Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

Rockerman

Fenomenální klavírista, ale také zhýčkaný až "rozežraný" člověk, který se rád obklopuje kýčovitými předměty a v neposlední řadě promiskuitní homosexuál, který si rád vybírá o mnoho let mladší partnery. A tak vše muselo skončit tak, jak skončili jiní s podobným životním stylem (např. Freddie Mercury). Chvílemi se vkrádala nuda, ale většinou jsem se bavil a to hlavně výbornými výkony obou hlavních protagonistů. Zvláště Douglas v titulní roli je neuvěřitelný! Hodně nadprůměrný film. ()

Zaitsev

4tyři za Douglase! Idol dívčích srdcí zahrál na starý kolena starou bukvičku dokonale. Jen u některých líbaček jsem udělal vyjímku a nedíval se (ještě to dělám u bubu scén v hororech)...a tuším i u bukvy hory! Jinak ten děj trošku slabota: mák pozná máka, jsou zhýralý a skončí to tročku smutně...každopádně ten kýč stojí za to vidět! ()

agassi68

Mal som obavy , či to budem schopný dopozerať, ale Douglas a Damon to zahrali famózne. Pomohol tomu aj nadľahčený štýl okrem úplného záveru. Opulentný svet žiariacich a nablýskaných kulís býva vnútri prázdny. A nakoniec každý hľadá tie pravé hodnoty.. ()

Poirotek

Čakal som, že to bude šupa ale až tak? Michael Douglas hrá fenomenálne starého teplajzníka :D ... nemám čo viac dodať. ()

figliar

Nemyslím si, že by tento film bol nejako zásadne kontroverzný, veď téma homosexuálov bola rozoberaná v nie jednom filme. A aj vo viacerých oskarových. Takže výnimočné pre mňa boli ,,len,, herecké výkony dvoch hlavných predstaviteľov. A tie boli priam ohromujúce. Príbeh Liberaceho som pred filmom nejako zvlášť nepoznal, preto ma film zaujal aj dejom. HBO odviedlo zase dobrú prácu. ()

GOREGASM

Steven Soderbergh je doma opravdu všude, žánry i platformy mění dle vlastní chuti a s citem pro věc sobě vlastním. Pokud se nepletu první spolupráce s HBO dopadla na výbornou a nablýskaný portrét klavíristy Liberaceho u mě boduje na všech důležitých úrovních. Retro výprava je za jedna, stejně jako potřebná stylizace, která je u podobně extravagantní figury nezbytná. Je sice pravda, že Soderbergh nevymyšlí v rovině storytellingu žádnou revoluci, ale u životopisů tohoto střihu to není třeba, tady je naopak zásadní srozumitelnost a celistvost odvyprávěného. Velkou váhu mají přirozeně herecké výkony obou hlavních hereckých es, Michaela Douglase a Matta Dejmího, kteří parádně vystřihli všechny polohy vztahu jejich postav, od prvního jiskření, přes plné doušky marnotratnosti šoubyznysu, až po dramatický rozchod. I sám Soderbergh pečlivě dbá na tón, kterým film rezonuje, od prvotní odlehčenosti podpořené neomezeným luxusem až po závěrečnou tíhu okamžiku. 100% ()

GMVajgl

Tenhle film je adaptací knihy Liberaceho milence - takže spíše pohled za oponu jejich vztahu, než Liberaceho životopis. Pro mě je mnohem zajímavější kdejaký jeho video na youtube. Byl to génius a mistr bavič, ať si píchal koho chtěl, ať si nosil kožichy a prstýnky. Dělalo mu to radost a on dělal radost světu. ()

KOOHA

Skvělé herecké výkony, skvělá práce s kamerou, to všechno funguje skvěle. Já udělal chybu, že jsem si o životě Liberačim vygooglil během filmu a tím jsem si zkazil výsledný dojem. I tak je to velmi film a kvůli hereckým výkonům a maskérně je dobré, že jsem ho viděl. ()

joker30

Zaujímavý pohľad do života tejto celebrity. Douglas pomerne uveriteľne zahral Liberaceho, vidno že postavu mal dokonale naštudovanú. Damon rovnako veľmi dobrý výkon a taká čerešnička na torte je Rob Lowe so sympatickou roličkou. Čo mi možno trošku vadí je, že Damon je zosobňovaný v tomto filme ako viacmenej tá sympatickejšia strana( naivný týpek ktorý Liberaceho bezmedzne miluje, ale prosim Vás :) Ide o pomerne subjektívny pohľad , čo je asi aj následkom toho že film je natočený, ak sa nemýlim podľa knihy, ktorú napísal Scot. Práve ten reálny Scot v skutočnosti pôsobí ako dosť vychcaný týpek , ktorý ide hlavne po peniazoch. Škoda , možno to mohlo byť aj za 5* 80% ()

Dm1tr1j

No byť teplý nieje v poriadku a tak sa nato dívať neprestanem nikdy. Evolúcia je buď ešte len veľmi na začiatku a takéto veci sa ešte nedali do poriadku alebo sa do poriadku nedajú nikdy ktovie. Zatiaľ ale pociťujem odpor k takémuto pochybeniu genómu a tak som strhol 2 hviezdy z 5. Sám film nebol nejako zlý,ale ani veľmi dobrý, skôr som od Sodenberga čakal niečo viac mafianskejšie. Ale asi sa nedá očakávať od teplého klaviristu zázrak, niekdy je škoda ,že sa filmy inšpirujú len skutočnosťou. Lebo tá je často nudná a obyčajná. ()

Bird_house

Kdyby ve filmu nevystupovali Mr. Douglas & Damon nikdy bych se na to nedíval.. Film v podstatě o ničem a homosexuální hrátky to skutečně nevylepší..!! ()

TheMraca

Nemůžu si pomoct, film to asi dobrý je, ale pokud se mi při koukání na ty buzeranty dělá špatně tak i ty dvě hvězdy jsou až moc... ()

Ondr@932

Zajímavý a dobře natočený a hlavně výborně zahraný životopisný gay film! Michael Douglas a Matt Damon to více méně drží nad vodou ... Jinak by to nebylo tak dobré, jelikož téma filmu mě moc nezajímá, tak i tak ale musím ocenit jak se do toho oba dva hlavní herci na plno vžili a předvedli nám dokonalý gayovský páreček. 65% ()

Hpatrik

V podstatě lehce nadprůměrný, přesto zábavným způsobem natočený životopis, který pozdvihují neskutečné herecké "výkony" Douglase a Damona, jejichž homosexuální orientace byla naprosto přirozená a uvěřitelná. ()

Miki68

Pod svícnem bývá tma, ale taky hezky teploučko... Mnohem vice uvěřitelná love štíry, než příběh o dvou teplých kovbojích. Ale dokuokal jsem jen díky hereckému koncertu Damona a Douglase... ()

filhan

Opulentní podívaná o dvouch buznách.... Douglas a Damon ale hrají opravdu božsky.... Chcete li vidět teplýho Elvise tak tady nemůžete minout... 🎹 ()

ttchor

V našich končinách prakticky neznámi, zato v Amerike v období 50.-70. rokov ľuďmi zbožňovaný a jeden z najlepšie zarábajúcich estrádnych umelcov. Jeho mediálny obraz však nebol totožný s tým reálnym. Odvrátená strana úspechu sebou niesla mnohé problémy. Svoju pravú sexuálnu orientáciu musel pred verejnosťou tajiť. Úspech, sláva a peniaze mu zase vzali ozajstných priateľov. Šťastím ho napĺňali hlavne jeho mladší milenci, výstredné kostýmy a spätná väzba od publika. viac tu ()

sehe

Tak ošemetná a "horúca" téma natočená vďaka Soderberghovi absolútne nepohoršujúc a s vtipom a s dokonalym Michaelom Douglasom,ktorému táto rola po prekonani vlastnej smrteľnej chorobe,akoby pôsobila úplne uzdravujuco a s blondačkovsky sladkym Mattom Damonom,ktory od naivneho 16 ročného chlapčiatka bisexuala,prechádza cez drogovo zavisleho homosexuala,až po na vlastne nohy sa staviaceho muža sa s dokonalymi maskami,hudbou a kostymami postarali o skvelý zážitok. ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)