Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Maniik88

Niekde som čítal, že toto je najkrajšia rozprávka o ničom a že byť scenáristom, určite sa pod toto dielo nepodpíšem. Musím súhlasiť. Po grafickej stránke úplne nádherné a svižné, full HD verzia naozaj prekrásna. Žiaľ, chýba k tomu nejaký zaujímavejší dej a najmä duchaplnejšie rozhovory. Keby som ale dieťa, pre ktoré je tento film robený, kľudne dám aj 5*. Súboje malých zelených elfov so škretmi super, kiež by ich tam bolo viacej. Bolo cítiť inšpiráciu z rôznych filmov ako LOTR, Cililing. Zhrniem to ako graficky perfektnú rozprávku s priemerným, až podpriemerným príbehom, pri ktorom som sa ale moc nenudil. ()

snek49

Až na některé momenty se nejedná o nic extra zvláštího. Humoru je pomálu a vlastně ho drží jen šnek se slimákem. Graficky také nejde o extra super nadprůměr. Příběh je ale pěkný a sem tam je to i napínavé. Jen mě nejde do hlavy, proč to muselo být s tou zmenšenou holčinou, která tam hrála jen druhé housle... ()

Bezmenny

Príjemná rozprávka, pri ktorej čas rýchlo uteká. Síce som mal miestami pocit, že som to už videl...a k záveru mi chýbalo možno niečo trocha viac epické. Ale uraziť to neurazí a potešiť poteší. Ronin rules... ()

Lavinia

Klasická pohádka, nic zvláštního, ale roztomile uděláno, nic světoborného, přesto pěkné postavičky, slimák a hlemýžď nejprve vtipní, pak už mírně otravní. ()

TommyDiamond

Každý úspěšný animák z Ameriky musí mít za dabéra nějaký ten slavný hlas. Amíci se na tom plavěj a zvedá to rentabilitu celého filmu…. Je sice strašně hezké, že hlasy do filmu propůjčili Amanda Seyfried, Beyonce nebo Colin Farrell, ale mě je to s českým dabingem celkem šumafuk.... Království lesních strážců, mě nijak zvlášť neoslnilo. Byl to spíš takový ten víc dětský animák. Příběh nebyl špatný, nenudil jsem se, ale..... podobný animák, kdy se někdo přetransformuje do menší podoby a stane se součástí jiného světa tu už byli.... Celkově dávám dvě hvězdy.... ()

jadran90

Je to takový Pán prstenů junior, akorát místo elfů jsou tu lístci, skřety nahradili bažiňáci, všichni chtějí poupě a ne prsten a za Pipina se Smíškem suplují slimáci. A Epic to bylo. Poctivý animák, který se snaží diváka spíš uchvátit pestrobarevným prostředím, než rozesmát. Humor na mě prostě moc nefungoval. Šablonové postavy se tady dají odpustit, takže celá rodina nakonec bude spokojená. Když se tak dívám na seznam herců, v originálním znění to mohlo být ještě lepší. ()

DaveSmith

Podobnej příběh už byl nejen v animákách recyklovanej už mockrát. Jenže jde o jednu z nejlepších, ne-li nejlepší animaci jakou jsem viděl. Vykreslení tamního minisvěta je vážně povedený. Plus není nouze o parádní akci. Rozhodně se jedná o nadprůměrnej animák i díky vtipnejm plžům. ()

Scraffy

Pekný animák, ktorý je vtipný, akčný a dobrodružný v jednom. Odohráva sa vo veľmi peknom svete v ktorom dýcha magická atmosféra. Určite jeden z tých lepších, aké sa momentálne robia. ()

PAVLIS

50% Nádherný obraz ve 3D a skvělý rozjezd příběhu, který ale postupně zpomaluje a zpomaluje až tak nějak doklopýtá do nijakého konce. ()

otilrak

Příjemná oddychová pohádka, kde si divák užije spoustu akce. Vykreslení lesních bytostí se mi líbilo. Pro večer kdy není do čeho píchnout ideální film. ()

play3man

Celkom dobré. Aj keď v tom cítiť Cililing/Zvonilku či Tinker Bell (ako len chcete... :D). No tak trochu originality sa v tom predsa len nájsť dá. Hneď z úvodu je vidieť, že tento film bol aj v 3D, snáď nie je v prvých minútach moment, kde by si to doslova nepýtalo nasadiť 3D okuliare. A keď by som vstúpil do mojej veľmi obľúbenej animácie, tak by som určite vyzdvihol ten počiatočný "veľmi uveriteľný" feeling postáv. Zvlášť teda Mary. 4* ()

Renie42

Moc hezká pohádka, příběh se mi líbil, úplně to vtáhne do děje, objevují se vtipné postavičky viz šnek a slimák, úplně mě dostal třínohý mopslík Ozzy, ten byl tak roztomilý. ()

thomasnikrs

Konečně zase krásný animovaný film... já devětatřicetileté dítě jsem si opravdu pošmáknul:-) Trošku z Avatara, ale super ()

pulpfilm

Tento film je Něco mezi Pánem prstenů a Princeznou Mononoke, ale horší než jeho předci. Pochválit musím docela dobré "bojové scény" (tedy dobré na dětský animovaný film), délku a hlas Christopha Waltze v roli záporáka. Dávám tři Bludišťáky (kdyby mi ale bylo 15, dal bych odpad, jako osmiletý, bych dal plný počet). ()

johny95

Jedna z najzbytočnejších rozprávok posledných rokov, ktorej chýba vtip i silnejší príbeh. Áno uznávam, animácia je dychberúca, ale: ten záporák je otrasný, kráľovná na facku, spievajúca húsenica ftw, idiotskí zelení vojačikovia... Skutočne neviem, čo je na výrobe takýchto filmov dobré. ()

darthvader77

Tři hvězdy. Film má skvělý vtip(To se ve svitku nepsalo. Vážně, ale v mojí části se to píše) a animaci s nádhernou hudbou Dannyho Elfmana. Nicméně scénář to pořádně táhne dolů(který si vzal nápad z Arthur a Minimojové a trochu ho pozměnil). Takže tentokrát jenom průměr. Mnohem víc by se mi líbilo normální fantasy, které by nebylo takhle nakombinovaně. ()