Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Formanovec

18.7. 2011. Miluju Miloše Formana, miluju Jima Carreyho, ale opravdu nemiluju tento film. Pro mě naprosté zklamání, které nezachránil ani výborný výkon hlavního herce. Třeba tomu dám někdy ještě jednu šanci a své hodnocení změním, ale v tuto chvíli určitě ne. Za Carreyho si to ovšem ty 2** zaslouží... Aktualizace 5.3.2012. Tak jsem si to pustil znovu a rapidně měním všechny mé předešlé kritiky. Výborné, výborné, jsem nadšen. Musím to rozdýchat, poté napíšu víc... ()

Majo87x

Najprv všeobecne, indície k filmu priviedli asi mnohých vrátane mňa potom, ako spoznali pesničku od R.E.M., dozvedeli sa o komikovi Andym Kaufmanovi, dostali sa k filmu, ktorý režíroval Miloš Forman a ktorý má výborné hodnotenie. Tešil som sa tak na zauímavý a výborný film a taký aj presne bol. Keď človek spoznáva postavu Andyho Kaufmana, musí si vybrať, či bol blázon alebo génius. Svojím spôsobom jedno i druhé. Po tejto etape, keď človek postavu pozná je fillm ešte lepší, na záver vynikajúci. Film je zároveň majstrovky podaný i Jimom Careym v hlavnej úlohe, skutočne je vynikajúci. Na záver sa už R.E.M. nemôžu hodiť viac. ()

Firko

Ťažko k tomu napísať niečo jednoznačné. Blabol, drist, chaos, jednoducho šialenosť z ktorej mi bolo zle,na druhej strane ale, šialenosť, pri ktorej som sa nasmial tak veľa a úprimne od srdca, ako už veľmi dlho pri žiadnom inom filme. Hold, v živote človeka nikdy nič nieje jednoznačné. ()

route60

Skvělí Jim Carrey dokazuje že je i výborný herec a né jen komediant v potrhlých filmech, Muž na měsíci Miloše Formana je jeho pocta Andy Kaufmanovy který umřel velmi brzy. ()

mkee

Brilantné umenie Jima Carreyho pod Formanovou režijnou taktovkou, ktorého výsledkom je film zobrazujúci ucelenú biografiu komplikovaného Andyho Kaufmana. Jimmy odviedol skutočne výbornú prácu predovšetkým vďaka Stanislavského metóde, keď sa počas natáčania nechal štábom oslovovať ako Andy a celý film ťahal za pevný povraz. O dokonalej biografii svedčia aj scény takmer identické s tými originálnymi, dostupnými na youtube. Nuž, vraví sa originál je iba jeden, no posúďte sami – nie je ten Jimmy až nápadne podobný Andymu ? :-) ()

walmezak

Miloš Forman a Jim Carrye. Lepší kombinaci film mít nemůže. Naprosto skvělý film, neuvěřitelný příběh, který vás vtáhne a nepustí. Jim Carrye opět předvádí, že je špičkou na komediální scéně. Nevím o nikom, že by to dokázal takhle skvěle zahrát. V jednom filmu vystřídá v podstatě několik postav. Od pošuka k naprostému vulgárovi. Ta jeho mimika je famózní. Až mi vyhrkla proudy slz smíchu do očí! Každému doporučuji! ()

Matamoroz

Film o komikovi, o kterém jsem nikdy neslyšel, mě místy lezl krkem. Nevím uplně proč, jestli tím, jak je to natočeno, nebo tím, že je mi to ukradené. Zároveň nemůžu říct, že by to byl špatný film, ale prostě tohle není můj šálek čaje. Carreyho mám docela rád. Takže to bude Formanem. Z jeho Amadea jsem se taky neposral. Nepochopil jsem, proč Kaufmana publikum tak žralo.Nevím jestli tomu tak bylo doopravdy, ale v tomto podání mi Andy připadal jako poloamatér s autistickými sklony, kterému se někdo směje jenom protože "nasral do klobouku." ()

BlackAngels

Nečekala jsem nic než hovadinu. Ale Andy mě dostal, rozchechtal a uchvátil. Jeho fórky sou něco co by mě totálně dostalo a když si to představím v aplikaci na lidech kolem sebe tak se tlemím i teď. Miluju ty nechápavý pohledy a mozky pracující na plný obrátky snažíc se pochopit vyvstalou situaci :-D A když už jste si mysleli, že je konec fórku, tak to Andy tak vyšperkoval, že nakonec nevíte jestli si nedělá srandu i z toho, že si dělá srandu. Zpracování Jima je s jeho grimasy tou nejlepší volbou. ()

Hruskovice

Myslím si, že kdo pochopí celou podstatu jeho snu, kterého chtěl docílit, tak nemůže tento film ohodnotit jinak než velmi dobře :) Asi nejlepší výkon Jima "Masku" Carreyho. 5/5 ()

elanista1

Miestami to bolo zábavné, či nebodaj dojemné, ale boli aj scény keď som mal chuť vyskočiť z balkóna (celý Tony Clifton ma znervózňoval). Jim Carrey podal perfektný výkon, ale ohľadom filmu nezdieľam miestne nadšenie. ()

Facerr

Takhle se to dělá i v dnešní době plný rádobycelebrit, ale Andy na to přišel zjevně jako první. O to víc pus otevřel údivem a o to větší zájem vyvolal. Vidět "komika", jak se v podstatě obětuje ve prospěch rozjetýho publika byla jedna radost. Přesto bych čekal trochu víc Howarda Sterna a trochu víc nápadů. Jinak Carrey je prostě boží. ()

PaTeXx

Nějak jsem se do toho nehrnul. Skutečný příběh o komikovi, o kterém jsem nikdy neslyšel, Jim Carrey v napůl dramatickém filmu. Ale přesto jsem se bavil nadmíru. Nemám teď na mysli Andyho (a Tonyho) hlášky nebo vtipy, ale film měl několik malinkých plot twistů a pár těch pořádných. Akorát jsem asi jeden z mála, kterého nedojal úplný závěr, ale scéna na Filipínách ano. ()

Blazis34

Tato na první pohled komedie, má něco úžasného a přitom citlivého, do sebe. Je v ní vidět, jak tenká hrana je mezi oblíbeností a nenávistí veřejnosti. Chvíli je těžké poznat, zda je Andy tak bláznivý nebo tak geniální. Na tom si v podstatě film i zakládá. Tou největší měrou tomu přispívá fenomenální Jim Carrey. O tom, že je Forman nejlepší český režisér snad nemusí být řeč. Muži na Měsíci dávám 80%, lepší čtyři hvězdy. ()

maestrotatum

Jim Carrey zahral Andyho Kaufmana bravúrne. A viem, že by som určite nebol v tej dobe Andyho priaznivcom. Vlastne počas celého filmu som bol z neho nervózny a pri tom jeho provokatérstve som mal stále pocit, že niektoré z jeho schizofrenických ja zastrelí moderátora alebo spácha samovražedný atentát na všetko živé v štúdiu. Ale nič ma neprinútilo vypnúť a nedopozerať to lebo je to naozaj silný a fakt dobrý film. S každou minútou rastie napätie čo sa stane a či to čo sa stane je pravda. Jednoduchšie povedané Forman presne vystihol Kaufmanovu osobnosť a s komikom Carreym trafil klinec po hlavičke. Koniec je dokonalým vyvrcholením a poctou pre milovaného a nenávideného muža. [75%] ()

hrumsrt

Nevěřím, že tohle je film Miloše Formana... Dvojice Carrey a Forman je naprosto nepředstavitelná, důkazem je ale tahle šílenost! Jim Carrey je totální král a nikdo by to nezahrál lépe. Je to poměrně typický životopisný film, jenže Andy podle mě neměl až tak zajímavý život, takže mimo ty jeho šílenosti se trošku trhá. Ale i tak je super poctivý a jedinečný snímek.. Kolikrát si říkám, co je zase tohle? Myslí to Andy vážně nebo ne? No, z Jimova výrazu nepoznám prostě nic. Ačkoli některé výstupy jsou už trošičku přestřelené, tak Andy musel mít odvahu.. Celkově mi to úplně nesedlo, ale cítím tady obrovský potenciál v další zhlédnutí... 80% ()