Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Jermann

Moc hezky navrstvený thriller .. a zároveň krásně postavený na hlavu. Netřeba pátrat po logice, stačí se jen nechat vcucnout a neztratit krok. A zavřít oči, když se škubou zuby a nehty. ()

dr.fish

Možná trošku hodně nakombinovaný koktejl z Němého Bobše Járy Cimrmana, ale v závěru nám to pěkně všechno ještě jednou vysvětlí, není se tedy třeba obávat. Tak takhle to tedy bylo!....75% ()

pankreminek

Boyleovi zase během post-produkce ruplo v kouli a vznikl vizuálně přímo brutálně přeplácanej film s praštěnym scénářem. Tohle ani výtečnej Cassel s McAvoyem nevytáhnou ze sraček. Další Boyleovská píčovina. ()

mortak

Přiznávám, že celý ten umělecký psychoanalytický koncept zobrazení lidské vnitřní zkušenosti (nechci psát duše) jako reálného světa mě nudí už od prvního setkání (to byla jakási divadelní inscenace studentů JAMU v Brně). Tedy snad s výjimkou Palahniukova Klubu rváčů. Tady je muž uvnitř rozdvojen na borce (Cassel) a chcípáka (McAvoy), zatímco Dawson hraje strážkyni nevědomí (to je vyjádřeno tím obrazem), která, a to je (snad) originální nápad, místo toho, aby byla nestranná, kolaboruje někdy s tou jednou stránkou celého muže, a jindy zase s tou druhou. Ano, psychoanalytik si u tohoto typu filmu pošmákne, ale já až tolik toho Freuda v umění nemusím. Jediné plus pro mě - Emely Sandé v soundtracku. ()

forsythia

Příjemně divná hra s obrázky, obrazy, odrazy, podrazy, výrazy... je jich tam tolik, že by se o ně jeden přerazil. Ale zase ne že by mě to úplně porazilo. ()

SeanLSD

Ľahko sa stratiť v labyrinte sugescie... Zatiaľ iba jediná zásadná námietka : Polícia nevyšetruje ? Stratí sa obraz za 25 melónov, potenciálne podozrivý sa motá okolo bez nechtov, s rozbúraným barákom a v záchvatoch šialenstva z prekopaných vrstiev podivných spomienok, a nikto nič...? Okej. Pamätať si budem TRANZ hlavne vďaka tomu, že je to po dlhých rokoch prvý film, kde Vincent Cassel nehrá toho najväčšieho magora ( a vďaka psychoidnému a pritom uveriteľnému výkonu McAvoya očakávam FILTHa stále nedočkavejšie ) a jeden z úplného minima filmov, kde auto horí... horí... horí... a nevybuchne ! Boyle sa veľkým oblúkom vrátil ku svojim slávnym začiatkom v hravej premakanej réžií kompletne prekrývajúcej originálny, no trochu moc prechytračený scenár. Neuveriteľných príbehov, rozuzlení a zhôd okolností sme už videli, ale takáto úchvatne zneisťujúca a čiste výtvarná réžia idúca do vnútra človeka, to bol ten skutočný zážitok. Naposledy som takto brilantne prepletené subjektívno postavy s objektívnym svetom filmu v áčkovom balení videl tuším v HRANICIACH ŽIVOTA.. ___ PS: (McAvoy, McGregor, Boyle a Welsh - tu je príliš veľa súvislostí! - žeby ma niekto zhypnotizoval, vsugeroval mi dačo a potom ma donútil zabudnúť, alebo ma donútil niečo zabudnúť a potom mi vsugeroval niečo iné namiesto toho ...? A teraz sa vynára príliš mnoho náhod ? a nejako to celé proste nesedí ?!) ___ PS2: Čo ale TRANZ predvádza skvele: že psychiatrická terapia môže byť rovnako nesmierne účinnou, prospešnou a potenciálne veľmi mocnou liečebnou metódou, účelovým prostriedkom, zbraňou... ako aj znôškou neuveriteľných, síce znejúcich hodnoverne až exaktne vedecky, ale pritom stále iba kecov... ()

eisha3

Snímek o tom, co všechno dokáže způsobit hypnóza, kde se postupným přidáváním zápletky k zápletce z celku stává čím dál větší guláš. Podle mě se tady dost věcí, které byly spíše ke škodě než k užitku, mohlo omezit, popřípadě úplně vypustit. Komplexně se mi ale námět líbil. Film je příjemně dynamický a umí vtáhnout do děje. K tomu je tu výborný výběr hlavních postav - především James McAvoy. A konečně to, na co má Danny Boyle vždy šťastnou ruku - vynikající soundtrack. ()

markyz.

Ještě tam pár chloupků k vyholené dokonalosti chybí, ale i tak zajímavý snímek, plný nečekaných zvratů, skvělých hereckých výkonů a dokonalé režie Dannyho Boyla. ()

Radiq

Kromě Cassela mluvícího s ustřelenou hlavou docela blbost, hlavně proto, že dost často jsem nevěděl, co je hypnotická představa a co skutečnost. A tím pádem se nám to koulí do celkem zmatenyho konce a mužu řict, že jsem byl docela zklamanej. Herecky si hlavní trojka střihla náramnou trojku, k tomu nemám výhrady. Režisérsky mě to trochu režisralo, i když pořádně nevim čím. Holt Boylovy časy od dob Trainspottingu se už nikdy nevrátí... Pro slintaly prozrazuju, že Rosario Dawson ukáže nejen kozy... ()

tomeek

Už jsem viděl hromadu mindfuckovin. A jsem dost zklamaný. Solidně se to vyvíjí, ale asi od poloviny to začne být strašlivě nepřehledné, do toho ještě kombinace dalších záběrů po skončení děje... Celé rozuzlení proběhne kdesi v autě, zatímco ani nevíte, jestli už tomu máte věřit nebo ne - prostě dramaturgicky je to podivně poskládané, takže člověk (já) netuší, jestli teda jako mám už dělat "Ahá!" a "Jo ták!", nebo ještě nedůvěřivě krčit čelo. Dalo se to, ale osobně bych si Trance zařadil mezi ty slabší kusy. ()

flyboyeda

Multizanrovy Danny Boyle jako by si s kazdm svym filmem chtel zkusit neco noveho/jineho. Ma muj velky obdiv. Mimo jine za tento fajn thriller s velmi dobrou zapletkou, hypnotickou atmosferou a fungujici hereckou sestavou. McAvoy zraje jako vino, Cassel tentokrat serviruje o neco lidstejsi verzi grazla, nez jsme u nej zvykli, Rosario Dawson paradni ve vice smerech. Finale prekvapilo i pobavilo. ()

URBAN

Skvělý jenže nic moc mi to neřeklo , možná to mělo báječný příběh a vyvrcholení a zvraty , ale že by mělo něco více to tvrdit nemůžu . Nechápejte mě špatně líbilo se mi to , ale přišlo mi že z toho šlo vypáčit i více . Ten koncept byl totiž jedinečný , měli jsme tu Dannyho partáky a kdo ví co ještě s tématikou loupeže , ale tady tento film si troufl přidat něco navíc . ( 28.1.14/MAC ) ()

kocik1

Hádám, že scénáristé před napsáním tohohle veledílka požili nějakou silnou drogu a to v množství určitě větším než malém. Chvíli jsem podezřívala hypnotizérku z nymfomanie, ale bylo to mnohem, mnohem horší. Celkový dojem z filmu: překvapení pro překvapení, kombinace pro kombinaci a co se týče napětí, tak mnohem větší thriller je snad i Křemílek a Vochumůrka. ()

Lamprea

Hm, hm. Film na hovno. A je tu tolik věcí co bych chtěl vytknout, že ani nevím kde začít. Předně James McAvoy je podle mě odpornej herec a to je trochu problém, když má tady hlavní roli, ale oukej, mohl bych to přežít za předpokladu, že by film nabídl alespoň kvalitní příběh, ten, ale u tohohle kousku rozhodně nečekejte. A nezachrání to ani Rosario Dawson a její mindža a už vůbec ne trapnej konec, kterej jsem tak zhruba po půl hodině docela snadno vydedukoval (a to nejsem žádnej filmovej myslitel). Achjo... **: 1* za kameru a 2.* přece jenom za tu její mindžu. Mimochodem, docela mě zaráží docela četný srovnávání s Počátkem, či Side Effects. Podle mě naprosto nesrovnatelné! ()

Ogen

Tak co se týče hudby tak ta je excelentní!! Herci podávají skvělý výkon, zamotaný příběh je úchvatný a střih i se scénářem je prostě+ dokonalý za mě to je jednoznačně 5! Zvratů ve filmu bylo požehnaně, z filmu jsem byl spokojen ()

mr.kliky

solidně našláplý hypnotický snímek, který v závěru odmítá ubrat plyn a utápí se v překombinovaném guláši zvratů a zběsilosti. škoda, tradiční boyleova zbran v podobě spojení hudby a obrazu šlape místy jako blázen. ()

chelseaman22

Solidní intro ve vás vzbudí dojem (naději), že konečně uvidíte film, kde ta britská krasava v podobě McAvoye konečně něco předvede a vy neupadnete do devadesát minut trvající apatie. Naneštěstí tato apatie vskutku přichází, což je definitivně dáno tzv. perkeltostí děje (pozn. perkelt = pravý maďarský guláš s paprikou z oblasti Kalocsi). Prakticky každých pět minut měníte názor na to, kdo že kope za dobráky, a kdo za Zmijozel (jak je možné, že tot slovo není ve slovníku?!). Toto dilema je umocněno tím, že nevíte, zda spíte nebo opravdu pálíte do lidských trupů (známá toť problematika Počátku). Ale definitivně největší problém filmu je více než prostý a pro muže (a některé ženy) více než pádný - nehezká psycholožka s postgraduálem z Imperial College London. 53% Celosvětový výdělek k 21. 1. 2014: $24,261,569, což je 1,21 násobek budgetu ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)