A přitom by stačilo si vzpomenout na přísloví "když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají". Ale ono je těžko odolat tomu lesku, který je okolo, i když i tady platí krásné přísloví "není všechno zlato, co se třpytí". Soderbergh spolehlivě hraje na notu opulentnosti, kterou bravurně zvládá Liberace v podání neméně bravurního M.Douglase a snaží se tak, jako věkem prověřená přísloví, zvednout varovný prst a poukázat na manipulující praktiky, které dokáží ovládat slabší jedince. A byť mně poslední filmová třetina trochu přestala bavit (určitě šlo pár zbytečných minut vystříhat),ty předchozí dvě stály za to zhlédnutí. ()

Anschutz

Jakože vcelku dobrý, ale za srdce to příliš nechytne - normální smrtelník se asi jen těžko dokáže ztotožnit s excentrickým super hyper gayem. Na druhou stranu smekám před hereckými výkony obou hlavních představitelů - Matt Damon je sice voskovej a bez výrazu jako obvykle, ale i tak mě to bavilo... ()

pirulka

Pre mňa veľmi zaujímavý film. Ako som už mnohokrát spomínala, mám rada životopisné snímky, ktoré niekedy naozaj veľmi autenticky a bez prikrášľovania opisujú životy reálnych ľudí, ktorí žili, boli hviezdy, niečo dokázali...Cítila som, to "connection" medzi hlavnými protagonistami, prežívala som s nimi, ich zvláštne nezvláštny vzťah ..veľmi dobre vybraný cast, Michael Douglas bol jednoducho perfektný, s jeho spôsobom rozprávania, (samozrejme som to sledovala v pôvodnom znení), aj to ako sa vedel vžiť do úlohy, uverila som mu všetko..a Matt Damon ani na okamih za ním nezaostával, hoci možno obaja museli ako keby "vykročiť" zo svojej komfortnej zóny...oplatí sa vidieť :) ()

john.h

Tak roztomile teplý film, až mě to divácky nažhavilo k pozornosti, nikoliv té genitální, ale oční. A nažhavilo mě to až na čtvrtý hvězdný stupeň. Super představení dvou hlavních herců. Za zmínku stojí ještě Rob Lowe, který byl tak hezky slizký a levý. Každé to jeho gesto lhaní po nabídce jeho skvělých služeb bylo špičkové. ()

Oudee33

Douglas je klenotem tohoto díla a jeho postavu mu nelze nevěřit. Už je to doba co se mi nějaký film s ním vryl do paměti a díky jeho talentu je ho škoda pro filmy bez nápadů. Tady se mi sice dostalo druhé strany mince ze života pro mě neznámého klavíristy, nicméně film zaměřený na čistě vztahovou rovinu dvou gayů mi přijde tak nějak málo... Pořád ale pozitivně teplých 65% který mě udrželi v pozornosti. ()

myse

Nějak se mi tu nabízí srovnání se snímkem Úplné zatmění, námět je dosti podobný. Životopisné snímky uměleckých géniů, v jejichž středobodě se nacházejí jejich partnerské životy - nesourodé homosexuální dvojice s velkým věkovým rozdílem. A musím říct, že dvojice Thewlis - DiCaprio byla daleko vydařenější než Douglas - Damon, tito dva se mi do svých rolí moc nehodili. Douglas byl spíše směšný, i když hrál jako o život, a nastrojený Damon s makeupem, blond vlasy a umělým nosem spíše než gaye připomínal namakaného pasáka. Těmto pánům sluší jiné role a už jen proto, že se mi do rolí nehodili, u mě film ztratil na vážnosti. I scénář mi přišel trochu chudý, ocenila bych méně domácích dramat a více životopisných momentů. Měla jsem velká očekávání, která se bohužel nenaplnila. ()

Gremlin1

Je to film, na kterých bych se pouze při pohledu na plakát rozhodně dobrovolně nepodíval. Ale to bych udělal velkou chybu. Film má tempo, je vtipný a přesto je to poutavé drama. Z 80 procent za to může Michael Douglas, který je v roli stárnoucího teplouše naprosto úžasný. (Viděno na malilinkaté obrazovce v letadle). ()

TommyDiamond

Vydařené, vtipné a kontroverzní. Nejsem velký fanda životopisných filmů týkajících se umělců. Ale zde se nabízí kvalitní homo příběh na vysoké úrovni se svým všudy. Osobní život klavírového virtuóza, který tvoří 85% filmu, je zde popsán zbytečně do detailu. Uznávám především výkony a odvahu herců M.Douglase a M.Damona. Tři hvězdy jsou zasloužené..... ()

papadoce

Tento film je postavený len a len na hereckých výkonoch. Douglas 2,5 hviezdy, Lowe 1 hviezda a Damon 0,5 hviezdy. Najlepší gay film aký som videl. ()

Zombiepod

Liberace je Soderberghovsky nezvyčajná, avšak emocionálne veľmi priama a silná, ultragay biografia jedného nenapodobiteľného pianistu. Pozlátený, zlatom zdobený cukrový filmík, ktorý ždíma scenár z posledného, no i keď často nudí, vie stále niečim zapôsobiť. Damon sa síce osvedčil, no rolu neprežíval tak, ako by sa pri takomto filme patrilo, ale Douglas, to bol unikát. Najlepšie herecky stvárnená bukvica, akú som kedy videl. ()

Uesbe

hm, toto je zatiaľ jedno z najkrajších prekvapení roka 2014......na základe tunajších komentárov sa mi zdalo, že to bude iná brutalita............alebo doják........alebo niečo iné...... podľa mňa to bol pekný film o človeku, ktorý (ak bol vykreslený pravdivo) bol milší a duševne krajší než niektoré dnes oslavované a ospevované a rôznymi cenami ovenčené ,,osobnosti" ......Liberaceho umenie prinieslo ľuďom veľa radosti. K filmu: dobrá kamera, strih, réžia, všetko v poriadku...také bling-bling prostredie vyžadovalo, aby bolo snímané v pokoji, a ten pokoj tam bol.....a dokonca aj u mňa ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)