Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Gastovski

Naprosto strhující film! Forman natočil opět brilatní snímek, tentokrát o kontroverzním komikovi Andy Kaufmanovi ve svělém podání Jimmyho Carrey (!kde je nějaká nominace!), hlavně za Tonnyho Cliftona:D. Taky vzdávám hold všem vedlejší hercům v jejich rolích a roličkách, která zapadly do Andyho příběhu jako klíč do zámku. Je to prostě film, který ve vás něco zanechá. Všem doporučuju. ()

THE_Joko

I napriek emóciam ktoré dokáže film vyvolať (o čo skutocnemu Kaufmanovi vždy slo) mi cely film ukázal len to,akí stupídni sú Američania a na čom všetkom sa dokážu baviť. Asi preto si osobne myslím, ze meno Andy Kaufman je v našich koncinah takmer neznáme. No schválne pozrite si zopár videii na youtube akej magorine sú schopní sa Američania zasmiať v podaní Kaufmana. Nechápem, pardon film mi nič nedal,len ma ubral o kopec času a to ze popisuje život dementa ktorý si na svojej demencii dokonca zarábal ma nijako neuchvacuje. ()

vojtaz

Jedna z nejlepších rolí Jimma Carreyho který stále dokazuje že není jen komediant s gumovým ksichtem. Tahle role mu opravdu sedla - vždyť Andy Kaufman byl od malička jeho vzor. Původně měl tuto roli ztvárnit Edward Norton, což je výborný herec, jeden z mých nejoblíbenějších, ale při vší úctě, nevím jestli by to mohlo dopadnout lépe. Hlavně díky Carreymu 100% výkonu je tenhle film prostě a jednoduše perfektní. 93% ()

jasanka

Tohle mi opravdu nesedlo. Nejsou žádný velký fanoušek J. Carreyho, ale na některé jeho filmy se dá aspoň trochu dívat. Na tohle ne. ()

Tred2

Pamatuji se, že jsem se dlouho rozhodoval jaký mám vlastně z filmu dojem. Přišlo mi to geniální, ale přílíš bizární, ačkoliv to je biografický snímek. Doufal jsem, že mi bude Kaufmanův "vtip" přiblížen, abych ho chápal jeho pohledem, což se často nestávalo. Nicméně za herecký ansámbl v čele s Carreym bych byl ochoten zaokrouhlit až na maximum. (Každopádně se jedná o špičkovou záležitost své kategorie) ()

Helldo

Snímek, kterým již Carrey, po úspěchu v Trumman show, pouze potvrzuje, že je opravdový herec a společně s De Vitem a úžasným soundtrackem od R.E.M. připravuje pod Formanovou taktovkou opravdu nevšední zážitek. ()

Darth Vader

Formanovi se podařilo natočit něco naprosto nepředvídatelného. Jima Carrey není můj oblíbenej pán a rozhodně jsem po půl hodině nebyl nadšený a chtěl film utnout a nedát mu šanci. Jenže pak se objevuje malá skrytá myšlenka, která říka: "Ať mi prosím dají jen šanci to zkusit..." a já s Formanem souhlasil. Někteří podle reakcí postrádají důmyslnější myšlenku a pochopení. Ona tam je a více než silná.. otázka rozlišení pravdy a lži, které podlehne i samotný hlavní hrdina a my i přesto, že cítíme silné nesympatie k hlavnímu hrdinovi se ho snažíme pochopit až k závěru, který nám řekne pravdu/lež. V nenápadnosti a odlišení je tato genialita stejně jako dokonalý komik baví mlčením!. ()

Saur.us

Andy Kaufman byl opravdu šíleně geniální. A kdo by se na něho hodil víc než nejpřehrávanější herec Jim Carrey. Výborná volba Miloše Formana. A to je jen jedno ze superlativ tohoto silného snímku. ()

allebra

Vzhledem k tomu, že mě vůbec nezaujal humor Andyho Kaufmana, nezaujal mě ani film. Není to zkrátka "šálek mého čaje." ()

piranha

Vykradenej Larry Flynt, kterej mě už tak příliš nezaujal. Nějak přestávám chápat, i když jsem to vlastně nechápala nikdy, co lidi na těch Formanovo filmech vidí za přednosti. ()

fisus

Muž na měsíci je výborný film,ale mrzí mě,že jako většina českých diváků vlastně neznám Andyho Kaufmana,o kterém ten film je,a proto to asi nikdy plně nedocením.Ale dneska mě to bavilo určitě víc,než kdysi na gymplu,kdy jsem čekal velkou srandu s Jimem Carreym a pak jsem byl zklamaný.Přeci jen mi bylo 15 let a čekal jsem něco ve stylu klasických Carreyho komediích. ()

Kochanski

Příjemný film se skvělým hercem v hlavní roli! Andy Kauffman? Kdo to je? Pro Čecha asi největší nedostatek filmu... ale co se dá dělat i tak velmi dobré! a scéna s léčením (jako v Království) je genialní a vystihuje celou myšlenku filmu! ()

Chani

Briliantní film s naprosto užasnými hereckými výkony! Rozhodně jeden z nejlepších Formanových snímků.... ()

jesus666

Priznám, že na konci filmu som sa rozplakal spolu s Carreyom (Andym Kaufmanom). Týmto filmom Carrey presvedčil, že dokáže hrať aj niečo iné ako "gumové" ksichty. Čím to je, že mi Formanove filmy vždy zalezú pod kožu a ešte niekoľko dní z nich mám zimomriavky.... ()

merigieren

Příběh o originálním komikovi. Občas to je úsměvné, jindy zvláštní a někdy to i trapně nudí. To vše jen kvůli zobrazení našeho hrdiny ve všech úhlech. Během hodiny si musíte vytvořit k Andymu vztah, poznat ho, vcítit se do toho, na co myslí. To je celá velkolepá myšlenka mnoha filmů směřujících k smrti. Proč ?, protože komicky zjistíte, že má rakovinu a nikdo mu nevěří, ale zároveň jde o to, vyvolat vaše pocity pomalou smrtí. Nelze upřít mnoho zajímavých komických nápadů i vyvolávání citů, ale stejně mi něco říká, že 5* je moc. ()