Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

george82

Snad již tradičně zpracovaný příběh, kdy se člověk dostane do hmyzí, lesní, mravenčí či jiné říše. Zpracování lístečků i bažiňáků je fajn. Zvlášť když lístečci vypadají trochu jako elfové. Děj je v klidu. Klasický boj dobra se zlem a nesmí chybět komické postavy v podání šneka a slimáka. ()

pekas

Pěkné, barevné a krásné jako zvonilka. Ale na plný počet to dle mého nemá, chybí tomu něco, to něco co nedokážu definovat a jen s tím je to na pět hvězd. Třeba to ještě přehodnotím po dalších shlédnutích. 80% ()

Vocoun

Je teda pravda, že rozjezd by hooodně pomalý. Stejně tak je pravda, že je to spíše dětsky zaměřený animák, než takový klasický pro celou rodinu. Jenže já mám pro dobré animáky slabost a když je příjemný příběh a můžete fandit sympatickým hlavním hrdinům, tak to na mě vždy funguje. Slimáci byli docela vtipní, rebelský strážce i legendární starší bojovník taky šlapali. Celkově vzato to byl příjemný filmek. Nedá se to určitě srovnat třeba s Na vlásku či Jak vycvičit draka, ale ani bych to nesrovnával. Pěkné 4 hvězdy, 75% ()

BadAs

ty jo velmi simpatický film ..krásný..vtahnul mne do sveta lesních strážcu tech co stráži rovnovahu krajny .-) pěkná myšlenka která je prý více než realna .-) podle geomancie marka pogačnika a nebo i třeba indických svatých písem véd...tady tohle zkutecne existuje .-) a jsou lidi co umí s těmito bytostmi strážci navazat kontakt .-) takže pro mne zkutečná realita převedená na filmové platno ..a bylo to i vtipné .-) pěkné postavy a vizual...šneci byly děsní ale vtipní .-D ()

Herr_Karotte

No, myslim, ze tenhle animovany pribeh ma dost velky potencial - i kdyz namet neni nic noveho. Avsak nektere veci mi prisly dost nedomyslene nebo zbytecne, nekonzistentni a zkratka to dost pokazilo jinak hezky dojem. ()

Anarion

Na začátku musím říci, že na Epic jsem se těšil dost dlouhou dobu, prakticky od prvních zmínek o filmu a obzvláště se mé natěšení prohloubilo po zhlédnutí traileru. Žel Bohu, jak to tak bývá, byl trailer mnohem lepší než výsledný produkt. Film je vlastně jen slepencem nekonečného počtu klišé, kde pojidlem je neoriginální a slabý příběh. Co jediné mne však na snímku zaujalo je, jak dává otevřeně nahlédnout na fenomén prakticky všech dnešních animovaných filmů, kdy filmové reálie jdou přísně s dobovými trendy v oblastech přes módu, techniku až třeba po typ lidí, který je aktuálně populární. ()

Don Maty

Už dlho som nenašiel animák, ktorý by zaujal svojou originalitou, humorom a animáciou. A viete čo? Toto nie je výnimkou. Neurazí ani nepoteší...3* ()

ajaju

Nemám moc rád animáky,ale tenhle se povedl,protože mám rád přírodu a tenhle animáček je o tom co mám opravdu rád. ()

stolista

Příjemná pohádka o životě pod našima nohama.Pěkné postavičky, hezké nápady ztvárnění "mini"světa. Viděno ve 3D. ()

lobo87

Jeden z lepších animákov. Chris Wedge vytvoril krásne univerzum, so sympatickými postavami a krásnou animáciou. Film je určený viac detskému publiku, ale určite sa pobavia aj dospelí. Aspoň tí, ktorých ešte neopustila fantázia... 70% ()

Petr59

Nebylo to ideální, ale lehce nadprůměrný film je. Znám lepší animované filmy, ale také horší. Čekal jsem to teda lepší, ale úplně zklamaný jsem také nebyl. Animace je ucházející, dobrá, zajímavá. Virtuální stránka bez chyb. Svět lesních strážců je zajímavý, hodně zelený, ale zelená je uklidňující barva, takže proč ne. Hlavních postav je tam teda málo, ale k srdci mi příliš nepřirostly. Takový průměr. Vtipné hlášky tam ale byly, pobavil jsem se. Hudba také tak průměr a záporák ušel. Nejlepší stránkou filmu, byl kromě animace ještě děj. Příběh byl hezký, originální, zajímavý a plynulo z něho určité překvapení. Určitě to nepřekoná mé nejoblíbenější animáky, jako je třeba - Planet pokladů, Toy story, Shrek, Madagaskar, ale čtyři odřené hvězdičky si film zaslouží. ()