Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

maseer2

jeden z nejkrásnějších, nejpříjemnějších a nejoptimističtějších snímků, co jsem kdy viděl.. prostě přesně ten typ filmu, po jehož zhlédnutí máte obrovskou chuť žít.. jednoznačně za 5* :) ()

Lacike

Taky prijemny rodinny Hallmarkovsky film so sympatickym hereckym obsadenim, ale asi ako vsetky Reinerove filmy to nie je natolko intenzivne, aby sa to stalo mojou srdcovkou. Mal som pocit, ze to cely cas len tak plynie bez poriadnej pointy a nebyt Freemana, tak to snad ani nedopozeram. Takze vysledkom je len prijemna jednohubka. ()

JohnCZ

Zpočátku je to film tak trochu evokující boží Gran Torino, ale postupem času je to opravdu spíše feel-good pohodovka, na které je Rob Reiner odborník. Film táhne především charisma Morgana Freemana, ale nechybí ani sympatická rodinka, kterou si nejde neoblíbit, krásné prostředí, líbivá hudba a dobře odhadnutá míra sentimentu a milý humor. Pátou hvězdu uděluji především proto, že pro příběhy o spisovatelích a jejich pohledu na svět mám prostě slabost. ()

baribal

Freemanovi tyhle role sedí, jeho barva hlasu je na poslech už sama o sobě příjemná a to z něj dělá vynikajícího vypravěče a to on v Magic of Belle Isle rozhodně je. Příběh je možná trochu obtížnější hodnotit, protože není nikterak výjimečný. Tím ho ale nechci nijak zatracovat, natočit příjemný a místy dojemný film je samozřejmě velké umění. Já bych Roba Reinera možná označil dnes už za rutinéra, to co on točí nejsou pozoruhodná díla, ale většinou to jsou příjemné filmy, které vykouzlí úsměv na tváři. ()

Hannibal92

Krásná oddychovka plná pohody (i když to tak možná ze začátku moc nevypadá), jen mě mrzí ten konec, sice už jsem to tu teď nedávno k něčemu psal, ale kdyby film končil o cca 10 minut dřív dal bych asi 5*. Každý film prostě nepotřebuje nutně happyend. Jinak Freeman i když už ani náhodou není zádnej mlaďas, tak pořád dokáže podávat úctyhodné herecké výkony, což nedokázal jen v The Magic of Belle Isle, ale letos i v pokračování Temného rytíře. Samotný film i přes svůj ponurý začátek celou dobu vyzařuje neuvěřitelnou pohodičku a klid. Možná je to tou krajinou, možná hercema... ()

O.Peta

Reinera si budu muset proklepnout trochu víc. Zatím jdu jen po jeho novinkách a ty mě vždy okouzlily. Stejně tak je tomu i v tomto případě. Začnu jeho tvorbu brát asi jako záruku kvality, stejně jako herecké výkony Freemana. Občas se nějaký pěkný sentimentální filmeček hodí. 75% ()

Riddick77

Rob Reiner je klasik ve feel-good žánru, přičemž The Magic of Isle Belle je exemplárním příkladem nevtíravé pohodovky, která zahřeje u srdce. Kalkul? Asi ano, ale proč si občas nedopřát trošku té "imaginace a fantazie". Adept na titul nejpříjemnější film roku ;-) 9/10! ()

René.girl

"Never stop looking for what's not there." Pokud nemáte rádi sentimentální filmy s dobrým koncem, tak nemůžete mít rádi ani Roba Reinera. Já jsem naopak sentimentální až na půdu a proto ho řadím ke svým nejoblíbenějším režisérům. The Magic of Belle Isle je sice jeden z jeho slabších počinů, ale i tak jsem si ho náramně užila obzvlášť s Morganem Freemanem v hlavní roli. 75% ()

Mikita

Ani komedie ani drama. Pouze tak čistý příběh, až máte pocit, že příliš zasahujete do soukromí něčeho tak křehkého. Navíc Morgan Freeman je zvolen výborně. Je to opravdu muž, který má takové charisma, aby nás mohl okouzlit pouze s jednou rukou. Dojemná, křehká a milá romance, příběh o inspiraci i o tom, že opravdu možná někde existuje místo, kde se k sobě lidé chovají slušně. ()

Kaluž

Je fajn si taky občas pustit příjemně ubíhající film, u kterého se nebudete rozčilovat nebo umírat nudou a u kterého vám vaše dražší polovička v půlce neusne. A přesně takové je Kouzlo Belle Isle… fell good film na první dobrou s ubrblaným Morganem Freemanem, vyhaslým spisovatelem na odpočinku. Odpouštím banální zápletku o novém smyslu života i okatě kašírované dialogy a nechávám se unášet na vlnách nostalgie. Filmy s podobně laskavými konturami v současné kinematografii trestuhodně chybí. ()

italka63

Jen jsem tak tiše seděla a ke konci jsem byla opředena tím hořkosladkým pocitem, který přinese jen život. Úžasný Morgan Freeman a Virginia Madsen a vůbec všichni, včetně osobitého labradora. Pohlazení po duši... ()

repe

Zdlouhavé a přehnaně sentimentální. Narozdíl od Bucket list a Flipped nečekaně nudné. Společností opovrhující dědula, kterého pomalu mění životní příběhy ostatních lidí zpět na sociála...takových filmů tu je. A lepších. ()

katuska138

Filmy s Morganem Freemanem vždycky pohladí po duši. Úžasná osobnost s pohledem vyjadřujícím pokoru, lásku, klid. Při jeho sledování na mě vždycky padne úžasná pohoda. A sic je ta představa, jak se tento důstojný pán dá dokupy se čtyřicetiletou rozvedenou matkou hodně absurdní a divná, úsměv na tváři mám stále. ()

PogoJoe

Neoriginální, citově a typy postav vykalkulovaný doják "á la Hallström", přesto tak příjemný, laskavý a krásný. Morganu Freemanovi stačí, aby "tam byl", ani nemusí nic hrát a člověk se hned cítí... nu, příjemně. Tohle slovo totiž zdaleka nejvíc vystihuje tenhle film. Jen si to vemte: máme tu venkov kdesi "na konci světa", dále zahořklého starého spisovatele na vozíčku, co pije z žalu nad smrtí své ženy, dále jsou tu sympatická postarší sousedka se třemi roztomilými holčičkami (tedy jedna z nich je už týnedžerka, co pohrdá svou matkou, než prozří), nechybí ani pejsek, je tu i retardovaný chlapec a to vše na pana zahořklého zapůsobí. Jak asi? Spousta klišé a mouder, tady ale smíchaných způsobem, který mě bavil a který uplynul bez zádrhelů. Rob Reiner zkrátka umí a i z mála dokáže uvařit hodně. ()

Dont

Hodně vydařená romantická rodinná komedie s inteligentním humorem, poklidnou venkovskou atmosférou a vydatnou porcí sentimentu. Snímek má hodně pozvolný úvod a poměrně pomalé tempo si udržuje po celou dobu. Ocenil bych skvěle propracovaný scénář - až schematicky přesný, ale já v tom na rozdíl od jiných v tomto případě neviděl negativum, spíš jsem si užíval, jak všechno do sebe perfektně zapadalo. Výborné herecké výkony v čele s úžasným Morganem Freemanem. Také dětské role se povedlo velmi dobře obsadit. Byl jsem přesvědčen dát plný počet hvězd, ale (SPOILER) pokazilo to až příliš přeslazené finále, skončit to o pár minut dříve, tak by tvůrci udělali lépe. ()

Kopik

Rozvláčně nádherně příjemný romantický film. Krásně vyspělý příběh, skvělé zpracování. Morgan Freeman jakožto moudře "přiopilý" spisovatel naprosto dokonalý. Nicméně absolutním top pro mě v daném snímku byl výkon Virginie Madsen, krásně čistě zahraná role matky tří dcer, která prochází rozvodovým řízením a postupně se jakožto celá rodina sbližuje s hlavním hrdinou. Musím říct, že jsem se usmíval (ne smál, ale opravdu usmíval) po celou dobu daného filmu a zůstal v hlavě ještě nějakou tu chvíli poté. Netřeba velkých vizuálních kreací, stačí krásný příběh a velice příjemné obsazení a funguje to nádherně. Ode mě myslím zasloužené 4 hvězdičky (jedna hvězdička dolů za trochu až moc předvídatelný konec, nicméně to Vás v žádném případě nesmí od daného dílka odradit). ()

ibeh

Milý letní pozitivní snímek s opět výborným Morganem. Nepamatuji si, že bych ho někde viděla hrát špatně. Prostě talent a velký sympaťák. Dokonce té pohádce pro dospělé odpustím i některé nelogičnosti a přemoudřelé dcerky :) ()