Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

schizmo

Crowe ani Wahlberg by neměli hrát záporáky, takže zatímco bývalý raper úspěšně proplouvá i tímhle filmem jako dobrák, který se kvůli spravedlnosti nechá zavřít, Crowe si zde zkouší i druhou stranu zákona. Nicméně v průměrně napsaném a zrežírovaném politickém thrilleru ani taková esa nic nezmůžou... ()

SaNcHeZ_cz

Marky Mark a jeho velká nuda. Zlomené město je další kriminálkou, kde se Wahlberg pohybuje ve stejném charakteru, tentokrát dostal jako sekundanta Russella Crowea, který se za jeho zády snaží protlačit snímek jako politický thriller. Marně. Nový snímek Allena Hughese je průměrnou nudou, která jen díky několika zábleskům něčeho víc a hereckému obsazení neskončí v propadlišti dějin. [55%] ()

MartinezZ

No,... prostě průměr :) Roztahané, od začátku víte, kdo je zloun (jeden z několika), ani hlavní postava není svatá, spíš trubka. Celý příběh graduje hodně pomalu a když už už to vypadá..., tak gradace zase opadne a jede se ospale dál. Pokud jste nebyli ušetřeni trailerů, nebudete v podstatě skoro vůbec z žádného pokusu o nějaký zvrat překvapeni a pokud ano, má takový zvrat pro děj i jeho hlavní účastníky zcela minimální, pokud vůbec nějaký, smysl. Aby to nevyznívalo úplně negativně, film je to na propršelý večer ucházející, ale nebude dlouho trvat, než na něj zapomenete. Celkem dobrý Russel, dokonce i Markovi role celkem sedla (vždyť si to i částečně produkoval). ostatní tak nějak byli (Catherine se nám po odmlce začíná zase objevovat ve filmech, v krátké době tady už u mě ve druhém, celkem hezky se koukalo i na přebarvenou Markovu sekretářku :). Tenhle film byl prostě taková výplň, neurazí, nenadchne. PS: Ucházející Atticova hudba do některých částí sedla, ale celkově jsem o ní moc nevěděl. ~~~ Mark vykoná svépomocí spravedlnost a ztratí džob. Po letech soukromoočkaření dostane džob. Divák ví, Mark netuší a Russel spřádá sítě. A teď kdo z toho vyjde bez poskvrnky. ()

Hannibal92

Docela jsem se na Zlomené město těšil, hlavně teda kvůli Coweovi, ale byla to dost bída. Čekal jsem to o dost zajímavější, s hlubším příběhem, možná i akčnější. Tohle spíš bylo plné zbytečných scén, moc vyhrocené a tak celkově docela nuda. [Cinestar Anděl - 25.4.2013] ()

Ellmariachi

Mark Wahlberg mě neustále přesvědčuje o tom, že jestli má mít můj oblíbenec Sly nějakého nástupce, tak je to právě tenhle chlap. Těch podobností je hned několik. Oba dva umí vzít do ruky bouchačku a rozmlátit někomu tvář. Ani jeden z těchto borců není z herecké kategorie 1A, ale přesto své snímky ve většině případů tahají právě oni sami. A hlavní spojitost vidím v tom, že oba pánové jsou ve svých rolích takoví ti hodní a citliví kluci od vedle. No a podobně se MW zachová i v tomto snímku. Zápletka je taková nějaká, ale film umí vymačkat i z mála hodně občas napětí pěkně vyšroubuje. No a jak jinak než právě to, že v mých očích snímek táhne právě MW může za to, že dávám 70 a 4 hvězdy. (večeře vynikající) ()

GodComplex

Scenar Broken City je tak neskutecne jeta, milionkrat videna sablona, az to pusobi temer jako retro v modernim havu. Prekvapive pekne natocena a hlavne naprosto famozni hudbou Atticuse pohanena podivana, jeden z tech soundtracku, u kterych si naplno vychutnavate credits az do konce. 7/10 ()

erased

Marky se snad pro role tvrdých a průbojných policajtů narodil. Dokonce jeho postava ani nemusí být ve službách zákona, stačí soukromé očko. Stereotyp jako prase, ale už ten napovídá, že se scénář chce postavit spíš vedle klasik minulosti než fantasmagorií dneška. Stokrát viděný příběh o prohnilosti politiků bez jakékoli znatelné invence to pouze stvrzuje. Jako takové se tak dá Broken City považovat za poctivou pozdní vlaštovku noiru. Nic není na první pohled černobílé a každá postava si táhne svůj kříž. A jestli taková dobře, přestože rutinně odvedená práce dnes nemá šanci, tak je něco hodně špatně. ()

kaylin

Allen Hughes není špatný režisér, ale každému jeho snímku je možné něco vytknout. "Z pekla" nemá tu sílu, kterou má komiks Allana Moora. "Kniha přežití" se zase rozhodně nesetkala s takovým úspěchem, jaký se předpokládal. Ani "Zlomené město" není tím správným. Jeho filmy vypadají na první pohled hodně dobře, ale pod tím pozlátkem to prostě není ono. Jako když rozbalíte čokoládový bonbon, kde zjistíte, že čokoláda je vyschlá a hnusná, anebo aspoň chybí sladká náplň, která vám byla slibována na obalu. Na "Zlomeném městě" je pak nejhorší, že se budete nudit. Napínavý thriller je místy zpomalen do statického stavu a jako kdyby se ani dál nechtěl pohnout. Takový film vypadá dobře v traileru, ale jako celek je to nevýznamný film, který ve vás nezanechá něco, co byste si vzali dál. Snad jen to, že příště si Wahlberg vybere něco zajímavějšího, kde ukáže, že je opravdu dobrým hercem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/zlomene-mesto-2013-50.html ()

Makky

Štandartný thriller plný korupcie, podvodov a vrážd. Problémom je otrepaná zápletka a maximálne nesympatické postavy. Vadí mi, ak ma doslova iritujú postavy (vrátane hl. hrdinu), ktoré sú na obraze 90% filmu. Sklamanie, palec dolu! ()

MATADOR

Politické taškařice, sebeobětování pro vyšší dobro, skvělí herci a vlastně příjemné překvapení, ale nic hlubokomyslného od toho neočekávajte. ()

Aiax

V poslední době mi přijde, že hollywoodští herci jsou dnes na tom podobně jako naše stavební firmy - doba je tak zlá, že už berou každý melouch. Bohužel ve Zlomeném městě (mimochodem mimořádně slaboduchý překlad i na velmi nízký standard českého překladu anglických filmových názvů) odvádějí i stejně "kvalitní" práci jako naše stavebky. Všechno je tak nějak rozklížené, nedošroubované, narychlo slepené a co zdálky vypadá jako masiv, je zblízka jen lepená překližka. Není to vyloženě na reklamaci, ale podruhé bych si už od Allena Hughese barák postavit nenechal....Um, o čem je vlastně řeč? ()

salalala

Upřímně jsem ani nic jiného nečekal. Broken City je klasické krimi plné klišé, které nijak neurazí, zároveň ani nenadchne. Hughes jede celou dobu na jistotu, a i když sem tam nabídne zajímavý záběr kamery, nic moc tím nezískává. Standardní jsou i herci - Wahlbergovi tahle role drsňáka sedí, Crowe si zase slizkého politika užívá a Zeta-Jones bohužel nemá moc prostoru. Scénář taky nenabízí nic, co bychom už někde neviděli a vše jede přesně tak, jak divák očekává. Osobně mě potěšilo, že se tvůrci vyhnuli jakýmkoli zbytečným a laciným erotickým náznakům mezi hlavním hrdinou a jeho sekretářkou. Jinak jde ale o lehce nadprůměrnou záležitost, která není ztrátou času, ale když ji divák neuvidí, taky se nic nestane. Víceméně průměr, o kterém toho není moc co psát. 60% ()

FilmFan24

Kriminální drama kde prim hraje politická rivalita před volbami starosty v New Yorku. Zamrzí, že herců takového formátu jakými jsou Mark Wahlberg, Russell Crowe a Catherine Zeta-Jones se nedostalo lepšího vedení. Filmu chybí větší napětí hlavně v závěru, kde by to mělo gradovat...Takhle zbyl bohužel jenom docela průměrný film jedné sezony... ()

vegetol.mp

Ve všech směrech špičkové krimi drama, které nijak zvlášť neoslabuje ani neoriginalita zápletky. Má to spád, skvělé herce a dobře napsané dialogy. Prostě velmi dobře udělaný film pro dospělého diváka. Téma je to možná ohrané, ale legitimní a platné minimálně do té doby, dokud budou politici lhát, krást a podvádět. Takže vlastně pořád. ()

Dont

Korupční thriller s politickým pozadím, reprezentovaným Russellem Crowem a Barry Pepperem. Když k tomu připočteme Marka Wahlberga v hlavní roli soukromého detektiva a Catherine Zetu-Jones jako záletnou manželku starosty, vychází z toho vynikající herecké obsazení. Film nenudí, ale ani nenadchne. Na vině je především bezzubá režie a nevyrovnaný scénář, který nabídne dobré sekvence, ale také hluchá místa. Chybí napětí, akce i potřebná gradace děje, jediným oživením je usměvavá izraelská asistentka Alona Tal. ()

GILLWANDER

Tak veľmi chcel tento film navodiť drsnú atmosféru, pribiť diváka k stoličke a prekvapiť ho chytrým dejom až to celé dokopy vytvára nezmyselnú politickú frašku, ktorá nemá ani polovičné gule. Tvárilo sa to zaujímavo, chcelo to vyzerať chladne a politicko pošpinené. Žiaľ, pretransformovali to do nezdravých rozmerov. Aspoň podľa môjho úsudku to bola priemerná blbosť s dobrým Wahlbergom a Croweom. Nič viac. Prostý filmový priemer. 55% ()

Caminzind

Dovoluji si doporučit tento dietní krimithriller každému, komu vyhovuje Marky i Crowe, a kdo má rád brunetky i blondýnky. 62% ()

M.i.k.e

Průměrná a veskrze sterilní detektivka oblečená do slušivého kabátu s fajn hereckým obsazením.hlavně účast Russela Crowa vyloženě potěší.jen škoda,že je to takové bezpohlavní a rozvleklé...50% ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013