Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Reesam

Neuvěřitelný nářez. Scéna za scénou zajímavější, akčnější. James nesmírně sexy. Pro mě tento film nemá chybu. V akčních a i sebevic nesmyslných scen se da vyznat a neztracite se. Za mě plný počet a nová pozice v oblibených hercích. ()

Jigy

Velmi překvapující a atmosféricky zajímavý počin. Člověk musel skutečně od začátku sledovat veškerá zákoutí děje, aby mu neutekl žádný důležitý detail. Velmi Působivá hudba a atmosféra vytváří pocit stále nejistoty, který děj je skutečně reálný a který fikcí. Což tvoří komplexní dílo v podobě, které můžu a ocením. ()

berusche

Ze sledování se v tak v polovině pasáže stane hledání, a to hledání pravé reality, která se ve výsledku odvíjí od předem dané linie. Proč ne, ale musím říct, že už jsem viděla lepší. ()

Wiikii

Pááni tolik nahoty v jednom filmu, už tam chyběl jen zadek Matthew McConaugheyho :) ... Ale ne, teď vážněji. Bylo to jako na houpačce, jednou nahoře a pak dole, a to nahoře bylo většinou v Transu, mučení, střílení, erotika nebo parking scéna, zbytek co bylo mezi tím spíš odvedlo pozornost... Ale těch nudných scén co odváděli pozornost bylo vlastně i poskrovnu a tak to je dobrej film... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

M.i.k.e

Boyle opět změnil žánr a opět mu to celkem vyšlo.Jakkoliv se může zdát Trance překombinovaný a místy nepřehledný (co je realita a co už ne?),s troškou pozornosti do sebe vše nakonec zapadne a i když se některé zvraty daly očekávat (nebo minimálně nebyly tak překvapivé) jedná se pořád o nadprůměrný kousek.Co víc,s přehledem zrežírovaný a zahraný.Rozhodně nic co by mě zklamalo...80% ()

Caminzind

Danny Boyle asi nikdy vyloženě nezklame. Jestli někdo dokáže uplésti z hovna bič, pak je to právě Boyle. Vždyť dokázal i z opičky Rosarie vykouzlit na 101 minut fakt až magicky přitažlivou bytost. A historku, která by šla shrnout do třech jednoduchých vět, dokáže svojí bohatou režií rozmáznout do epického lejna s tak tragickým prdem na konci, že kdyby to nebyla tak strašná kokotina, plakal bych ještě dnes. ()

Martin741

Po genialnom filme 127 hodin s vybornym Jamesom Francom sliapol reziser Danny Boyle teda do poriadneho filmarskeho vykalu. Prilis sa to inspiruje Nolanovym Inception, McAvoy je sice vyborny herec a Rosario Dawson bola vo filme skvela /aj ako sexica..../, ale co film potiahlo do nevyrazneho priemeru, bola az prilisna inspiracia Nolanovym filmom Inception. Cassel odviedol len standard, nema cim zaujat. A Danny Boyle ako reziser vie odviest za kamerou podstatne lepsiu pracu. 62 % ()

zbyshek

Danny Boyle je muž na svém místě. Ačkoliv u tohoto filmu jsem si ze začátku nebyl jistý, zda mě dokáže uchlácholit. Celkem jasně nalajnovaný děj, kde byly jasně stanovené postavy a jejich přesvědčení. V tuto chvíli jsem Trans nedával moc šanci, ale postupně mě Boyle vyvedl z omylu. Poté začal neskutečný kolotoč událostí a zvratů, což bylo přesně to, co tento film po předešlé stopáži potřeboval. Rosario Dawson nádherně film rozzářila, už jen pro její půvab. Každá z postav si vystřídala roli jak hrdinů, tak padouchů, což bylo velmi strhující pozorovat a proto ve druhé polovině filmu nebyly prakticky nudné pasáže. Celkově jedno z překvapení roku. 80%. ()

Aljak

Námet ako taký vynikajúci, aj keď filmov o amnézii a hypnóze už bolo celkom dosť, ale tento vyzeral naozaj veľmi sľubne. Až na to, že to bolo čím ďalej tým viac zamotané a všetko sa to neustále komplikovalo, až som sa v tom pomaly ale iste nadobro stratil. Už som nedokázal časom odlíšiť, čo je hypnóza, čo je realita, no a ktoré z toho je prítomnosť a čo minulosť. Práve na tomto sa pre mňa zrútila celá krása tohto filmu. Aj keď napokon som si to ako tak dokázal usporiadať do časovej roviny. Ale naozaj to pôsobilo na môj vkus až príliš neprehľadne. Nevravím, že to malo byť priamočiare, ale nezaškodilo by keby to bolo aspoň ako tak v lepšom usporiadaní. Ale námet bol parádny - to sa musí nechať. ()

Hennes

Hypnoterapie je obor kterému osobně moc nevěřím, začátek filmu mě také moc nevzal. O to větší potěšení mi přinesl zajímavý následný děj. Slušná zápletka, kterou doprovází výborní herci, nadprůměrná hudba s výborným songem "The Day" a půvabná Rosario Dawson. ()

SallyZen

Výborně napsanej a zrežírovanej thriller, u kterýho se možná budete trochu ztrácet, možná taky ne, ale hlavní je to, že se určitě pobavíte nad velmi zajímavým tématem a skvělým obsazením. Boyle mě zase nezklamal a můžu jenom konstatovat, že film se jim povedl a ještě k tomu nám naservíroval bonus v podobě krásného těla Rosarie Dawson. 85% ()

peiton

Snímka natočená v štýle film noir,ale zato však veľmi moderne zachytáva hrdinov v extrémnych situáciách plného násilníckeho správania,zúfalého pudu sebazáchovy a chamtivosti.Tri naše ústredné postavy sa pohybujú vo svete,kde nie je nič isté,neustále musia rozlišovať medzi pravdou a cielenou manipuláciou a o nič lepšie nie sme na tom ani mi-diváci.K záveru kladne hodnotím napínavé a zábavné rozlúsknutie príbehu. ()

Havaj8

Mysteriózní podívaná, u který až do poslední minuty nevíte, která bije. Ale jsem rád, že nejsem jedinej, podle dalších reakcí, kterýmu to přišlo chvílema až moc domotaný. Protože i když se to ke konci začalo rozklíčovávat, tak to stejně nedávalo pořádně smysl. Každej si to musel domyslet sám. Věřím tomu, že to scénáristi a všichni okolo filmu měli skvěle vymyšlený, ale na jedno zkouknutí to prostě pobrat nejde. Což je největší škoda filmu. Ale doporučit můžu. ()

MrPierc

Danny Boyle už dávno není progresivní režisér. Mělký hrob a Trainspotting jsou pro mne jeho nejlepší filmy. Postupně vyměknul a dnes točí (počínaje Milionář z chatrče) už jen hezky vypadající snímky. Sice jsou nádherně barevné a začátek je vždy pěkně syrový, ale konec je přiblble romantický. Nejinak je to i v tomto filmu. Úvod slibuje svižnou a chytrou detektivku s prvky psychologie a hypnózy, jenže poté se ukazují divákovi zdlouhavé a nepřesvědčivé scény. Tempo je vražedně pomalé a nedokáže navodit zájem o film. Konec není překvapivý, ale spíše zklamáním. Zápletkou trochu evokuje Inception, ale ten byl zajímavý po celou dobu. Po shlédnutí jsem cítil jen pocit marnosti a zazdění zajímavého námětu. Vizuální a hudební stránku má režisér opět na vysoké úrovni a kdyby chtěl, mohl z toho udělat film, který by se stal kultem. Připadá mi, že i vizuálně držel nohu na brzdovém pedálu. Takové téma by si zasloužilo hypnotické obrazy, fantasmagorické vidiny a nereálnosti, které dokáže vytvořit podvědomí - jenže zde to vypadá téměř po celou dobu jako normální film. Děj nudí a ke konci mě dokonale přesvědčil, že tyhle filmy jsou určeny pro masy, co koukají denně na TV a sledují reality show, takže až uvidí tento film, řeknou si, že je to geniální film. Není, je to jen pozlátko s promarněnou šancí. Jinak James McAvoy je herecký talent, bohužel ve špatném filmu. ()

bourec

Docela solidní maglajz,kterej se na konci sjednotí do celkem smysluplnýho příběhu.Jinak ale jako vždycky u Boyla největší plus soundtrack,naprosto podbarvuje to,co se na plátně děje.Asi to špatnej film není,ale pro mě jen průměr,úplně podobnejm psycho úletům neholduju,většinou jen na vyplnění volnýho času.60%. ()

Abes odpad!

Kdybych chtěl hledat ekvivalenty k tomuto filmu, nejspíš by šlo o pojmy jako levná děvka, cukrová vata, šopský salát, silvestrovská párty... zkrátka, příšerně překombinovaná slátanina, kde se všichni snaží budovat výjimečnost snímku monology s důležitými pauzami mezi jednotlivými slůvky, monology jako vystřiženými ze self-building kazet typu How to be a better person. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)