Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

gogo76

Trochu nízke hodnotenie, ale zas tak zlé to nebolo. Alebo mám slabosť pre R. Crowa? Bolo zaujímavé vidieť ho v zápornej roli a nepochyboval som o tom, že by mu to nevyšlo. Wahlberg je na tom herecky podstatne horšie, ale v dobrom a napínavom thrilleri sa to stratí. Politika a korupcia hýbe svetom, ale občas i malá ryba dokáže poriadne zamiešať karty. Váhal som v hodnotení, ale u mňa má bližšie k slabším štyrom hviezdam. 70%. ()

Davies182

Veleprůměrná tuctová krimi do počtu plná velikých hollywoodských jmen, ale zároveň mdlých hereckých výkonů. Odtažité a bez jakékoliv chytlavější zápletky či zapamatováníhodné scény. I slabší epizody libovolné CSI dokáží pobavit lépe. ()

pepo

Presne čo človek čaká od kriminálky od tvorcov From Hell t.j. poloshit, ktorý hore ťahajú akurár Wahlberg s Crowom 5/10 ()

Xmilden

Příjemná politická jednohubka, kterou klidně mohli v neděli vysílat místo Václava Hlodavce. Marku Wahlbergovi tyhle zarputilé buldočí typy v pohodě uvěříte, stejně jako je vám od začátku jasné, že Russell Crowe by z vašich kapes vytáhl každý pětník. Herci do svých rolí pasují přesně. Bohužel příběh je již trošku obnošený a několikrát viděný. Přesto solidních 60% ()

Real Tom Hardy

Film som sa pred takmer 10 rokmi sledoval len & výhradne kvôli slastnému vizuálu Natalie Martinez a človek evidentne moc nedospel, nakoľko ho sledujem pre ten istý dôvod znova. Teraz sa ale, našťastie, k tomu kvôli vyššiemu veku pridáva aj manželka Gordona Gekka. Ale áno, plus aj niektoré filmárske aspekty, medzi ktoré patrí napríklad natrieskané obsadenie, dobrá kamera, viditeľná štylizácia, exteriéry New Yorku a Marky Mark v ňom o5 s5, zvedavosť z toho, ako sa režisérova tvorba tematicky oprostila od úspechov z minulosti, no a v neposlednom rade aj scenár, ktorého politická konšpirácia väčších rozmerov aj napriek všetkému nepôsobila pritiahnutá za vlasy a jej kontúry by boli možné aj v realite (veď niečo podobné sa v NYC už v minulosti stalo). A ten fiktívny artový indie film, čo tam premietali v kine, to akože čo bolo za hovno? (x / x) (2014) (11.6.2017) (24.9.2023) "Whoah. Where'd you get these seat covers? The Gaza Strip?" ()

LiVentura

Příjemná poctivá krimi s nenásilnými scénami, nic brutálního, skvělé ústřední obsazení-výborně zahrané... Oddechovka na nedělní večer. Kterak korupce nejvyšších polit.elit přerůstá a infikuje druhé, aneb, jak svinstvo zastavit a co kvůli tomu obětovat..!? ()

nunka

Tento film ničím neblyští - atmosféra ako z klasických priemerných thrillerov, scenár šlape v duchu policajno-politických pletiek ochutený dramatickými zápletkami, charaktery a celá psychológia postáv vykreslená dosť po povrchu a ani zápletka neposkytuje nadpriemernú dávku diváckeho adrenalínu. Všetko však ide ako má. Priemerne a fádne. A po chvíli tento film pre svoju nevýraznosť zapadne do zabudnutia. ()

Fiftis

Americký napínavý film z politicko-mestského prostredia. Ako už bolo napísané, film chvíľu pôsobí nudne. Ale asi v polovici začne naberať na obrátkach napätia a vaše zaspávanie sa zmení vo veľkú pozornosť. Nesúhlasil by som s tvrdením, že by to chcelo viac akcie. Naopak. Film o politike, obchode, kapitále, korupcií a špine s tým spojenej. Takých filmov býva natočených mnoho. Teraz v tom dominujú severské krajiny, ktoré v tvorbe politických thrillerov nemajú konkurenciu. ()

Shakers

Kriminálka s luxusným obsadením, kde zaujme hlavne to herecké obsadenie ako príbeh (a ešte hudba od Atticusa Rossa). Nie že by bol príbeh zlý, len je miestami trošku nezáživný. Inak je to fajn, dá sa nato pozerať, film nenudí, ale ani neprihodí nič na vrch. 65% - 3* ()

Madsbender

Rutinérska, neinvenčná tradičná kriminálka o korupcii a prehnitom mocenskom aparáte, akých nájdete všade haldy. Avšak úplne tuctová zasa nie. Je tu vidieť inšpirácia filmami ako Čínska štvrť, dokonca sa uberá presne tou istou schémou - začína sa to ako obyčajná nevera, to za prvé, a za všetkým hľadaj ženu, to za druhé. To by ešte šlo, scenár nie je na zahodenie a má zopár pre niekoho prekvapivých momentov, ale trpí akútnym nedostatkom napätia a poriadnej atmosféry, ktorá by diváka prikovala do sedačky. Akoby nechcel diváka zaujať a zabaviť. Miesto toho je tu pár známych mien v nevýrazných úlohách, ktoré sa nevymykajú bežnému stereotypu ich obsadzovania, a pokiaľ čakáte niečo zaujímavé a originálne, pravdepodobne sa do konca filmu pominiete od nudy. Keď však pristúpite na Hughesovu a Tuckerovu hru, môžete si oddýchnuť pri nenáročnej kriminálnej dráme na jedno pozretie. A to je škoda, lebo miestami sa ukazuje, že mal film na viac. 60% ()

Indiana

Kriminálka, jakých tu v 90. letech bylo plno. Dneska si už filmů tohoto žánrů divák musí vážit o něco víc, protože se moc netočí, ale i tak to mohlo bejt trochu lepší. Obsazení je super (Wahlberg, Crowe), má to svoje napínavý momenty a slušně to odsejpá, ale občas se člověk nezbaví pocitu, že ten scénář je tak trochu dementní, Postavy se často chovaj nelogicky, je to takový až moc nalinkovaný k tomu aby to postupně došlo ke správnýmu konci. Jinak ale poctivý řemeslo. ()

-OverLord-

Chladnej a drsnej thriller plnej obrovskýho množství zvratů. Divák chvílema ani netuší, kdo je s kým, kdo je vlastně hodnej a kdo zlej, kdo kecá a kdo mluví pravdu. Netuší to ani postavy samotný, se kterýma se film absolutně nesere a všechny namočí v tý největší špíně města New York. Každej doslova vyjebává s každým - nejvíc asi pan starosta. Úkolem postav je se z toho bahna poctivě i nepoctivě vyhrabat a přitom všem fofru září výborný herecký výkony. Jo, film je vážně svižnej, a když se na malou chvíli zdá, že už nemá co nabídnout, zase nabere obrátky a jede dál. Dostal jsem se i do momentu, kdy mi bylo některých postav vážně líto, třeba když postava Barryho Peppera dostává od Russella kotel při volební diskuzi. Závěrem asi jen to, že tam mohlo být klidně trochu chemie (sexu) mezi Markem a tou blonďatou kostí. Ale na druhou stranu nebudu brečet, že nebylo, jenom byla fakt roztomilá. ()

mzss1

Podle hodnocení tady na CSFD jsem nečekal nic moc. A dostal jsem teda o dost více než jsem čekal. Už jen samotný trailer k tomuto filmu mě zaujal. Tak nyní bych začal takovým možná netypickým srovnáním. Tak třeba film Jack Reacher: Poslední výstřel. Tomu filmu jsem dal z milosti 1*. No dobře, pevnou dvacetiprocentní hvězdu si to zasloužilo, nic víc. Jack Reacher byl nudný a místy nelogický film - můj názor, nikomu neberu názory, že to byla pecka. Šlo o scénář a ten mi toho moc nenabídl. Takže dál Jacka Reachera pitvat nebudu viz můj koment k němu. Tenhle film hrál také převážně na scénář, který měl o dost víc nápadů a celkově byl film lépe spracován než Jack Reacher. To už stačí k tomuto netradičnímu srovnání. Příběh filmu je hodně zajímavý, udrží se pozornost po celý čas filmu. Nápadů, především čerpajících ze scénáře je požehnané množství. Tempo filmu má tak asi do poloviny stejné, mírné, pak už se lehce, nepatrně zvýší a dál si snímek hraje na tajemný thriller s dávkou napínavostí. Příběh jasný, hlavní hrdina zastřelí člověka, který znásilnil nebohé děvče, nějak ho z toho vysekají, ikdyž je sám hlavní hrdina polda. Takže úvod je velmi zajímavý a má skvělou atmosféru. Dále asi tak první polovina filmu se zaměřuje přímo na hlavního hrdinu (jmenuje se Billy). Dostane za úkol od kandidovaného Nicholase sledovat Nicholasovu manželku (má důvodné podezření, že mu zahybá). Zhruba uprostřed filmu nastane nečekaný zvrat. Od té doby mě film bavil hodně, byl napínavý a zvrat střídal zvrat, především na konci filmu. Úplný konec filmu se mi zdál takový urychlený, ale přežil jsem tu chybu. Hudba je celkem dobrá, poutavá - solidně zvolená. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý dokázal svým způsobem zaujmout. Mark Wahlberg jako hlavní hrdina mě zaujal tady opravdu hodně, snad je to jeho nejlepší role. Ve filmu Odstřelovač mě velmi bavil, ve filmu Max Payne ještě o něco víc, tam zahrál opravdu temnýho, chladnýho poldu a v Kontrabantu, no tam nic extra. Zde opravdu hrál přesvědčivě, bylo na něm vidět jak se snaží. Takže ho mám rád víc a víc. Doufám, že natočí ještě dost podobných filmů. Jeho uštvaný výraz - prostě má svůj styl. Russell Crowe mě překvapivě také zaujal, hrál opravdu prvotřídně, ani snad nemusel hrál, má to prostě v sobě. Catherine Zeta-Jones zahrála svůj standart - čekal jsem od ní více, její postava dostala méně prostoru, ale šlo to no. Ještě za zmínku stojí Jeffrey Wright, který mě velmi bavil v Bondovkách Casino Royale a Quantum of Solace, kde měl roli agenta CIA Felixe Leitera. Zbytek herců v pořádku. No takže to nějak ještě shrnu. Fajnový, zápletkový thriller s dávkou nepředvídatelnosti, perfektním charakterem hlavní postavy, promyšleným scénářem. Je zajímavé jak jsem na začátku poznamenal srovnání, že u Jacka Reachera je červené hodnocení a zde jen 59%. Ale nevadí, mě to sedlo skvěle. První polovina mohla mít nějaký nápad navíc, mohla ve filmu přibýt nostalgie a nějaká dramatičtější scéna a hlavně konec, který mě mírně zklamal, byl moc urychlený. Už jsem si místy říkal, sakra, třeba to bude na plný počet hvězd, ale chyby tu bohužel jsou, hlavně konec. Ale přesto to nejsou nějak závažné zápory, spíše jen mé důvody k vylepšení či k vypilovnání k úplné dokonalosti. Takže celkově jsem nadšen a film si ještě určitě několikrát shlédnu. Poslední dobou mě tyhle podobné thrillery baví. Třeba Gangster squad. Takže celkově hodnotím na zasloužených 85% = **** () (méně) (více)

dr.horrible

Takto z hlavy si nedokážem spomenúť na žiadny podobný film, ktorý by ma za posledné roky nejako výraznejšie sklamal. Mám rád kriminálky - veľmi rád, vždy im budem nadržiavať a vždy keď sa nejaká inteligentná objaví, budem za ňu vďačný. 65% a ak máte na niečo v tomto duchu ešte chuť, odporúčam Dark Blue s Kurtom Russellom z roku 2002. Napísané je to rovnako dobre a do deja dokáže vtiahnuť podstatne viacej. ()

Anderton

Spočiatku napínavo rozohraný triler. Pochopiteľne sa po nejakom čase začnú odkrývať karty a keď sa na ne pozrieme z druhej strany, tak zistíme, že sme predpokladali správne. Napriek tomu je Broken city dostatočne komplikované, aby bavilo. Len tá komplikovanosť sa nakoniec ukáže falošná, pretože niektoré cestičky nikam nevedú a spôsob dopadnutia páchateľa sa inak ako klišé nazvať nedá. Film jednoznačne mal lepšie využiť genius loci New Yorku a obzvlášť vydarene namaľovanú Catherine. Našťastie to v závere svojou prekombinovanosťou neprehnal, trochu som sa bál istého zvratu, ten však chvalabohu neprišiel. Film vyzerá, akoby reagoval na nejaký konkrétny príklad z komunálnej politiky, tak závažnú tému mal však podať intenzívnejšie a viac ambiciózne. V momente, kedy som mal pocit že ma čaká veľké finále, Broken city končí. ()

Frajer42

Úplně tento film nezavrhuji, ale nemůžu se zbavit pocitu, že 90 % rozpočtu padlo na platy 2 hlavních herců a za zbytek financí se tvůrci pokusili uvařit nějaký čas. Wahlberg a zejména Russel Crowe byli velmi dobří. Na druhé straně nepochopím obsazení plastických nechutně vypadajících figurín (Catherine Zeta-Jones) a totálně příšerně obsazeného politického soka (Barry Pepper) - jedno z nejhorších obsazení role, jaké jsem za svůj filmově bohatý život viděl a který byl slizčí než "koronavirový expert", lhář, zloděj, podovodník a největší kurva aktuální české politické scény - jistý pán Hamáček. Celkově mi politický duel v pozadí připomínal souboj mezi Babišem (Russell Crowe) "vytahal jsem nás z dluhů, které přede mnou ODS nadělalo" a klidně třeba zmíněným Hamáčkem (Barry Pepper), či jiná zrůda z ČSSD. V tomhle případě jsem fandil Babišovi(Russell Crowe), a to i přesto, že zcela nepoliticky odstranil ze světa hlavní opěrný bod svého soka - tuneláře Tvrdíka (Kyle Chandler). Úvodní zápletka s necitlivou policejní popravou přičmoudlého recidivisty, který neměl zrovna v úmyslu jevit známky vzdoru, mi zase naopak připomínala ten uměle vytvořený mezigenerační rasový spor, který otřásá zdegenerovanou Amerikou. Takže je to v podstatě tak trošku snímek odrážející současné politické a rasové problémy a já se u něj dobře bavil. Věřím, že spoustu diváků odradí zjištění, že tento snímek je z dobrých 80 % politika, z 10 % šmírování, z 5 % reklama na Whiskey a aby se neřeklo, tak je to celé zakápnuto slabým 5% odvarem z akce. Přesto mě to docela vtáhlo do děje a rád přehlédnu několik scénáristických kliček, bez kterých už by to nemělo šťávu vůbec. [77 %] ()

teutates

Hledal jsem citoslovce, kterým bych začal, no nenašel jsem a proto:, "to byla kurva nuda"! Vývojově inteligentní pohlavár jako já by doufal, že když jsou tam dva takové ksichty bude to o něčem, no skutečnost je jinaáa… je to o ničem. Zlomené město zlomilo i mne a fajně jsem pár hodin zabrněl. Jen v krátkosti v dnešním světě krimi by tohle neobstálo ani první pul hodinu a dávat hvězdy za ksichty?! z toho jsem už dávno vyrost. 3/10 Horácio by bezesporu dal palec dolú ()

swamp

Nabubřelá blbost, která si hraje na politický thriller, ale přitom neví kudy kam a trapně naráží do všech zákoutí, které sama vymyslí. ()

Slarque

Takových slavných jmen... a takový matný výsledek. Podle mne se prostě nepovedl scénář. Jako dramatu jsem tomu nevěřil, jako thriller to na mne nefungovalo, takže zbyl jen jakýsi politicko-kriminální komentář, a na ten mi stačí zprávy. :( ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013