Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

strikeman

Vcelku originální příběh s pěknou animací, ale také spoustou drobných klišé, předvídatelný a s postavičkami jako "od Mattela". Stačí vidět jednou... 60% ()

Hubis_

Výborná pohádka,u které jsem se rozhodně nenudil.Povedené vizuální i zvukové efekty a spousta výborného humoru.Dvojce šneka a slimáka byla opravdu povedená a dost jsem se u nich zasmál.Škoda,že jsem neviděl ve 3D.Věřím,že efektů byla spousta. ()

Anduril

Pekný animák, dobre stvárnený lesný život, fajn príbeh i nápad. Postavy nenudia, dej je akčný i zábavný, animácia veľmi pekná. Veľké plus dávam dobrému slovenskému dabingu. Hlavná myšlienka tiež stojí za povšimnutie. Možno podľa tejto rozprávky spravíme tábor. Určite odporúčam pozrieť deťom, ale i teenedžerom a dospelým. ()

owwidius

Dost vydareny animak. Enviro-napad celkom zaujimavy (sponsored by Greenpeace? :D) ale u mna nad vsetkym vytrca hlavne mega dobra animacia!! Vtipov pomenej, ale na nedelne rano, rozhodne nadpriemer. [#119/2013] ()

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný animák, ktorý dokáže spraviť niekoľko skvelých minút pre všetky malých a veľkých. PS: Mňa najviac pobavili scény, kde slimák „šlape“ na krásnu slečnu (dubovaná krásnou A. Seyfried). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Heroine

I když mně to místama trošilinku nebavilo, protože jsem nějak přesně věděla co a jak se stane, nijak mi KLS nevadilo. Je to pěkně výpravné, docela legrační, a děti to bavilo. ()

fila.tes

Podle mě nejlepší animáč 2013. Myslím že oproti například Já padouch 2, měl zaujmout pozici nominace na oscara za nejlepší celovečerní animovaný film. Super příběh - zase něco nového, hudba + krásná animace :) ()

MickeyStuma

3D animovaný romanticko-dobrodružný snímek svým pojetím určený spíše pro starší děti. Animace je detailní a povedená. Příběh propracovaný, takže se nejedná jen o akci, ale i konverzaci okořeněný humorem. Napínavé dějové zvraty jsou dostatečně vyvážené a přijatelné. Jedná se o další rodinný snímek, který zaujme svou lidskostí a zájmem o přírodu. A v tom je zřejmě záměrný výchovný koncept. Lesní království je plné různých postaviček, na které je třeba brát ohled. Námětově v tom dokonce vyznívá jakoby inspirace francouzského Arthura a amerického Avatara, ale na škodu to není. Naopak. Tvůrci Doby ledové se opět trefili do černého. ()

merigieren

no vtipný to moc není, ale je tam hodně zajímavejch nápadů od starýho pejsy, po utíkání královny, hezká příroda, nikdo se tak úplně bezcílně nezabíjí, nějak mě to donutilo přemýšlet nad avatarem, protože v obouch byla příroda hezká, ale u něj sem dal odpad, možná to je tím, že tady mi to připadá přirozený. Hezká je i hra s roztomilou myškou :-) Pidilidi jsou spíš malý blechy, nepřátelé ujdou, závěrečná bitka jako vždy o ničem, ale i tak je to hezká pohádka... ()

lemonova

Príbeh vôbec nie je zlý, ale pozerať sa hodinu a pol na nesympatické tváre a la Barbie skrátka nie je pre mňa.... :)) ()

PEZ

Pekny mily filmik, so zopar vydarenymi vtipkami a krasnou zelenou animaciou. 3D efekty neboli prekvapivo az tak vyrazne. Epic je vsak zamerany primarne na detskeho divaka - aj pribeh ide v klasickych slapajach od zaciatku az po koniec. Nic viac, nic menej. ()

Kingjiri

Vítězství formy nad obsahem. Pěkně vypiplaný animace vs. naprosto průměrnej příběh. Menší plus za zasazení děje do přírody a zábavný, byť klišoidní, hlemýždí duo. Taková lepší žánrová jednohubka. ()

Torgal

Animácia parádna, ale ten obsah je tak neskutočne genericky vykonštruovaná báchorka stavaná pre čo najširšiu skupinu divákov, že tu (mimo vizuálnych parádičiek) nie je vôbec nič svojské a zapamätaniahodné. Snaží sa to páčiť každému, mňa to ale totálne nudilo a mytológia tých pišišvorov mi bola úplne ukradnutá. Takže keď už to má v názve EPIC, treba k tomu doplniť aj FAIL. Aspoň tí dvaja slimáci boli vtipný (keď už nič iné), hoci aj oni boli očividne produktom nejakej marketingovej štúdie. 4+/10 ()

gp_one

Tak jsem si domů donesl pár animáků. Předem předpojatě rozškatulkované podle internetových ohlasů na ty, co budou lepší a na ty, co nechám na "pak". Lesní strážci byli nějaký čas ve škatulce "Na pak". Jaké bylo ale mé překvapení, když jsem si u závěrečných titulků uvědomil, že jsem viděl nejlepší animák roku. No, je to tak. Krásná, originální podívaná s vtipem a nádechem Avatarovským. ()

IPajule

"Mery Ketrin" tím jménem se jí říkalo, když byla malá, ale její potřeštěný tatík to nejspíš zapomněl. Když se vrátila tam, kde prožila své dětství, stalo se jí něco neobvyklého. Zmenšila se do velikosti malíčku, ale proč? Protože byla ta pravá k ochraně kvítku z kterého měla vzniknout při úplňku a měsíčním svitu nová královna. Všechno komplikují bažiňáci, ale jako správný animák to skončí s dobrým koncem. ()

Cruchot

Určitě to není nejlepší animák, který jsem kdy viděl. Ani nejoriginálnější. Ale celkem slušně jsem se bavil a dokážu si představit, že pro desetiletého caparta to může být v kině parádní zážitek. Už jen kvůli třínohému Ozzymu, hlemýžďům (pardon - jednomu slimákovi) a lesnímu mudrcovi s hlasem Stevena Tylera nemůžu pod ****. ()

Jakubik

Mezi ostatními animáči bohužel šedý průměr na který si za rok nevzpomenete. Žádná scéna nebo hláška vám prostě v hlavě nezůstane. Nicméně se nejedná o špatný film. Hezká animace a to včetně 3D. Hezké je i prostředí kde film odehrává… ()