Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

BadCough

Maximum podivínstva, hádam si to pozriem ešte raz, aby som pochopila všetky scény ( ak mi to vôbec pomôže ). Po tomto filme som si už absolútne istá, že Jim Carrey je môj najobľúbenejší herec. Kaufmanovský humor bez zahanbenia nechápem, ale našťastie je príbeh hlavne sondou do duše tohto výnimočného človeka. ()

Biopler

Carrey zvládol rolu na výbornú, ale on sa už taký narodil, myslím pre takéto filmové roly. Aj keď mne dokázal, že dokáže zahrať aj inú rolu a v mojich očiach je to skvelý herec. Film mal spád, bol aj dojímavý na konci, ale opäť úradovalo nechutné americké sladidlo. Prečo? Dal by som vyššie hodnotenie, ale cukor mi vadí. Potešil starý song od R.E.M., dlho som ho už nepočul :) ()

Amilet

Naprosto excelentní herectví pana Jima Carrey-ho. Tohle je třetí výkon, který mi chyběl k tomu aby se dostal do mé topky herců. Film jsem si začal vyloženě užívat zhruba v polovině, kdy jsem pochopil všechny jeho krásy. Miloš Forman je opravdový mistr. 90% ()

cerbygerby

Tak co k tomuto filmu říct, vůbec jsem nevěděl podle komentářů, do čeho jdu... a ze začátku jsem se i dost divil co to má být... žádného Kaufmana jsem předtím neznal a asi bych na jeho představení moc nechodil..ten humor mi moc neříkal. Celkově ten film zachránil jen skvělý Carrey, jinak by to pro mě bylo asi jen průměrné.. ()

dANIELKaB

V tomto filme ma Jim Carrey presvedčil, že nie je len tým gumeným ksichtom z bláznivých komédií. Zbožňujem dobre natočené biografie zaujímavých ľudí a túto som si vybrala ako zástupcu tých ostatných. Výborný film, zábavný od začiatku až do konca a Jim Carrey tu predvádza veľký herecký koncert. ()

bararich8

První minutu jsem se těšila na pokračování, pak už jsem jen doufala, že to skončí. Asi jsem to nepochopila. Nedokážu ve wrestlingu a neustálem klamání okolí, kdy už člověk pomalu ani neví, jestli se na film dívá nebo ne, vidět žádnou pointu. Za pár let se na to možná podívám znovu, pokud teda najdu odvahu. Jedna * za Jima Carreyho. ()

iiiva

Doufám, že největší mystifikace filmu je, že ho nenatočil Forman. Pro mě dvě hodiny nudy, hlavní hrdina bez jakýchkoli sympatií a ani jedna povedená komická scénka. Kolem a kolem jsem vlastně nepochopila v čem byl Kaufman tak výjimečný a proč se o něm točil film. ()

MrGregor

Víte, mám Miloše Formana a jeho filmy rád, mám rád i Jima Carreyho (a to nejen jako komediálního herce, ale i jako herce vážného), ale tento film u mě pohořel hlavní postavou... postavou chudáka, ubožáka, nevtipného baviče a pokud to mám přeci jen shrnout jedním slovem ztroskotance, kterého jsem neměl rád od první vteřiny, kdy Jim Carrey vyslovil Hello tim připitomělým hlasem, kterého jsem nenáviděl od prvního vystoupení Tony Cliftona... a když už to vypadalo, že se ve filmu alespoň najde kousek vážnosti a jemu tak cizí netrapnosti (neboli rakovina plic) a když už to vypadalo, že film dojde důstojného konce, přišlo závěrečné vystoupení, které ten napovrch se deroucí pocit lítosti zarazilo zpět hluboko do země... a proč tedy 2* a ne odpad?... no, jednak protože se snažím být objektivní, tak nemohu opomenout brilantní výkon Jima Carreyho a jednak proto (a to nerad přiznávám), že jsem se i místy bavil... např. při wrestlingu nebo při "velkolepé show" v Carnegie Hall, ale jinak otrava a bída ()

VerenaLord

Miloš Forman je vážně třída ve svém oboru, ale tento film ve mě vzbuzuje dojem, že to k němu nesedí, nehodí se. Závěr velice smutný, rozporuplný, leč bylo tomu tak i ve skutečnosti, tudíž v tomto nemohu soudit a pohoršit celkové hodnocení. ()

Kingjiri

Zase se nemůžu ubránit dojmu, že kdyby tohle nenatočil jeden z mála českejch režisérů působících v Hollywoodu, bylo by hned hodnocení uplně někde jinde. Vzhledem k tomu, že mi Kaufmanův humor vůbec nesed, nemůžu říct, že by mě komediální složka bavila. Trochu se mi líbil jeho nápad s mystifikací, to bylo něco originálního a zajímavýho, ale zbytek jeho scének na mě působil poněkud trapnym a nevtipnym dojmem. Pro mě velký zklamání, čekal jsem, že se snímek víc zaměří na dramatickou dějovou linku (např. závěr komikova života). Těch pár slušnejch minut na konci to už vážně moc nezachránilo. Těžko ale říct, jestli moh Muž na měsíci z mýho pohledu dopadnout výrazně líp, protože jak už jsem psal, Kaufmanův humor šel totálně mimo mě, dvě silnější hvězdy. ()

joker30

Jeden z najsvojskejších filmov ktoré ľudia buď neznášajú alebo milujú. Fantastický Carrey v zatiaľ najlepšej forme. Forman ma uplne zaklincoval týmto filmom a na jeho konci som mal slzy šťastia na krajicku a spieval som si I will survive :) 94% ()

Jeand´Boa

Další důkaz Formanova talentu...ten film je přesný...člověk si u něj říká, že toto už není možné, že to je od Kaufmana určitě sehrané, že toto je nainscenované, nebo naopak že toto už trochu přehnal...člověk prostě musí přemýšlet, kde je hranice reality a kde začíná Kaufmanova fikce...ten film tedy ve svých divácích vyvolává to samé, co musel vyvolávat rovněž Kaufman...Forman zkrátka ví, co chce a co má divákovi naservírovat, a evidentně to věděl i Carrey... ()

Torgal

Forman tie životopisy vie. Nedávno som lamentoval nad nevýrazným a nezaujímavým životopisom Johnyho Casha Walk the Line. Muž na Mesiaci je z opačného pólu - je o nesmierne zaujímavej postave a je natočený vynikajúcim spôsobom - moja pozornosť nezakolísala ani na okamih, tempo filmu bolo výborné. Určite jeden z najlepších životopisov čo som videl. Akurát ten Carrey mi trochu vadil - mal som z neho dojem, ako by znovu hral Acea Venturu a nie Andyho Kaufmana, pôsobilo to na mňa rušivo. I napriek tomu ale paráda. 8+/10 ()

rainman93

Dle mého názoru jeden z nejslabších Formanových snímku a přesto... Přesto v sobě obsahuje to co je tak důležité. Má lidský rozměr. Ukazuje se nám opravdový člověk, který se celý život snažil být někým jiným jen né sám sebou. A nebo tomu bylo naopak? ()

greedo95

Vynikající!!! Popravdě jsem vůbec nečekal že mě tenhle film tak dostane, poté co jsem viděl Larryho Flinta, který mě zas tak neodzbrojil. Jim Carrey hraje famózně! Nikdo jiný by to takhle nezahrál. Celý film jsem se prostě nárámně bavil. Je to film u kterého přemýšlíte jak je zrovna nějaká daná scéna myšlená. Konec je skvěle a emocionálně vyřešen. A k tomu skvělá hudba od R.E.M. Co víc si přát. ()

Miany

Je trochu vtipné, že Formanovo provedení filmu nakonec neprošlo a proto se mohl snímek takového formátu vyklubat v zábavnou podívanou s úžasným hereckým výkonem Jima Carreyho, o kterém si začínám říkat, že by snad měl být v mé TOP ten (i za Věčný svit). Nicméně takhle se stalo a Formanův koncept prozrazení rakoviny již od začátku filmu zavrhli a udělali z toho Andyho takového, jaký byl před smrtí. Co mě nejvíce překvapilo byla fejkovina toho, že Andy umřel a pak se objevil na jevišti. Jenže takovej fejk mi byl prozrazen a já svůj první dojem z filmu musela nevědomě změnit. Viděno více než jednou a určitě bude více než pětkrát. ()

katmandzoo

Buď som nepochopil tento zvláštny druh primitívneho humoru alebo to bola naozaj totálna blbosť plná nudných a trápnych scén, pri ktorej som každých 5 minút sledoval, kedy už bude konečne koniec. Ani záverečná premena Carreyho v najväčšieho dobráčiska na svete, ktorý sa v dôsledku ochorenia rozhodol, že na sklonku svojho života začne pomáhať každému na tejto planéte, ma vôbec nechytila za srdce. Zbytočne premárnených 111 minút môjho života. ()

Dm1tr1j

Celé je to jeden veľký vtip od začiatku až do konca. Žiaľ asi taký veľký ,že človeku prestane byť smiešny určite ešte v prvej polovici. ()

dudunecek

Velikáni o velikánovi... u mě jasnej plnej počet.. Formanúv mistrovský kousek! Můj nejoblíběněší Forman i Carey. + miluje R.E.M, takže tak. "Follow the bouncing ball!" ()