Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

ElisR

Film jsem viděla poprvé v kině, včera znovu v TV. Ač sem tedy děj znala a věděla jsem, jak vše dopadne, i tak mi to nevadilo. Snímek je opravdu skvěle natočen, herecké výkony Michaela Douglase a Matta Damona jsou prvotřídní. Líbila se mi převážně scéna, kdy Matt Damon je v salonku a Douglas si všímá nového mladého chlapce, blonďáka. Je to skoro stejná scéna, jako když za Liberace přišel Scott poprvé a v salonku býval ještě bývalý přítel aneb historie se opakuje a mladý Scott už si vše začíná uvědomovat, ale láska a obdiv k Liberace ho stále drží v blízkosti. Smutný konec, kdy Liberace umírá však vyvažuje konečná scéna Scotta na pohřbu. Za mě nemůže být hodnocení jiné než 5* a určitě si za pár let snímek pustím znovu ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Johgas

100x ohraný příběh o zhrzené milence...zde tedy milenci. Vlastně to není ničím zajímavé. Kromě hereckého výkonu Michalea Douglase, kostýmů jak z Amadea (opravdu úchvatných) a zakukleného Dana Aykroyda, kterého jsem nepoznala ani omylem. Trochu mě to zklamalo. ()

FatimaO

Výkon Michaela Douglase je neskutečný, už jen kvůli němu to stojí za shlédnutí....Matt Damon taky nezaostává.... ()

mirushbiatch

Ou shit.Najskor som chcel film vypnut, bol som v rozpakoch a nemal som az tak tolerantnu naladu,nebudem klamat.Ale potom som sa akosi odosobnil a sklanal sa pri odvahe a vykone Matta a hlavne Douglas ma silno prekvapil. Vtipne postavy R.Lowe a pritomnost vykopavky Aykroyda potesili.Uff ()

NeverEver

Jestli za tohle Michael nebo Matt nedostanou Oscara, tak nevim za co uz. Verila jsem jim kazde gesto, kazde slovo, kazdou reakci. 70.leta musela byt fakt maso a jelikoz jsem nedavno videla dalsi film ze 70.let- Lovelace, musim rict, ze ta prohrala na cele care. Tady jsem nenasla slabe misto, vsichni hrali skvele. Dej mel spad. Ve filmu neni sice moc vtipu, za to "vtipnych momentu" je tam dost. Ke konci se vam ale spis chce plakat, kdyz vidite "co se z lidi stane". Scenariste tali hluboko a nebali se odpadleho masa- a to ocenuji. Takovych filmu je pomalu. Davam 4* a s uctou smekam. ()

Pavlo

Veľmi kvalitne nakrútená životopisná snímka. Herec(č)ky veľmi presvedčivé (najmä Douglas), filmársky prvotriedne spracované a príbehovo prinajmenšom zaujímavé. Chýbalo málo (trocha lepšie vykreslenie niektorých postáv, nezaškodilo by viac objasniť niektoré motívy) a bol by to najlepší životopisný film roka, ktorý sa pre zaslepenosť niektorých distribútorov nedostal do kín v U.S.A. (môže to ohroziť možnosť nominácie na Oscara – čo si isto zaslúži). ()

gael83

Gay verze Elvise, se všemi možnými manýry, jaké může americká superstar mít, na mě zbytečně moc "velmi" otevřených scén protože teplejší už to být nemohlo, Matt i Michael prakticky stráví půlku filmu na sobě i v sobě, to asi nebylo až tak nutné, jako gay pár jsou věrohodní včetně pohledů a pocitů, celá ta 70s - 80s atmosféra, glanc a styl doby, posedlost vším co se leskne je velké a ještě větší, vyprázdněnost a samota, showbyznys v tom nejryzejším podání. Žil naplno, dával si to na maximum a umřel jako poslední prostitut na Hollywood Blvd. Hlavní otázka zní: Chtějí mě nebo mé peníze? ()

ragtime

Tak úprimne, ten film nie je podľa môjho skromného názoru žiadna veľká udalosť. Áno, Matt aj Michael sú v roliach výborní a veríte im každé gesto (aj keď Douglas mierne prehráva), ale podobných snímkov tu už bolo niekoľko a na tomto nie je nič, čo by ho robilo nezabudnuteľným. ()

dejavu26

Další romance ve stylu „Svedená a opuštěná“, tentokrát z homosexuálního prostředí, vyprávěný z pohledu bývalého milence výstředního pianisty. Slušný a poctivý chlapec, kterého zlý a zhýralý boháč donutí nejen žít uzavřeného ve zlaté kleci, ale vysloveně proti jeho vůli mu vnutí plastickou operaci a drogy, zneužije opravdové lásky plachého chlapce, který nepoznal domov, aby ho pak vykopnul jako chudáka s pár igelitkami a závislostí na koksu na ulici. Tento chudáček bez mrknutí oka odepsal své pěstouny, i svůj sen se stát veterinářem, aby se stal hračkou boháče, nám o svém životě bez pianisty cudně neprozradil ve filmu mnoho dalšího. Jen obyčejný zjev a normální šaty hrdiny na konci filmu dají tušit, že se z toho „nějak dostal“. Na sklonku života se ve zhýralcovi pohne svědomí, aby si zneužitého chudáčka přivolal na smrtelnou postel se s ním rozloučit, ovšem ne až tak moc, aby se tomuto andělovi, který jediný to s ním myslel dobře, omluvil a něco ze svého majetku mu odkázal. Příběh tedy sám o sobě značně subjektivní a diskutabilní a bez zajímavého děje, pokud vás tedy neohromí kýčovitá pompéznost Liberaceho vily, obřích prstenů a vykroucených kožichů a rób, dotažená do maxima. Zachraňují to jen excelentní herecké výkony obou hlavních představitelů, které by mne však nepřitáhly k obrazovce se na to podívat znovu. ()

camomilla

Skvele vykony Matta Damona a Michaela Douglase rozhodne film tahnou. Bohuzel v mych ocich je ale prave obsazeni techto dvou "symbolu chlapstvi" do roli gayu to, co potapi muj dojem z filmu. Zkratka at hrali sebelip, neverila jsem jim to. Kdyz Michael zajel rukou Mattovi do rozkroku, v duchu jsem si predstavila, jak se musel trhat smichy cely filmovy stab pri nataceni teto sceny. ()

MyFairLady

Liberaceho zivot za jeho pompeznym svietnikom (obcas prelozeny obrazmi v jeho svetle, na podiu), ako cloveka nedokonaleho, plneho manierov, nahanajuceho mladost a dokonalost. Film vsak nie je prilis pateticky - kazdy dostane, co si zasluzi bez prilis srdcervucich scen. Damon a hlavne Douglas, ktory je na nepoznanie vyzorovo aj hlasovo (a hlavne pri scenach, kde hra na klaviri!) sa po dlhom case objavili v poriadnom filme a su v nom vynikajuci, ich postavy a najma ich vzajomny zvtah a jeho vyvoj su vo filme velmi uveritelne: Scott, spociatku uveliceny vsetkou pompeznostou, a vecami, ktore sa mu jednoducho deju,az po nespokojneho partnera, ktory si postupne uvedomuje, ze zasvatit niekomu cely svoj zivot sa nevyplaca. A Liberace, od ochranarskeho, citliveho partnera (jeho monolog "Why do I love you" je nadherny) az po marniveho, podrazdeneho milenca, ktory si moze dovolit vsetko bez zaspinenia vlastnych ruk. Lowe, Aykroyd, Bakula a Reynolds - hoci "len" vedlajsie roly, ale zahrate rovnako vynimocne. Ako povedal Liberace, "too much of a good thing is wonderful." ()

Zu.Kr

Už tuším proč Catherine -Zeta Jones chtěla opustit Michaela Douglese, tohle nemohlo být hrané!!:))!Vtipné, kontroverzní a tak moc načančané. Nešlo se odtrhnout. Excelentní Michael Dougles s neméně výborným Mattem Damonem. Za mě jeden z nejlepších filmů. Ideální pro chladné zimní večery, zahřeje více než chcete:)) ()

MartinSTFC

Nádherný snímek, který si mě získal hned napoprvé. Před prvním shlédnutím jsem byl poněkud skeptický, protože příběh slavného klavíristy, do kterého se zamiluje doposud neznámý mladík mi nepřišel nijak záživný. Ale opak se stal pravdou a film se tímto zařadil mezi mé nejoblíbenější. Michael Douglas je zde zcela odzbrojující a jeho herecký výkon v tomto filmu je jeden z nejlepších co jsem kdy ve filmu viděl. Měl jsem pocit, jakoby se na mě díval skutečný Liberace, až tak dokonale zahrané to bylo. Příběh je poněkud slabší, točí se jen kolem vzrahu Liberaceho a Scotta Thorsona, bohužel jejich vztah nebyl zase tak záživný, aby to film nějak výrazně okořenilo. Jediné co mi výrazněji vadilo byl samotný Matt Damon. Nejen že je mi osobně velice nesympatický, to je můj problém a nemělo by to ovlivňovat mé hodnocení. Ale obsadit tohoto oplácaného čtyřicátníka do role šestnáciletého zajíčka? Jeho mladistvý vzhled je již dlouhou dobu minulostí. Pro Krista, vždyť to by se dalo brát skoro jako recese. Prostě si nemyslím, že Damon byl specielně do této role dobrá volba. Naopak takový Cheyenne Jackson, který se mihl na začátku filmu jako jeden z Liberaceho milenců, by byl daleko vyzrálejší volba, alespoň by nepůsobil tak mohutně a nerealisticky. I přesto se mi film líbil a dal bych mu čtyři hvězdy. Ale za výkon Michaela Douglase nemohu jinak, než pět hvězd. ()

Tereza3

Perfektní barevná teploušárna - a to myslím v tom nejlepším slova smyslu!!! Douglas a Damon si to "pořádně zandali"! :) ()

Zofinka2

Bylo to hezké, vtipné. Matt Damon vypadal zženštěle líp než mužně. A bylo to hlavně díky skvělé práci maskérů. Co se mi nelíbilo, byla poslední asi půlhodinka. Kamera se zaměřovala jen na Damona, přestože nebyl sám. Takže jsem si domýšlela, s kým on to vlastně mluvil. Lowe byl taky skvělý. Situace, kde hrál Damon špatně byla, když byl s Douglasem u Loweho ordinaci, a řešili plastiku, nevím už čeho. Ale byla to vtipná situace, Damon se neudržel a viděla jsem to na něm. ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)