Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Bezda202

Tak nějaký části toho filmu radši úplně zapomenu a nechám to za 3* :) 140 minut je fakt moc. Zkrátit, smazat nějaký pasáže a šel bych s hodnocením klidně i výš. Ale bohužel těch hluchých míst tam bylo až moc na tak dlouhý film. ()

masiko

Vynikajici tragedie rozdelena do tri casti. Ke Goslingovi opet nemam slov, verim, ze to byl jen dalsi z jeho mnoha budoucich genialnich vykonu a Ryan tim padem putuje do me topky. Posledni cast je bohuzel o chlup slabsi, tedy k dokonalosti neco malo schazi. ()

(Z)denny

Ze startu se objeví Gosling a.. nic. Potom Eva Mendes a.. no zase nic. Když jim začne sekundovat Cooper, tak už to vypadá, že by se to mohlo rozjet a.. vlažný čajíček až do konce. Kdybych šel na ty dvě hod´ky raději vybírat brambory, tak jsem udělal líp ()

majo_svk

Hlboká, tragická, reálna dráma so života, ktorá nazerá priamo do ľudskej duše. Zaujímavé myšlienky, pekné prepojenia, úžasný Grosling, vymakaný scenár, precízne detaily a atmosféra. Krásne sa to pozerá a ešte krajšie vstrebáva. Film, ktorý je vo filmovom svete skôr výnimkou. Nezabudnuteľne hlboký zážitok. ()

husokachna

Dokud si Ryan honí po plátně na motorce, dá se na to dívat, má to švih a člověk čeká, co z toho vyleze. A pak přijde zlom a nepoučenec já doufá v přinejlepším v oddělené povídky a pomalu začíná tušit, že půjde o něco víc (bohužel). No a potom už se jenom konstruuje a kličkuje a náhoduje tak, aby přišla katarze a my měli pocit, že jsme viděli něco velkýho. Neviděli. Ryan je boží, ale to není nic novýho, příjemně mě překvapil Cooper a Ray Liotta by měl hrát víc. ()

Nolanofil

Veľmi dobrá je Goslingová pasáž. Slabá a až na konci zaujímavá je Cooperova časť príbehu a tretiu som len prezýval a miestami sa prebral. A to že herci v tomto filme nestárnu, je do očí bijúce. Nádherný Bobbitov end song. Veľmi neisté 3*. ()

Hepy13

No do háje, jak může nějaká verbeš napsat že to byla nuda? To je snad vtip ne? Já od toho nemohl odtrhnout oči ani na minutu. Tohle skvělé kriminální drama zamíchá dohromady hned několik silných příběhů. Funguje to tak, že si postupně předávají ''příběhový'' štafetový kolík. Stejně tak i samotní herci. Když v prvním rozběhu startuje Gosling a ''dobíhá'' jste šokováni a zklamáni. Pač on byl ze všech nejlepší, a měl i nejlepší čas (příběh). Poté přebírá štafetu Bradley Cooper. Jeho část je všeljaká, jen né nudná. Jako třetí přebírá štafetu Dane DeeHaan. Jak to tady čtu, prý nejslabší, možná ano, ale mě zaujala ta třetí část minimálně stejně jako ta první. Jo a jsem rád že jsem viděl Raye Liottu zase v pořádnym filmu, i když jen na chvilku. ()

VictorMartel

Ne, že by scénář nerealisticky překombinovával osudy protagonistů, ale v jeho třetí etapě jsem postrádal drive. Přiznám se, že je trochu nezvyk, muset se v krimi thrilleru až dvakrát loučit s hrdinou. Místo finálního odpuštění si cením dvou předchozích point. Scéna, kdy si strážci zákona jdou vybrat lup schovaný bez jejího vědomí u pozůstalé se synem, je děsivá nejen zkorumpovaností policie, ale vylíčením pravidel panujících mezi lidmi na bázi vztahů ze zvířecí říše. Protože rozhodneme-li se už pro takové stanovisko ke světu, že jeho nespravedlnost zavdává právo krást, a proto jsme zkorumpovaní, ačkoli jsme jedinou instancí materializovaného práva, v niž může jednotlivec doufat, – ještě pořád bychom měli mít dost úcty ke zločinci, který z lásky k synovi přepadával banky, a ani nepomyslet na to, že ho po smrti půjdeme oloupit. Pak se mi také líbí, jak druhý hrdina, který se s takovým fungováním policie smířit nehodlá, se zraněným kolenem přestoupí do politiky a pronásledovaný výčitkami z nezvládnutého výkonu služby při myšlence na pozůstalého zanedbává vlastního syna, ze kterého se vyklube prominentní zmetek. Je to neotřelý moment, kdy se autentické dobro pod terorem výčitky přelévá do zla. / Mé hodnocení: 70 %. ()

JM87

Mám rád filmy u kterých nevíte co se stane a často je celý vzhůru nohama. A to je v podstatě u tohoto filmu. Na začátku něco čekáte, pak se to změní a to se mi líbí. Navíc příběh byl fakt silnej. ()

Wardan

Film je rozdělen na tři části. První s Goslingem je vynikající s úžasnými scénami a skvělým příběhem, druhá s Cooperem je dost dobrá, ale už je to horší a schématičtější, a třetí část není vysloveně špatná, ale mě moc nebrala. Škoda, protože herci jsou vynikající, zvlášť Ryan Gosling a Bradley Cooper jsou fantastičtí. Cianfrancova vize mě trochu minula. Ale rozhodně to stojí za zhlédnutí minimálně kvůli té první třetině. ()

theSaint

Po zmizení Goslinga šlo atmo rapidně dolů. Kuplířství Cooperovo kolegů ještě mou pozornost dostatečně zaujalo, ale.. pak už to jde z kopce.. Dokonce jsem se i přistihl, že se "nudím". Zbytečně PŘEKOMBINOVANÉ! Ruku na srdce, všichni litujeme, že ona první třetina netrvala celý film. ()

mul.berry

Kolem dvacáté minuty už jsem se netrpělivě šoupala po pohovce nad prozatím nezodpovězenou otázkou, jestli je Luke ten bad guy nebo z něj fakt bude slušnej kluk, co se chce jen a pouze postarat o svou rodinu. Bylo mi jasný, že druhá varianta bude od pravdy dál jak ta první. Ale škoda. Škoda, že věci občas nejsou víc, jak bychom si přáli. ()

frolish

Zapletka s Goslingom, ktory sa snazi zabezpecit rodinu posobi vdaka jeho charizme, tetovaniu a motorke este ako-tak slubne... ale akonahle prichadza na scenu Cooper, jeho hrdinstvo, rodina a psychologicke problemy + skorumpovani policajti (to naco??) uplne som stratil zaujem. Aby toho mixovania nebolo malo, nasleduje posun o 15 rokov a jeho otravny syn a sledujeme (aspon pre mna) dalsi nezaujimavy pribeh. Tento model scenaru mi vobec nesadol a pridavaju sa este aj otrepane dialogy, nezazivna rezia a vsadepritomna dojemna hudba, ktora sa tam casto absolutne nehodila. 50% ()

Vlče

Formálně brilantní drama, nesoucí se v podobně chladném a temném (ne samoúčelně) stylu jako Gianfranceův předchozí film Blue Valentine. Dlouho jsem čekal na podobně propracované emocionální drama, kdy člověku nemusí být za všechny ty emoce vůbec trapně. Film má výborný (i když asi ne zrovna geniální) scénář, postavy jsou fantasticky obsazené a zahrané (především stojí za vyzdvihnutí Ryan Gosling a slizký Ray Liotta, ale i ostatní a dokonce i jindy toporný Bradley Cooper) a film neustále udržuje diváka v napětí a servíruje jednu nezapomenutelnou scénu za druhou. Jedním z vrcholů filmu je kamera, zvlášť v automobilové honičce, kdy celou scénu sledujeme z palubní desky policejního auta a nad celým provedením se člověku zastavuje dech. Gianfranco je talent a teď dokázal, že umí točit i na větší ploše s množstvím postav a dějových linii. Už teď je jisté, že ho čeká velká budoucnost. Stylem, trpělivým vyprávěním a autorským rukopisem by se mohl zařadit po bok nejlepších režisérů současnosti. ()

ashtangi

Působivé, skvěle natočené drama s pár mrazivými momenty. Bohužel také s pár hodně hloupými. V životě se stávají i šílenější věci, ale že se zrovna jejich synové v celé škole skamarádí, to byl jeden z těch předvídatelných momentů, které tomuto filmu trochu uškodil. Jinak super podívaná. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper